grsail.com

Wybór kariery dla młodzieży

Wybór kariery dla młodzieży


Wyszukiwanie więcej informacji na temat wyboru kariery dla nastolatków może być tak proste, jak do testu lub może obejmować rozszerzony program studiów.

Exploring wybór kariery dla młodzieży

Testy Kariera Aptitude

Testy umiejętności kariery może pomóc uczniom ocenić swoje umiejętności i zainteresowania, a jednocześnie określenia, które najlepiej pasują do kariery pola te umiejętności i zainteresowania. Twoje biuro doradztwa szkoła będzie najlepszym źródłem do badań związanych z kariery zawodowej. ASVAB Kariera Exploration Program jest jedną z opcji. Pierwotnie zaprojektowany do celów wojskowych, ASVAB sprawdza uczniów w nauce, matematyki, czytania, rozumienia, elektroniki i automatyki mechanicznej i sklepowych wiedzy. Zawiera również kariery segmenty poszukiwania koncentrują się na interesy i wartości pracy. Inwentaryzacja interesie ACT (UNIACT) ma innej opcji. UNIACT koncentruje się na zadaniach związanych z karierą w pomocy studentom sklasyfikować ich interesy. Chociaż nie jest dostępny jako samodzielny oceny, to jest wliczone w kilku standardowych testów, jak zaplanować i zbadać.

Staże

Zadanie shadowing doświadczenie pozwala nastolatki spędzić dzień na miejscu prac związanych z ich potencjalnego zainteresowania kariery. Ktoś, kto jest zainteresowany w edukacji wczesnoszkolnej można spędzić dzień w przedszkolu, lub student, który myśli o zostaniu artystą mógłby zbadać lokalne studio lub galerii. Odwiedź biura poradnictwa, aby dowiedzieć się, czy Twoja szkoła koordynuje doświadczenia pracy shadowing. Jeżeli szkoła nie oferuje formalnego programu, znaleźć firmę byłbyś zainteresowany wydatków dzień i zapytać. To może pomóc, aby mieć rekomendację od rodzica lub przyjaciela rodziny. Jednakże, jeśli jesteś podobny do biznesu, dojrzały i pasjonatem swojej przyszłej kariery, powinieneś być w stanie przekonać nawet zupełnie obcego, aby dać szansę.

Podobne doświadczenie jest "Take Nasze córki i synowie to Work Day", pierwotnie znany jako "Weź nasze córki do pracy dziennej." Nawet jeśli jesteś pewien, że nie jesteś zainteresowany polu rodzica pracy, może być pouczające i otwarcia oczu, aby spędzić dzień w pracy. Możesz nawet dowiedzieć się o zaskakujących możliwościach kariery. Mówisz, że nigdy nie chciał być inżynierem, ale co pracuje w dziale marketingu Engineering?

Należy pamiętać, że niektóre "dzień w pracy" doświadczeń może nie być możliwe ze względów bezpieczeństwa lub kwestii poufności. Nie będzie w stanie siedzieć w sprawie konsultacji pacjenta w gabinecie lekarskim lub wędrować fabryce w większości przemysłowych.

Wolontariat

Podczas job shadowing może być dobry sposób, aby uzyskać smak przyszłej kariery, wolontariat daje lepsze wyobrażenie z dnia na dzień wymagań pracy. Szpitale mają często programy dla uczniów szkół średnich zainteresowanych opieki zdrowotnej. Przyszli nauczyciele nauczyciel innych uczniów lub pomoc z programu po szkole. Organizacje społeczne potrzebują pomocy z urzędniczych zadań, takich jak zgłoszenia, twórczych wysiłków, takich jak biuletyny i bardziej praktyczne w pracy jak krajobrazu i napraw. Ponadto, aby pomóc zbadać ewentualną karierę, wolontariat może również spełniać wymogi pracy społecznej członkostwa honorowe ukończenia społeczeństwa. Również wygląda to świetnie na uczelni i aplikacji CV.

Szkolenia Kariera

Programy szkolenia zawodowego są kolejne przydatne źródło w zwiedzania wyboru kariery dla nastolatków. Zajęcia te są zwykle oferowane przez pośrednich okręgów szkolnych lub podobnych agencji regionalnych. Zapewniają one szkolenia praktyczne w tematy tak różne, jak kosmetyki, naprawy samochodów i technologii medycznej. Jako dodatkowy bonus, kursy te mogą kwalifikować się do zarówno liceum i kredytów uczelni. Programy odbywają się w ciągu dnia w szkole, zazwyczaj podejmowania pół dnia, i zazwyczaj zapisać się na nich podczas planowania zajęć na następny rok szkolny. Spójrz na spotkania informacyjne każdej wiosny, lub zapytaj doradcy zawodowego uzyskać więcej informacji.

Badanie pracy

Badanie pracy ma innej opcji, które odbywa się w ciągu dnia w szkole. Uczniowie pracują w niepełnym wymiarze czasu pracy, zdobywając kredyt liceum oprócz wynagrodzenia. Studenci powinni wybrać swoją pracę starannie ustawienie, aby zapewnić największe doświadczenie edukacyjne i najlepsze kontakty dla przyszłego sukcesu w tej dziedzinie. Zapytaj doradcy zawodowego po więcej informacji i wymogów programowych. Studenci studiów praca może być zobowiązany do podjęcia na poziomie górnych kursy związane z wykonywaną pracą lub przedstawiać swoje osiągnięcia szkoły szczegółowo pracę.