grsail.com

Alzheimera: Porady Życie Modyfikacje

Northwester Oferty Porady Wielkiej Alzheimera

Niektóre z najbardziej praktycznych informacji, jakie kiedykolwiek przeczytać:

http://www.brain.northwestern.edu/patients/care.html

Strukturę środowiska

  • Być może najbardziej użyteczne czynnikiem w zachowaniu orientacji jest tworzenie środowiska domowego, które jest proste, uporządkowane i przewidywalne, ale pozwala również swobodę ruchów. Więcej zmienność otoczenia pacjenta, bardziej prawdopodobne jest to, że on lub ona będzie się mylić i zdezorientowany.
  • Jeden pokój lub część pokoju, mogą być modyfikowane w celu dopasowania do potrzeb pacjenta jako "obszar orientacji." To pomaga stworzyć prostotę i porządek w środowisku domowym. Obszar ten orientacja powinna być w centrum miasta i łatwo dostępne.
  • Przedmioty niezbędne do pacjenta na czynności życia codziennego, takich jak okulary, klucze i akcesoria do pisania, może być umieszczony w tym obszarze. Tak więc, powierzchnia ustawienia może służyć jako główny miejscu, w którym pacjent może znaleźć wskazówki w orientacji określonej informacji i elementy potrzebne w ciągu dnia.
  • Zegar (być może cyfrowy), kalendarz i BBS lub łupków zapewni środki do śledzenia czasu i ważnych wiadomości.
  • Dobowy wymiar zajęć dla pacjentów i członków rodziny powinna być wysłana, aby pomóc pacjentowi w pamiętając, co terminy lub działania są zaplanowane i gdzie członkowie rodziny są w każdej chwili.
  • Oznaczone zdjęcia członków rodziny, bliskich przyjaciół, czy zwierzęta domowe pomoże pacjentowi nazwy skojarzyć z twarzy (takie jak, brata Jana); nasz kot (Zygmunt).
  • Struktura może być nałożona na pozostałych części domu przez znakowanie szuflady, szafy, lub pokoje.
  • Należy unikać zmiany aranżacji mebli, kolorystyka, czy cokolwiek innego, co zmniejszy znajomość otoczenia.
  • Upewnij się, że często używane obszary, takie jak łazienki i korytarze są dobrze oświetlone w nocy.
  • Przechowywać w sypialni znajduje się tak blisko jak to możliwe i łazienka ma widocznych wskazówek kierowanie pacjenta do łazienki.

"Alz" wilgoć w domu: Dom An Alzheimera

Większość ludzi jest gotowa do "dziecka-dowód" swoje domy, gdy dzieci zaczynają indeksowania i maluchy zaczynają wywiercenie w każdy zakamarek. "Alzhiemer w" wilgoć w domu, jednak może być nieoczekiwane i jeszcze większym wyzwaniem. W zależności od tego, jak wpłynęła na Alzheimera osoba w domu wpłynie na to, co trzeba zmienić, ale przygotuj się na zmiany.

Na przykład, utraciły zdolność, aby dowiedzieć się odpowiednią ilość czasu, aby ogrzać coś w mikrofalówce, ale nadal zachowują chęć do "korzystania" z kuchenki mikrofalowej? Jeżeli kuchenka mikrofalowa jest wbudowany w szafie, to jest trudniejsze, aby go wyjąć.

Czy oni wędrować i wyłączyć wszystkie światła, z przyzwyczajenia, nawet jeśli inni chcą im się? Niektóre przełączniki może być konieczne "taśmą" na. Czy piec nadal dostępne do nich? Czy chcą postawić czajnik na kuchence gazowej? Może to oznaczać, że czajnik musi być ukryte.

Jedną z propozycji jest "rowek" ich w drodze, rutynę, która pozwala im robić, co chcą zrobić, ale pozostawia innymi safetly nietkniętą poza ich drodze. Na przykład, stworzyć specjalny kącik lub narożnik na kuchennym blacie, który ma "swoje" rzeczy. Może pudełko ciastek i przekąsek utrzymuje ich powrocie tam grzebać. To może trzymać je z dala od wywiercenie w innych szafach.

Czy oni mają ulubionym fotelu w salonie, który jest wyłącznie ich. Trzymaj kilka gazet, czasopism lub materiałów dziewiarskich tam. To daje im miejsce, aby przejść do kiedy nudzi, zamiast wędrować do innych części domu.

