grsail.com

wskazowki lekkoatletyczne

Ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej

Definicja

Ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej (ASD) jest nieprawidłowy otwór w ścianie mięśniowej oddzielając lewej i prawej komory górne (przedsionki) serca.

Opis

Podczas normalnego rozwoju serca płodu występuje otwór w ścianie (przegrodą) oddzielania lewej i prawej górnej komory serca. Normalnie, otwarcie zamyka przed urodzeniem, ale jeśli tak nie jest, dziecko rodzi się z otworem pomiędzy lewym i prawym przedsionku. Ten nieprawidłowego otworu nazywa ubytek przegrody międzyprzedsionkowej i powoduje krwi z lewego przedsionka przepływu (lub "Bocznik") przez otwór w prawym przedsionku.

Różne rodzaje ASD występuje, i są klasyfikowane w zależności od miejsca w ścianie oddzielającej je znaleźć. Najczęściej spotykane wady przegrody przedsionkowej, zwany secundum ubytek przegrody międzykomorowej, występuje w środku przegrody międzyprzedsionkowej i stanowi około 70 procent wszystkich ASD.

Otwory nieprawidłowe także tworzą w górnej części przegrody międzyprzedsionkowej (ASD żylnej nazwie zatok), gdzie superior vena cava, a prawy przedsionek przyłączenia i dolnej części przegrody międzyprzedsionkowej (ASD zwany primum). Sinus żylnej ASD zwykle obejmuje prawą górną żyłę płucną, a ASD primum często występuje wraz z nieprawidłowościami w zastawce mitralnej i / lub zastawki trójdzielnej i powoduje pewien przeciek krwi (niedomykalności), z powrotem poprzez zawory.

ASD może występować pojedynczo lub w połączeniu z innymi wrodzonych schorzeń serca, takie jak ubytku przegrody międzykomorowej. Mogą być tak małe, jak zaostrzony lub tak duży jak przestrzeń, w której cała przegroda powinna być umieszczona.

Demografia

Przedsionka i wady przegrody międzykomorowej komorowe są najczęściej wrodzone wady serca. Ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej wady dla 4-10 konta procent wszystkich przypadków wrodzonych wad serca w Stanach Zjednoczonych. Nieprawidłowe otwory w przegrody międzyprzedsionkowej są dwa razy częściej u kobiet jak u mężczyzn.

Ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej Przyczyny i objawy

Przyczyny

Nieprawidłowe otwory w przegrody międzyprzedsionkowej wystąpić podczas rozwoju płodowego. Nieprawidłowości te mogą pozostać niezauważone, jeśli otwór jest mały i nie wytwarza nienormalnych objawów. Jeśli wada jest duża, bogate w tlen krew z lewego przedsionka przepływa z powrotem do prawego przedsionka i dostaje pompowana z powrotem do płuc ponownie powoduje większą pracę dla serca i płuc. Prawy przedsionek może pęcznieć lub powiększyć do przechowywania dodatkowej krwi.

W niektórych przypadkach, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej może pozwolić skrzepów krwi z ciała do mózgu i wywołać udar. Nieleczona ubytek przegrody międzykomorowej może prowadzić do nadciśnienia płucnego, infekcji w klatce piersiowej, zespół Eisenmengera, migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków, udar mózgu lub prawostronnej niewydolności serca.

Objawy

Osoba urodzona z ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej może nie mieć żadnych objawów w dzieciństwie, a stan może niezauważone w dorosłym życiu. Zahamowania wzrostu może być objawem ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Inne objawy, które mogą rozwijać się w czasie to:

 • duszność
 • półomdlały
 • nieregularne bicie serca lub kołatanie serca (zaburzenia rytmu serca, które czują się jak fruwające w klatce piersiowej)
 • Niezdolność do wykonywania bez stania zbyt zmęczony
 • trudności w oddychaniu z wykonywaniem lub działalności

W wieku 50 lat, większość osób z ASD wystąpić objawy, które przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności.

