grsail.com

7 Pokarmy bogate w antocyjanidyn

Bioflawonoidy, znane jako antocyjanidyn, mówi się, że mają niesamowite wartości zdrowotnych. Ci, którzy są zainteresowani w makijażu odżywczej żywności, którą jemy powinna zrozumieć niektóre z najnowszej nauki wychodzi o tego typu elementów odżywczych.

Jakie są antocyjanidyn?

Antocyjanidyny są określone związki chemiczne, które są odpowiedzialne za pigmentacji różnych owocach i warzywach. Niektóre z najbardziej kolorowych żywności mają te potężne chemikalia zapakowane w nich. Jednak korzyści zdrowotne antocyjanidyny są podobne do tych z innych związków chemicznych na bazie roślin łatwo dostępne w wielu produktach roślinnych.

Antocyjanidyny i inne bioflawonoidy są najbardziej znane ze swych właściwości przeciwutleniających. Przeciwutleniacze są godne uwagi na ich uzdrawiającą moc wewnątrz ciała. Te substancje chemiczne zapobiec utleniania niektórych związków i walczyć ataki na organizm ze szkodliwych substancji chemicznych. Korzyści dla zdrowia przeciwutleniaczy zawierają właściwości anty-rakotwórcze, lepsze zdrowie serca i szereg innych pozytywnych efektów. Antocyjanidyny zwłaszcza Wykazano również mieć korzystny wpływ na kolagenie, tkanki podskórne.

Żywność wysoka w antocyjanidyn

Ilość owoców i warzyw mają duże ilości antocyjanidyn w nich. Możesz najłatwiej dostrzec te potężne żywności antyoksydacyjne przez ich jasnych kolorach. Oto niektóre z najlepszych anthocyanidin pokarmów bogatych w menu.

  1. Borówki - Te małe owoce, często spożywane na surowo, w pieczywa, lub z jogurtem, prowadzić silną mieszankę antocyjanidyn i innych antyoksydantów pod ich indygo skórek.
  2. Czerwone i Czarne Winogrona - Różne odmiany winogron zawierają również dużo antocyjanidyn. To sprawia, że ​​wino potencjału zdrowia wzmacniacz z umiarem. Dżemy i galaretki prowadzą również te same antyoksydanty, ale z dużą ilością cukrów, które można dodać kilka zbędnych kalorii na posiłek. Świeże winogrona są zawsze dobre zalecenie.
  3. Cranberries - Te kwaśne jagody zawierają dobrą porcję antocyjanidyn. Jednak wielu nie może znieść żurawiny, bez cukru lub dodatkowymi inne uzupełniające smaków. Spróbuj napój żurawinowy mieszanka, sos żurawinowy lub inne mikstury do korzystania z tych silnie aromatyzowane owoce w diecie.
  4. Maliny i Jeżyny - Te kolorowe jagody ładowane z anthocyanidin pigmentacji są również doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, zwłaszcza, gdy są w sezonie.
  5. Czerwona kapusta - jasny kolor czerwonej kapusty odzwierciedla wysoką wartość anthocyanidin. Spróbuj tego rozdrobnione zup, sałatek i innych potraw.
  6. Czerwona Cebula - Te wszechstronne warzywa dają smak kanapki, zupy, sałatki i dania z makaronu. Powód, aby użyć ich do anthocyanidin wartości jest często stosuje surowy, gdzie siła pewnych chemicznych mogą być zmniejszone przez gotowanie owoców i warzyw.
  7. Bakłażan - Ten fioletowy olbrzym ogrodzie jest również bogate w żywności anthocyanidin. Dla najlepszej wartości odżywczych, za pieczenie całego bakłażana, lub wykorzystanie w inny sposób, że obejmuje jedzenie skóry, w którym znajdują się przeciwutleniacze.

Są to jedne z najbardziej popularnych owoców i warzyw, które zawierają antocyjanidyny, które są tak cenione przez ekspertów żywieniowych i dietetycznych mavens nauki. Dla niektórych długoterminowych świadczeń zdrowotnych, dodaj je do regularnej diety.