grsail.com

Wireless Network Extender

Wireless Network Extender


Jednym z najnowszych osiągnięć technologii telefonów komórkowych jest bezprzewodowy przedłużacz sieciowy, znany także w branży jako femtokomórki. Dzięki tej nowej technologii, operatorów komórkowych starają się zdobyć większy kawałek rynku telefonicznego w domu.

Co to jest Extender sieci bezprzewodowej?

Inaczej znany jako "femtokomórki" bezprzewodowy przedłużacz sieciowy jest jednostka podstawowa, która łączy się z siecią operatora komórkowego za pośrednictwem domu lub firmy szerokopasmowego połączenia internetowego. Technologia ta skutecznie "rozciąga" sieć komórkową, ponieważ telefony komórkowe będą działać wszędzie tam, gdzie jest internet szerokopasmowy, nawet na obszarach, gdzie nie ma sygnału telefonu komórkowego. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów telefonii komórkowej, którzy nie są w stanie uzyskać bardzo dobry odbiór w domu.

Cechy technologii Femtocell

Infrastruktura takiej konfiguracji sieci, jest następujący:

  • Stacja bazowa łączy się z routerem szerokopasmowym do Internetu regularnie
  • Stacja bazowa punkt dostępu łączy się z siecią operatora telefonii komórkowej za pośrednictwem Internetu
  • Stacja bazowa zapewnia wiele telefonów komórkowych w domu z silnym sygnałem telefonu komórkowego (zazwyczaj przez Wi-Fi)
  • Niektórzy dostawcy oferują nawet stację bazową, która umożliwia regularne telefony do domu do wykonywania połączeń za pośrednictwem sieci operatora telefonii komórkowej

Poprzez oferowanie tego rodzaju technologii do domów, wielu klientów telefonii cyfrowej, którzy chcą wyeliminować wysokie koszty usług telefonicznych domu może zdecydować się na dostęp do sieci komórkowej i zrezygnować z usługi telefonicznej w domu całkowicie. W ten sposób przemysł telefon komórkowy ma nadzieję wykorzystać do domu lukratywnym rynku łączności i opłacalne.

Stan technologii

Technologia ta jest wciąż naprzód, a tam jeszcze standardowy protokół, więc czy jest to dostępne i jak jest realizowany, zależy w dużej mierze od operatora komórkowego. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat tego, co różne dostawców oferuje w postaci bezprzewodowego przedłużacza sieciowego.

Sprint

Sprint był jednym z pierwszych dostawców mobilnych, które oferowane przedłużającą sieci bezprzewodowej technologii do klientów. Wersja Sprint tej konfiguracji jest nazywany AIRAVE. Architektura Sprint współpracuje z każdym telefonem Sprint. Gdy stacja bazowa znajduje się w domu, telefon Sprint automatycznie wykrywa sygnał AIRAVE i będzie działać normalnie. Sprint nawet automatycznie przenosi połączenia do sieci Sprint PCS, gdy nie jesteś w domu, lub znajduje się poza zasięgiem stacji bazowej AIRAVE. Oto niektóre z funkcji serwisu Sprint AIRAVE.

  • Współpracuje z maksymalnie trzech użytkowników telefonów komórkowych na jednej bazie
  • Sprint oferuje nieograniczoną plan taryfowy dla klientów AIRAVE
  • Transfery połączeń do sieci Sprint, gdy jesteś z dala od bazy
  • Wykorzystuje istniejące szerokopasmowego połączenia z Internetem
  • Umożliwia do transmisji danych o niskiej prędkości, a także głosem

Verizon

Verizon był kolejnym dostawcą mobilnych wejść na rynek z własnym w domu rozwiązania komórkowej, Extender Verizon sieci. Urządzenie to, podobnie jak rozwiązania Sprint, korzysta z szerokopasmowego dostępu do Internetu w swoim domu, a następnie przesyła sygnał komórkowej w całym domu, jak mały, kryty wieży komórkowej. Słucha też na sygnały z telefonu i przesyła je przez Internet do sieci komórkowej - zasadniczo hybrydowy komórkowej usługi VoIP. Pojemność urządzenia Verizon jest imponujące 5000 metrów kwadratowych.

AT & T

Według CNET i inne doniesienia, AT & T, stara się także zgodnie z tendencją, ale wydaje się być w tyle za resztą operatorów komórkowych. AT & T dopiero się rozpoczęły testowanie femotocell technologii pod koniec 2008 roku, ale obiecuje ma rozwiązanie przedłużacz sieciowy wykorzystujący ten sam rodzaj technologii szerokopasmowej jak Sprint i Verizon do końca roku 2009. W każdym przypadku dostawców komórkowych oferujących takie rozwiązanie dla klientów potencjalnie mogłyby konkurować z obecnie domu VoIP usług cyfrowych oferowanych obecnie przez wiele firm kablowych. Ten ruch może być sposobem dla przemysłu telekomunikacyjnego, aby odebrać większość tego rynku.

T-Mobile

T-Mobile jest kolejnym ważnym dostawcą mobilnych, który niedawno zaproponował rozwiązanie telefoniczną Wi-Fi. Odpowiedź T-Mobile na wyzwanie rozszerzenia sieci było tworzyć specjalne telefony, które działają w połączeniu z routera do połączeń za pośrednictwem sieci szerokopasmowych w domu w. Podczas gdy obsługa jest bardzo podobny do tego, co Sprint i Verizon oferta, technologia wykorzystuje specjalny wybór telefonów T-Mobile, nie byle T-Mobile telefon komórkowy. Ponadto, T-Mobile jest bardziej zintegrowane z rynku VoIP i oferuje klientom możliwość wykonania zarówno czysto VoIP połączeń telefonicznych lub regularnych połączeń bezprzewodowych. Usługa nazywa się T-Mobile @ Home.

Switch Przełącznik czy nie

Przełączanie do nowych technologii zawsze mogą być przerażające. Wiele rodzin przylgnąć do telefonów stacjonarnych, ponieważ dążenie do bezpieczeństwa i ochrony systemu telefonicznego, który jest niezależny od linii energetycznych. To budzi obawy dotyczące dostępu do służb ratowniczych 911, na przykład.

Wiele firm kablowych odpowiedział routerów VoIP, które mają kopii zapasowych baterii, ale konsumenci pozostają ostrożni. Telefonów komórkowych firmy napotykają takie same przeszkody z ich sieci bezprzewodowej technologii przedłużacza, ponieważ ich routery nadal będą zależeć od mocy domowymi. Jednak znaczne miesięczne oszczędności sam zrobić to nieco łatwiejsze dla wielu rodzin połknąć kompromis. W końcu, Twoja decyzja, aby zrezygnować z telefonu stacjonarnego i korzystać tylko z usługi telefonicznej komórki mogą zejść bardziej ekonomicznej konieczności, niż jakiejkolwiek przewagi technologicznej. I, jak często ma moc naprawdę iść tak?