grsail.com

Art Institute of Chicago

Art Institute of Chicago
Poza Instytutu Sztuki w Chicago

Art Institute of Chicago, znajduje się w samym sercu Chicago, jest jednym z amerykańskich muzeów największe sztuki. Założona w 1879 roku, Instytut jest częścią muzeum i części szkoły, szkolenia niektóre z najwybitniejszych artystów 20. wieku. Kolekcja muzeum obejmuje 5000 roku i niemal wszystkie kontynenty. Instytut Sztuki jest szczególnie znany ze swoich dużych kolekcji impresjonistów i post-impresjonistów.

Historia

Art Institute of Chicago został stworzony w 1879 roku, powstaje z popiołów wielkiego pożaru w 1871 roku muzeum szybko przerósł swoje czwarte i przeniósł się do swojej obecnej lokalizacji na South Michigan Avenue w 1893 roku Instytutu Sztuki był szczęśliwy, że miał wiele hojnych dobroczyńców na przestrzeni lat. Są to dar 52 impresjonistów z pani Bertha Honore Palmer w 1924 roku, i dzieło "Niedzielne popołudnie na la Wielkiego Jatte" przez Seurat - który został przekazany do muzeum w ramach kolekcji Helen Birch Bartlett.

Dziś kolekcja Instytutu Sztuki w Chicago obejmuje obrazy, fotografie, rzeźby, rysunki, sztuki dekoracyjne i sztuki architektonicznej, obejmujących 5000 roku i dotyka wszystkich kontynentach. W 2006 roku Instytut Sztuki ogłosił projekt 350000000 ekspansji, być zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzany architekt Renzo Piano, a być ukończona w 2009 roku.

Kolekcja

Art Institute of Chicago słynie z wielkich impresjonistów i postimpresjonistyczne kolekcji, która obejmuje 30 płócien Moneta. Ponadto muzeum znajduje się wiele łatwo rozpoznawalne obrazy. Najważniejszym z nich jest Seurat w "Niedzielne popołudnie na La Grande Jatte". Inne ważne obrazy to "Ćmy" autorstwa Edwarda Hoppera i "American Gothic" przez Instytut Sztuki absolwentów Grant Wood. Muzeum również domy uratowała Chicago elementy architektoniczne, takie jak ponownie zmontowany piętrze Chicago Stock Exchange, zaprojektowany przez Louisa Sullivana w 1894 roku.

Szkoła

Szkoła Instytutu Sztuki jest akredytowana szkoła sztuk wizualnych i pokrewnych. Szkoła zajmuje pięć budynków w pobliżu muzeum, jak również kilka innych miejsc w aglomeracji chicagowskiej.

Wybitne studenci Instytutu Sztuki to Thomas Hart Benton, Walt Disney, Edward Gorey, projektant mody Halston, Georgia O'Keefe, Claes Oldenburg, a Grant Wood.

Wizyta w Art Institute of Chicago

Instytut Sztuki czynna jest codziennie w roku, z wyjątkiem Dziękczynienia, Boże Narodzenie i Nowy Rok. Muzeum jest czynne od poniedziałku do środy od 10:30 do godzina siedemnasta, czwartek od 10:30 do godzina dwudziesta, piątek od 10:30 do godzina siedemnasta, a w soboty i niedziele w godzinach od 10 do 5pm.

Wstęp $ 12 dla dorosłych i 7 dolarów za dzieci, studentów i seniorów w wieku 65 i więcej lat. Dzieci do lat 12 i członkowie muzeum są zwolnione. Wstęp jest wolny dla wszystkich w czwartki od 5pm do godzina dwudziesta.

Udogodnienia w muzeum obejmują dwie restauracje: samoobsługowych Café oraz pełną obsługę restauracja w ogrodzie, która oferuje specjały i wina; Kontrola płaszcz; i rozległe sklep muzealny.

Liczba autobusów Chicago i podwyższone pociągi miejsce bezpośrednio przed wejściem do muzeum. Chociaż Instytut Sztuki nie ma własny parking, te jazdy może zwykle znaleźć parking w jednym z wielu parkingów w promieniu dwóch przecznic od muzeum.

Informacje kontaktowe

Chicago Art Institute
111 South Michigan Avenue
Chicago, IL 60603-6404
312 443-3600