Trójka urodzenia

September 19

Trójka urodzenia


Trójka urodzenia jest coraz bardziej powszechne. Technik wspomaganego rozrodu są często przyczyną. Płodność narkotyków może powodować kobietę do uwolnienia więcej niż jednej komórki jajowej owulacji. Metod zapłodnienia in vitro, w często wymagają wprowadzania wielu zarodków w macicy kobiety, w nadziei, że przynajmniej jeden staną się dziecko. Innym powodem zwiększonego ciąż trypletowych jest duża liczba kobiet w ciąży w wieku powyżej 30. Starsze kobiety są bardziej narażone na wiele porodów.

Trójki porody są zawsze traktowane ciąż wysokiego ryzyka. Oznacza to, że kobiety w ciąży z trojaczków może oczekiwać dodatkowych lekarzy wizyt i badań. Ta uwaga pomaga upewnić się, że zarówno ona, jak i jej dzieci mają się dobrze.

Urodzeniu trojaczków

Lekarze nadal się uczą, że najlepszym sposobem dostarczania trojaczki. Niektórzy lekarze uważają, że c-sekcja jest zawsze najlepsze. Wielu lekarzy uważa, jak daleko ciąża jest, w jaki sposób dzieci są umieszczone, zdrowiu matki, i inne kwestie przed podjęciem decyzji, czy próbować pochwy dostawy.

Lekarz może zalecić c-punkt, jeśli dzieci są w pozycji, która stałaby urodzenia trudne. Dzieci rodzą się zazwyczaj pierwszą głową. To czasem bezpieczne dla dziecka przyjść pośladki pierwsze, zbyt. Ale niektóre pozycje porodowe są bardzo niebezpieczne. Jeśli dziecko leży na boki, nie może być w stanie wyjść w ogóle. Z wielu dzieci, często zdarza się, co najmniej jeden z nich jest w nieprawidłowej pozycji.

Pochwy urodzenia trojaczków może być o wiele bardziej stresujące niż jednoelementowy urodzenia. Ginekolog zazwyczaj chcą monitorować każdy dziecka indywidualnie, więc nie będzie dodatkowego wyposażenia w pokoju dla urodzenia trypletowym. Nie będzie również więcej personelu medycznego na rękę, plus jeden lub więcej pediatrów stojącej w przypadku, gdy dzieci mają żadnych problemów po ich rodzimy.

Zewnątrzoponowe dla matki jest zalecane, ponieważ może być trudne narodziny i położnik może trzeba osiągnąć wewnątrz macicy w celu pozycjonowania dzieci-które mogą być bardzo bolesne dla matki.

Ryzyko trójkę urodzenia

Trójki ciąże przewozu więcej ryzyka dla matki niż ciążach pojedynczych. Jednym z ważnych ryzyko krwotoku poporodowego, które jest rozległe krwawienie po porodzie. Normalnie, po urodzeniu dziecka, kobiety macica zaczyna się kurczyć, aby pomóc zatrzymać krwawienia. Ale, gdy kobieta jest w trakcie trojaczki, jej macica może nie reagować normalnie po dzieci rodzą. Leki i masaż brzucha kobiety mogą pomóc. W ciężkich przypadkach może być konieczne kobieta, a nawet operacji histerektomii (usunięcia macicy).

Newborn Trojaczki

Trojaczki często rodzą się przedwcześnie. Czasami są one po prostu trochę za wcześnie, a oni nie mają żadnych problemów. Czasami przylatują bardzo wcześnie, zanim są naprawdę w stanie przetrwać na własną rękę. W tym przypadku będą musieli spędzić czas w ośrodkach intensywnej terapii noworodków. Dobrą wiadomością jest to, że trojaczki wydają się zrobić jak singleton lub dwa dzieci urodzone w tym samym wieku ciążowego.

Przedwczesne trojaczki mają takie same problemy jak innych wcześniaków. Dzieci urodzone bardzo wcześnie, zwykle mają najdłuższy pobyt w szpitalu i najwięcej trudności. Problemy z oddychaniem z rozwiniętych płuc są powszechne, a czasami prowadzić do zaburzeń oddychania przez całe życie, takie jak astma. Inne rzadsze, ale wciąż poważne problemy to:

  • Przetrwały przewód tętniczego. Naczyń krwionośnych w pobliżu centrum o nazwie tętniczego przetrwały przewód, który ma zamknąć po urodzeniu, może pozostać otwarta, pogarszając prawidłowy przepływ krwi w organizmie. W większości przypadków można skorygować za pomocą medycyny, ale czasami potrzebna jest medycyna.
  • Krwawienie dokomorowe. Krwawienie do komór, które obowiązuje w mózgu, które są zwykle wypełnione płynem, może się spontanicznie u wcześniaków. Może to prowadzić do uszkodzenia mózgu.
  • Martwicze zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy. Wcześniaków niemowlęta z ryzykiem zapalenia i śmierci tkanki w jelicie.
  • Retinopatia wcześniaków. Wcześniaki mogą mieć nieprawidłowy wzrost naczyń krwionośnych w ich siatkówek, część oka, która jest niezbędna dla wzroku. W łagodnych przypadkach dzieci mają niewielkie lub żadne problemy z wizją. W ciężkich przypadkach może prowadzić do ślepoty.

Wcześniaki są również wyższe niż normalne ryzyko porażenia mózgowego. Istnieje wiele różnych rodzajów porażeniem mózgowym, ale wszystkie one dotyczą jakieś trudności z ruchu. Porażenie mózgowe wydaje się wynikać z uszkodzeniem części mózgu, która kontroluje ruch.

Bringing Home bobasów

Rodzicielstwo trojaczki może być bardzo satysfakcjonujące, ale to jest wyzwanie! Nowi rodzice wielu dzieci należy spodziewać się dużo stresu i bardzo mało snu. Poznanie z pomocy rodziny i przyjaciół może mieć duże znaczenie po urodzeniu trypletowym. Poszukiwanie innych rodziców trojaczków może zapewnić wsparcie emocjonalne. Ponadto, istnieje wiele stron internetowych, które są prowadzone przez rodziców wielu dzieci, z dużą ilością osobiste historie i porady. Fundacja oferuje Nemours pomocnych wskazówek na stronie dla rodziców wielokrotności ich stronie internetowej KidsHealth.

Powiązane artykuły