grsail.com

dzielenie bambusa

Bambus

Bambus

Bambus jest znany z wielu funkcjonalnych zastosowań w ogrodzie oraz eleganckim pięknem. Istnieje wiele gatunków, różnej wielkości, zabarwienia i przyzwyczajenia wzrostu, ale wszystkie dają bujnej, tropikalnej wygląd krajobrazu. Zakładów bambusa szczęście w feng shui i aplikacje mają inne zastosowania poza krajobrazu, jak również.

Podstawy Bamboo

Bambus

Bambus jest członkiem wiecznie rodziny traw o zdrewniałych łodygach, od jednej nogi na prawie 100 metrów wysokości. Wiele z największych odmian bambusa są z tropików, ale jest wiele do wyboru na klimacie umiarkowanym, jak również.

Bambus jest trudno dopasować estetycznie, lub do jego tempa wzrostu. To może dorastać do stopy dziennie, co czyni go jednym z najlepszych roślin do natychmiastowego ekranie. Te laski są smukłe i wdzięku z liśćmi, które trzepotanie w najmniejszym wietrze, i są w różnych odcieniach zieleni, żółty, niebieski, czarny i czerwony.

Dwa typy

Bambus

Zbicie bambus

Gatunków bambusa można podzielić na dwie główne kategorie - zbicie bambus i systemem bambusa. Były jako czyste schludne rosną kępy z laski umieszczone bardzo blisko siebie. Te ostatnie są odmiany, które zostały podane jako Bamboo reputację gatunku inwazyjnego ponieważ rośliny rozprzestrzeniają się za pośrednictwem długich kłączy podziemnych, co czyni je zdolny do kolonizacji duże obszary.

Bieganie bambusa powinny być sadzone z barierą ograniczającą, jak daleko może się rozprzestrzeniać. Może on przybrać postać garnka lub naczynia do hodowli roślin lub materiał nieprzenikalną na przykład z blachy lub tworzywa sztucznego, ciężkich lub gumy mogą być stosowane pod ziemią. Instalacja podziemny barierę jest bardzo pracochłonna, jak muszą być pochowany w rowie co najmniej 24 cm głębokości. Pozwól barierą rozszerzyć sześć cali nadziemne, jak również, aby utrzymać kłącza z dzieje się i koniec.

Zakład wiele zastosowań

Wiersze z bambusa są przydatne jako ekran prywatności, podczas gdy poszczególne kępy zrobić świetny punkt kontaktowy lub tropikalny akcent. Jest to również jeden z najbardziej popularnych roślin do ogrodu zen lub innych azjatyckich tematyce.

Bambus

Groundcover

Odmiany karłowate najdrobniejsze są użyteczne jako roślina okrywowa. Jeśli masz miejsca do wynajęcia odmiany uruchomione wędrować można sadzić las bambusowy uroczy; duże gaje bambusowe zazwyczaj wyprzeć wszystkie inne rośliny, tworząc bardzo pierwotne odczucia wzdłuż ścieżki w ogrodzie.

Krajobrazu i Inne projekty

Kijki bambusowe są również nieskończenie użyteczne jako stawkach ogrodowych i dla wszystkich rodzajów projektów małej architektury, od budowania kratach i tworzenie struktur cień do podejmowania fontanny i kuranty wiatrowe.

Historycznie jest on używany do wszystkiego, od biegunów rybackich do fletów. Dzisiaj jest branża handlowa rośnie i zbiorów do celów bambusowe podłogi i inne budowlanych. Jest nawet możliwe, aby materiał z bambusa.

Pędy jadalne

Bambus

Pędy

Wreszcie, młode pędy bambusa są jadalne. Gatunki takie jak szlachetny Bambusa i dulcis Phyllostachys są jednymi z najbardziej smakowite i są powszechnie włączone do kuchni azjatyckiej.

Pędy powinny być odbierane tak, jak pojawiają się one z ziemi, gdy są delikatne - raz są więcej niż kilka centymetrów, smaku i tekstury się niesmaczna.

Bambus rośnie

Bambus najlepiej rośnie w bogatej, wilgotnej gleby z dobrym drenażem i toleruje pełnym słońcu lub półcieniu. Starsze gaje może się stać trochę suszę, ale jest to roślina, która rozwija się na wilgoć - więcej dajesz, tym szybciej będzie rosnąć. To samo jest prawdą dla składników odżywczych, zwłaszcza azotu. Zawierają dużo kompostu w czasie sadzenia i karmić go wysokie nawozów azotowych w całym sezonie wegetacyjnym, jeśli chcesz, aby wypełnić tak szybko, jak to możliwe.

Inne niż zawierające szalonej wzrostu odmian z systemem, tylko inne konserwacji zaangażowany w uprawy bambusa jest okresowo usuwa najstarsze laski, które powoli tracą liście i spadek po kilku latach. Ciężki rozdrabnianie jest pomocne dla zachowania wilgoci.

Bambus nie jest dręczony przez szkodniki lub choroby.

Odmiany do rozważenia

Bambus jest powszechnie dostępne w centrach ogrodniczych i istnieją dziesiątki odmian dostępnych dla krajobrazów wszystkich rozmiarach.

Odmiany zlepiania

Następujące odmiany zlepiania, nadają się do strefy USDA 8 do 11.

 • Bambus

  Złoty bambus

  Giant bambooo drewna (Bambusa oldhamii) jest jednym z największych odmian zbicie, dorasta do 50 metrów wysokości z kijami średnicy 4 cali.

 • Tkacza bambusa (Bambusa textilis) jest mniejsza odmiana zbicie, rośnie do zaledwie 20 metrów z kijami o średnicy jednego cala.
 • Złoty bambusa (Bambus vulgaris) rośnie do około 30 metrów wysokości z kijami średnicy dwóch cali i unikalne zielone prążki na żółtych pędów.

Bieganie Odmiany

Te odmiany są odporne uruchomione w strefach USDA 5 do 11.

 • Bambus

  Czarny bambus

  Czarny Bambus (Phyllostachys nigra) ma Jet Black laski średnicy jednego cala i rośnie do około 20 metrów.

 • Bambus karłem (Sasa pygmaea) pozostaje około dwóch metrów wysokości, tworząc gęstą okrywowa.
 • Żółty rowek bambusa (Phyllostachys aureosulcata) rośnie do około 25 metrów i jest znany z żółtych smug na zielonych pędów.

Korzystanie Odpowiedzialnie

Bambus jest jednym z najbardziej wszechstronnych roślin krajobrazu tak długo, jak szanować potencjalnych problemów związanych z odmian systemem. Mogą zacząć od pozornie dobrze wychowany, ale dziesięć lat później może przejąć stoczni i swoich sąsiadów.

Dzielenie bylin

Dzielenie bylin

Dzielenie bylin jest łatwy sposób na tworzenie nowych zakładów z istniejących roślin w ogrodzie. Podział może być również używany do kontroli wielkości wieloletnia, który rozprzestrzenia się zbyt swobodnie i odmłodzić dotychczasową elektrownię.

Jak podzielić bylin

Wiele bylin rosną, tworząc łaty, które z czasem mogą przerastać przydzielone miejsce i stać się tak zapchany korzeni i martwe części roślin, które zaczyna wyglądać brudny i kwitną słabo. Wydział jest rozwiązanie tego powszechnego problemu, ale jest to również niezbędne dla wielu bylin, nawet jeśli mają dużo miejsca do wykorzystania. Ta ostatnia sytuacja dotyczy głównie roślin, które rosną z podziemnych bulw, cebulek, bulw i kłączy - innymi słowy, wszystko o mięsistych podziemnego systemu korzeniowego.

Podstawowe kroki

Niezależnie od przyczyny, dzieląc rośliny, będziesz wykonaj te same kroki, aby zrobić podział.

 1. Podlewanie dzień z wyprzedzeniem, aby łatwiej kopać je.
 2. Z ostrym łopatą lub łopatę, wykopać całą kępę z tak wielu korzeni, jak to możliwe.
 3. Dzielenie bylin

  Podzielić się z nożem

  Pokroić kępy na kilka sekcji z łopatą lub nożem - to ok, jeśli uszkodzenie niektórych nowych wzrostu, ale upewnij się, każdy oddział ma kilka pędów lub łodyg.

 4. Usunąć wszelkie uszkodzone lub martwe liście, łodygi i korzeni z ostrym nożem lub nożyce.
 5. Przesadzają podziały na tej samej głębokości co oryginalny rośliny, glebę wokół delikatnie pakowania korzeni i wody dobrze.
 6. Przechowywać nowo posadzone podziały dobrze podlewane, aż ich korzenie są ustalone.

Dodatkowe kroki dla bylin Z mięsiste korzenie

Dzielenie roślin, które rosną z bulwiastych systemy korzeniowe, takie jak tęczówki i Cannas, wymaga trochę więcej finezji niż podzielenie innych roślin. Kłącza są grube łodygi, które rosną pod powierzchnią gleby.

