grsail.com

Ubezpieczenie zdrowotne: Prowadzenie rachunków oszczędnościowych Porady zdrowotne

Przewidzieć Twój FSA przyszłość

Dodaj swoje co płaci, odliczeniami i inne out-of-pocket koszty leczenia z ubiegłego roku, aby dowiedzieć się, jak bardzo się umieścić w swoim elastycznym rachunku wydatków (dział korzyści może powiedzieć, co kwalifikuje). Za każde 1000 można umieścić w $, będziesz slash około 300 dolarów w podatkach.

FSA - Zastosowanie; Done't Lose It

Stracisz żadnych funduszy w swojej FSA, że nie używają ich do końca roku lub następnym roku, w zależności od kiedy Ty lub Twoja firma podpisała się. Jeśli stwierdzisz, że masz trochę gotówki w FSA i trzeba używać go przed końcem roku, zaopatrzyć się w ponad-the-counter środki medyczne, takie jak opatrunki, przeziębienie i grypę tabletek i aspiryna; zamówić dostawę sześciu miesięcy z soczewek kontaktowych i rozwiązania; lub zaplanować dodatkowe sesje z terapeutą.
Istnieją również programy takie jak Quicken za Kosztów Medical Manager w www.quicken.com, który może powiedzieć, kiedy poznałeś swoje odliczeniami lub ile pieniędzy zostało w zdrowia FSA a także wpisu do potencjalnych oszczędności, takich jak pomijane ulgi podatkowe i możliwe błędy rozliczeniowe

HSA Kwalifikowalność Część II

Wysokiej odliczeniu plan zdrowia (HDHP) nie musi być w Twoim imieniu, by kwalifikować się do rachunku oszczędnościowego zdrowia (HSA). Podobnie jak w przypadku tradycyjnego ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli małżonek jest abonenta do HDHP i są objęte HDHP, masz prawo do utworzenia HSA. Można dokonywać wpłat przed opodatkowaniem na wolne od podatku i wypłaty z HSA płacić za wykwalifikowanych kosztów leczenia. Jednak, czy można być przedmiotem zależy od czyjejś deklaracji podatkowej, nie kwalifikują się do HSA.

Salda Konta Oszczędnościowego Zdrowia

Po pieniądze zostały zdeponowane na koncie oszczędnościowym zdrowia, to jest twoje do czynienia z, jak chcesz, tak długo, jak pieniądze są nie używane przez niewykwalifikowany wydatków. Nawet jeśli zakończyć wysokiej odliczeniu plan zdrowia z jakiegoś powodu, pieniądze, które są w HSA nadal będzie należeć do Ciebie. Po osiągnięciu wieku 65 lat, możesz wypłacić wolne od podatku pieniądze i wykorzystać go w dowolnym celu, medycznej lub w inny sposób, nie podlegając 10% kary. Prowadzenie kont oszczędnościowych zdrowia przez dłuższy czas bez korzystania z nich może pracować na swoją korzyść. Tak długo, jak siedzi pieniądze w HSA, to nadal są oprocentowane i przewraca się automatycznie każdego roku. Jeśli umrzesz przed użyciem pieniędzy w HSA, konta przejdź do małżonka, który może wykorzystać ją tak, jakby była jego lub jej HSA. W przypadku, gdy nie masz małżonka, konto przestaje być traktowana jako HSA a pieniądze przekazuje do beneficjenta lub znajdowała się w majątku.

Zdrowie Konta oszczędnościowe Konta oszczędnościowe i elastyczne

Elastyczne konta wydatków (FSA) to konto, do którego się składki przed opodatkowaniem płacić za zatwierdzonych out-of-pocket kosztów leczenia. Wszelkie pieniądze, które przyczyniają się w ciągu roku kalendarzowego, musi iść na opłacenie kosztów poniesionych w tym samym roku kalendarzowym. Wszelkie pieniądze pozostają na koncie na koniec roku przepada. Ponieważ wkład do FSA i HSAs są zwolnione z podatku uprzywilejowanych lub wykonane na bazie brutto, przepisy federalne nie pozwalają, aby mieć zarówno FSA i HSA w tym samym roku kalendarzowym. To jest coś, aby pamiętać, jak zaplanować swoje zalety podczas pracodawcy otwartego dostępu.

