grsail.com

34 Menopauza Objawy

34 Menopauza Objawy

Kiedy zaczną się kilku z 34 objawów menopauzy, że to dobry znak, że masz wyjścia do wejścia w fazę życia często określane jako "zmiana".

Uznając początkiem menopauzy

Dla kobiet, menopauza jest faktem. W miarę jak zbliża kobiety doświadczają zmiany hormonalne, które wywołują różnorodne objawy. Dla wielu kobiet, uderzenia gorąca są pierwszą oznaką, że menopauza jest blisko. Jednak gorąca z pewnością nie są jedynie objawem menopauzy.

Nie wszystkie kobiety doświadczają początkiem menopauzy w taki sam sposób. Niektórzy ludzie zaczynają odczuwać kilka objawów związanych z menopauzą podczas latach 30., podczas gdy inni są w dużej mierze przebiega bezobjawowo przez całe 40 lat, a nawet dłużej. Jeszcze inne kobiety doświadczają wielu objawów menopauzy, 34, często przez długi okres czasu.

Lista 34 Objawy menopauzy

 1. Alergie - Niektóre kobiety przed menopauzą doświadczenia problemy z alergią wzrosła.
 2. Lęk - Kobiety doświadczają menopauzy często zgłaszają zwiększone uczucie niepokoju i stresu.
 3. Wzdęcia - kobiet w okresie menopauzy często doświadczają zwiększone występowanie wzdęcia objawy podobne do tych związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.
 4. Tkliwość piersi - W okresie menopauzy, kobiety często doświadczają tkliwość piersi podobną do odczuwane przez kobiety w ciąży.
 5. Łamliwe paznokcie - wahania hormonalne związane z menopauzą może ograniczyć zdolność organizmu do produkcji keratyny, w wyniku kruchych paznokci i paznokcie.
 6. Zmiany zapach ciała - Zmiany hormonalne mogą prowadzić do zwiększonego pocenia i powiązanych zmian w zapachu ciała.
 7. Nagrywanie język - Niektóre menopauzie doświadczają piekący ból języka, jak również podobną sensację w całym obszarze jamy ustnej.
 8. Depresja - Nie jest niczym niezwykłym dla kobiet po menopauzie, aby stać się w depresji.
 9. Trudności z koncentracją - Niektóre kobiety odczuwają problemy z koncentracją.
 10. Zawroty głowy - kobiet w okresie menopauzy często doświadczają niewyjaśnione zawroty głowy.
 11. Wstrząsy elektryczne - Niektóre kobiety uczucie elektrycznych doznania szoku pod ich skóry w okresie menopauzy.
 12. Zmęczenie - Zdecydowana uczucia zmęczenia są jednymi z najczęstszych i ciężkich objawów menopauzy.
 13. Problemy żołądkowo-jelitowe - Wiele osób sprawozdanie wzrost różnych problemów trawiennych (gaz, skurcze i nudności) w okresie menopauzy.
 14. Problemy z gumy - Niektórzy ludzie doświadczają zwiększonej problemy z krwawieniem dziąseł w okresie menopauzy.
 15. Uderzenia gorąca - To fakt, że uderzenia gorąca są jednymi z najczęstszych objawów menopauzy. Zdecydowana większość kobiet występuje ten objaw w okresie menopauzy.
 16. Zmiany do włosów - W okresie menopauzy wiele kobiet obserwujemy wzrost włosów na twarzy i przerzedzenie włosów na innych częściach ciała.
 17. Bóle głowy - Na początku menopauzy, kobiety często zaczynają odczuwać częstsze i bardziej silny ból głowy.
 18. Nietrzymanie moczu - kobiet w okresie menopauzy często doświadczają wycieku pęcherza moczowego i problemów z kontrolą pęcherza.
 19. Nieregularne, kołatanie serca - uczucie jest "ucieczka" bicie serca jest jednym z najczęstszych objawów menopauzy.
 20. Nieregularny cykl miesiączkowy - menstruacyjny nieprawidłowości jest często pierwszym sygnałem, że menopauza się zbliża.
 21. Rozdrażnienie - kobiet w okresie menopauzy często stają się bardzo drażliwy. Objaw ten jest często ściśle związane z wahaniami nastroju.
 22. Swędzenie skóry - Dla wielu kobiet, jeden z najbardziej irytujących i stałych objawów menopauzy jest bolesne swędzenie.
 23. Ból stawów - Wiele doświadczeń kobiet po menopauzie wzrósł bóle stawów i ewentualnie zapalenie stawów.
 24. Utrata libido - wiele kobiet doświadcza znaczne zmniejszenie popędu wynikające z wahań hormonalnych związanych z menopauzą.
 25. Zaniki pamięci - trudności pamiętając rzeczy jest często obserwowane objawy menopauzy.
 26. Wahania nastroju - kobiet w okresie menopauzy często wykazują skrajne wahania nastroju, od napady płaczu do uczucia radości, bez wyraźnego powodu.
 27. Napięcie mięśni - W okresie menopauzy, niektóre kobiety doświadczają zwiększonej bóle mięśni i napięcie.
 28. Nocne poty - duży odsetek kobiet w okresie menopauzy raportu budzi się w środku nocy pocenie. Jest to jeden z najbardziej typowych objawów menopauzy.
 29. Osteoporoza - To zaburzenie prawie wyłącznie skutki menopauzy i po menopauzie.
 30. Ataki paniki - Dla niektórych kobiet, uczucia depresji, drażliwość, i zły humor związane z menopauzą zaostrzyć do rzeczywistych ataków paniki.
 31. Zaburzenia snu - To bardzo często dla kobiet w okresie menopauzy rozwijać bezsenność, które często związane z doświadczeniem nocne poty i skrajne zmęczenie często doświadczył w okresie menopauzy.
 32. Mrowienie kończyn - duża część kobiet po menopauzie zgłaszają uczucie jak mają błędy indeksowania na ich rękach i nogach.
 33. Suchość pochwy - Ponieważ spadek poziomu estrogenów w okresie menopauzy, suchość pochwy jest częstym objawem.
 34. Przyrost masy ciała - Zwiększenie masy ciała w wyniku zmian hormonalnych i metabolicznych, jest poważnym problemem dla kobiet w okresie menopauzy.

Doświadczenie Zmienia

34 Menopauza Objawy

Fakt, że można wystąpić jeden z 34 objawów menopauzy nie musi oznaczać, że zaczynasz się przez to przejść. Doświadczenie różni się znacznie od jednej osoby do drugiej, tak że często trudno jest ustalić dokładnie, kiedy menopauza ma się rozpocząć. Jednak, jak tylko zaczynają zauważać objawy, że to dobry pomysł, aby omówić to, co masz do czynienia z lekarzem. Pozwoli to, aby zacząć proaktywnych decyzji o swoje zdrowie, a dotyczące w jaki sposób można poradzić sobie z naturalnych zmian hormonalnych, które każda kobieta doświadcza w miarę upływu czasu.