grsail.com

5 powodów, aby jeść jabłka

Naukowcy wzywają nas jeść więcej jabłek - to jest najlepszym lekarstwem na zanik mięśni Zanik mięśni wiąże się z wieloma poważnymi problemami, ale nie stwierdzono leki do tej pory, aby je leczyć!.

5 powodów, aby jeść jabłka

Naukowcy z University of Iowa zaczęli badać aktywność genów związanych z mięśni w celu znalezienia substancji, które mogą kolidować z chorobą. Uznały niezbędnego składnika w skórce jabłek. Substancja ta jest kwas ursolowy. Badania na myszach wykazały, że prowadzi to do wzrostu o 15 procent w przeliczeniu na masę mięśni. Jednakże całkowita masa gryzoni karmionych tą kwasu pozostała taka sama, podczas gdy ilość tłuszczu zmniejsza się o więcej niż połowę, w zależności od badania, opublikowanym w czasopiśmie metabolizmu komórkowego. Naukowcy uważają, że rola kwas ursolowy polega na przeprogramowaniu geny, które są odpowiedzialne za utratę masy mięśniowej i zastąpienie tłuszczu.

Co do jabłek, mogą również niższe poziomy cukru we krwi, poziom szkodliwych kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Ponadto, zgodnie z naukowców, owoc pozwala na cukrzycę ze względu na jego właściwości fizyczne.