grsail.com

3 zatwierdzonego przez lekarzy diety

Jak schudnąć w zdrowy sposób? Czy istnieje "prawo" dieta, zatwierdzone przez dietetyków?

3 zatwierdzonego przez lekarzy diety

1. Dieta niskokaloryczna

Jego istotą jest dieta terapeutyczna otyłości.

Co to jest niskokalorycznej diety?

Dzienna dieta jest ograniczona do 1500 kcal, głównie ze względu na szybko węglowodany: słodycze, cukier, babeczki, słodkie napoje, itd. Trzeba jeść nie więcej niż 100-150 gramów chleba dziennie (chleb pełnoziarnisty chleb z dodatkami lub otręby jest korzystne ). Nie więcej niż 80 gramów tłuszczów są dozwolone, z wyłączeniem tłuste mięso, ryby, twaróg. Zawartość białka w diecie pozostaje taki sam lub trochę wzrasta, około 60 gramów na dzień (rośliny strączkowe, jaja, chude mięso). Spożycie białka zwiększa zużycie energii w procesie trawienia i stwarza odczucie sytości. Napoje alkoholowe są zakazane, ponieważ są napoje wysokokaloryczne, a sól jest mocno ograniczona.

Posiłki: 5-6 razy dziennie; porcje powinny być odpowiedniej wielkości, aby czuć sytość.

Podstawą menu: pokarmy bogate w witaminy, makro- i mikroelementów, a także błonnika.

Dieta niskokaloryczna Korzyści zdrowotne

Jak w każdej diecie leczniczej, system optymalizuje odżywienie, dzięki czemu jest bardziej zrównoważony i zdrowy. Jest to korzystne w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego i zwiększa odporność na stres organizmu.

Dieta niskokaloryczna Wady

Istnieje możliwość awarii diety, więc trzeba trzymać się z przejedzenia.

Przydatne Fakt: uczucie sytości po jedzeniu jest co najmniej 3000 kcal ciastka i placki, ale jeśli jeść warzywa, zboża, lub ziarna, trzeba będzie tylko 1500 kcal.

2. Podział Posiłki dla pacjentów żołądka

Dieta ta ma działanie terapeutyczne w przypadku otyłości oraz chorobach przewodu pokarmowego.

Co jest podzielona posiłki?

Charakterystyka ogólna: należy jeść często, ale w małych porcjach. Jak często, jak małe? Istnieją dwa podejścia:

  1. Jedz jak tylko poczujesz głód. Gdy czujesz, nasycenie, przestać jeść. Jeśli chcesz zjeść nawet pół godziny później, na przekąskę. W rezultacie, waga osoby utratę je z rano wieczorem.
  2. Jedz 5-6 razy dziennie. Trzy razy dziennie, należy jeść cały posiłek, aby czuć nasycenia (w każdym razie, nie przejadać). Istnieją również 2-3 małych posiłków, kiedy należy po prostu mają coś przekąsić.

Podstawą menu: ograniczyć lub mąkę i słodkie pokarmy z diety. Pij co najmniej 2 litrów czystej wody niegazowanej dziennie.

Podzielone Posiłki Zalety

Jeśli nie masz uczucie głodu, nie ma potrzeby do przejadania się; diet jest użyteczny w przypadku patologii układu pokarmowego. Zapobiega powstawaniu nadciśnienia tętniczego i miażdżycy tętnic, ma pozytywny wpływ na cały organizm, co prowadzi do normalnego snu, co również przyczynia się do utraty wagi.

Podzielone Posiłki Wady

Jest to niewygodne, aby zawsze brać jedzenie z tobą, ponieważ pomijając przekąski nie jest zalecane.

Przydatne Fakt: częściej człowiek spożywa, tym mniej kalorii on / ona musi czuć sytość.

3. dieta niskotłuszczowa dla utrzymania Waga

W rzeczywistości, jest to rodzaj diety niskokalorycznej, ale jest lepsza: osoba może jeść nie więcej niż 40 g tłuszczu dziennie.

Co można jeść w diecie niskotłuszczowej?

Dzienne spożycie kalorii zmniejsza się przez zmniejszenie wielkości porcji, ograniczając słodycze, jeść pokarmy o niskiej zawartości tłuszczu: chude mięso (jeżeli jest to kurczak, należy jeść bez skóry), ryby (mintaja, dorsza). Makrela czy łosoś tłustej można zjeść tylko 1-2 razy w miesiącu. Zmniejszenie ilości tłustych prowadzi do stopniowego spalania tłuszczu, więc utrata wagi nawet podczas konsumowania duże porcje. Dieta niskotłuszczowa może być stosowana przez większość ludzi przez długi czas i bez szkody dla zdrowia.
Podstawą menu: chude mięso i ryby, owoce, warzywa, niskotłuszczowy twaróg, jogurt, mleko, wolne od tłuszczu, słodyczy (marshmallow, galaretki).

Należy unikać Tłuszcze w ogóle?

Nie da się zrezygnować z tłuszczów, jak to jest obarczona powikłaniami dla zdrowia. Należy ograniczać je do rozsądnym, w przeciwnym razie będzie to miało negatywny wpływ na wątrobę. Aby chronić komórki wątroby przed nadmiernym obciążeniem, trzeba bardzo istotne fosfolipidy, kwasy wielonienasycone, które są głównymi składnikami błon i struktur komórkowych. Ciało ich nie produkują, ale można je znaleźć w jajach, niewybredny oleje roślinne z pierwszej ekstrakcji (oliwa, słonecznik, soja, kukurydza), w fasoli. Możesz smak żywności z kurkumą i wypełnić sałatki z jogurtem naturalnym.

Dieta niskotłuszczowa Zalety

Zalety diety o niskiej zawartości tłuszczu to faktu, że jest bardziej tolerancyjny niż inne diety, utrata masy ciała jest stopniowe i płynne, więc nie ma stresu w organizmie, normalizuje ciśnienie krwi, poziom "złego" cholesterolu we krwi zmniejsza się, który jest przydatny w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego.

Dieta niskotłuszczowa Wady

Ścisłe ograniczenie tłuszczów (mniej niż 15-20 g dziennie) może powodować niedobór witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E, K i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Przydatne Fakt: dieta niskotłuszczowa pomaga stracić kalorii "tłuszczu", które są podstawowym źródłem tworzenia złogów tłuszczu w organizmie.