Windykacja Przedawnienie

January 24

Windykacja Przedawnienie
Dowiedz się, jak działają agencje inkasa.

Windykacyjna przedawnienia następuje, gdy kredytodawca nie odbierze na długu na okres czasu. Jeśli ten czas upłynie bez kontaktu z kredytodawcą, dług nie może wymagać spłacone. Sprawdź się z prawnikiem, jeśli nie jesteś pewien, czy twój dług kwalifikuje się do tego rodzaju ograniczenia zanim coś powiesz kredytodawcy.

Co to jest Windykacji Przedawnienie

Dług, który jest obok przedawnienia może być nieściągalne przez kredytodawcę, komorniczych lub za pomocą innych środków. Dług ten może być również niekwalifikowalne być wymienione w raporcie kredytowym. Jeśli masz dług, który Twoim zdaniem jest nieściągalną powodu bycia obok przedawnieniu, ważne jest, aby uniknąć kontaktu z kredytodawcą, a zamiast tego najpierw skontaktować się z prawnikiem.

Prawa windykacyjne sprawiają, że odpowiedzialność komornika do prowadzenia kredytobiorcy. Przepisy te również umieścić w miejscu bardzo surowe ograniczenia, w jaki sposób mogą być gromadzone długów. Na przykład komornicy nie mogą być obraźliwe dla Ciebie.

Ponadto, ustawy federalne również ograniczyć, jak długo może pozostać na długi swoim raporcie kredytowym. Jeśli masz długów, które zostały w raporcie kredytowym przez zbyt długi czas, może być w stanie złożyć skargę do biura informacji kredytowej, aby je usunąć. Ograniczenia raport kredytowych obejmują:

 • Większość długi pobyt w raporcie kredytowym przez siedem lat od daty pierwszego przestępczości. Każda działalność na koncie, takich jak płatności od kredytobiorcy, może przedłużyć ten.
 • Prawo upadłościowe i podatkowe zastawy pozostają w raporcie kredytowym przez okres 10 lat od daty tłocznej upadłości.
 • Inne rejestry publiczne pozostaną w raporcie kredytowym przez siedem lat od pierwotnego miejsca.
 • Każde konto, które zamknięte w pozytywnym stanie, takich jak dług spłacił w całości, pozostaną w raporcie kredytowym przez okres do 10 lat od czasu konto zamknięte.
 • Nawiasem mówiąc, pytania, które pojawiają się, gdy potencjalny kredytodawca sprawdza raportu kredytowego, pozostanie na swoim raporcie na dwa lata.

Ograniczenia Windykacji

Inne formy ograniczeń windykacyjnych są na miejscu w oparciu o stan-by-państwa. Każdy stan ma przepisów regulujących, jak komornicy mogą gromadzić długu, w tym, jak stare długi może być, aby spróbować zebrać od nich.

Windykacja Przedawnienie

Oto niektóre przykłady tych ograniczeń. Aby dowiedzieć się o przepisach szczególnych do stanu, odwiedź prywatności Rights.org lub witrynę internetową Prokuratora Generalnego.

 • Floryda: W stanie Floryda, kontrakty i foreclosures hipoteczne mają przedawnienia pięciu lat. Wyroki mogą pobierać przez okres do 20 lat. Większość innych długów mają czteroletniego złapać wszystkie okres ograniczeń.
 • Indiana: Naruszenie umowy oferuje ograniczenie czterech lat. Orzeczenia mogą być zbierane na 10 lat, chyba że odnowiona. Inne długi są zbierane przez sześć lat.
 • Michigan: Naruszenie umowy ma ograniczenie do sześciu lat. Wyroki są dziesięć lat, ale może być przedłużane na okres do dziesięciu dodatkowych lat. Wszystkie inne zobowiązania są do kolekcjonowania przez cztery lata.
 • Nowy Jork: Długi nadają się do kolekcjonowania przez 20 lat dla obligacji, orzeczeń pieniądze, nieruchomości, wierzytelności rzeczywistym wsparciem i alimenty. Inne zobowiązania mogą być kolekcjonerskie dla czterech do sześciu lat, w zależności od rodzaju długu.
 • Karolina Północna: Zgodnie z prawem North Carolina, wyraźna lub dorozumiana umowa kolekcjonerskich na trzy lata, jeśli nie pod zamknięciem. Jeśli pod zamknięciem, to zmienia się na 10 lat. Wyroki mieć ograniczenia 10 lat. Jeśli jakakolwiek płatność -Nawet częściowe payment- jest wypłacane, to odnawia przedawnienia.
 • Ohio: W Ohio, pisemne i ustne masz konta ograniczenie sześciu latach, w których mogą być gromadzone zadłużenia. W niektórych przypadkach może to być tak długie jak 15 lat.

Należy pamiętać, że każde państwo ustala prawa, co jest umowa. Skontaktuj się z prawnikiem przed kontaktem z jakimkolwiek środkiem. Windykacja przedawnienia jest również ulec zmianie.

Powiązane artykuły