grsail.com

4 Stretching Techniki na szyi

Jeśli masz jakieś napięcie w karku, istnieją znakomite techniki rozciągające, które można wypróbować, aby pomóc rozluźnić mięśnie. Możesz wykonać kilka odcinków jeszcze przed szyi zaczyna dokręcić, aby zapobiec ból lub sztywność. Jeśli doznał kontuzji szyi, należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem próby rozciągania na własną rękę.

1. Chin do Chest Stretch

Jest to prosty odcinek, który można zrobić, aby złagodzić ból szyi. Przed rozpoczęciem odcinek, rozluźnić szyję przez gentling obracając głowę z boku na bok. Aby rozpocząć odcinek podbródek do klatki piersiowej-powoli zegnij głowę do przodu, broda dotyka górną część klatki piersiowej. Sprawował tę funkcję przez licząc do pięciu, a następnie powoli podnieś głowę do góry. Powtórz 10 razy na odcinku.

Możesz używać rąk do pomocy w tym odcinku. Umieść dłoniach z tyłu głowy. Jak zegnij głowę do przodu, pociągnij delikatnie, aby zwiększyć zakres odcinku. Przestań używać rąk, jeśli zaczniesz odczuwać ból lub dyskomfort.

2. boku na bok Stretch

Jest to kolejny wielki odcinek do wykorzystania w łagodzeniu napięcia w karku. Rozluźnić się przez barków i obracając głowę powoli w kółko. Aby rozpocząć odcinek z boku na bok, powoli obrócić głowę w prawo, aż poczujesz mięśnie szyi dokręcić. Utrzymać pozycję przez pięć sekund, a następnie powrót głowę do pozycji wyjściowej. Powtórz odcinek na lewej stronie. Zrobić 10 odcinków na każdej stronie szyi.

Możesz użyć w tym odcinku rękę również. Umieść palec wskazujący i środkowy z lewą ręką po lewej stronie szczęki. Jak obrócić głowę w prawo, naciśnij przed szczęki, aby zwiększyć zakres odcinku. Powtórz ruch, aby rozciągnąć lewą stronę szyi.

3. Ucho w ramię Stretch

Odcinek od ucha do barku będzie działać szyi i górnej części pleców. Aby wykonać odcinek, powoli zegnij głowę w prawą stronę i spróbuj dotknąć ucha na ramieniu. Nie podnoś ramię się podczas rozciągania. Przytrzymaj licząc do pięciu, a następnie powrót głowę w pozycji centralnej. Powtórz odcinek po lewej stronie. Zrobić 10 odcinków na każdej stronie szyi. Upewnij się, że rozciągają się powoli, aby nie ciągnąć mięśnie w górnej części pleców.

Możesz również użyć w tym konkretnym rękę odcinku. Umieść dłoń prawej ręki na lewej stronie głowy. Jak zginać głowę w stronę prawego ramienia, wyciągnij delikatnie po lewej stronie głowy. Powtórz odcinek na drugiej stronie szyi w odwrotnej pozycji.

4. Head-to-Back Stretch

Kolejny ruch zwalniające naciąg jest odcinek głowy do tyłu. Aby wykonać ten odcinek, powoli odchyl głowę do tyłu, aż pojawi się patrząc w sufit. Trzymaj odcinek licząc do pięciu, a następnie powrót głowę w pozycji pionowej. Powtórz ten odcinek 10 razy.