grsail.com

Znaczenie tatuaż polinezyjski

Znaczenie tatuaż polinezyjski


Znaczenie tatuażu często osobiste i stosowane przez użytkownika; Polinezyjski znaczenie tatuażu nie różnią się od znaczeń różnych powszechnie przez kulturę.

Polinezji Tatuaże

To jest niemożliwe, aby wziąć pod uwagę historię sztuki ciała, nie zatrzymując się, aby rozważyć polinezyjskie tatuaże. Tatuowanie jest integralną częścią kultury polinezyjskiej wyspie każdego, a wiele tatuaży widziałem dziś mieć korzenie w wysp.

Każda z wysp Polinezji ma inną kulturę i powód do tatuaży, co polinezyjskie znaczenia tatuaż zarówno zróżnicowane i podobne w regionach. Należą do nich:

 • Samoa
 • Wyspa Wielkanocna
 • Tonga
 • Wyspy Cooka
 • Tahiti
 • Wyspy Marquesa
 • Hawaje
 • New Zealand

Znaczenie tatuaż polinezyjski

Choć każda z wysp Polinezji posiada własne powody, zwyczaje i znaczeń, aby dołączyć do ich tatuaże, są pewne podobieństwa między nimi, jak również. Mogą one obejmować znaczenia:

 • Odwaga
 • Rytuał przejścia
 • Ranga
 • Atrakcyjność seksualna
 • Talizman

Znaczenie tatuażu według kultur

Aby dobrze zrozumieć niuanse znaczeń Polinezji tatuaż, trzeba przyjrzeć się bliżej każdej konkretnej dziedzictwa.

Samoański Tatuaże

Samoański tatuaże są duże i skomplikowane, nosili zarówno przez mężczyzn jak i kobiet. Samoa tatuaż można czytać jak książkę, aby opowiedzieć o randze zużycie w pozycji społecznej, wieku i miejsca, w życiu.

Easter Island Tatuaże

Tatuaże podane w Easter Island uważano, aby święte skóry. To z kolei pozwoliło użytkownik ściślej komunikować się z bogami. Dlatego tatuaże sami często stylizowane wersje tego, co użytkownik chciał kołysać lub mieć kontrolę nad tym żółwie, łodzie, włócznie i ptaków.

Tonga Tatuaże

Podobnie jak tatuaże Samoa, tatuaże Tonga zostały stworzone, aby opowiedzieć historię podróży noszącego przez życie. Obejmują one rangę, status społeczny i wiek w projektach.

Tatuaże na Wyspach Cooka

Tatuaże rodzimych Wyspy Cooka często zawiera symbol, który połączony użytkownikowi jego plemienia.

Tahitian Tatuaże

W Tahiti, tatuaże były zazwyczaj podawać tylko do tych z wyższych klas. Tatuaż może być podana z okazji przejścia przez życie, a jednocześnie często wyświetlane na całym ciele, kilka zostało kiedykolwiek znaleziono na twarzy.

Wyspy Marquesa

Tatuowanie było niezwykle integralną częścią życia na Wyspach Marquesa. Tatuaże były noszone dla celów poprawiających wygląd, aby jeden wydaje się bardziej atrakcyjne dla partnera, dla celów społecznych i zaznaczyć upływ czasu przez życie.

Hawaiian Tatuaże

Hawaiian tatuaże są często uznawane za najbardziej osobisty z polinezyjskie tatuaże. Hawajski tatuaż może oznaczać identyfikacji osoby lub po prostu ozdoby na użytkownika. Tatuaże na Hawajach zostały również, że w celu zapewnienia ochrony i były często noszone na cześć ukochanej, który minął.

New Zealand

Charakterystyczne spirale tatuaże Mori Nowej Zelandii to pokaz siły, odwagi, pasji i statusu społecznego. Pełne tatuaże może zająć lata, aby zakończyć i rytuał jest tworzony dla każdego użytkownika, w którym dodać do wzorów z każdym nowym rankingu lub przejścia w życiu.

Tatuaż Znaczenie Dzisiaj

Podobnie jak wszystkie tatuaże noszone dzisiaj, polinezyjskie tatuaże są inspirowane przez tych, którzy nosili zarówno objąć swoją tradycję i historię, a ci, którzy wprowadzają własne znaczenie do nich. Czy lubisz bogatą kulturę wyspach Polinezji i chcą uczcić je z tatuażem z własną rękę, lub lubisz wygląd tych tradycyjnych tatuaży i chcesz jeden dla własnych powodów, każdy użytkownik z dowolnego tatuażu tworzy swój własny sens. Przyjrzeć się bliżej w rozumieniu polinezyjskie tatuaże, aby pomóc odkryć historię sztuki tatuaży i przynieść własne podróż tatuaż do większej przejrzystości.