Uruchamianie: Męskie buty do biegania Porady

May 27

Nie ryzyka urazów kolan w Stare Buty do biegania

Nie jest zbyt trudno na facetów, ale po uruchomieniu w butach, które są tak zużyte, że stopnie są gładkie i wyściółka wewnątrz pięty jest noszony przez, może być zwiększone ryzyko urazów kolan. A jeśli zrobić sobie krzywdę, może być bardziej poważne dla ciebie niż dla swoich koleżanek. Reseach zaprezentowane na dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Ortopedycznego Medycyny Sportowej sugeruje, że ludzie z uszkodzeniami chrząstki ACL mają więcej zmian niż kobiety, które mogą zwiększać ryzyko choroby zwyrodnieniowej stawów w późniejszym życiu.

Chociaż nie można zagwarantować wolność szkody zastępując swoje buty, można dokonać stawów szczęśliwsi, zastępując swoje buty do biegania po 350-500 kilometrów. Nie może rozstać się z nimi? Zapisz parę do pracy stoczni, i przekazać innym w dobrej sprawie, takich jak podeszwy do Souls. http://www.soles4souls.org/

Twoje stawy będzie dziękuję, i tak będzie dobrym powodem!

Powietrza, żel, i inne sztuczki amortyzujące

Wiele działających producentów obuwia używać urządzenia amortyzujące własności. Należą do nich różne konfiguracje pęcherzy powietrza, żelu lub cieczy czyszczących, jak również kliny, warstwy i ściśnięte kapsułki piany (typowo EVA lub poliuretanowych).

Każdy system amortyzujący ma swoich fanów, ale wszystkie mają na celu to samo: zmniejszyć szok, który jest przenoszony do ciała na uderzenia. Chociaż systemy ciekłe powietrze, żel i może zachować swoją zdolność amortyzacji dłużej niż pianki, praktycznie wszystkie z nich są zawarte w piance, tak rozszerzony życie tych butów jest dyskusyjne.

Najprościej jest znaleźć but, który pasuje Ci dobrze i garnitury, jak działają (overpronate, neutralny, itp). Jeśli czuje się dobrze po uruchomieniu w nim, nie martw się o powietrzu, żelu lub innych dodatków. Jeśli potrzebujesz więcej amortyzację niż ofert obuwia, większość z nich pomieścić po-rynku wkładek. Wystarczy usunąć oryginalną wkładkę buta, a zastąpić go jednym z tych wkładek żelowych lub miękkimi piankowymi.

Buty dla "Clydesdale"

Cięższe mężczyzn (180 funtów i powyżej) naprawdę ukarać kolana po uruchomieniu. Te "Clydesdales", jak nazywany że czasami, zwykle wymagają dodatkową amortyzację w butach do biegania. Wielu biegaczy również cięższe te korzystają z buta oferuje dodatkową stabilność. Ciężkie biegacze ogólnie nie powinien trenować w lekkich butach, jak te buty oferują mniejszą amortyzację.

Sztuczka Lacing dla Wysokich Supinatory

Niektórzy biegacze z wysokimi Supinatory znaleźć ciśnienie z sznurowadła niewygodnych. Ten mały trick łagodzi presję na swoim wysokim podbiciu, ale nadal zapewnia bezpieczne dopasowanie.

Koronki swoje buty do biegania z normalnego na krzyż, aby tuż pod półmetku. Następnie umieścić sznurówki prosto przez następne dwa zestawy oczkami - bez przejścia nad językiem. Wreszcie, na krzyż sznurówki przez pozostałe oczka normalnie. Powoduje to "luki" w centrum, co stawia mniejszy nacisk na podbiciu.

Sztuczka sznurowanie Loose Obcasy

Luźne obcasy - w butów do biegania, które w przeciwnym razie doskonale pasuje - jest powszechną dolegliwością wśród biegaczy. Mimo, że nie chcesz, aby uruchomić w bucie, gdy obcasy są niechlujne, oto sposób na poruszanie się w niewielkim dopasowanie kwestii: ". Blokada sznurowania"

Zasznurować buty normalnie dopóki istnieją tylko dwa oczka otwarte. Wprowadzą się koronki w górę przez każdy z dolnych oczka, a następnie w dół przez otwór bezpośrednio powyżej. Twoje sznurówki powinien tworzyć serię X, zwieńczona pary I na.

Następnie przejść każdy koronki w ramach I po przeciwnej stronie. Teraz, gdy dokręcić i zawiązać buta, to będzie oczywiście dokręcić pięty lekko. System ten pozostaje ściśle związany także lepiej niż tradycyjne sznurowanie.

Jedynym minusem jest to, że znajdziesz blokady sznurowanie jest trudniejsze, aby rozluźnić, też.

Gościnni Szerokie Stopy

Przejście do większego rozmiaru buta w celu dostosowania szerokości stopy mogą powodować problemy, ponieważ nosek i łuk nie będzie w odpowiednich położeniach względnych. Mężczyźni z szerokimi stopami wystarczy szerokie buty do biegania.

Dobrą wiadomością jest to, że niektórzy producenci obuwia oferują buty do biegania w wielu szerokościach. (Podczas gdy większość producentów oferuje nie więcej niż dwóch szerokościach, New Balance oferuje większość ich lepsze buty w trzech lub więcej szerokości).