 1. Dzielenie bylin

  Przesadzają zdrowe kłącza

  Ostrożnie podnieść całą kępę kłącza z ziemi.

 2. Wstrząsnąć lub spłukać gleby, które przylega do kłączy.
 3. Pokrój młodych kłącza od starszych segmentów za pomocą ostrego noża. Kępa będzie składać się z starszych, kłącza i lżejsze stężeje kolorze najmłodszych wyrastające z ich stron.
 4. Przesadzają tylko pulchne i zdrowych wyglądających kłącza i odrzucić te, które są stare, uschnięte lub chore. Góra kłącza powinny po prostu pokazać nad poziomem gruntu.

Kiedy Podzielić

Podstawową zasadą jest, że jeśli Roślina kwitnie na początku sezonu, podzielić go późno w sezonie, a jeśli kwitnie późno, podzielić wcześnie. Unikaj dzielenia byliny, gdy są w rozkwicie.

Powiedział, że ekstrema klimatyczne mogą także określić, kiedy najlepiej jest podzielić byliny. W północnym klimacie, większość bylin najlepiej podzielić się wczesną wiosną, po rozgrzaniu gleby i wzrost właśnie się rozpoczęła. W południowym klimacie, spadek może być najlepszy czas na podzielenie bylin. Pozwala to rośliny, aby ustalone przez łagodną zimą.

Niektóre szczególnie wytrzymałe byliny, takie jak hosty i daylilies, podzielić można w każdej chwili.

Jak często się Divide

Jak często chcesz dzielić byliny będzie zależeć od instalacji i swoich warunków. Jeśli ustalone wieloletnia wytwarza mniej lub mniejsze kwiaty niż normalnie lub centrum zakładu wygląda pusta lub martwe, może skorzystać z podziału. Rośliny, które rosną i kwitnące i należy zostawić w spokoju, chyba że twoim celem jest po prostu zrobić więcej roślin.

Rośliny nie dzielić

Krajowe Stowarzyszenie Ogrodnictwo zauważa, istnieje kilka bylin, które nie muszą być podzielone. Należą do nich:

 • Tojad (Aconitum)
 • Fałsz indygo (Baptisia)
 • Krwawienie serca (Serduszka)
 • Łubin (Lupinus)
 • Piwonia (Paeonia)
 • Mak (Papaver)

Porady dla sukcesu

Istnieje wiele sztuczek, które mogą się przydać przy podziale byliny, z których część będzie zależeć od konkretnej sytuacji.

 • Staraj się nie podzielić na gorące, słoneczne dni - dzieląc się na chłodnym, pochmurny dzień, a nawet w czasie lekkiego deszczu, pomogą zminimalizować szok w zakładzie.
 • Podział roślin jak najszybciej i nie pozwolić im wyschnąć. Aby utrzymać rośliny wilgotne, dopóki nie zostaną obsadzone, należy je ustawić w cieniu lub w wiadrze wody.
 • Aby zmniejszyć utratę wilgoci po posadzeniu, przycinanie liści rośliny o dwie trzecie.
 • Jesień to również dobry czas, aby podzielić wiele bylin, ale pamiętaj, aby zrobić to co najmniej miesiąc przed zamarza gruntowych, więc rośliny mają czas, aby ustalone.
 • W zimnym klimacie, pomaga mierzwa nowo podzielonych roślin w zimie, aby chronić je przed uszkodzeniem spowodowanym przez wahania temperatur.
 • Jeśli roślina jesteś podzielenie jest bardzo duży i nie można wykopać całą kępę, możesz po prostu użyć łopaty do krojenia i wyjmij odcinków instalacji, pozostawiając całą resztę w stanie nienaruszonym w ziemi.

Radość bylin

Ogrodnicy często są przyciągane do bylin właśnie dlatego, że nie muszą być przesadzane co roku jak jednoroczne. Jak się okazuje, większość z nich nadal korzystać ze jest podzielony na kilka lat, ale korzyścią jest to, że będziesz miał wiele nowych roślin, bez żadnych kosztów, rozprzestrzeni się gołymi obszarach stoczni.

Bambus Szafki kuchenne

Bambus Szafki kuchenne


Szafy Bamboo kuchenne stanowią atrakcyjną opcję dla tych, którzy chcą ekologiczne, trwałe obudowy z drewna.

Bambus: Ekologiczna Wood

W dzisiejszej kulturze świadomego ekologicznie, wiele osób chce dokonywać wyborów, które poprawiają ich stylu życia, przy jednoczesnej minimalizacji negatywnego wpływu na naszej environment.One z zalet wykorzystaniem bambusa w szafki jest że w przeciwieństwie do twardego drewna, które biorą 10 do 15 lat do rosną, bambus rośnie szybko, aż do stopy dni i mogą być zebrane w ciągu pięciu do sześciu lat.

Dla ludzi, którzy starają się być przyjazny dla środowiska, bambus jest dobrym wyborem, ponieważ regeneruje szybko po ich zebraniu, a jako prawdziwy plus, nie trzeba rezygnować z wyglądu i przystępności być przyjazne dla środowiska.

Inne Zalety Wybór Bamboo Szafki kuchenne

Nie tylko bambus Szafki kuchenne mądry, ekologiczny wybór, ale także są atrakcyjne. Ponieważ bambus rośnie na całym świecie, jest on dostępny w różnych kolorach i ziarna drewna do uzupełnienia tylko o wystrój.

Jego ciepłe odcienie wahają się od przepięknych kolorach karmelu blond naturalnymi odcieniami. Najczęściej kolor szafek kuchennych jest naturalne blond Bamboo, ale jest również dostępny w kolorach naturalnych, w tym:

 • Żółty
 • Jasnozielony
 • Ciemny zielony
 • Czarny
 • Szary

Inne zalety wyboru bambus dla planów kuchennych należą:

 • To niedrogie
 • Długotrwałe
 • Bardzo wytrzymała: jej 50 procent twardszy od dębu i dalej zielonym stali używanych do szaf budowlanych. Niektóre bambusa drewna ma wytrzymałość na rozciąganie, która jest silniejsza niż żeliwa lub stali, gdy obliczona na podstawie wytrzymałości na masy. Powodem tego jest to, że każda siła nici z bambusa rośnie idealnie proste, w przeciwieństwie do drzew, i ma mniej skurcz i ekspansję niż drewno.
 • Stabilność wymiarowa: szafy Bamboo nie wypaczają się lub kurczą. Półki nie sag, a drzwi pozostają wyrównane.

Zasoby do zakupu Bamboo Szafy

Wiele popularnych producentów, którzy wprowadzają na rynek produkty oparte są bambusa w Kalifornii, ale z coraz większą popularność można je znaleźć na wschodnim wybrzeżu iw centralnej Stanów Zjednoczonych, też. Szafy mogą być dostosowywane przez wielu z tych producentów, jednak modułowe jednostki szafy bambusowe dostępne za pośrednictwem kilku firm są również za mniejsze pieniądze.

 • Neal Kelly Szafy: Na podstawie w stanie Oregon, Neil Kelly Szafy pojawiła się w lutowym numerze 2008 Zielonej Builder Magazine.
 • BambooCabinets.com oferuje usługi projektowe, które dostosowane do zindywidualizowanych potrzeb, życzeń i budżetu dla klientów w rejonie San Francisco.
 • Grasswoods Szafy oferuje modułowe szafki kuchenne w bambusowe mierzone wielkości pre-
 • Eco-Home Improvement: Przybliżone szacunki cenowe są dostępne za pośrednictwem ich salonu.
 • Laguna Bamboo: Położony w Laguna Beach w Kalifornii.

Bambus Tendencja

Bambus zyskuje na popularności do wykorzystania w dekoracji kuchnie i łazienki. Różne preferencje jazdy trendy, aw coraz większej celowości rynku tym przypadku Bamboo jest spowodowane nie tylko jej urodą i trwałości, ale dlatego, że jest odnawialnym źródłem energii. Te same cechy sprawiają również, że alternatywą dla podłóg i produkcji mebli. Jeśli planujesz przebudować kuchnię lub budowy nowego domu, brać pod uwagę wpływ na środowisko i wybierz źródło odnawialnej. Sprawdź szafki bambus kuchenne. Nie będziesz rozczarowany.

Bambus rośnie

Bambus rośnie


Jeśli jesteś zainteresowany rosnącego bambusa, istnieje kilka punktów do rozważenia, aby upewnić się, że rosną ciekawe rośliny z powodzeniem.

Bambus jest bardzo wszechstronny roślin. To szybko się rozwija i daje dobre trwałe źródło materiału do wielu zastosowań. Bambus może być używany do rzeczy, tak różnorodnych jak tworzenie blaty kuchenne, precyzyjnej przędz i tkanin lub używanych jako zielony materiał budowlany. Bambus jest popularna roślina rośnie. Stosuje się je często w projektach krajobrazu zielonych i może być stosowany jako ekran dzienny.

