grsail.com

13 Tydzień Ciąży

13 Tydzień Ciąży


Jesteś teraz w drugim trymestrze ciąży! Oznacza to, że jesteś o trzeciej drodze do spełnienia swoje maleństwo. Twoja szansa poronienia również znacznie spadła, a wiele kobiet wybrać ten czas ogłosić ciążę dla rodziny i przyjaciół.

Twój rozwój maluszka

Na 13 tygodni dziecko jest około trzech cali. Jednak w tym momencie w ciąży, każde dziecko rozwija się w innym tempie. Bez względu na to, jak szybko zostanie on tycia i zdobywanie cali, można spodziewać się następujących zmian wydarzy w tym tygodniu, zgodnie z Mayo Clinic:

  • Nerki Twojego malucha zaczynają produkować mocz. Teraz, dziecko wyda mocz do płynu owodniowego, a twoje ciało będzie je filtrować. W ciągu zaledwie kilku miesięcy, będzie się zmieniać pieluchy zamiast.
  • W tym momencie, głowy dziecka obejmuje do połowy jego długości, ale to się zmieni. Twojego malucha ciała rośnie teraz szybko nadrobić zaległości. Po 40 tygodniach głowy dziecka będzie tylko 1/4 rozmiar swojego ciała.
  • Twojego malucha ramiona, nogi i głowy zaczynają rozwijać tkankę, która ostatecznie stać się kością.
  • Twoje dziecko porusza się dużo w tym czasie, chociaż, prawdopodobnie nie będzie w stanie to odczuć. Szybsza, a po raz pierwszy czuje ruchów dziecka, będzie się działo kiedyś w ciągu najbliższych kilku tygodni.
  • Wcześniej jelit Twojego dziecka rozwijają się poza jego / jej ciała w pępowinę. Teraz jelita będą pochodziły z powrotem do jamy brzusznej.

Twoja Zmiana ciała

Teraz, gdy już wszedł na drugi trymestr, jest kilka ważnych rzeczy dzieje się w organizmie. Zauważysz się czuje dużo lepiej.

Łożysko utworzyła

Gratulujemy! Właśnie zakończył rośnie zupełnie nowy organ: łożysko. Według Parents.com, łożysko waży około jednego funta i jest utworzona z tego samego typu komórek, jak zarodka. Od czasu dziecko wszczepionego w ścianie macicy aż do teraz, twoje ciało było ciężko pracuje budynku, który łożysko. W tym czasie organizm miał również wykonać całą pracę filtrowanie wody płodowe i krew dziecka i zapewnienia pożywienia Twojego maleństwa. Teraz, że łożysko jest utworzona, może przejąć tych ważnych ról, pozostawiając ciało o wiele więcej energii. Jeśli już na początku ciąży nękane przez zmęczenie, zauważysz, że zaczynasz się czuć jak siebie ponownie.

Zmiany w Libido

Wraz ze wzrostem energii, można zauważyć, że libido jest trochę silniejszy, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży. Jeżeli zauważyłeś nagły wzrost libido podczas 13. tygodnia ciąży, nie przejmuj się! Ponieważ dziecko jest chronione przez płyn owodniowy w łonie matki i wtyczkę śluzu w szyjce macicy, które chroni przed zakażeniem, seks w czasie ciąży nie zaszkodzić dziecku. Jednakże, lekarz może zalecić unikanie aktywności seksualnej, jeśli masz historii przedwczesnego porodu, poronienia, niewyjaśnione krwawienia z pochwy, łożysko przodujące, lub niekompetentnych szyjki macicy.

Zmniejsza ryzyko poronienia

Według marcu Dimes, ryzyko wystąpienia poronienia kropli do jednej do pięciu procent po wprowadzeniu 13. tygodniu ciąży. To wspaniała wiadomość, jeśli już martwić o swoje maleństwa. Jak zawsze, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub wystąpią jakiekolwiek krwawienia.

Więcej wiedzieć o Tydzień 13 ciąży

13 Tydzień Ciąży

Pobierz ten kalendarz ciążowy

13 tydzień ciąży to świetny czas, aby ogłosić dobrą nowinę do rodziny i przyjaciół, jeśli nie zostało to zrobione. Ponieważ ryzyko poronienia spadła tak znacząco, jest to popularny czas na wielką zapowiedź. Spróbuj niektóre z tych zabawnych pomysłów na dzielenie się wiadomościami:

  • Zrobić zdjęcie siebie i męża na sobie T-shirty, że powiedzieć "Mommy" i "tato". Mają do sporządzania karty okolicznościowe zdjęcie i wysłać go do bliskich.
  • Jeśli miałeś już USG, zeskanować zdjęcie i umieścić go na swoim ulubionym miejscu social media z napisem: "Wkrótce ...."
  • Powiedz rodzicom o dziecku zachęcając babcia i dziadek kartki z życzeniami.
  • Powiedz swojej rodziny podczas wielkiego wydarzenia wypoczynkowego i uchwycić moment na filmie. Pokochasz patrząc na zdjęcie w nadchodzących latach.

Jeśli potrzebujesz pomocy w pobraniu druku kalendarz ciążowy, sprawdź te pomocne wskazówki.

Czekamy

Teraz, pierwszy trymestr jest za tobą, jesteś na dobrej drodze do stania się mama. Wkrótce trzeba zupełnie nową garderobę, aby pokazać swoje rosnące dziecko guz.

Patrz "Ciąża tydzień 12

Zobacz Ciąża Tydzień 14 »