grsail.com

Vioxx: Choroby związane z Porady Vioxx

Jak wiele ataków serca może być spowodowane Vioxx?

David Graham, zastępca dyrektora do spraw nauki i medycyny w Biurze FDA Drug Safety, powiedział Senackiej Komisji Finansów, które wcześniej projekcja jego agencji, że Vioxx mogą powodować około 28,000 ataków serca lub nagłe zgony sercowe był "bardzo ostrożny szacunek." Graham powiedział w czwartek, że liczba zgonów sam może być aż 55.000.

Co to jest literatura medyczna mówią o COX inhibitorów 2?

Przeciwbólowe z grupy inhibitorów Cox-2, może to doprowadzić do uszkodzenia serca i naczyń krwionośnych, ale może również hamować system immunologiczny. Badania opublikowane w tym tygodniu w czasopiśmie Journal of Immunology pokazuje leki, stosowane przez chorych na zapalenie stawów, może mieć wpływ na przeciwciała, które atakują inwazji zarazków. To niekoniecznie jest złe; istnieją sytuacje, w których mogą chcieć ograniczyć wytwarzanie przeciwciał - na przykład u osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i toczeń.

Jak powszechnie jest Vioxx zostały rozdzielone?

Vioxx został wydany w Stanach Zjednoczonych w 1999 roku i publiczności został do obrotu i dystrybucji w ponad 80 krajach. (W niektórych krajach same lek sprzedawany pod CEOXX znak towarowy). Światowa sprzedaż Vioxx w 2003 roku 2,5 miliardy dolarów. Ponad Ninety milion osób w Stanach Zjednoczonych były narażone na Vioxx, ponieważ jest to wydanie, a szacuje się, że około 100 tysięcy osób, które poniosły reakcję Sever leku, włącznie śmierci.

Ile osób cierpi na skutki uboczne Vioxx?

FDA ds bezpieczeństwa David Graham i inni szacują, że podpis firmy Merck zapalenie stawów lek Vioxx, spowodował aż 140 tysięcy zawałów serca i udarów mózgu i zabił aż 55.000 ludzi, ponieważ jest zatwierdzony przez FDA w 1999 roku dokumenty podane do wiadomości publicznej w dniu 05 maja 2005 przez Government House Komitetu reform stanowią najsilniejszy jeszcze dowodów, że kierownictwo firmy Merck byli świadomi niebezpieczeństw leku i wziął zdecydowane kroki, aby je ukrywać, zagrażając niezliczone życia.

Jaką rolę odegrał proces zatwierdzenia FDA w problemy Vioxx?

Dyrektor Nauki i Medycyny w Urzędzie Drug Safety, David Graham, dostarczane zjadliwe oceny FDA polityki zatwierdzania leków. On oskarżył 55000 lub więcej zgonów na temat decyzji Vioxx FDA w 1999 roku, do zatwierdzenia Merck & Co. za sprzedaż leku, pomimo danych sugerowanych leki zapalenie stawów związane z zwiększonym ryzykiem zawału serca i udaru mózgu. "Jeśli FDA ustanawia niezależny dział kontroli bezpieczeństwa leków raz są na rynku, powiedział Graham, więcej katastrofy Vioxx-jak mogą."

Kiedy dowody sercowo-naczyniowych skutków ubocznych Vioxx pierwszy opublikowane?

Dowody na istnienie problemów sercowo-naczyniowych związanych z Vioxx pierwszy pojawił się w 2001 roku, kiedy tzw badania VIGOR znaleźć że niektórzy użytkownicy Vioxx dwa razy doznał zawału serca i innych problemów sercowo-naczyniowych, jak użytkownicy starszego przeciwbólowy naproksenu. W następnym roku, FDA dodał ostrzeżenia etykiecie Vioxx jest. Początkowo badacze sądzili, może to oznaczać, że użytkownicy Vioxx nie mieli korzyści rozrzedzające krew, że pochodzi z wielu starszych leków przeciwbólowych. Ale od 2002 roku, top specjaliści obawialiśmy się, że Vioxx może być bezpośredni sprawcy, i własne badania follow-up Merck skłoniła ją wyciągnąć lek.