Kiedy wezwać lekarza

Rodzic lub opiekun powinien zadzwonić pediatrą dziecka lub kardiologa, gdy dziecko ma takie objawy lub warunki:

 • obrzęk w okolicy kostek i stóp
 • obrzęk jamy brzusznej
 • słaba tolerancja wysiłku
 • nawracające przeziębienia i infekcje układu oddechowego, klatki piersiowej
 • nieprawidłowe ciśnienie krwi
 • objawy zakażenia, w tym ból gardła, bóle mięśni, ogólne lub gorączka

Rodzic lub opiekun powinien starać leczenie doraźne, dzwoniąc pod numer 911 w większości obszarów, gdy dziecko ma takie objawy lub warunki:

 • trudności w oddychaniu lub przyspieszony oddech
 • zawroty głowy lub omdlenia
 • niekontrolowane kaszel lub kaszel z krwią
 • niebieskawy odcień skóry lub niebieskawe zabarwienie wokół ust, łóżka paznokci, i język
 • nieregularne bicie serca lub kołatanie serca (zaburzenia rytmu serca, które czują się jak fruwające w klatce piersiowej)
 • ból w klatce piersiowej (rzadko u dzieci)

Diagnoza

Historia medyczna i lekarz rodzinny pomoże ustalić, czy dziecko ma żadnych stanów lub zaburzeń, które mogą przyczynić się do lub spowodować wadę serca. Historia rodziny wad serca może sugerować genetyczne predyspozycje do tej choroby.

Podczas badania fizykalnego, dziecka ciśnienie krwi jest mierzone i Stetoskop służy do słuchania dźwięków dokonanych przez serca i krwi przepływającej przez tętnice. Niektóre szmery serca (zaburzenia serca brzmi) może wskazywać na wadę przegrody przedsionkowej. Dziecka tętno, odruchy, wzrost i waga są sprawdzane i rejestrowane. Poziom tlenu we krwi dziecka może być mierzona za pomocą pulsoksymetru, czujnik umieszczony na palca lub płatka ucha. Narządy wewnętrzne są wyczuwalne, lub filcu, aby ustalić, czy są one powiększone.

Chest X-ray, elektrokardiogram (EKG, EKG), echokardiograficznego (ECHO) lub rezonansu magnetycznego MRI) może potwierdzić obecność ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Chest X-ray ocenia wielkość, kształt i położenie serca i płuc.

EKG pomaga lekarzowi ocenić aktywność elektryczną serca. Podczas EKG małe łatki elektrody są przymocowane do skóry na piersi. Elektrody są podłączone do komputera, który mierzy impulsy elektryczne w sercu i zapisuje je w zygzakowaty tupot na ruchomej taśmie papieru.

Echokardiograficznego wykorzystuje ultradźwięki lub fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, aby wyświetlić obraz struktur wewnętrznych serca. Można go wykryć zawór i inne problemy z sercem. Echo Dopplera wykorzystuje fale dźwiękowe do pomiaru przepływu krwi.

Rezonans magnetyczny jest metodą skanowania, która wykorzystuje pola magnetyczne i fale radiowe do tworzenia trójwymiarowych obrazów serca, jakie ujawniają, jak krew przepływa przez serce i jak serce pracuje.

W niektórych przypadkach, cewnikowanie serca, bardziej inwazyjne badanie diagnostyczne, mogą być wykonywane w celu zdiagnozowania wadę przegrody przedsionkowej. Procedura ta powinna być wykonywana przez specjalnie wyszkolonego lekarza i zespołu diagnostycznego w dobrze wyposażonym centrum serca. W trakcie postępowania, długie, smukłe rurka zwana cewnika do żyły lub tętnicy i powoli skierował do serca, stosując wytyczne x ray. Aby lepiej zobaczyć serce i naczynia krwionośne, materiał kontrast (barwnik) jest wstrzykiwany przez cewnik i przeglądać i nagranych na wideo x ray, jak porusza się w serce. Ta technika obrazowania nazywa angiografii. Cewnik mierzy ilość tlenu obecnego we krwi w sercu. Jeśli serca ma otwór pomiędzy przedsionków, bogate w tlen krew z lewego przedsionka wchodzi do prawego przedsionka. Cewnikowania serca może pomóc lekarzom wykryć większą niż normalna ilość tlenu w prawym przedsionku serca i prawej komory serca, i dużych naczyń krwionośnych, które prowadzą krew do płuc, gdzie krew normalnie gromadzą swój tlen.