Limity składek

Maksymalna kwota masz prawo do złożenia, gdy prowadzenie kont oszczędnościowych zdrowia (HSA) w danym roku kalendarzowym, w zależności od rodzaju ubezpieczenia i masz odliczeniu kwoty. Roczny wkład nie może przekroczyć odliczeniu kwoty. Na przykład, jeśli masz jednoosobowe wysokiej odliczeniu plan zdrowia (HDHP) z 1000 dolarów odliczeniu, można wpłacić maksymalnie 1000 $ na rok kalendarzowy. Jeśli chcesz zaoszczędzić więcej, trzeba zwiększyć odliczeniu. Dla tych z zakresu jednoosobowego, najbardziej można wpłacać w roku kalendarzowym wynosi 2700 dolarów. Jeśli masz zasięg rodziny, najczęściej można wpłacać w roku kalendarzowym 5450 dolarów. Kwoty te wzrosną rocznie ze względu na inflację. Jest też "złapać" funkcja dla osób 55 lat i starszych, które pozwala im wpłacać dodatkowe kwoty w każdym roku kalendarzowym. W roku 2006 kwota ta wynosi 700 dolarów. Do roku 2009, to będzie max na 1.000 dolarów rocznie. Dla małżeństw w których oboje małżonkowie mają 55 lat, każdy z małżonków musi mieć własne HSA, aby podwoić składek wyrównujących.

Wysokie Ujemne Plany ochrony zdrowia

Wysokiej odliczeniu plan zdrowia (HDHP), znany również jako katastrofalny plan ubezpieczeń zdrowotnych, jest stosunkowo niedrogie plan zdrowia, który ma wysoki odliczeniu począwszy od 1000 dolarów do tysięcy dolarów. Składki na HDHPs są zwykle znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych ubezpieczeń zdrowotnych. Musisz mieć HDHP aby mieć konta oszczędnościowego zdrowia (HSA). Aby zakwalifikować się do HSA, odliczenie musi być co najmniej $ 1,000 na pokrycie jednoosobowego lub $ 2.000 na pokrycie rodziny.

Zdrowie Konto Oszczędnościowe Kwalifikowalność Część I

Aby zakwalifikować się do rachunku oszczędnościowego zdrowia lub HSA, trzeba mieć wysoki odliczeniu plan zdrowia (HDHP) z odliczenia od co najmniej 1000 dolarów dla singli i co najmniej 2000 dolarów dla rodzin. Roczne out-of-pocket maksymalne wydatki na planie nie może być więcej niż 5.250 dolarów dla osób fizycznych lub 10500 dolarów dla rodzin. Możesz kupić swój zasięg HDHP przez pracodawcę lub, jeśli jesteś bezrobotny lub na własny rachunek, bezpośrednio od maklera, który obsługuje HDHPs. Jeśli są objęte innym plan ubezpieczeń zdrowotnych, który nie jest HDHP, nie kwalifikują się do HSA. Inne rodzaje ubezpieczeń, które mogą mieć i nie ma wpływu na uprawnienia HSA to auto, stomatologii, wizji, niepełnosprawności, długotrwałej ubezpieczenia opiekuńczego, zasięg do określonej choroby lub choroby, o ile płaci określoną kwotę w dolarach, gdy polityka jest wyzwalany i programy odnowy biologicznej oferowane przez pracodawcę, o ile nie płacą znaczne korzyści zdrowotne. Medicare odbiorcy nie są uprawnione do HSAs. Osoby, które mogą być zgłaszane jako zależne od czyjejś deklaracji podatku dochodowego są również kwalifikują się do HSA.

Zdrowie Konta oszczędnościowe

Posiadanie kont oszczędnościowych zdrowia (HSA), czasami błędnie określane jako rachunku oszczędnościowego opieki zdrowotnej, jest alternatywą dla tradycyjnego ubezpieczenia zdrowotnego, który działa w połączeniu z wysokiej odliczeniu plan zdrowia. Działają one w ten sposób: Zamiast płacić ogromne składki na ubezpieczenie zdrowotne może lub nie może użyć, zakupić wysokiej odliczeniu plan zdrowia (HDHP) na niższych premii. Powoduje to oszczędności od początku z powodu obniżonej złota. Następnym krokiem jest wpłacić oszczędności (do federalnym zaprogramowanych maksimów) do HSA na zasadzie brutto. Małżeństwo z dwójką dzieci z dochodu brutto 100.000 dolarów może zmniejszyć rachunek federalnego podatku dochodowego od 1300 dolarów. Dlatego też, gdy trzeba rutynowej opieki medycznej, można korzystać z pieniędzy w HSA ją zapłacić, wolne od podatku. Inną wielką cechą rachunków oszczędnościowych zdrowia jest to, że nie ma "wykorzystuj albo strać" składnik, jak to zwykle z medycznego lub a elastyczne konto oszczędnościowe. Jeśli nie korzystać z pieniędzy zgromadzonych na HSA w ciągu roku kalendarzowego jest złożony, to siedzi tam, aż trzeba go zdobywając zainteresowanie na zasadzie wolnej od podatku. Jeśli zostawisz go tam, dopóki nie są 65 lub stały się niepełnosprawne, będzie można wycofać środki wolne od podatku, niezależnie od tego, co można wykorzystać pieniądze na. Jednakże, jeśli wypłacić pieniądze z HSA, zanim skończy 65 i używać go do innych niż wydatków kwalifikowanych medycznych, musisz zapłacić karę 10%.