Porady dla uprawy bambusa

Oto kilka wskazówek dla udanej uprawy bambusa:

Wybór prawa do odmiany

Planując rośnie bambus w ogrodzie ważne jest, aby badania i wybrać odpowiedni rodzaj bambusa. Podczas bambusa jest często traktowane jako roślin tropikalnych, niektóre odmiany rosną w niskich temperaturach. Lokalne centra ogrodnicze będzie zaopatrzyć odmian bambusa roślin, które są najlepiej przystosowane do warunków klimatycznych. Jeśli lokalne centra ogrodnicze nie może pomóc, a następnie specjalista poczty firmy zamówienie mogą dostarczyć rośliny, które są odpowiednie do konkretnych warunków.

Rosnące w doniczkach

Bambus jest formą trawie i ma reputację szybko rośnie spod kontroli i przejęcia ogród. Niektóre formy bambusa są bardziej inwazyjna niż inne. Odmiany zlepiania, są mniej skłonni do rozprzestrzeniania się i to może być dobrą alternatywą dla odmian inwazyjnych. Odmiany inwazyjne mogą być uprawiane w doniczkach. Pomoże to zapobiec rozprzestrzenianiu się roślin. Jeśli pula powinna pęknąć, jednak bambusa mogą przełamać i nadal rozprzestrzenia się po ogrodzie. Zdobądź będzie zawierać bambusa i łatwiej kontrolować.

Cel

Ludzie cieszą się rosnącym bambus z różnych powodów. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj bambusa, który najlepiej nadaje się do celów, które nie są uprawiane. Dekoracyjne bambus, na przykład, są uprawiane ponieważ atrakcyjne cechy i może być mniejsza niż rosnące bambusa innych odmian. Jeśli potrzebna jest bambusowa na ekranie to może być ważne, aby wybrać szybki i wysoki rosnące odmiany.

Dużą ilością wody

Bamboo wymaga starannego podlewania. To wymaga regularnego podlewania, ale nie dobrze nie rosną tam, gdzie stoi woda. Dobry drenaż jest pomocna dla optymalnego wzrostu.

Odżywki do karmienia i

Bambus jest uprawiany na jej liście. Jako takie, regularne karmienie nawóz o wysokiej zawartości azotu pomoże dać dobre wyniki.

Zakup Bamboo Rośliny

Choć lokalne centra ogrodnicze mogą być doskonałym źródłem informacji i oferują szeroki wybór roślin, specjalistyczne sklepy internetowe mogą być dobrym rozwiązaniem, gdy szukają bambusa roślin. Sklepy obejmują:

 • Bamboo Garden - kolejny specjalistyczny serwis, który oferuje wiele informacji. Odmiany są według typu kwitnienia.
 • Tropikalny Bambus - oferuje ozdobne i dekoracyjne odmiany zbicie bambus. Pomoc i doradztwo znajduje się na stronie internetowej, a przedszkole jest otwarty dla zwiedzających przez sześć dni w tygodniu.

Rosnący sukces

Bambus może być dobrym roślin rośnie w ogrodzie i przy tak szerokiej gamy roślin dostępnych, rośnie bambus może być skuteczne we wszystkich, ale najzimniejszych klimatach.

Bambus kryty Fontanna

Bambus kryty Fontanna

Bambusowa fontanna kryty jest doskonałym sposobem, aby dodać ciszę i spokój tradycyjnego japońskiego ogrodu do wystroju wnętrza. Piękno bambusa i relaksujący szum wody ładnie pasuje do każdego systemu dekoracji w każdym pomieszczeniu. Istnieje wiele stylów do wyboru; wybrać ten, który czuje się wyjątkowy dla Ciebie.

Bambus

Bamboo od dawna symbolem długowieczności, przyjaźni, wytrwałości i ochrony przed złem. Ma ponadczasowe piękno, które dodaje elegancji, a nawet trochę tajemnicy do domu krajobrazu. Wielu ogrodników unikają pomocą bambusa w ogrodach, ponieważ niektóre rodzaje mają tendencję do przejęcia obszar bardzo szybko. Jeśli jesteś jednym z tych ogrodników, nadal można korzystać z łaski i piękno bambusa, dodaj go do swoich wewnętrznych ludzi garden.Many cieszyć się "Lucky Bamboo" w swoich domach i jest ważnym dodatkiem do domu, zgodnie z feng shui nauczanie. Choć nie jest to prawda, bambus, jest łatwy w pielęgnacji i atrakcyjne. Jednakże, w tym fontanna kryty bambusa jest sposób, aby dodać spokoju do domu w taki sposób, że nigdy nie doświadczył. Niektóre z tych fontann to Lucky Bamboo wraz z rzeczywistych lub faux łodygi bambusa przynieść trochę ogródkiem pomieszczeniu.

Relaks wewnętrznego ogrodu

Bambus kryty Fontanna

Można tylko dodać mały blat bambusa kryty fontanna do pokoju i mieć natychmiastowy relaks. Można jednak pójść dalej i stworzyć całą kryty przestrzeni ogrodu, który zawiera niezwykle miłą fontannę. Z tego rodzaju wewnętrznej atmosfery, można nawet nie zauważyć, jeśli jest zbyt zimno na zewnątrz, aby cieszyć się w ogrodzie.

Wybierz dużą fontannę jako centralny punkt. Można nawet zbudować mały staw w rogu domu z fontanną trickling do niego. Otaczają go z różnych tropikalnych roślin doniczkowych, które rozwijają się w wybranym obszarze domu. Jeśli miejsce jest zacienione, z niewielkim naturalnym świetle, wybierz niskie rośliny lekkie lub rozważyć dodanie rosną oprawy oświetleniowe więc rośliny muszą odpowiednie oświetlenie, aby się rozwijać.

Prawdopodobnie rośliny będą korzystać z dodatkiem wilgotności że bambus fontanna zapewnia. Będziesz korzystać również z tej nowej oazy w domu. Znajdą się spędzać dużo czasu tutaj, a może nie chce się oderwać!

Znalezienie bambusa wewnątrz Fontanny

Bambus kryty Fontanna

Teraz, gdy już postanowił zbudować kryty ogród z fontanną bambusa, to jest czas, aby wybrać idealną fontannę dla Twoich potrzeb. Istnieje wiele, wiele stylów do wyboru, więc trzeba najpierw zdecydować, rozmiar, który będzie pasował do Twojego home.Do chcesz tylko mały, stół górny fontannę w sypialni, dzięki czemu można cieszyć się światła, kojący szum wody usypiające cię do snu? Czy planujesz zbudować krajobraz kryty w rogu salonu lub pokoju do opalania? Rodzaj fontanny wybrać zależy od efektu, jaki chcesz stworzyć w swoim domu.

Odwiedź kilka z tych sprzedawców internetowych w poszukiwaniu inspiracji. Znajdziesz tu nieograniczone możliwości.

 • Wystarczy Fontanny mają niewielki wybór bambusa fontanny dla Twojego domu. Począwszy od małych, tabela najlepszych fontanny do większych stylów, to warto sprawdzić.
 • Relaks wodne Fontanny oferuje kilka unikalnych fontanny bambusowe, które kochasz.
 • Wish I Had To ma ładny wybór bambusa fontanny, a także wiele innych wewnętrznych fontannami i elementach wystroju wnętrz. To jest miejsce na zakupy, kiedy jesteś gotowy, aby pójść na całość.
 • Amazon.com ma bardzo imponujący wybór bambusa wewnętrznych fontann.


Dodaj klasą podczas wlewu atmosferę relaksu do domu. Obejmuje kryty bambusa fontanna do każdego pomieszczenia i mieć natychmiastowy elementu ogród w domu przez cały rok. ,

Mały Bambus roślin Przesadzanie

Mały Bambus roślin Przesadzanie


Mały bambusa roślin transplantacja jest znacznie łatwiejsze niż próbuje przenieść i zasadzić rośliny większe bambusowe. Bambus rośnie bardzo szybko, biorąc pod uwagę odpowiednie warunki, więc ważne jest, aby je przeszczepić gdy jest mały i umieścić go tam, gdzie chcesz, a także podjęcie kroków w celu zapewnienia, że ​​nie rozprzestrzenił się poza.

Rodzaje Bamboo

To jest bardzo trudne do określenia, jakiego rodzaju bambusa roślin rośnie w stoczni, jeśli ktoś, kto nie żył, zanim je sadzić. Jeśli planujesz kupić bambusa roślin i przenieść je do stoczni, odwiedź renomowanego przedszkola-jeden, który specjalizuje się w bambusa, jeśli to możliwe, więc można znaleźć zakład w danych warunkach.

Istnieją różne rodzaje bambusa, które rozkwitają w niemal każdych warunkach, od pełnego słońca do cienia, w ciepłych miejscach i fajne. Istnieje ponad 400 rodzajów bambusa, które są łatwo dostępne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Kursy są dobre, że bez względu na rodzaje bambusa sprzedawane są w pobliżu będzie dobrze rosną w którym mieszkasz. Centrum ogrodnicze zawodowe lub roślinne tagi można powiedzieć, która odmiana będzie najlepsza dla Twojego słońca i gleby sytuacji.