Leczenie

Dwadzieścia procent ASD u dzieci poprawić się bez zabiegów medycznych, do czasu gdy dziecko ma dwa lata. Jeśli otwór nie zamyka w sobie, to musi zostać naprawiony, aby zapobiec tętnic płucnych ulegały zgrubieniem zablokowany z powodu zwiększonego przepływu krwi. Jeśli ten warunek (choroby naczyń obturacyjna płuc) jest pozostawione bez leczenia, może to zwiększyć ryzyko śmierci o 25 proc.

Leczenie powinno być zapewnione przez kardiologa dziecięcego, specjalista wyszkolony do diagnozowania i leczenia wrodzonej wady serca. Operacja powinna być wykonana przez chirurga pediatrycznej krążenia. Cewnik oparte implant serca powinno być wykonane przez specjalistę kardiologa interwencyjnego w wykonywaniu tej procedury na dzieci.

Chirurgia

Istnieją dwa rodzaje chirurgicznej dla ASD: pierwotny zamknięcia, w którym otwór jest naprawiony szwami wyłącznie jeśli wada jest niewielka; lub drugorzędowej zamknięcia, w którym zamyka otwór plastra jeśli defekt jest duża. Zamknięcie może obejmować wtórne szycia syntetycznego plastra wykonanego z materiału naczyniowej nad otworem lub owijanie własnej tkanki pacjenta (często z worka wypełnionego płynem w okolicy serca zwane osierdzia), aby zamknąć otwór.

Podczas tradycyjnej operacji ubytku przegrody przedsionkowej, serca jest odsłonięty przez nacięcie wykonane w klatce piersiowej i między żebrami. Maszyna do krążenia pozaustrojowego pompuje krew do serca, gdy serce jest zatrzymany i wady ścianie jest naprawiony. Regeneracja po zabiegu obejmuje trzy do pięciu dni w szpitalu i cztery do sześciu tygodni odzyskiwania w domu. Gdy jest to możliwe, minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych, które wykorzystują mniejsze nacięcia (3-4 cali [7-10 cm]) mogą być wykonane, w zależności od rozmiaru i lokalizacji uszkodzenia. Małoinwazyjnej chirurgii w wyniki znacznie krótszym pobytem w szpitalu, zmniejszenie blizn oraz szybszej regeneracji niż tradycyjnej chirurgii.

Chirurgiczna u bezobjawowych dzieci zaleca się zwykle, zanim dziecko zacznie szkole. Wcześniejsze leczenie operacyjne jest zalecane, gdy dziecko rozwija objawy lub zahamowany wzrost.

Cewnik-Based Procedura Implant serca

Implant serca cewnik procedury oparte jest mniej inwazyjna niż chirurgicznej, wymaga mniejszych nacięcia, nie wymaga maszyny krążenia pozaustrojowego, a wyniki w znacznie krótszym pobytem w szpitalu, zmniejszenie blizn i szybszego powrotu do zdrowia. Dziecko zazwyczaj pozostaje w szpitalu mniej niż 24 godziny po zabiegu i powraca do normalnej aktywności w ciągu jednego do dwóch tygodni.

Procedura implant cewnik sercowy oparte obejmuje wszczepienie urządzenia zamykającego, który zamyka wady. Urządzenia zamykające nie może zostać użyte do leczenia wszystkich ASD, zwłaszcza gdy wada jest duża, jeśli nie jest położony w obrębie przegrody międzyprzedsionkowej lub jeżeli nie ma wystarczająco dużo pobliżu tkanki odpowiednio obsługiwać urządzenia zamykającego. Inne sytuacje, które uniemożliwiają stosowanie urządzenia zamykającego także bardzo wąskie naczynia krwionośne, które nie pozwalają na system cewnika, która ma być włożona; nieprawidłowości zastawek serca; Drenaż żylnej z płuc; a występowanie skrzepów krwi, zaburzenia krzepnięcia, aktywnych infekcji lub nietolerancji aspiryny.