Wiedzieć, kiedy należy wymienić buty

Buty do biegania zużywają się - ale nie jest to oczywiste, kiedy to robią. Przez czas podeszwy najbardziej buty do biegania "pokazać znaczące zużycie, to dawno czasu, aby je zastąpić. Oto dlaczego: podeszwa środkowa - amortyzujący warstwy buta - buty do biegania w większości wykonana jest w całości lub częściowo z gęstej pianki EVA nazwie (kopolimer etylenu z octanem winylu). Za każdym razem, wasze ziemie stóp, to ściska EVA - która pochłania dużo szoku - a następnie ponownie rozszerza EVA jeśli wziąć swój ciężar z buta. Wiesz, jak kanapa Homer Simpson ma depresję, gdzie siedzi? Dobrze, że to, co dzieje się z EVA w czasie: on traci zdolność odbijać. Nie zauważyłem tego, bo to dzieje się bardzo powoli. Ale każdy odgłos kroków zmniejsza skuteczność pianki za. Do czasu, kiedy używałem parę butów dla 300 - 500 mil, pianka traci tyle "bounce", że buty powinny być zastąpione. Zazwyczaj lekkie biegacze mogą przejść bliżej do znaku 500 mil, a ciężkie biegacze będą musieli wymienić swoje buty do biegania na bliżej do 300 mil. Ponadto, po uruchomieniu na zewnątrz we wszystkich pomieszczeniach pogody vs. na bieżni, buty zużywają się szybciej.

Szybkie Lekcja Anatomii butów

Dziś, męskie buty do biegania są dość techniczne. Ale mają też wiele wspólnego z większości innych. Oto szybki i brzydka zwiedzanie głównych klepie z męskiej biegu buta:

• górna. To jest tkaniną lub skórą część buta, która otacza górną i boki stopy od pięty do palców.

• Wkładka. Podeszwa wewnętrzna jest (zazwyczaj) wyjmowana wkładka wyściełana, że ​​kołyski nogę.

• antyprzebiciowa. Jest to koń pociągowy buta, a składa się z warstw i urządzeń (jeśli w ogóle) amortyzujące.

• Podeszwa zewnętrzna. To jest, gdy guma spełnia drogowego - dosłownie. Jest to dolna powierzchnia buta.

• pięty. Jest to sztywny (zazwyczaj płyta pilśniowa lub plastik) włóż że kubki obcas.

• nosek. Przednia część buta, która otacza palce.

• Ostatni. "Rama", na którym została zbudowana na buty. To także stosuje się do opisania sposobu buta skonstruowano - albo za pomocą płyty, materiału (poślizg), a połączenie obu pod innersole.

Znajdź butów Zbudowany na nogę

Buty do biegania nie tylko mają różne kształty, mają różne struktury wewnętrzne. Większość buty do biegania są wbudowane w jeden z trzech sposobów: board-trwał, trwał i slip-kombinacja-trwała. Aby sprawdzić, jaki typ budowy buta ma, po prostu wyciągnij podeszwy wewnętrznej. Jeśli uważasz, sztywny karton-jak materiał ciągnący się wzdłuż buta, to board-trwała. Ten projekt jest najlepsze dla biegaczy, którzy potrzebują maksymalnej stabilności. Jeśli istnieje tylko włókniny zszyte razem aż do długości buta, to luźno-trwania. Taka konstrukcja zapewnia maksymalną elastyczność i jest najlepsze dla neutralnych biegaczy. Kombinowane-trwała buty są kompromisem. Mają "deska" w tylnej części buta, natomiast przód jest poślizg trwała. Te buty oferują większą stabilność niż buta poślizg trwało, ale mniej niż jeden z płytą ubiegłego.

Znajdź butów Shaped na nogę

Buty do biegania są oparte na "ostatnim", który określa kształt podeszwy. Istnieją trzy podstawowe kształty ostatnia: prosto, pół-zakrzywione, gięte.

Większa krzywa ostatnie, bardziej elastyczny but jest prawdopodobne. Odwrotnie, trwały prosty buty są mniej elastyczne. Tak, biegacz, który potrzebuje sterowanie ruchem w bucie zwykle nie lepiej z jednym zbudowany na prostej last.

Buty off-road

Po uruchomieniu na nierównych szlakach, są szanse, trzeba "multisport" działa buta. Te buty są przeznaczone na wsparcie i przyczepność na różnych powierzchniach i wytrzymuje ruch poprzeczną niż regularny buta biegania.

Wielu sportowe buty do biegania są dostępne zarówno z niektórych dużych firm obuwniczych praca - i od kilku firm, które sprawiają, że buty wspinaczki i turystyki górskiej. Multisport buty do biegania z tych turystycznych producentów butów często chropowaty wystarczy użyć do poważnych wędrówki - coś średnio buta nie jest przeznaczony do zrobienia.

Wybierz Shoe pasujące do Twojego typu Foot

Istnieją trzy podstawowe rodzaje footfall: overpronation, neutralne i underpronation / supinacji.

Overpronators - te, których stopy toczyć zbyt wewnątrz - zwykle trzeba ponad-pronator buty z urządzenia, aby zapobiec nadmiernemu rolki podczas pracy.

Underpronators / supinators - których stopy albo rolki wewnątrz zbyt mało lub toczą zewnątrz lekko - często wymagają dodatkowej amortyzacji, i może korzystać z buta z większą stabilność.

Biegacze z neutralnym chodu na ogół potrzebują niewiele lub brak kontroli ruchu.

Powiązane artykuły