Bambus Seed

To bardzo niezwykłe, aby faktycznie znaleźć nasiona bambusa. Rośliny mają tendencję do bambusa kwiat bardzo rzadko, czasem tylko raz na 50 100 lat. Wysiłku zaangażowanych w kwitnienia często zabija roślinę.

Najczęstszym sposobem, że bambus jest propagowana jest przez przesadzania. Odbywa się to poprzez kopanie część kępy bambusa i sadzenie go w innym miejscu.

Mały bambusa roślin transplantacja jest świetny pomysł, ponieważ małe elektrownie są znacznie łatwiejsze do przenoszenia i obsługi. Są one również mniej podatne na szkodzi przy przeszczepione, gdy rośliny są niewielkie. Małe elektrownie Bambus rośnie bardzo szybko, a można zaoszczędzić sporo pieniędzy przy zakupie mniejszych zakładów.

Mały Bambus roślin Przesadzanie Porady

Ważne jest, aby mieć dobre miejsce wybrał, że będzie działać dobrze dla odmiany bambusa, którą zamierzasz sadzić. Choć założona bambus nie jest bardzo wybredna, nowe rośliny bambusa będzie chciał być dobrze podlewane, mają niewielką ochronę przed słońcem, i mają miejsce, gdzie nie muszą konkurować z dużo chwastów.

Większość bambusy jak kwaśne, gleby gliniastej. Możesz dodać kompostu lub innych zmian do swojej ziemi, jeśli to jest bardzo alkaliczna lub pełny z gliny.

Jeśli bambus rośnie w środku, zanim są gotowe, aby go posadzić, to ma sens, aby "uodpornić się" rośliny przed przesadzeniem je na zewnątrz. Jest to proces, w którym rośliny są powoli przyzwyczaja się do temperatury zewnętrznej od lewej jest na zewnątrz w chronionym miejscu na dłuższy i dłuższy czas ponad trakcie tygodnia.

Gdy rośliny spędzili dzień na zewnątrz w doniczkach, można je bezpiecznie posadzone. Ten krok nie jest konieczny do bambusa, który został już rosnące na zewnątrz, ale sprawi, że o wiele zdrowsze, silniejsze rośliny, czy zostały one podniesione w pomieszczeniach.

Bambus można sadzić o każdej porze roku, w klimacie umiarkowanym, ale jeśli mieszkasz gdzieś z mroźnych zim należy zrobić swoją małą bambusa roślin przesadzania po jej podgrzać na wiosnę, więc mają dużo czasu, aby przyzwyczaić się do bycia na zewnątrz, zanim nadejdzie zima ,

Gdy Ci roślin bambusa, trzeba zainstalować barierę roślin, które jest około trzech metrów wysokości i co najmniej 40 mm grubości w ziemi, aby zapewnić go nie rośnie, gdy nie chcesz go. Można też wykopać trzy stóp głęboki rów i dodać żwiru lub betonu do dołu, aby zablokować rozprzestrzenianie bambusa. Prawdopodobnie będziesz chciał wynająć maszynę kopania rowów do tego celu.

Bambus docenia grubą warstwą ściółki. Materiał organiczny jest najlepszym wyborem do rozdrabniania, ze skoszonej trawy suche liście do swojego kompostu. Umożliwienie bambusa pozostawia spaść i rozłożony jest pomocny.

Nowe zakłady bambusa potrzebują dużo wody. Według Amerykańskiego Towarzystwa Bamboo, które były uprawiane rośliny w pojemnikach mniejszych niż pięć galon trzeba galon wody dwa razy w tygodniu, częściej, jeśli jest bardzo gorąco i sucho. Większe rośliny potrzebują jeszcze więcej wody.

Dbanie o Bamboo

Po ustanowieniu rośliny bambusa nie potrzebują dużo opieki. Będą one wzrastać w porządku, bez nawozów i regularnych podlewaniem, ale jeśli chcesz, aby zobaczyć swój Bambus rośnie bardzo szybko, zarówno nawozu i wody pomoże.

Niektóre rośliny bambusa były znane rosną jak stopy dni w idealnych warunkach, ale nie się martwić jeśli twój nie wykazuje tego typu wzrost od razu. Czasami nowe rośliny będą trwać do dwóch lat, aby naprawdę się rozwija, ale będzie bogato nagrodzone rośliny, która jest piękne i wytrzymałe.

,

Jak mnożenie i dzielenie ułamków algebraiczne

Matematyka jest jedną z najważniejszych rzeczy można się nauczyć i wykorzystać w codziennym życiu. W prawie wszystko, co robisz, nie jest zazwyczaj trochę matematyki zaangażowany. Niestety, nie wiele osób lubi matematyki. Są tacy, którzy uważają, że jest się trudno, że tracą nadzieję w nauce matematyki.

Dla wielu ludzi, algebra jest jednym z najtrudniejszych rodzajów matematyki. Mają ciężko na zastanawianie się, zwłaszcza jeśli chodzi o pomnożenie lub podzielenie algebraiczne rozwiązań. Ale to, co wielu ludzi nie wie, że mnożenie lub dzielenie algebraicznych rozwiązań może być łatwe.

Możesz łatwo rozwiązać tego rodzaju problemów, po prostu nauki podstaw i zasad pomnożenie lub podzielenie algebraiczne rozwiązań. Zasady te będą służyć jako przewodnik w rozwiązywaniu tych algebraicznych rozwiązań.

Pomnażanie Rozwiązania algebraiczne

Mnożąc algebraiczne rozwiązania, trzeba zapoznać się z podstawowymi zasadami pomnożenie algebraiczne rozwiązań. To pomoże Ci rozwiązać lub uproszczenie algebraiczne rozwiązanie.

Pomnożyć licznik i mianownik. Tak jak w arytmetyce, pomnożyć licznik z innych liczników i pomnożyć mianownik z innymi mianowników. Jeżeli jednym z elementów nie posiada mianownika, użyj jednego jako mianownik dla tego elementu.

Przykład:
* =; *  * =

Anulować żadnego wspólnego licznika i mianownika. Jeśli istnieje licznik i mianownik są wspólne ze sobą odwołać je w celu uproszczenia równanie.

Przykład:
* * =

Uproszczenie algebraiczne rozwiązań. Kiedy liczby w liczniku i mianowniku są zbyt duże, zawsze można zmniejszyć te liczby do najniższych kategoriach. Pozwoli to łatwiej pomnożyć elementy swojego rozwiązania algebraiczne.

Przykład:
*  * =

Czynnik swoje rozwiązania. Dla algebraicznych rozwiązań, które wykorzystują wykładniki, najlepiej jest czynnikiem ich uproszczenie algebraiczne rozwiązanie. Będzie Ci łatwiej rozwiązać rozwiązań gdy uwzględniamy swoje algebraiczne rozwiązań. Można zrezygnować z elementów, które są takie same, aby ułatwić roztworu.

Przykład:
*  * =
** Element (a-5) w liczniku i mianowniku są anulowane w celu uproszczenia rozwiązanie.

Dzielenie algebraiczne rozwiązania

Po opanowaniu pomnożenie algebraiczne rozwiązań, dzieląc algebraiczne rozwiązania będą proste. Do podziału algebraiczne rozwiązania, po prostu trzeba odwrócić drugą kadencję rozwiązania i zmienić znak mnożenia. Następnie postępuj zgodnie z zasadami pomnożenie rozwiązania algebraiczne, aby uzyskać ostateczną odpowiedź.

Przykład:
 * =

Zarówno dla mnożenia i dzielenia, zawsze pamiętać, aby zmniejszyć swoje odpowiedzi do najniższych kategoriach, aby algebraiczne rozwiązanie prostsze. Po to w najprostszej postaci, że byłby to ostateczna odpowiedź.

Algebra może być proste, jak długo, jak zapoznać się z podstawowymi zasadami algebry. Zasady te obejmują wszystko, co będzie potrzebne, aby pomnożyć lub podzielić rozwiązania algebraiczne. Tak więc, jeśli chcesz rozwiązać algebraiczne rozwiązania z łatwością, zawsze pamiętać te mnożenie i dzielenie podstawy algebry.