Procedura rozpoczyna się od cewnikowania serca, aby określić wielkość i położenie wady. W przypadku cewnikowania serca wskazuje, że urządzenie zamykające będzie skuteczny w leczeniu, leki przeciwkrzepliwe, podaje się dożylnie w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zakrzepu krwi. Urządzenie zamykające jest umieszczone za pomocą specjalnie zaprojektowanego cewnika i prowadzony do miejsca uszkodzenia ściany serca. Urządzenie zamykające pozostaje na miejscu na stałe, aby zatrzymać zaburzenia przepływu krwi między przedsionków. W czasie, tkanki serca wzrasta na implantowanym urządzeniu zamykającym, stając się częścią serca. Mimo, że urządzenie nie jest tej samej wielkości, tkanki serca obejmujące urządzenie rośnie wraz z nim.

W ciągu 24 godzin po zabiegu implantacji urządzenia zamykające, klatki piersiowej X-ray, EKG oraz badania echokardiograficznego wykonywane są w celu zapewnienia, że ​​urządzenie jest prawidłowo umieszczony.

Leki

Pacjenci, którzy przechodzą do serca procedury implantacji brać codziennie leki przeciwzakrzepowe, takie jak aspiryna lub warfaryny (Coumadin) dla trzech do sześciu miesięcy po zabiegu. Lek ten zmniejsza ryzyko tworzenia się skrzepów krwi w urządzeniu zamykającym.

Leki moczopędne mogą być przepisane, jeśli ubytek przegrody międzykomorowej zdiagnozowano później w życiu i powoduje gromadzenie się płynu. Diuretyki ułatwić wydalanie wody i soli, i pomagają usunąć nadmiar płynu z tkanki. Dodatek potasu może być przepisywana z niektórych leków moczopędnych, aby usunąć potas z organizmu wraz z nadmiaru płynu. Inne leki należą digoksyny, co wzmacnia siłę skurczu serca, spowalnia bicie serca, i usuwa płynu z tkanek, a leki przeciwnadciśnieniowe, które leczeniu wysokiego ciśnienia krwi.

Obawy żywieniowe

Niemowlęta i dzieci z ASD może przybrać na wadze wolniej. Najczęstszą przyczyną niskiego wzrostu jest niewystarczające spożycie składników odżywczych i kalorii. Inne czynniki, które mogą zakłócać rozwoju obejmują:

 • szybkie bicie serca i zwiększoną częstość oddychania
 • słaby apetyt
 • zmniejszyła spożycie żywności w związku z szybkim oddychaniu i zmęczenie
 • częste infekcje dróg oddechowych
 • słabe wchłanianie składników odżywczych z przewodu pokarmowego
 • zmniejszyła tlenu we krwi

Dzieci z ASD opony szybko, gdy jedzą, co częste karmienia konieczne. Karmienia powinno być na żądanie i może muszą być tak często, jak każde dwie godziny w pierwszych kilku miesiącach. Niektóre dzieci mają trudności z karmienia od zwykłej butelki sutka; Rodzice mogą wymagać, aby spróbować różnych marek. Jeśli leki są przepisywane, powinny być podane przed karmieniem. Leki nie powinny być mieszane z mlekiem w proszku lub piersi, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Pediatra doradzi, gdy wprowadzenie pokarmów stałych, zwykle około szóstego miesiąca życia. Tłuszcz nie powinien być ograniczony w diecie, a zwłaszcza w ciągu pierwszych dwóch lat. Wysokokaloryczne pokarmy i przekąski mogą odegrać ważną rolę w zapewnieniu dobrego odżywiania i pomaga dziecku rozwijać się w zdrowym tempie.

U dzieci starszych niż dwa lata życia, następujące wytyczne niskotłuszczowe diety zaleca się:

 • całkowite spożycie tłuszczu powinno stanowić 30 procent lub mniej ogólnej liczby kalorii spożywanych dziennie
 • kalorie spożyte w tłuszcze nasycone powinny wynosić nie więcej niż 8-10 procent wszystkich kalorii spożywanych dziennie
 • Całkowity cholesterol wlotowa powinna być mniejsza niż 300 mg / dl dziennie

Stopniowe przejście do diety zdrowe serca zmniejsza ryzyko może pomóc dorosłości dziecka choroby wieńcowej i innych chorób. Pokarmy bogate w tłuszcze należy zastąpić zbóż, warzyw, owoców, chudego mięsa i innych produktów spożywczych o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości węglowodanów złożonych i białka. Sól nie powinny być dodawane do żywności podczas gotowania; wysoko przetworzonej żywności, które są zazwyczaj wysokie w sód należy unikać. Pozycje te obejmują fast foodów, konserw, box miksów i mrożone posiłki.

