grsail.com

Alergie skórne psów

Alergie skórne psów
Drapanie jest jednym z pierwszych objawów reakcji alergicznej.

Pies alergie skórne mogą zostawić właścicielom czując niemal tak nieszczęśliwy, jak ich zwierzęta.

Co powoduje, że pies alergie skórne?

Niewiele jest rzeczy bardziej stresujące niż oglądanie psa iść do miasta drapania i lizanie się. Nie wiedząc, co zrobić na alergie skórne mogą zostawić psa kochającego właściciela uczucie nieco bezradny, ale to nie musi być prawdą.

Po pierwsze, pozwala uzyskać podstawową wiedzę, jak reakcja alergiczna dzieje.

 1. Pies jest narażony na coś w jego okolice, które wywołuje odpowiedź od systemu immunologicznego. To może być coś zwierzę zjadło, powąchał, a nawet przetarł przeciw.
 2. Układ odpornościowy wysyła się histaminy we krwi do ataku istoty przestępstwa.
 3. W histaminy mają niefortunny efekt uboczny powoduje drażniący reakcję w skórze twojego zwierzęcia, powodując swędzenie uczucie, że twój pies ma na celu zaradzenie przez zarysowaniem.
 4. Drapanie potęguje tylko podrażnienia skóry, powodując wzrost stanu zapalnego i rozpętanie błędne koło świądu i drapania, które mogą doprowadzić do poważnego zakażenia, jeśli nie działać szybko.

Podstawowe rodzaje alergii

Nauczmy się więcej na temat różnych rodzajów alergii skórnych psy mogą podlegać.

Atopowe Alergie

Atopowe odnosi się do wdychania tak, alergie skóry, atopowe psów powodowane są czymś dog wdycha w środowisku. Podobnie jak ludzie, psy mogą być również uczuleni na standardowych form, pyłki, dandars i roztocza wszyscy jesteśmy narażeni na codziennie.

Kontakt Alergie

Niektóre substancje mogą powodować reakcję alergiczną w skórę psa, kiedy wchodzi w kontakt z nimi. Niektóre zabawki dla psów wykonane są z gumy laytex i zarówno ludzie i zwierzęta były znane cierpieć reakcje alergiczne na tę substancję, wyrwanie się w swędzące uli. Alergie trawy może również powodować swędzenie i ekstremalnych podrażnienie skóry pupila.

Alergie pokarmowe

Niektóre źródła żywności będą również powodować reakcje alergiczne u psów. Jednym z najbardziej powszechne alergeny pokarmowe dla psów okazało się kukurydzę, główny składnik wielu komercyjnych karmy dla psów. Jednakże, reakcja może być również spowodowane przez jeden lub więcej innych składników i substancji chemicznych stosowanych jako środki konserwujące.

Alergie pasożytnicze

Pchły mogą być na tyle naśladowanie, ale jeśli Twój pies rozwija szczególne uczulenie na ślinę pcheł, tylko wziąć kęs jednej pchły do ​​pracy dziesięciu. Swędzenie staje się bardzo intensywny, a raz drapanie łamie skórę, zwierzę staje się uprawniony do wielu wtórnych zakażeń skóry.

Mite zarażenia pod skórą może powodować takie same reakcje jak alergie widoczne pcheł.

Znaki Twój pies może mieć alergię skóry

Alergie skórne psów
Pchły i trawy mogą zarówno powodować alergie skórne.

Drapanie sam nie jest wskazanie alergii pies skóry, ale kiedy zarysowania jest trwała, towarzyszyć inne objawy urazu skóry, nadszedł czas, aby rozważyć możliwość, że zwierzę może opracowali allergy.Signs uważać na to:

 • Uporczywe drapanie
 • Zaczerwienienie, podrażnienie i stan zapalny
 • Trwałe lizanie / gryzienie
 • Pęcherze lub krosty
 • Zapalenie uszu
 • Hot spoty
 • Scaliness
 • Wypadanie włosów
 • Nadmiernie tłustej skóry

Jak leczyć psa alergii skórnych

Leczenie konkretnych rodzajów psów alergie skórne mogą się różnić, ale wszystkie one są zwykle to podstawowy wzór.

 1. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby dowiedzieć się dokładnie przyczynę reakcji alergicznej. Może się to wiązać biorąc skrawków skóry do wspomagania diagnozy.
 2. Po zidentyfikowaniu, usunąć alergen, lub ograniczyć ekspozycję na niej jak najwięcej.
 3. Dokładnie oczyścić wszystkie zanieczyszczone miejsca leczniczej szamponu zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii.
 4. Zastosuj wszelkie miejscowe leki dla zwierząt zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii.
 5. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii, za podawanie doustne leki żadnych. Mogą to być leki przeciwhistaminowe, aby przerwać reakcję alergiczną i kortykosteroidy, aby położyć kres powstałego świąd i zapalenie.

Wniosek

Radzenie sobie z alergiami skóry psa nigdy nie jest łatwe, ale z determinacją i właściwej opieki weterynaryjnej, można uzyskać uchwyt na sytuację i doprowadzić zwierzę bardzo potrzebne ulgi.