Dzielenie ciąg w tablicy dynamicznej

Funkcja, która dzieli ciąg w części oddzielone podciąg

i zwraca części w dynamicznej tablicy ciągów

Dzielenie ciąg w tablicy

Następujące funkcje podzielić ciąg w części oddzielonych podciąg i powrotu części w dynamicznej tablicy ciągów:

interface

typ

TStringArray = array of string;

Funkcja Split (const str: String;

const Separator: string = ','): TStringArray;

Funkcja AnsiSplit (const str: String;

const Separator: string = ','): TStringArray;

realizacja

wykorzystuje sysutils;

Funkcja Split (const str: String;

const Separator: string): TStringArray;

// Zwraca tablicę z części "ul" oddzielone "separator"

var

I, n: integer;

p, q, s: PChar;

rozpocząć

SetLength (Wynik, Występuje (str nasion) + 1);

p: = PChar (str);

s: = PChar (separatora);

n: = Długość (separatora);

i: = 0;

powtarzać

q: = strpos (p, s);

jeśli q = nil to q: = StrScan (p, # 0);

SetString (wynik [i], p, q - p);

p: = q + n;

inc (i);

aż q ^ = # 0;

puszki;

Funkcja AnsiSplit (const str: String;

const Separator: string): TStringArray;

// Zwraca tablicę z części "ul" oddzielone "separator"

Wersja // ANSI

var

I, n: integer;

p, q, s: PChar;

rozpocząć

SetLength (Wynik, AnsiOccurs (str nasion) + 1);

p: = PChar (str);

s: = PChar (separatora);

n: = Długość (separatora);

i: = 0;

powtarzać

q: = AnsiStrPos (p, s);

jeśli q = nil to q: = AnsiStrScan (p, # 0);

SetString (wynik [i], p, q - p);

p: = q + n;

inc (i);

aż q ^ = # 0;

puszki;

Przykład:

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);

var

: TStringArray;

i: integer;

rozpocząć

: = Split ("part1, part2, part3 ');

for i: = 0 do Długość () - 1 do begin Czy // przedstawiają trzy dialogi

ShowMessage ([i]); // "Cz.1", "part2", "part3"

puszki;

puszki;

Możesz zobaczyć przykład za pomocą StringList zamiast dynamicznej tablicy w osobnym artykule.

Dzielenie wyrazów

Prosty algorytm dzielenia wyrazów (syllabicates hiszpańskich słów)

Dzielenie wyrazów

Czasami musimy wyświetlić lub wydrukować tekst, a chcielibyśmy dzielenia długich słów, które nie mieszczą się na końcu linii, aby zapobiec ich upadku w całości do następnej linii pozostawiając zbyt wiele miejsca niewykorzystane.

Głównym problemem, który pojawia się, jak podzielić słowo w sylabach. Cóż, ja naprawdę nie wiem, jak syllabicate w języku angielskim, więc zostawiam tę część do Ciebie, ale mam nadzieję, że można znaleźć przykład na hiszpański sylabiczność przydatne:

procedure Syllabify(Syllables: TStringList; s: string);

const

Spółgłoski = ["b", "B", "C", "C", "d", "D", "f", "F", "G", "G",

"H", "H", "j", "J", "K", "K", "L", "L", "m", "M", "n", "N",

"N", "n", "p", "P", "q", "Q", "r", "R", "s", "S", "t", "T",

"V", "V", "w", "W", "x", "X", "y", "Y", "z", "Z"];

StrongVowels = ['', '', 'a', 'a', 'e "," E "," e "," E ",

"Ja", "ja", "o", "o", "O", "o", "u", "u"];

WeakVowels = ["i", "ja", "u", "u", "u", "u"];

Samogłoski = StrongVowels + WeakVowels;

Listy = Samogłoski + Spółgłoski;

var

i, j, n, m, myślnik: integer;

rozpocząć

j: = 2;

s: = # 0 + s + # 0;

n: = długość (S) - 1;

i: = 2;

Syllables.Clear;

podczas gdy i <= n do begin

myślnik: = 0; // Nie dzielenia

jeśli s [i] w spółgłosek, a następnie rozpocząć

jeśli s [i + 1], a następnie rozpocząć w samogłosek

jeśli s [i-1] w samogłosek następnie myślnik: = 1;

końca else if (s [i + 1], w spółgłosek) i

(S [i-1] w samogłosek), a następnie rozpocząć

jeśli s [i + 1] w ["r", "R"], a następnie rozpocząć

jeśli s [i] w ["b", "B", "C", "C", "d", "D", "f", "F", "G",

"G", "k", "K", "p", "P", "r", "R", "t", "T", "v", "V"]

następnie myślnik: = 1 else myślnik: = 2;

zakończyć inaczej, jeśli s [i + 1] w ['l', 'L'], a następnie rozpocząć

jeśli s [i] w ["b", "B", "C", "C", "d", "D", "f", "F", "G",

"G", "k", "K", "L", "L", "p", "P", "t", "T", "v", "V"]

następnie myślnik: = 1 else myślnik: = 2;

zakończyć inaczej, jeśli s [i + 1] w ['h', 'H'], a następnie rozpocząć

jeśli s [i] w ["c", "C", "s", "S", "p", "P"]

następnie myślnik: = 1 else myślnik: = 2;

zakończyć indziej

myślnik: = 2;

puszki;

zakończyć inaczej, jeśli s [i] w StrongVowels następnie zacząć

if (s [i-1] w StrongVowels), następnie myślnik: = 1

zakończyć inaczej, jeśli s [i] = '-', a następnie rozpocząć

Syllables.Add (Copy (s, j, i - j));

Syllables.Add ('-');

inc (i);

j: = i;

puszki;

jeśli myślnik = 1, a następnie rozpocząć // Podziel wyrazy tutaj

Syllables.Add (Copy (s, j, i - j));

j: = i;

zakończyć inaczej, jeśli łącznik = 2, a następnie rozpocząć // wyrazy, po

inc (i);

Syllables.Add (Copy (s, j, i - j));

j: = i;

puszki;

inc (i);

puszki;

m: = Syllables.Count - 1;

if (j = n) i (m> = 0), i (S [n]), a następnie na spółgłoskę

Sylaby [m]: = Sylaby [m] + s [n] // Ostatni list

więcej

Syllables.Add (Copy (s, j, n - j + 1)); // Ostatnia sylaba

puszki;

Aby przetestować Yon procedura może spaść pole tekstowe i etykiety na formularzu w Zmień przypadku zapisu pola tekstowego:

procedure TForm1.Edit1Change(Sender: TObject);

var

Sylaby: TStringList;

rozpocząć

Sylaby: = TStringList.Create;

próbować

Przesylabizować (Sylaby, Edit1.Text);

Label1.Caption: = StringReplace (Przycinanie (Syllables.Text),

# 13 # 10, "-", [rfReplaceAll]);

w końcu

Syllables.Free;

puszki;

puszki;

Teraz, gdy mamy procedurę sylabiczność, musimy pamiętać, że nie możemy dzielenia wyrazu w każdej przerwie sylaby. Zwykle jest poprawna

i / lub pożądane łączenie drobnych sylaby po lewej i / lub prawej strony słowa, aby zapewnić, na przykład, że istnieją co najmniej dwie sylaby, po obu stronach tego słowa, gdy robi się dzielone lub -jak w Przykładzie do następujących upewnić się, że mamy przynajmniej cztery znaki w każdej strony:

procedure ApplyRules(Syllables: TStringList);

// Gwarancja istnieją co najmniej cztery litery w lewo

// I prawej części słowa

rozpocząć

z Sylaby zrobić zacząć

jeśli hrabia = 1, to wyjście;

podczas gdy Hrabia> 1 do begin

jeśli Długość (Strings [0])> = 4 to break;

Struny [0]: = Struny [0] + Struny [1];

Usuń (1);

puszki;

podczas Syllables.Count> 1 do begin

jeśli Długość (Strings [hrabia-1])> = 4 to break;

Struny [hrabia-2]: = Struny [hrabia-2]

+ Struny [hrabia-1];

Usuń (hrabia-1);

puszki;

puszki;

puszki;

Wreszcie przychodzi czas na parsowanie tekstu oddzielającą wierszy, określającej, jakie słowa powinny być dzielone. Poniższy przykład robi to z tekstu, który będzie wyświetlany w Memo:

procedure Hyphenate(Memo: TMemo; OriginalText: TStrings);

var

pkt, i, j, k, m, n, MaxLineWidth: integer;

s, linia: string;

Bitmap: TBitmap;

Canvas: TCanvas;

Sylaby: TStringList;

rozpocząć

Sylaby: = TStringList.Create;

próbować

// Musimy płótno wykorzystać swoje metody textwidth uzyskać szerokość

// Tekstu, aby sprawdzić, czy mieści się w obszarze roboczym czy też nie.

// Klasa TMemo nie posiada właściwość Canvas, więc musimy

// Tworzy jeden z naszych.