Follow-Up Pielęgnacja

Dzieci z ASD wymagają ustawicznego monitorowania, nawet po udanym zabiegu lub procedury do zamknięcia ubytku. Wraz z rutynowej opieki medycznej i standardowych szczepień, okresowe wizyty kontrolne serca są konieczne. Zazwyczaj serca terminy kontrolne zaplanowano częściej tuż po diagnozie lub po zakończeniu procedury leczenia. Dodatkowe szczepienia, takiego jak szczepionka przeciw grypie, może być zalecane.

Identyfikacja medyczne

W razie wypadku, bransoletki identyfikacyjne lekarza lub naszyjnik powinny być noszone zaalarmować wszystkich świadczeniodawców opieki zdrowotnej o choroby serca dziecka.

Rokowanie

Perspektywy dla dzieci z ASD poprawiła się znacząco w ciągu ostatnich dwóch dekad. Osoby z małych wad może żyć normalnie, ale większe wady wymagają korekcji chirurgicznej. Mniej niż 1 procent osób w wieku poniżej 45 roku życia umiera z powodu operacji korekcyjnej. Pięć do dziesięciu procent pacjentów może umrzeć od zabiegu, jeśli są starsze niż 40 lat i mają innych problemów związanych z sercem. Istnieje zagrożenie życia 25 procent, jeśli śmierć przedsionka ubytek przegrody międzykomorowej nie jest naprawiony. Gdy ubytek przegrody międzykomorowej jest korygowany w ciągu pierwszych 20 lat życia, jest doskonałą okazją dla dzieci do życia normalnego, produktywnego życia.

Zapobieganie

ASD nie można zapobiec. Jednakże, w celu ochrony pacjentów z ASD, a te z wszczepionymi urządzeniami zamykającymi z serca (zapalenie wsierdzia infekcji), American Heart Association zaleca regularne przeglądy stomatologiczne, aby zapobiec infekcji jamy ustnej, jak również do celów zapobiegawczych antybiotyków. Antybiotyki zapobiegawcze należy podjąć przed zabiegiem inwazyjnych badań lub procedur i wszystkich rutynowych czyszczenia zębów i procedur. Badanie 2003 poinformował, że antybiotyki zapobiegawcze są niedostatecznie wykorzystywane osób z wrodzonymi chorobami serca, prawdopodobnie dlatego, że nie rozumieją ich zwiększone ryzyko zachorowania na bakteryjne zapalenie wsierdzia.

Obawy rodzicielska

Jeśli dziecko wymaga operacji lub implant na bazie cewnika serca, ważne jest dla niego, aby być tak zdrowe, jak to możliwe do procedury. Jeśli dziecko ma gorączkę, kaszel, lub na zimno, rodzic powinien poinformować zespół lekarza w celu ustalenia, czy procedura powinna być opóźnione. Zespół medyczny może pomóc rodzicom przygotowanie dziecka do zabiegu i może polecić im, w jaki sposób wyjaśnić procedurę w oparciu o wiek dziecka, umiejętność zrozumienia i emocje. Po ubytek przegrody międzykomorowej został zamknięty, jest bardziej prawdopodobne, że operacja będzie potrzebne. Rzadko, pacjent może pozostający otwór, który może wymagać dalszego leczenia, w zależności od jego wielkości.

Większość dzieci z ASD może być w pełni aktywne i są zachęcani do ćwiczeń. American Heart Association stwierdzenie naukowe radzi dzieci i młodzieży z genetycznymi chorobami serca, aby skonsultować się z lekarzami na temat rodzajów aktywności fizycznej, które są bezpieczne. Oświadczenie zostało przeznaczone, aby pomóc pacjentom lekarze radcy, którzy mają zwiększone ryzyko nagłej śmierci sercowej podczas aktywności fizycznej. Niektóre rodzaje działalności, takie jak sporty lekkoatletyczne konkurencyjnych mogą być ograniczone w zależności od rodzaju dziecka wady i schorzenia. Dziecko z ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej może zmęczyć łatwiej niż inne dzieci; częste przerwy i okresy odpoczynku powinny być promowane jako potrzebne podczas zajęć. Rodzice powinni uzyskać zaświadczenie od lekarza, by wyjaśnić szczególne ograniczenia wykonywania ich dziecka do nauczycieli i trenerów.