Alzheimera - Break It Down, bo to jest niszczące

Po raz pierwszy byłem w Internecie szuka informacji Alzheimera, byłem zaskoczony, aby znaleźć tak mało w kategoriach praktycznych porad. Były ładne historie, ale trochę Nitty Gritty. Mam pewne praktyczne porady, jak rozmawiać z osobą z chorobą Alzheimera. Będzie to oczywiście różnią się od osoby do osoby, ale jedna z pierwszych rzeczy, które idzie jest pamięć krótkoterminowa. Więc wyobraź sobie, starając się śledzić rozmowy lub wieloetapowych zestaw zadań. Nie zapomnij, nawet szykując się do drzwi jest bardzo mult krok!

Dlatego powiedz im pierwszy krok .... a następnie czekać. Poczekaj, aż oni to robią. Następnie przejdź do następnego kroku. Czasami jest to jak ruchome kij thru miodu, słodki, ale męczące. Na przykład, może to lepiej, aby najpierw powiedzieć, umyć włosy teraz, teraz ramiona, dobrze, twoje ramiona, splash niektóre wody na nogi, szorować nogi ręcznikiem. Zamiast "Czas się wziąć prysznic." Nie ma potrzeby mówić powoli i dziecinny, tylko krótkie frazy kompaktowe, co trzeba zrobić. Mogą zamieszanie trochę, ale zauważ, jak są one również ulgę mogą dostać thru to teraz - z Waszą pomocą.

Utwórz Comfort Zone: Pierwsze Groovy z chorobą Alzheimera

Nasze społeczeństwo nie ma zbyt wiele dla starych, które wymagają nadzoru zrobić. Młodzi dzieci mają mecze piłkarskie, przedszkole, szkoły, kluby, play-daty, lekcje gry na fortepianie i takie, aby utrzymać je aktywne w ciągu dnia, ale co dla starych ludzi? Jeśli masz szczęście, twój starszy będzie miał hobby nadal cieszyć czy może zrobić. Jeśli nie, może się to przyczynić do stworzenia "Comfort Zone". To może być biurko z ich ulubionych albumów fotograficznych i bibelotów w zasięgu ręki. Albo może to być wygodny fotel z ręcznikami spasować lub gazet do czytania. Spójrz na to, co rzeczy, które korzystają i może spędzić wiele godzin na zajmowanie się. Jest w porządku, aby puścić pomysł, że trzeba zrobić skomplikowane hobby i zadań z przeszłości, z komfortu Alzheimera To szukamy tych dni.

Wyczyścić bałagan I - The Bathroom. Be Safe Alzheimera

Obserwować

Zredukować

Zrelaksować się

Wyobraź sobie siebie w świecie Alzheimera. Twoja pamięć będzie i nie pamiętam, czy po prostu zrobił coś. Możesz zwrócić się do zakorzenionych procedur i tropy co robić. Co się stanie, jeśli istnieje tak wiele wskazówek i rzeczy szukać w które można się mylić, niepewna, po prostu stracił w tym wszystkim? Czy nie byłoby miło, gdyby nie było ładne proste środowisko i rutynowych, aby dostać się thru dzień?

Spójrz na to, co jest w łazience, osoby z chorobą Alzheimera. Czy potrzebują 4 rodzaje szampon, odżywka, pięć zestawów ręczników, niektóre drobiazgi kwiaty tu i tam, dywan poślizgu na ziemi, radio, kilka szczoteczek, medycyny i waciki?

Pamiętam dzień, mój tata używany do płukania jamy ustnej, jak szampon, hej - prosty błąd.

Zamiast obserwować, co używają i potrzebują. Szczoteczka do zębów, pasta do zębów, kubek, facecloth, grzebień. To wszystko. Wszystko przed nimi gotowy do pracy. Oni po prostu patrzeć i wiedzieć, co robić. Szczotkowanie zębów, grzebień umyć twarz, włosy. To wszystko.

Wszystkie inne rzeczy odchodzi, zmniejszenia, usunięcia.

Wtedy można się zrelaksować.

Zmiany są konieczne: Choroba Alzheimera jest nowy szef.

Większość ludzi nie rozumie zmian, będziesz mieć do. Nasze społeczeństwo jest przygotowany do radzenia sobie z opieki nad dziećmi lub chory, ale to nie jest dobry na demencję. Pamiętaj, że Ronald Reagan i Margaret Thatcher miała Alzheimera, ale społeczeństwo sposób i THIER rodziny traktowane było wziąć ich z centrum uwagi i ukryć je przed wszystkim, ale najbliżej rodziny i przyjaciół. Chcielibyśmy doprowadzić Alzheimera i radzenia sobie z nim, aby zapalić tutaj w LifeTips.