Bitmap: = TBitmap.Create;

Płótno: = Bitmap.Canvas;

próbować

Canvas.Font: = Memo.Font;

MaxLineWidth: = Memo.ClientWidth - 6; // Maksymalna szerokość

Memo.Lines.Clear;

do ust: = 0 do OriginalText.Count - 1 do begin

// Dla każdego akapitu

s: = OriginalText [pkt]; // Pobierz oryginalne pkt

// Pobierz wiersze, w których mamy do zerwania pkt

podczas Canvas.TextWidth (s)> MaxLineWidth zrobić zacząć

// Najpierw musimy znaleźć (w "j") indeks początku

// Pierwsze słowo, które nie pasuje (do dzielenia jednego)

j: = 1;

n: = długość (s);

i: = 2;

podczas gdy i <= n do begin

if (s [i-1] = '') i (y [i] <> ''), a następnie

j: = i; // Ostatnia początek wyrazu

jeśli Canvas.TextWidth (Copy (s, 1, i))> MaxLineWidth następnie

break; // Osiągnie szerokość, która nie mieści

inc (i);

puszki;

// Jeżeli nie nastąpi załamanie?

jeśli s [i] = '', a następnie rozpocząć

// Świetnie! Łamiemy na przestrzeni

Memo.Lines.Add (Copy (s, 1, i - 1)); // Dodaj linię

s: = Copy (s, i + 1, n - i); // Usunięcie linii

zakończyć jeszcze zacząć

// Dzielimy gdzieś w słowa. Teraz znajdujemy (w "k")

// Pierwsze miejsca po słowie (k)

k: = j + 1;

while (k <= n) i (y [k] <> '') (k zrobić inc);

// Podzielić słowo w sylabach

Przesylabizować (Sylaby, Kopiuj (s, j, k - j));

ApplyRules (Sylaby);

// Sprawdź (w "m"), ile sylab pasuje

m: = 0;

Linia: = Copy (s, 1, j-1);

podczas Canvas.TextWidth (linia + Sylaby [m] + "-")

<= MaxLineWidth zrobić zacząć

Linia: = Linia + Sylaby [m];

inc (m);

puszki;

if (m <> 0) i (sylaby [M-1] <> '-'), a następnie rozpoczyna

// Dzielenie

Linia: = Linia + '-';

j: = Długość (linia);

Jeśli sylaby [m] = '-', a następnie inc (j);

puszki;

Memo.Lines.Add (linia); // Dodaj linię

s: = Copy (s, j, n - j + 1); // Usuń linię

puszki;

puszki;

Memo.Lines.Add (s); // Dodaj do ostatniej linii (pasuje)

puszki;

w końcu

Bitmap.Free;

puszki;

w końcu

Syllables.Free;

puszki;

puszki;

Aby przetestować procedurę, spadek komponent Memo na formularzu, wyrównaj go na przykład do góry formularza (Wyrównaj = alTop) i wpisz następujący kod w przypadku zmiany rozmiaru formularza:

procedure TForm1.FormResize(Sender: TObject);

var

OriginalText: TStringList;

rozpocząć

OriginalText: = TStringList.Create;

próbować

OriginalText.Add ("Si se ha preguntado cómo hacen los"

+ 'Programas procesamiento de Textos para dividir palabras "

+ 'Con de Guiones in una Línea de końcowego, on AQUI un "

+ 'Ejemplo Sencillo (en los que con Porównywarka Usan las "

+ 'Aplicaciones de procesamiento de Textos).');

OriginalText.Add (Este es un que se segundo párrafo provee "

+ 'Grzywny con de ejemplo. ");

Dzielenie (Memo1, OriginalText);

w końcu

OriginalText.Free;

puszki;

puszki;

Można znaleźć kod źródłowy tego artykułu w archiwum, który towarzyszy Pascal Newsletter # 23

Dzielenie ciąg na liście smyczkowy

Funkcja, która dzieli ciąg w części oddzielone podciąg

i zwraca części w dynamicznej tablicy ciągów

Dzielenie ciąg na liście smyczkowy

Następujące funkcje podzielić ciąg w części oddzielonych podciąg i powrotu części na liście strun, które mogą być przekazywane jako trzeci parametr lub utworzone przez funkcję (w tym drugim przypadku muszą być uwolnione przez dzwoniącego):

interface

wykorzystuje zajęcia;

SplitStrings funkcyjne (const ul: string;

const Separator: string = "";

Struny: TStrings = nil): TStrings;

AnsiSplitStrings funkcyjne (const ul: string;

const Separator: string = "";

Struny: TStrings = nil): TStrings;

realizacja

wykorzystuje sysutils;

SplitStrings funkcyjne (const str: String; const Separator: string;

Struny: TStrings): TStrings;

// Wypełnia listę ciągów z części "ul" oddzielonych

// "Separator". Jeśli Nil przechodzi zamiast listy smyczkowy,

// Funkcja tworzy obiekt TStringList który musi

// Uwolniony przez dzwoniącego

var

n: integer;

p, q, s: PChar;

artykuł: string;

rozpocząć

jeśli Struny = nil

Wynik: = TStringList.Create

więcej

Wynik: = Struny;

próbować

p: = PChar (str);

s: = PChar (separatora);

n: = Długość (separatora);

powtarzać

q: = strpos (p, s);

jeśli q = nil to q: = StrScan (p, # 0);

SetString (pozycja, p, q - p);

Result.Add (pozycja);

p: = q + n;

aż q ^ = # 0;

z wyjątkiem

artykuł: = '';

jeśli Struny = nil Result.Free;

podnieść;

puszki;

puszki;

AnsiSplitStrings funkcyjne (const str: String; const Separator: string;

Struny: TStrings): TStrings;

// Wypełnia listę ciągów z części "ul" oddzielonych

// "Separator". Jeśli Nil przechodzi zamiast listy smyczkowy,

// Funkcja tworzy obiekt TStringList który musi

// Uwolniony przez dzwoniącego

Wersja // ANSI

var

n: integer;

p, q, s: PChar;

artykuł: string;

rozpocząć

jeśli Struny = nil

Wynik: = TStringList.Create

więcej

Wynik: = Struny;

próbować

p: = PChar (str);

s: = PChar (separatora);

n: = Długość (separatora);

powtarzać

q: = AnsiStrPos (p, s);

jeśli q = nil to q: = AnsiStrScan (p, # 0);

SetString (pozycja, p, q - p);

Result.Add (pozycja);

p: = q + n;

aż q ^ = # 0;

z wyjątkiem

artykuł: = '';

jeśli Struny = nil Result.Free;

podnieść;

puszki;

puszki;

Przykłady:

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);

rozpocząć

SplitStrings (Edit1.Text, ',', ListBox1.Items);

puszki;

Procedura TForm1.Button2Click (Sender: TObject);

var

Części: TStrings;

rozpocząć

Części: = nil;

próbować

Części: = SplitStrings (Edit1.Text, ',');

ShowMessage ("Pierwsza część to" '+ części [0] +' "');

w końcu

Parts.Free;

puszki;

puszki;

Możesz zobaczyć przykład za pomocą dynamicznej tablicy zamiast StringList w osobnym artykule.

Olejki Narzędzia ogrodowe

Olejki Narzędzia ogrodowe
Odpowiednie narzędzia wszystko zmienić.

Za pomocą odpowiednich narzędzi ogrodowych może pomóc ogrodnictwo łatwiejsze i przyjemniejsze. Katalogi ogrodnicze i sklepy są pełne dostaw. Wydaje się, że to specjalne narzędzie dla każdego zadania. Ale istnieje kilka, które każdy ogrodnik powinien mieć, ponieważ ułatwiają wiele zadań.

Olejki Narzędzia ogrodowe

Podstawowe rodzaje że każdy ogrodnik powinien mieć to łopatę lub łopaty, motyki, grabie, kielnia i sekatory.

Kopanie

Łopata jest niezbędna dla każdego zadania, które polega na poruszającego się wokół ziemi, ściółkę, lub innych materiałów. Łopaty są w wielu stylach. Końcówka okrągła Łopata z długą rączką najlepsze dla większości skopanie pracy. Do lżejszych zadań, takich jak transplantacja może się okazać, łopatka z krótkim obsługiwać łatwiejsze w użyciu. Łopata z kwadratowym końcem działa dobrze do wyrównywania powierzchni tarasów i chodników, kwadratury rowów i zgarnął stosy.

Łopata ma długie wąskie głowy i płaskie ostrze, które jest przeznaczone do cięcia. Łopata jest idealna do przesadzania i dzielenia bylin i krzewów, cięcie i krawędzi łóżka.

Spading widelec jest kolejnym przydatnym narzędziem kopania. Wygląda na to, widłami, ale ma krótszy uchwyt i szersze zęby. Spading widelec jest idealny dla rozluźnienia twardego podłoża. Spading widelce są również używane do toczenia kompost, rozłożenie ściółki i kopania korzeni.

Motyki

Motyka jest przydatna do przygotowania łóżek nasion, pielenie i uprawy ogrodów. Kilka różnych stylów dostępnych. Tradycyjny Hoe składa się z długiego uchwytu z płaskiego pod odpowiednim kątem na końcu. Ostrza są w różnych szerokościach. Motyka z ostrym, ostrze w kształcie serca jest przydatna dla bruzdowanie nasion i pielenie w wąskich przestrzeniach pomiędzy roślinami. Kultywator wskazał zęby, podobne do prowizji i jest używany do usuwania chwastów i płytko zakorzenionych zerwać powierzchni gleby.