Dziecko z ubytku przegrody ma większe ryzyko urodzenia dziecka z wadą serca. Częstotliwość stanu zwiększa się od mniej niż 1 procent ogólnej populacji 2-20 procent, gdy dominująca jest ograniczona. Poradnictwo genetyczne i dalsze badania, takie jak analiza chromosomów przed ciążą lub amniopunkcji w czasie ciąży, może być zalecane u dorosłych z ASD.

Leczenia i opieki nad dzieckiem z ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej może być kosztowne, a niektóre plany na ubezpieczenie zdrowotne nie może obejmować wszystkie koszty związane z hospitalizacją dziecka lub operacji. Pomoc jest dostępna na pokrycie kosztów leczenia. Rodzice mogą omówić pomoc finansową ze szpitala. Niektóre organizacje, w tym sercu Fundacji Dziecka i serduszka na Fundusz naprawić, zapewnia pomoc finansową dla dzieci w potrzebie operacji serca.

Troska o dziecko z ubytku przegrody międzykomorowej jest wymagający. Grupy wsparcia, które pomogą rodzicom i opiekunom poradzić sobie z wyzwaniami zapewnienie opieki dla dzieci o specjalnych potrzebach medycznych są. Ważne jest, aby rodzice dbać o siebie, także przez jedzenie prawidłowo, regularne ćwiczenia, utrzymania higieny osobistej, utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi i członkami rodziny o wsparcie i zarządzanie stresem poprzez praktykowanie technik relaksacyjnych.

Najważniejsze pojęcia

 • Przedsionkowy-Odnosząc się do górnych komór serca.
 • Migotanie przedsionków-rodzaj arytmii serca, w którym górna komora serca drży zamiast pompowania w sposób zorganizowany. W tym stanie, górne komory (przedsionków) serca nie całkowicie pusty, kiedy serce bije, który może umożliwić zakrzepów krwi.
 • Cewnikowania serca, procedura przechodzi przez cewnik dużej żyły do ​​serca i jej naczyń w celu diagnozowania choroby wieńcowej, ocena obrażenia lub choroby aorty lub ocenie funkcji serca.
 • Wrodzona-obecna od urodzenia.
 • Dacron, syntetyczne włókno poliestrowe stosowane do chirurgicznej naprawy uszkodzonych odcinków mięśnia sercowego i ścianach naczyń krwionośnych.
 • Echokardiogram, zapis wewnętrznych struktur serca otrzymanych z wiązek fal ultradźwiękowych skierowanych przez ścianę klatki piersiowej.
 • Zespół, w stan Eisenmengera w których wysokie ciśnienie w tętnicach płucnych powodują je zagęścić. Aby zrekompensować, prawa strona serca pracuje ciężej, powodując rozciąganie i osłabić. Zespół Eisenmengera jest poważną chorobą, która prowadzi do niewydolności serca i mogą spowodować śmierć przez 40 lat, jeżeli nie jest leczone.
 • Electrocardiagram (EKG, EKG) rekord -A aktywności elektrycznej serca, z każdej fali jest oznaczony jako P, Q, R, S, T i fale. Jest to często stosowane w diagnostyce przypadków zaburzenia rytmu serca i uszkodzenia mięśnia sercowego.
 • Niewydolność serca-stan, w którym serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi do zasilania potrzeb organizmu
 • Osierdzie-cienki, sac-jak membrany, która otacza serce i korzenie wielkich naczyń. Ma dwóch warstw: wewnętrznej, surowiczego (lub trzewnej) osierdzie i zewnętrzną, włóknistą (lub ciemieniowej) osierdzia.
 • Nadciśnienie płucne, zaburzenia, w którym ciśnienie w naczyniach krwionośnych, płuc jest wyjątkowo wysoka.
 • Odnoszące się do przegrody, przegrody, cienkie ściany mięśni podzielenie prawej i lewej strony serca. Otwory w przegrodzie są nazywane ubytków przegród.
 • Przegroda-ściana lub partycji. Często odnosi się do muru dzielącego mięśni lewej i prawej komory serca lub partycji w nosie, która oddziela dwa nozdrza. Odnosi się także do nienormalnego fałdzie tkanki w dół tego ośrodka macicę, które może powodować bezpłodność.
 • Komory Komory-Dolne pompowania serca. Z komory naciskać krwi w płucach, a reszta ciała.

