grsail.com

Antybiotyki i Antykoncepcja

Antybiotyki i Antykoncepcja

Zrozumienie relacji między antybiotykami i kontroli urodzeń jest niezbędna, jeśli chcesz, aby zapobiec nieplanowanej ciąży. Opowiadania obfitują w Internecie oraz w życiu o ciąż uzyskanych w wyniku stosowania antybiotyków lub innych leków podczas stosowania pigułki antykoncepcyjnej. Jednakże, nie ma wystarczająco dużo badań naukowych, aby zapewnić mocne dowody za lub przeciw tej interakcji. Wielu lekarzy zaleca inną metodę kontroli urodzeń tylko w przypadku.

Czy tabletki antykoncepcyjne Wpływ antybiotyków?

Kobiety zostały wysłuchaniu opowieści o tym, jak przez wiele lat przy penicyliny lub inne antybiotyki mogą wpływać na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Jednakże, zgodnie z Mayo Clinic, wiodącego zakładu opieki zdrowotnej, nie ma badań duża, dalekiego zasięgu okazały antybiotyki powodują poważne zakłócenia w pigułce. Tylko jeden antybiotyk, ryfampicyna, wykazano ostatecznie doprowadzić do utraty skuteczności.

Oczywiście, niewielki odsetek kobiet może wystąpić spadła skuteczność przy zastosowaniu innych antybiotyków, więc lekarze zazwyczaj doradzają wszystkie kobiety w użyciu prezerwatywy lub inne metody tworzenia kopii zapasowych antykoncepcji while na antybiotyki. Nie ma możliwości dowiedzenia się, czy jesteś w tej stawki procentowej, dopóki nie jest za późno. Nowe wersje pigułki antykoncepcyjnej w postaci małych dawek mogą być bardziej podatne na ten problem.

Wielu lekarzy uważają, że antybiotyki zakłócać metabolizowania pigułki antykoncepcyjne. Pigułki antykoncepcyjne zwykle nosić 95 do 99 procent stawki skuteczność. Badania, które zostały wykonane wykazują bardzo małą różnicę w skuteczności, gdy kobieta jest także antybiotyków. Zwykle różnica jest mniejsza niż jeden procent. Partnerem antybiotyków nie będzie kolidować z użyciem kobiety pigułek antykoncepcyjnych.

Leki, których należy unikać

Mimo, że istnieją różne stopnie, do których antybiotyki mogą mieć wpływ hormonalnej antykoncepcji, istnieją pewne leki, które lekarze mówią, może spowodować obniżenie skuteczności. Leki (antybiotyczne lub w inny sposób), które są wymienione jako powszechnie zakłócania są następujące:

 • Rifampina - często przepisywany na gruźlicę
 • Penicylina
 • Amoksycylina
 • Sulfonamid
 • Sulfametoksazol i trimetoprim
 • Ampicylinę
 • Kotrimoksazolem
 • Tetracykliny
 • Gryzeofulwina - leki przeciwgrzybicze
 • Minocyklina
 • Phenobarbitol - zajęcia leki anty-
 • Metronidazol
 • Nitrofurantoina
 • Pewne inhibitory proteazy przeciw HIV
 • Dziurawiec

Jeśli lek lub antybiotyk nie jest na tej liście, to nie znaczy, że nie będzie miał wpływu nominalnej. Sprawdź ze swoim lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące swojej skuteczności kontroli urodzeń podczas gdy na leki.

Użyj Druga forma antykoncepcji

Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych antybiotyków wraz z pigułek antykoncepcyjnych, lekarzy zaleca się użycie drugiej metody kontroli urodzeń, aby być po bezpiecznej stronie. Drugi sposób należy stosować podczas stosowania antybiotyków i kontynuowano przez tydzień później. Inne metody hormonalne, takie jak plaster lub pierścienia, może mieć również wpływ antybiotyków, więc nie należy stosować jedną z tych, w kopii zapasowej.

Zatrzymanie swoje pigułki podczas antybiotyków powoduje tylko swoje ciało, aby niepotrzebnie przeprogramować się. Zamiast znaleźć metodę mechaniczną do używania, aż skończy się na receptę. Omów poszczególne obawy antybiotyków i skuteczności antykoncepcyjnej z lekarzem.

Ostrzega lekarz do jakichkolwiek leków użytkowania

Większość kobiet i lekarze wolą zaważyć na ostrożności, jeśli chodzi o antybiotyki i kontroli urodzeń. Pomimo faktu, niewiele jest dowodów potwierdzających ogromny wzrost w ciąży z stosowania antybiotyków, to lepiej dmuchać na zimne.

Należy zawsze poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje jakieś leki, podczas gdy na pigułki antykoncepcyjnej. Farmaceuta może także odpowiedzieć na pytania interakcji lek. Albo, możesz zadzwonić Planned Parenthood w 1-800-230-PLAN znaleźć centrum blisko Ciebie, jeśli nie masz z lekarzem i pytań dotyczących ciąży, pigułki, i antybiotyki.