Grabie

Zgrabiarki również są w wielu stylach. Będziemy chcieli, dobry łuk grabie, która ma krótkie palce metalowe na jednej stronie dołączonej do metalowej ramie. Bow grabie są wykorzystywane do wyrównywania gleby i usunięcie bryły ziemi i skał przed sadzeniem. Możesz również skorzystać z płaską stronę dziobu prowizji do gładkich gleby przed sadzeniem.

Trawnik lub liści prowizji służy do gromadzenia się materiałów, takich jak lekka liści, trawy i chwastów. Lawn zgrabiarki zwykle mają trójkątne głowy i są wykonane z metalu, bambusa lub tworzywa sztucznego. Wybierz dowolny trwały grabie, że czuje do ciebie.

Kielnie

Kielnia jest jak mały łopatą i jest przydatna do drobnych prac. Kielnie są idealne do sadzenia sadzonki i cebulki lub kopanie małych chwastów.

Sekatory

Będziesz musiał parę nożyce, lub sekatorem, kształtowania roślin i usuwanie zużytych kwiatów i martwego lub uszkodzonego liści i gałęzi. Wybierz parę nożyce, że pasuje do dłoni komfortowo. Warto zainwestować w dobre parę nożyce, ponieważ będą one działać lepiej i dłużej.

Inne przydatne narzędzia Garden

Istnieje wiele innych narzędzi ogrodowych, które są ładne, ale nie jest to konieczne. Taczka lub ogród koszyk jest poręczne do przenoszenia materiałów na całym podwórku. Poza swoimi nożyce, narzędzia, które pozwoli utrzymanie drzew i krzewów ułatwi to sekator, sekatory i piły ogrodnicze. Pick mattock jest przydatne do przekopywania się przez twardym wypełnieniem gleby i gliny. Obrotową jest jednym z narzędzi elektrycznych najczęściej używanych przez ogrodników. Gdy już doświadczony ogrodnik, dowiesz się, które będą pomocne wyspecjalizowane typy, aby właścicielem.

Dbanie o

Narzędzia ogrodowe są dostępne w wielu przedziałach cenowych. Narzędzia okazyjnych cenach często zużywają się szybko. Narzędzia wysokiej jakości są droższe, ale będzie trwać przez wiele lat, jeśli zależy Ci na nich prawidłowo.

Utrzymanie regularnie zapewnia, że ​​będą one gotowe do następnego projektu ogrodu. Po kilku podstawowych zasad doda roku życia do swoich narzędzi ogrodowych.

 • Zawsze usunięcia brudu swoimi narzędziami wykopanych po użyciu.
 • Aby zapobiec korozji i gnije, nie umieścić swoje narzędzia z dala mokre.
 • Po każdym użyciu wytrzeć metalowych części nożyce z tłustej szmatę.
 • Wyostrzyć swoje noże i ostrza szufle i łopaty thorughout sezonu ogrodniczego.
 • Należy dokładnie czyścić, które zostały wykorzystane w zastosowaniach chemicznych. Nawozy i inne środki chemiczne mogą powodować korozję metalowych części.
 • Po każdym sezonie ogród, natrzeć olejem lnianym na swoje drewnianymi rączkami, aby pomóc zachować je.

Pokrewne tematy

 • Rękawice ogrodowe
 • Wąż ogrodowy
 • Jak zasadzić drzewo
 • Żarówki sadzenia
 • Dzielenie bylin

Tekst pogrubiony

Ogród: jednoroczne, byliny i porady Żarówki

Więcej na wydanie pieniędzy

Tworzenie więcej każda zainwestowana złotówka w doniczek, donic i kosze wiszące, pamiętając, aby dodać "thriller" do środka pojemnika.

Zazwyczaj "thriller" roślin jest duża trawy lub innego rodzaju liści rośliny. Zdobądź więcej huk wyjścia z twojego "thriller" wybierając wysoki zakład, że kwiaty, takie jak Angelonia.

Niektóre z nowych odmian dostępnych od sprawdzonych Zwycięzcy mają większe kwiaty niż starszych odmian.

Angelonia nie jest jedynym wyborem jako "thriller". Spróbuj Buddelia (butterfly bush) lub inne małe krzewy kwitnące. Jeśli masz duży pojemnik, można nawet Malwa podłożyć jako "thriller", lub dać delphiniums spróbować.

Co jeszcze wybór jest, pamiętaj, aby dobrze się bawić. Mix kolorów. Wybierz gorące kolory chwili wow lub wybrać chłodne kolory, które łagodzą.

Gdy "thriller" zakład zostanie wybrany, należy pamiętać, aby wybrać zakład wzdłużny i zakład napełniania dla maksymalnego efektu.

Pojemnik Ogrodnictwo i jednoroczne

Roczniki, że nie dobrze, gdy posadzone w pojemnikach to:

 • Begonia
 • Coleus
 • Dracena
 • Pelargonia
 • Niecierpek
 • Nogietek
 • Morning Glory Vine
 • Bratek
 • Petunia
 • Floks
 • Słodki groszek
 • Werbena
 • Vinca

Roczne Kwiaty na Cutting Garden

Roczniki, które dobrze dla ogrodu cięcia obejmują:

 • Paciorecznik
 • African Daisy
 • Transwalu Daisy
 • Ostróżka
 • Nagietek
 • Bratek
 • Poppy
 • Lwia paszcza
 • Słodki groszek
 • Vinca
 • Cynia

Irys

Najlepszy czas sadzenia tęczówki jest w sierpniu lub na początku września. Nie powinny być przeniesione lub przeszczepione przed tym, ponieważ są one w stanie pół-uśpienia do sześciu tygodni po ich okresie kwitnący. Tym razem częściowo uśpiony kiedy tęczówki przygotowują się do produkcji kwiatów na następny rok.

Pierwiosnki

Pierwiosnki są wspaniałe chłodów wieloletnich. Te rośliny, takie jak wiosenne słońce i lato cieniu, więc dobrze obsadzone w drzewach lub krzewach. Wymagają one, wilgotnej gleby kwasu. Jeżeli gleba rośnie zbyt suche, pierwiosnki spadnie w stanie uśpienia aż do następnej wiosny. Można je podzielić na wiosnę lub jesienią.

Trwalszy Żonkile

Żonkile będzie trwać dłużej, jeśli wyciąć je nad białym części łodygi u podstawy rośliny we wczesnych godzinach porannych. Natychmiast umieścić je w bardzo zimnej wody w chłodnym miejscu na godzinę. Możesz dodać konserwant kwiaciarni do wody w wazonie, jak również. Pamiętaj, aby zachować swój bukiet z dala od słonecznych okien. Chłodnica pokój, tym dłużej kwiaty cięte trwać.

Nasturcja warunki glebowe

Jeśli nie masz dobrą glebę i myślę, że nie mogą rosnąć kwiaty, może warto spojrzeć na nasturcje. Te kwiaty faktycznie najlepszy w ubogich gleb o niskiej wilgotności i bez nawozu. Zbyt dużo wody i nawozu powoduje nasturcja rosnąć więcej liści niż kwiaty.

Jesienne Byliny

Jesień to idealny czas sadzenia bylin. Mają całą jesień i zima sezon ustanowienia siebie, więc są gotowe do naprawdę startu podczas wiosennej wegetacji. Oto wielki wybór bylin, aby tej jesieni roślin aster, koc: kwiat, Przylądek fuschia, Catmint, coreopsis, Delphinium, Gaura, lawendy, nemesia, penstemon, Driakiew i szałwia. Santa Barbara stokrotki, krwawnika i werbeny wypełnić listę. Te rośliny ciężko pracujący wypełni swój ogród kolorem.

Shasta Daisies

Stokrotki Shasta rozprzestrzenił się bardzo szybko. Jednym ze sposobów na ograniczenie i kontrolowania rozprzestrzeniania się przez zatopienie pojemnika (jak lody wiadra) z dolną usuwa się do gleby i sadzenia przegród wewnętrznych. Korzenie będą otoczone wiaderka, utrzymując je z szybko rozprzestrzenia.

Mole Odstraszacz

Imperium korony, członek rodziny żarówki, są doskonałym dodatkiem do Twojego ogrodu. Mają niezwykłe i atrakcyjne kwiaty, plus dodatkowa korzyść z bycia wielkim mol i gryzoni odstraszający. Gryzonie prostu nie lubię ich zapach!

Byliny - Dobry Wybór

Byliny są najbardziej ekonomiczne rośliny w swoim ogrodzie, ponieważ wracają rok po roku. Mogą one trwać do trzech lat, aby w pełni osiedlić, ale nagrody są ogromne! Możesz łatwo podzielić i wziąć sadzonki od bylin, aby więcej roślin. Ponadto, ich wytrzymałość jest dość niesamowite.

Słaby Pędy Na wysokich roślin

Jeśli wysokie rośliny mają dobry kolor i kwiat, ale nie mają wystarczającej siły, aby stanąć w pozycji pionowej, może się okazać, że brakuje im niezbędnych składników odżywczych, takich jak fosfor i potas. Wyparcie lub zbyt dużo azotu mogą również osłabić łodygi.