Zobacz także wrodzoną wadą serca.

Zasoby

Książki

Bellenir, Karen, i Peter D. Dresser, wyd. "Jeśli dziecko ma wrodzoną wadą serca wadę" W Chorób Serca i Zaburzeń Sourcebook. 2nd ed. Detroit, MI: Omnigraphics, Inc., 2000.

Friedman, William F., i John S. dziećmi. "Choroby układu sercowo-naczyniowego". W Zasadach Harrisona of Internal Medicine. Dennis L. Kaspera, i wsp., Wyd. New York: McGraw Hill, 2004.

McGoon, Michael D., red. i Bernard J. Gersh, MD Mayo Clinic Serce Book: The Ultimate Guide do Zdrowia Serca wyd. 2. Nowy Jork: William Morrow & Co., Inc., 2000.

Topol, Eric J., MD "Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca". W Cleveland Clinic Serca Book: The Definitive Guide dla całej rodziny od Główny Centrum Serca Narodu Nowym Jorku. Hyperion, 2000.

Pstrąg, Darrell, i Ellen Welch Surviving z serca:. Przejęcie swoje serce Pielęgnacja Kolorado. Fulcrum Publishing, 2002.

Dziki, CL, a MJ Neary wad serca u dzieci. Co każdy rodzic powinien wiedzieć, Minneapolis, MN. Chronimed Publishing, 2000.

Czasopisma

"Nowy Insight Wystawiono do Genetyki wrodzonymi wadami serca." Tygodnik serca (choroba Oct.12, 2003): 3.

Organizacje

Dorosły Wrodzona Heart Association (ACHA). 1500 niedziela Dr, Suite 102, Raleigh 27607-5151. (919) 861-4547. Witryna sieci Web: http://www.achaheart.org.

American College of Cardiology. Heart House. 9111 Old Georgetown Rd., Bethesda, MD 20814-1699. (800) 253-4636 wew. 694 lub (301) 897-5400. Witryna sieci Web: http://www.acc.org.

American Heart Association. 7320 Greenville Ave., Dallas 75231-4596. (214) 373-6300 lub (800) 242-8721. Witryna sieci Web: http://www.americanheart.org/children.

Dzieci Serce Usługi. PO Box 8275, Bartlett, IL 60108-8275. (630) 415-0282. Witryna sieci Web: http://www.childrensheartservices.org.

Cleveland Clinic Centrum Serca. Cleveland Clinic Foundation. 9500 Euclid Ave., F25, Cleveland, Ohio, 44195. (800) 223-2273 wew. 46697 lub (216) 444-6697. Witryna sieci Web: http://www.clevelandclinic.org/heartcenter.

Wad Wrodzonych Serca Informacje i zasoby 1561 Clark Dr, Yardley, PA 19067. Strona internetowa:. Http://www.tchin.org.

Serca Fundacji Dziecka i serduszka w sprawie Funduszu naprawić. Zapewnia pomoc finansową dla dzieci w potrzebie operacji serca. 26710 Fond Du Lac Rd., Rancho Palos Verdes, CA 90275. (310) 375-6617. Strony internetowe: http://www.heartofachild.org a wcześniej dostępne online w http://www.littleheartsonthemend.org.

Pomoc Serce Ameryki 4873 N. Broadway, Knoxville, TN 37918. wcześniej witryny sieci Web pod adresem:. Http://www.heartsupport.com.

Międzynarodowa Fundacja Serce Dziecka. 1750 Madison, Suite 100, Memphis, TN 38104. (877) 869-4243. Witryna sieci Web wcześniej na: http://www.babyhearts.com.

Mended serduszka. Program wsparcia dla rodziców dzieci z wadami serca. (888) -HEART99. Witryna sieci Web wcześniej na: http://www.mendedhearts.org/MLH/mlh.htm.