Wydatków kwalifikowanych

IRS Publikacja 502 obejmuje częściową listę tego, co uważa się za koszty kwalifikowane koszty medyczne dla celów rachunku oszczędnościowego zdrowia. Lista ta nie jest wyczerpująca, gdyż istnieje wiele odcieni szarości, jeśli chodzi o interpretowanie tego, co stanowi wydatek lekarza. Zgodnie z zasadami federalnych koszty musi być "głównie do zapobiegania lub łagodzenia objawów fizycznego lub psychicznego uszkodzenia lub choroby." Nie ma sposobu, by monitorować to, co wydawać pieniędzy HSA na. Jesteś tym, który ostatecznie decyduje, czy płacić za koszty z funduszy z HSA. Jeśli zbadane przez IRS w późniejszym terminie, a wydatki nie mogą być udokumentowane i okazały się kwalifikacje koszty medyczne, to prawdopodobnie zostanie ukarany grzywną. Przechowuj wszystkie swoje wpływy w celach podatkowych, aby uniknąć tej możliwości. Możesz wykorzystać te pieniądze w swoim własnym HSA zapłacić za opiekę medyczną nie tylko dla siebie, ale również dla współmałżonka lub zależne. Można nawet użyć swoje fundusze HSA płacić za usługi medyczne świadczone w innych krajach. Jednakże, nie można korzystać z pieniędzy w HSA płacić składki na ubezpieczenie, chyba że jesteś bezrobotny.

Znalezienie wysokiej odliczeniu plan zdrowia

Liczne pośrednicy ubezpieczenia zdrowotnego oraz agenci sprzedaży wysokiej odliczeniu planów zdrowotnych, (HDHPs) ze względu na jego rosnącą popularność. Jeśli rachunek, pierwsze miejsce, by sprawdzić będzie pracodawca. Większość pracodawców oferuje HDHPs jako opcja podczas otwartych okresów rejestracji. Osoby pracujące na własny rachunek, osób bezrobotnych lub pracodawca nie oferują HDHP, skontaktuj się z państwowej komisji ubezpieczeń, aby otrzymać listę firm dopuszczonych do zaoferowania i sprzedaży HDHPs w danym stanie.

Konfigurowanie konta oszczędnościowe Zdrowia

Otwarcie konta oszczędnościowego zdrowia (HSA) jest bardzo podobny do żadnego innego otwarcia rachunku bankowego. Prawdopodobnie można otworzyć konto oszczędnościowe zdrowia w istniejącej unii bankowej lub kredytu. Rachunki oszczędnościowe zdrowia są również dostępne za pośrednictwem firm ubezpieczeniowych i innych zatwierdzonych przedsiębiorstw, jak również za pośrednictwem wielu pracodawców. Jak w przypadku innych usług bankowych, zrobić pracę domową przed podjęciem decyzji o otwarciu konta. Nie powinno być otwarcie opłat związanych z otwarciem HSA, ale mogą pojawić się inne opłaty za usługi związane z utrzymaniem konta podobny do tych z sprawdzanie rachunków i kont oszczędnościowych. Zapłacone odsetki na rachunku różni się od instytucji, czasem znacznie. Wreszcie, niektóre instytucje mogą oferować większe udogodnienia związane z HSA, takich jak karty płatnicze, które pozwalają płacić za koszty leczenia w punkcie zakupu. W ten sposób nie będzie miał kłopotów z złożeniem wpływy. Jeśli otworzysz swój HSA przez pracodawcę, składki będą dokonywane na podstawie brutto bezpośrednio przez potrąceń wypłaty. Jeśli otwierasz HSA na własną rękę, trzeba będzie przechowywać całą dokumentację wpłat dokonanych w ciągu roku kalendarzowego, więc można twierdzić je jako bezpośredni odliczenia do dochodu brutto, gdy przygotowują swoje podatki dochodowe.