grsail.com

5 sposobów, aby uzyskać różnorodność w diecie wegetariańskiej

5 sposobów, aby uzyskać różnorodność w diecie wegetariańskiej


Są z pewnością dużym ponad 5 sposobów, aby uzyskać różnorodność w diecie wegetariańskiej, ale ponieważ jest to tak łatwo utknąć w rutynę jeść te same rzeczy w kółko, może być włączenie kilka najważniejszych wskazówek na swoim wegetariańskie zakupy, gotowanie, i plany żywieniowe, aby poprawić swoje zdrowie i otworzyć się na większych przygód kulinarnych.

5 sposobów, aby uzyskać różnorodność w diecie wegetariańskiej

Spotkanie codzienne zalecenia żywieniowe i coraz zdrowy wybór w diecie wegetariańskiej ma pracy. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza jeśli zobaczyć jedzenie jako paliwo, a nie jako okazję do zbadania, wymyślać, tworzyć i odżywiają. Jednakże, jeśli chcesz podjąć kroki w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i chcą inwestować więcej myśli w stronę tego, co należy umieścić w organizmie, warto zacząć bardziej zrównoważony plan odżywiania według poniższych wskazówek.

Zaplanuj menu

Planowanie menu nie jest najprzyjemniejsze zadań związanych z żywnością, ale jest sposób, aby zapewnić, że nie będą jeść same rzeczy, dzień po dniu. Jeśli jesteś typem osoby, która jest zachwycony patrząc przez nowych książek kucharskich, zacznij tutaj. Udaj się do księgarni lub biblioteki, załadować na vegetarian- lub wegańskiej w obsłudze tytułów, które wydają się obiecujące, i wlać w nich znaleźć recepty, które wyglądają kusząco. Zapisz się menu, które ich używają, zrobić listę składników na kiedy sklep i iść tam, ale jak weźmiemy pod uwagę nowe przepisy utrzymać ograniczenia harmonogramu i czasu na myśli.

Możesz również wyszukać w Internecie propozycje menu oraz zaplanowanych wcześniej menu. Magazyn odżywianie Cóż oferuje zbilansowane i zróżnicowane plany 28 dni posiłek dla wegetarian w 1200, 1500 i 1800 kalorii dziennie. Jeśli ci się nie podoba coś w proponowanym planie posiłku, po prostu zamienić go z alternatywnego składnika.

Idź do koloru

Być może najprostszym z głównych 5 sposobów, aby uzyskać różnorodność w diecie wegetariańskiej jest jeść owoce, warzywa i inne świeże produkty, które obejmują tęczę barw. Poniżej kilka przykładów.

5 sposobów, aby uzyskać różnorodność w diecie wegetariańskiej

 • Red: Pomidory, truskawki, maliny, słodka czerwona papryka, rabarbar, arbuz
 • Pomarańczowy: marchew, słodkie ziemniaki, papryka pomarańczowy dzwon, morele, pomarańcze
 • Żółty: squash lato, żółty papryka, pomidory, brzoskwinie, scheda nektarynki, kukurydza
 • Green: Jalapenos, zielone winogrona, zielona papryka, cukinia, brokuły, zielone warzywa, groszek, kiwi
 • Niebieski: borówki, jeżyny
 • Fioletowy: Bakłażan, śliwki, purpurowe ziemniaki, kapusta czerwona, figi, buraki

Nie zapomnij, jaja, zboża i innych produktów, które są ważne, ale to odżywczych nie mieszczą się w jasnych kolorach tęczy spożywczego.

Wspiąć się na Pyramid

Masz gwarancję, aby uzyskać różne w to, co jesz, jeśli planujesz posiłki z piramidy żywności wegetariańskiej myślą. Pescetarians może również chcą przestrzegać diety śródziemnomorskiej piramidę. Główne wegetariańskie grup żywności należą zboża, nabiał, owoce, warzywa i chude białka, które mogłyby obejmować tofu, fasola, warzywa strączkowe i orzechy. Dla idealnej równowagi, to co najmniej jeden element z każdej grupy żywności na każdym posiłku. Jeśli to wydaje się zbyt trudne, przejść do bardziej ogólnej równowagi i postarać się o co najmniej dwie porcje każdej grupy dziennie.

Wybierz Białka

Wegetarianie mają dużo do myślenia, jeśli chodzi o białka. Mimo, że większość mięsa konsumentami nie mają problemu z uzyskaniem wystarczającej ilości składników odżywczych, może to być trudne dla wegetarian i wegan, aby sprostać szczególnie ich codzienne kwot. Ponieważ każdy jedzenie bogate w białko zawiera różne aminokwasy, jest to pomocne dla organizmu, aby uzyskać różne takiej żywności, więc może warto zrewidować swój plan jedzenia, jeśli jesteś po prostu zestrzelenia bloku tofu każdego dnia, aby dostać że białko , Spróbuj regularnie jeść następujące pokarmy, wśród opcji wysokobiałkowych:

5 sposobów, aby uzyskać różnorodność w diecie wegetariańskiej

 • Tofu
 • Fasola z każdego rodzaju
 • Łuskany groch
 • Soczewica
 • Wszelkiego rodzaju orzechy
 • Masło orzechowe
 • Grecki jogurt
 • Ser o niskiej zawartości tłuszczu
 • Ser beztłuszczowy
 • Odtłuszczone mleko lub o niskiej zawartości tłuszczu
 • Mleko sojowe
 • Soja
 • Quinoa i inne produkty pełnoziarniste
 • Jajka
 • Seitan
 • Białko w proszku

Jedz sezonowo

Jedzenie jest nie tylko sezonowo zdrowe; jest to również ekonomiczne. Jeśli sklep na rynkach swoich lokalnych rolników, zatrzymują się na przydrożnych stoiskach produktów letniego i wypełnij koszyk z sezonowych warzyw i owoców od sklepu spożywczego, które są na sprzedaż, każdego roku można zaoszczędzić setki dolarów. Bo to jest świeże, sezonowe produkty zwykle smakuje lepiej niż opcje, które zostały wysłane z daleka, więc nie będzie trzeba używać tyle przypraw, dodatków lub sosów ubrać swoje smaki. Wybór sezonowych elementów jest naturalnym sposobem, aby uzyskać różne w diecie, ponieważ to, co jest dostępne i świeże zmiany z miesiąca na miesiąc. Musisz soczyste jagody i dojrzałych pomidorów w lecie, jabłka tart i zieleni szpinaku w jesień, zima squasha i zieleni jak pogoda stygnie, a groszek i szparagi na wiosnę. Aby dowiedzieć się, co w sezonie, w Twojej okolicy w każdej porze roku, odwiedź LocalHarvest.org lub EattheSeasons.com.

Różnorodność jest przyprawą życia

Istnieje mnóstwo powodów, dla których ważne jest, aby uzyskać różnorodność w diecie. Niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych organizm potrzebuje nie można znaleźć tylko w ograniczonej ilości żywności; trzeba się rozwijać, aby uzyskać jak najwięcej korzyści, wzmocnić działania układu odpornościowego, a utrzymać poziom nastroju i energii na wysokim poziomie. Ponadto, jedzenie różnych produktów spożywczych jest więcej zabawy! Pushing granice kulinarne w kuchni i podniebienia pomaga rozwijać jako osoby, zachęca do kreatywności i rozszerza swoją wiedzę o żywności w ogóle, które mogą być emocjonalnie jak i fizycznie satysfakcjonujące.