Narodowy Serca, Płuc i Krwi Instytutu. PO Box 30105, Bethesda, MD 20824-0105. (301) 251-1222. Witryna sieci Web: http://www.nhlbi.nih.gov.

Serwis informacyjny Instytut Texas serca. Serce. PO Box 20345, Houston, TX 77225-0345. Witryna sieci Web: http://www.tmc.edu/thi.

Witryny sieci Web

HeartCenterOnline. Wcześniej dostępne w Internecie pod adresem: http://www.heartcenteronline.com.

Serce: Eksploracja online opracowany przez Muzeum Nauki Franklin Institute przy wsparciu Unisys Corporation.. Science Museum Franklin Institute. 222 N. 20th St, Philadelphia, PA, 19103. (215) 448-1200. Wcześniej dostępne w Internecie pod adresem: http://www.sln2.fi.edu/biosci/heart.html.

Informacje Serce sieci Dostępne na stronie internetowej:. Http://www.heartinfo.org.

Jak ubiegać się Sling Hip

Hip Chusta jest popularnym sposobem przewozu dzieci bez kłopotów i tortur dużych wózków i sprzętu dla dzieci, które nie pasują nigdzie. Chusta hip wspiera dziecko, pocieszając go i uwalnia ręce na inne ważne rzeczy. Jest także bardziej ergonomicznie przyjazne dla ciała, jak waga dziecka jest bardziej zrównoważony wokół ciała. Oferuje on dużą szansę dla matek karmiących piersią, jak również dla komfortu i prywatności.

Wybierając ci hip procy, istnieją pewne okoliczności. W wyborze procy hip, upewnij się, aby spróbować go z dzieckiem. Każdy producent ma konkretnego rozmiaru dla każdego produktu, więc nie zakładaj, największym z nich jest najlepsze dopasowanie. Byłoby dobrze, aby zrobić kilka badań i konkurencyjny sklep dla najbardziej odpowiedni dla Ciebie i Twojego dziecka. Na początku dziecko może oprzeć się pomysł, że w chuście biodrowego. To będzie dobre, aby zrobić godzinę lub codziennie z dzieckiem do czasu, gdy staje się wygodne. Generalnie, większość dzieci, takie jak bliskość i będą przyzwyczajać się do procy bez większego oporu.

Dla zrobić to sam-er. jeden może być wykonane przy użyciu mocnej tkaniny, takie jak popelina lub skośnym, mierzona trzydzieści centymetrów autorem stu cali. Używając kilku aluminiowych D-ringi, po prostu przesuń jeden między ogony tkaniny i podłączyć ją do innego D-ring na końcu. To sprawia, że ​​chusta całkowicie regulowany i wygodny dla dziecka. Ponadto, tworzyć własne procy hip daje nieskończone możliwości, aby je w różnych tkanin i nawet pasujących toreb na pieluchy i inne akcesoria dla dzieci.

Podczas regulacji procy hip, upewnij się, że dziecko jest zrównoważony i siedząc wygodnie na biodrze. Dziecko należy siedzi na kości biodrowej komfortowo, i nie powinno być żadnego bólu zaangażowana. Jeśli pojawia się ból, to może być chusta jest zbyt przyjemny hip lub cała koncepcja nie może być właśnie dla Ciebie. Ponownie, chusta hip powinny być wygodne dla Ciebie i dziecka.

Pamiętaj, że chusta hop jest urządzeniem, które umożliwia ruch i swobodę podczas noszenia dziecka, ale nadal ma ograniczeń. Nie należy gotować, biegać lub uprawiać sporty lekkoatletyczne podczas noszenia dziecka w chuście biodrowego. Jeżdżę też nie jest dobre. Chusta hop jest tylko tymczasowy transport.

Wreszcie, podczas wyjmowania dziecka z procy biodrowego, to koniecznie odkręcić jedną stronę na raz, trzymając jedną rękę na dziecko w każdej chwili. Po więzi zawiesia są poluzowane, umieścić dziecko w bezpiecznym miejscu, a następnie wyjmij procy biodrowego. Bezpieczeństwo Obserwując będzie sobie biodro Sling wspaniałe doświadczenie dla ciebie i dziecka.