grsail.com

5 Pokarmy, które pozwalają uniknąć Miażdżyca

Miażdżyca jest chorobą, w której cholesterol, wapnia i odpadów biochemicznych osadzają się jako blaszki na swojej wewnętrznej ściance naczynia krwionośnego, ścianki naczyń, powodując zagęszczenie i stają się sztywne. Ponieważ tworzenie płytki ogranicza przepływ krwi i sprawia, że ​​statki o wiele bardziej kruche, miażdżyca jest przyczyna większości udarów mózgu i zawałów serca. Na szczęście, można zapobiegać i leczyć miażdżycę dzięki niskiej zawartości tłuszczu i przede diecie wegańskiej:

1. Ryby głębinowe

W przeciwieństwie do tłuszczów zwierzęcych, które mogą zwiększyć swoje tłuszczu we krwi, olej rybny jest wysoko ceniony za cholesterolu zdolność usuwania. Omega-3 suplementów oleju rybnego są tylko pojedyncze postacie tłuszczu ryb z ryb głębinowych tłuszczowej jak łosoś i tuńczyk i są renomowanych na obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu i zapobiega chorobom serca. Omega-3 jest również uznawany za zwiększenie lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) we krwi. HDL działają jako środki do czyszczenia naczyń i odebrać depozytów cholesterolu i tłuszczów eliminacji i przerobu w wątrobie. Jedzenie ryb nie tylko dostarcza Państwu wysokich dawek kwasów omega-3, ale także daje mnóstwo innych składników odżywczych, takich jak witaminy B6 i niacyny, które mogą również ograniczyć swoje triglicerydów i LDL.

2. Soja

Wymiana cały nabiał z mleka sojowego jest skutecznie krok w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu i miażdżycy. Soja jest bogata w jednonienasycone i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą blokować transport cholesterolu i syntetyzowany do krwioobiegu. Sojowego zawiera również wysoki poziom estrogenu roślin, które mogą hamować syntezę cholesterolu w wątrobie. Ponadto sojowego doskonałe źródło witaminy K, niacynę, witaminę B6 i różne przeciwutleniacze, które nie tylko niskie stężenie cholesterolu, ale również hamują odpowiedź zapalną, która przyczynia się do miażdżycy.

3. Migdały

Migdały zawierają wysokie stężenie jednonienasycone kwasy tłuszczowe, a także jeden z najbardziej aktywnych przeciwutleniacze rozpuszczalne w tłuszczach, witaminy E. witaminy E pozwala nie tylko dzięki wyeliminowaniu cholesterolu oraz zapobiega zapaleniu, to również zwiększa się elastyczność i płynność naczyń krwionośnych, tak które dobrze reagują oni na wszelkie zmiany ciśnienia. Badania potwierdziły zdolność do podnoszenia Migdały "HDL i obniżenie LDL. Jedno z badań wykazało, że jeśli jeść około 3 uncji migdałów dziennie, można obniżyć poziom LDL o około 10% i podnieść HDL nawet o 5%.

4. Owsianka

Mając miskę płatków owsianych na śniadanie może skutecznie bronić przed miażdżycą i innymi chorobami serca. Owsianka zawiera duże ilości błonnika rozpuszczalnego, który może obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Wzmocniony owsiane to nawet lepiej dla zapobiegania chorobom serca. Wzmocniony owsiane zawiera dodatkową dawkę witamin z grupy B, w tym niacyny i witaminy B6, które przyczyniają się do redukcji cholesterolu.

5. Red Wine

Skóry z czerwonych i czarnych winogron zawierają duże ilości resweratrolu, który może obniżać ciśnienie krwi i zmniejsza uszkodzenia naczyń. Resweratrol również obniżenie cholesterolu i funkcje anty-płytek krwi, a te funkcje są najsilniejsze, gdy winogrona są fermentowane na alkohol. Badania wykazały, że picie jeden kieliszek czerwonego wina dziennie może skutecznie zmniejszyć ryzyko miażdżycy i innych chorób serca.