grsail.com

Zdrowa Waga dla kotów

Zdrowa Waga dla kotów


Znalezienie zdrowej wagi dla kotów może być trudne, ponieważ zależy to od tak wiele różnych rzeczy. Jeśli uważasz, że Twoje zwierzę wygląda trochę pulchny, może to być czas, aby rozważyć uzyskanie oceny z lekarzem weterynarii.

Otyłość u kotów jest niebezpieczne

Nadwagą kot może skończyć się tak wielu problemów zdrowotnych lub więcej nadwagą ludzi jak. W rzeczywistości, problemów zdrowotnych kotów Rosną na podobnym poziomie do liczby kotów tłuszczu, że weterynarze zobaczyć. Obecnie szacuje się, że około 40 procent kotów z nadwagą.

Zagrożenia dla zdrowia z powodu otyłości u kotów są następujące:

 • Artretyzm
 • Cukrzyca
 • Choroby serca
 • Niewydolność lipidoza
 • Problemy z oddychaniem

Ponadto, koty z nadwagą są bardziej narażone na powikłania ze znieczulenia i operacji.

Znalezienie zdrowej wagi dla kotów

Często można spojrzeć na swojego kota i mają całkiem dobry pomysł, czy ona jest w zdrowej wagi. Najdokładniejszym sposobem na znalezienie zdrowej wagi dla kota jest zabrać ją do weterynarza, do oceny. Różnych ras kotów mają różne zdrowe wagi. Na przykład, Maine Coon będzie mieć inną wagę niż wiele będzie Siamese. Oto kilka sposobów można uzyskać z grubsza, ile Twój kot powinien ważyć:

 • Zapoznaj się z wzorca rasy. Zazwyczaj standard dla każdej rasy będzie to idealny wybór wagi dla mężczyzn i kobiet. Jeśli twój kot waży znacznie więcej, to prawdopodobnie nadwagą.
 • Sprawdź stan ciała. Rozmiar ramy i zdrowej wagi iść ręka w rękę.

Jak sprawdzić stan organizmu na Cat

Przy odrobinie praktyki można zrobić wizualną kontrolę stanu kota. Cat to za zdrowe będą oczywiste.

 1. Mieć kogoś trzymać kota w miejscu na podłodze. Spójrz w dół.
 2. Koty powinny mieć talię. Uruchom swoje ręce w dół kota z żebra do biodra. Powinieneś zobaczyć niewielki talii.
 3. Nie powinno być wcięcia w brzuchu podczas uruchamiania rękę z żebra do miednicy.
 4. Żebra mogą być odczuwalne bez wyściółki tłuszczowej.

Możesz znaleźć kalkulatory stan ciała i wykresy w następujących miejscach:

 • Zwierzęta MD
 • Zwierzęta Otyłość Zapobieganie
 • Wykres ciała Stan Punktacja

Ocena lekarza weterynarii

Najlepszym sposobem, aby dokładnie ocenić wagę Twojego kota jest zabrać zwierzę do weterynarza. Weterynarz jest jedyną osobą, która może dać dokładną ocenę stanu Twojego kota. On lub ona może również zaoferować sugestie i wskazówki do zmiany diety Twojego kota w razie potrzeby. Przed wizyty, możesz do wykresu ilość i rodzaj żywności, które są karmienia, a także, jak często karmisz go. Jeśli Twój kot dostaje smakołyki lub podkrada coś z licznika, należy również napisać, że w dół. Dobrze jest też, aby śledzić exercise.Your lekarza weterynarii będą patrzeć na kota, a także ewidencji masz strzeżonych. On będzie ocenić nie tylko ciężar Twojego kota, ale także na jej zdrowie. Może szukać podstawowej przyczyny, dlaczego ona ma nadwagę i przeprowadzić kilka testów na próbkach krwi i moczu.

Twój kot na diecie

Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać wszelkich zaleceń, czy weterynarz daje wam bardzo. Oto kilka wskazówek dla oddanie kota na diecie:

 • Żywności stopniowo wprowadzać zmiany w ciągu tygodnia lub dwóch.
 • Użyj konserwy. Sucha karma ma dużo węglowodanów i może spowodować, że kot na wadze.
 • Jeśli zwierzę jest bardzo siedzący tryb życia, być może nadszedł czas, aby dostać zabawkę i mają zaplanowane razy z nią bawić.
 • Użyj skali dziecko do śledzenia małych zmian masy.


Znalezienie zdrowej wagi dla kotów nie jest trudne do zrobienia, ale wymaga trochę czasu, aby dokonać zmiany masy zdrowego kota. Bądź cierpliwy i iść powoli. Daj swojemu kotu szansę aklimatyzację do nowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Gdy zwierzę jest w zdrowej wagi, staraj się ją tam. Ona będzie zdrowsze, szczęśliwsze i mniej prawdopodobne, aby paść ofiarą choroby.