grsail.com

Turystyka winna w Turynie, Włochy

Turystyka winna w Turynie, Włochy

Wino produkowane jest w Turynie w winnicach wyściełających podnóża otaczające miasto. Miasto Turyn, w regionie Piemont we Włoszech, jest amdist winnice, które produkują jedne z kraju - i rzeczywiście, na świecie - najlepsze wina. Wśród wina Turynu są Barolo, Barbaresco, musujące Asti i mniej znane, ale pyszne białe wino, Gavi. Chłodne podmuchy górskie, gorące lata i mroźne zimy tutaj, to idealne środowisko dla winogron.

Piemontu regionów winiarskich

Piemont, dosłownie podgórski, obejmuje regionów winiarskich Asti, Alba i Gavi, między innymi. Dobrze znane Barolo i Barbaresco oznaczenia wina znajdują się w tych większych obszarach. Większość z winogron w regionie Piemontu uprawia się na wschód i na południe od Turynu, gdzie łagodne jesienie, z ich ciężkiej mgle, są idealne dla dojrzewania winogron. W rzeczywistości, jeden z głównych winogron tego regionu, Nebbiolo, zostało nazwane na cześć włoskiego słowa do mgły, nebbia.

Wino Turyn

· Barolo - Jeden z "ciężkich hity" win włoskich, Barolo to potężne, pełne wino z feerię subtelnych smaków, takich jak truskawki, tytoniu, czekolady, wanilii i białych trufli. Czasami określane jako "król win" Barolo jest najlepszym wieku co najmniej trzy lata, zanim zostanie zużyty. Ten poszukiwane wina, produkowane z winogron Nebbiolo, pochodzi z regionu winiarskiego Alba, południowy zachód od Turynu.

· Barbaresco - wykonane także z winogron Nebbiolo, Barbaresco to kolejny mocny, potężny czerwone wino, wykonane w małym obszarze produkcji wina, około 20 kilometrów na południe od Barolo. W przeciwieństwie do Barolo, Barbaresco jest bardziej dostępne i mogą być spożywane młodych, jak i starszych.

· Asti - Zapomnij o tych słodkich win ci pili w college'u. Dzisiejsze Asti ma bogatą kwiatowy, nieco aksamitny, i tak, szampana smak zrównoważyć słodycz. Już nie nazywa Spumante (z powodu złych skojarzeń z wina produkowanego taniej), musujące Asti, wykonane z winogron Muscat, jest tylko jednym z win produkowanych w tym regionie o tej samej nazwie. Regionu Asti, położony na wschód od Turynu, rzemiosła również doskonała Moscato d'Asti, lekko propagacji (tzw fizzante), słodkie wino, alkohol, niskie i Barbera d'Asti, lekkie, miękkie, czerwone wino, wykonany z winogron Barbera.

· Gavi - Uprawiane w południowej części centralnej Piemoncie, na południe od Turynu, Gavi jest złożone białe wino o wysokiej kwasowości. Wykonane z winogron Cortese, winogron znaleźć przede wszystkim we Włoszech, Gavi jest ostre i surowe, z nutą dojrzałych zielone jabłko, grejpfrut, a nawet miodu. Jak w przypadku wielu nazw win we Włoszech, Gavi jest region (i miejscem na wino), a także wino.

Wino Turyn: Zwiedzanie Piemont Wine Region

Turystyka winna w Turynie, Włochy

Obszary upraw winorośli Piemont zrobić doskonały i relaksującą wycieczkę z Turynu. Goście mogą wypożyczyć samochód i zwiedzić wiele z najlepszych producentów w regionie. Większość z nich jest w ciągu godziny jazdy. Wiele winnic w Piemoncie mają degustacji pokoje, chociaż, w przeciwieństwie do większości amerykańskich winnic, włoskie winnice na ogół pobierają symboliczną opłatę za degustację swoich produktów. (Ty, jednak zazwyczaj do spróbowania nawet niektóre z ich lepszego wina.) Niektóre winnice mają sąsiednich restauracji, gdzie goście mogą spróbować win towarzyszą obfite potrawy regionu.