Zimujących Geraniums

Zimujących pelargonie jest dość proste. Jeśli są w pojemnikach, można po prostu przenieść je w pomieszczeniu. Pinch powrotem wszelkie wynika, że ​​są bardzo długie i nogi i usunąć wszelkie zanieczyszczenia z doniczek. Wody rośliny, kiedy zaczynają wysychać i umieścić je w miejscu, w którym uzyskają światło pośrednie.

Aby przezimować pelargonie, które są sadzone bezpośrednio w ogrodzie, kopać je, strząsnąć nadmiar ziemi i upuść je do torby papierowe spożywczym. Przechowywania roślin aż do początku wiosny w miejscu, które nie jest zbyt sucha, ale nie jest wilgotne, albo. Wiosną, pot rośliny się i zacząć ich podlewania. Większość z nich powinna zacząć rosnąć i rozwijać się.

Ciemne Żarówki

Kiedy myślimy o kolorach w żarówki, zazwyczaj, czerwony, żółty, biały, pomarańczowy, fioletowy, różowy i przychodzą do głowy. Już nie! Istnieją pewne wspaniałe ciemne dostępne żarówki, w tym czarnym papuga tulipanów i granatowe tęczówki.

Nawozenie Żarówki

Żarówki wydać sporo kwitnienia energii. Aby pomóc utrzymać je silne, należy nawozić swoim żarówek trzy razy w roku: w czasie sadzenia, gdy pojawią się pierwsze pędy, a kiedy kwitnie zostały wydane.

Rośliny wieloletnie graniczny na pełnym słońcu

Istnieje wiele bylin, które rozkwitają w pełni słońca. Niektóre byliny są łatwe do pielęgnacji echinacea, DAYLILIES, Tickseed, Daisies Shasta i Artemesia.

Zasadzić swoje odwieczne granicę, należy zacząć od przygotowania łóżko ogród. Ponieważ granice nie są przesadzane wieloletnich co roku, należy dodać dużo kompostu.

Wiewiórka Odstraszacz

Aby utrzymać wiewiórki wykopaniu swoje żarówki, spróbuj zraszania proszek gorczycy na glebie. To irytuje ich nozdrza i będą trzymać się z daleka. Jeśli proszek gorczycy nie działa, można utworzyć klatkę dla swoich żarówek z siatki. Zasadź całą klatkę w ziemi i wiewiórki zostanie całkowicie udaremniona.

Skinning Żarówki

Żarówki mają często warstw skóry na nich, podobne do skóry na cebuli. Skóra ta pomaga chronić przed chorobami i żarówki uszkodzenia. Po podniesieniu żarówki zapisać je na zimę, należy dokładnie usunąć glebę, ale pozostawiają skórę na żarówki.

Japoński Anemone-Reakcje alergiczne

Dla osób o wrażliwej skórze, japońskie zawilce mogą powodować podrażnienia skóry. Sok wewnątrz łodygi roślin spowodował reakcje, więc dobrze jest używać rękawic podczas pracy z tymi zawilce. Pamiętaj, aby umyć ręce i ramiona dokładnie po zakończeniu pracy z roślinami.

Kiedy sadzić Żonkile

Sadzić wiosną kwitnące żonkile swoje późnym latem lub wczesną jesienią. Wykopać dziurę, która jest co najmniej 12 cm głębokości w słonecznym miejscu. Pracować w pełnej zrównoważonego nawozu i pewnym materii organicznej w celu uzyskania najlepszych wyników.

Cebula i czosnek sadzenia

Od cebulę i czosnek mają podobne cechy, niektórzy ludzie starają się je sadzić razem. Jednakże, istnieje kilka dobrych powodów, aby nie to zrobić. Są to:

1. Cebula i czosnek mają różne potrzeby nawadniania.

2. Uprawa te dwie rośliny blisko siebie może oznaczać, że nie daje czosnek wystarczająco dużo miejsca na żarówki w pełni rozwinąć.

3. Niektórzy ludzie twierdzą, że ich smak cebuli trochę jak czosnek, gdy dwie rośliny uprawiane są razem.

Mieczyki Sadzenie

Można rozpocząć sadzenie swoje mieczyki bulw w lutym lub w marcu. To trwa około 65 do 100 dni w przypadku im rozkwitnąć. Zatoczył nasadzenia są wskazane, mając ciągłe kwitnienie do końca lata. Tyczenie każdy trzpień pomaga zapobiec ich przewróceniem, kiedy zaczynają kwitnienie. W chłodniejszych strefach klimatycznych, podnieś bulw w spadku i przechowywać je w chłodnym, zabezpieczonym przed mrozem miejscu aż do wiosny.

Spadek Sadzenie Bulb

Jest tak wiele wspaniałych żarówek, które muszą być posadzone podczas upadku. Aby z powodzeniem sadzić te wiosną kwitnące żarówki, trzeba będzie: * Wykopać dziurę, która jest trzy razy tak głęboko, jak twoje cebulki kwiatowe są wysokie. * Dodaj trochę kompostu lub posiłek bogaty w kości dołki. * Umieść żarówki w otwór tak, że są one prawidłową stroną do góry. (Skinniest część żarówki jest zwykle góry.) * Obudowa żarówki z gleby i zapakować go w dół.

Gencjana

Goryczka jest doskonała bylina do ogrodu upadku. Zakład jest około dwóch metrów wysokości i wytwarza liczne ciemne niebieskie kwiaty. Goryczka mogą być uprawiane w pełnym słońcu lub półcieniu i preferuje wilgotne gleby z dużą ilością materii organicznej.

Byliny z nasion

Byliny mogą być uprawiane z nasion w ten sam sposób jednoroczne może, ale niektóre z nich mogą być trudne do kiełkowania, jeśli nie wiesz, odpowiednie wymagania. Dla początkujących, niektóre z najprostszych bylin do rosną z nasion obejmują Columbine, goździk, kwiatowych, dzwony koralowe, foxgloves, Nachyłek i pierwiosnka.

Orliki

Orliki są takie piękne, pełne wdzięku kwiaty. Orlik pochodzi jako Wildflower angielski. Zasadzić Orliki, musisz bogaty, lekko kwaśne gleby, wzbogacony dużą ilością próchnicy. W chłodniejszym klimacie, te rośliny wolą pełne słońce lub półcień, ale w cieplejszym klimacie, robią najlepiej w zacienionych miejscach.

Wypełnienie nieatrakcyjne Corners

Jeśli masz nieatrakcyjny rogu lub działkę ogrodu, gdzie nic innego nie wydaje się rosnąć, rozważyć sadzenie resiliant daylily.
Mimo wszystko, jeśli będą one rosną dziko wzdłuż poboczy, że na pewno będzie szczęśliwy w swoim podwórku. Wypróbuj kilka i zdziwisz się z prędkością, w których mogą wypełnić wcześniej jałowej okolicy.

Piwonie sadzenia

Najlepszy czas sadzenia bulw piwonii jest na przełomie września i października, a rośliny rosną w stanie uśpienia. Sadzenie piwonie wiosną nie jest najlepszym pomysłem, ale może to zrobić, jeśli nie zostały one jeszcze zaczęły rosnąć. Te rośliny robić najlepiej w słonecznym miejscu, z pewnym odcieniem. Zasadź piwonie około dwóch centymetrów w głąb gleby dobrze osuszone. Upewnij się, że oczy roota do góry. Należy topdress swoje piwonie z mączki kostnej każdej wiosny, aby utrzymać ich kwitnienie zdecydowanie.

Sadzenie nagimi korzeniami Rośliny

Jeżeli zamówiona rośliny za pośrednictwem poczty, należy rozpakować rośliny gołe root tak szybko, jak są one dostarczane. Należy je sadzić szybko zachować korzenie wilgotne.

Po podniesieniu roślin z opakowania należy sprawdzić każdy starannie i przyciąć zwisające lub uszkodzone korzenie. Umieścić roślinę w ogrodzie, więc linii gleby jest obsadzony w meczach, gdzie to było w pojemniku. Pamiętaj, aby rozłożyć korzenie rośliny. To spowoduje, że wzrost korzeni. Wypełnij otwór z gleby, a następnie umieścić pudełko po butach lub stożek papieru na maszynach, przez co najmniej jeden dzień.

Naturalizacji z żarówkami

Najlepsze żarówki do naturalizacji są te, które nie przeszkadza trochę konkurencji z traw i innych roślin. Powinny one być również energiczne plantatorzy, że dobrze w swojej okolicy. Typowe kandydaci to narcyz, żonkile, DAYLILIES, zawilec, glory-of-the-snow, hiacynty winogron, cebulowych tęczówki i przebiśniegi.

Sedum Autumn Joy

Rozchodnika Sedum jest różnorodność sedum, że rośnie do około 18 cm wysokości i ma duże, płaskie skupiska małych różowe kwiaty, które kwitną pod koniec lata i zamieniają czerwonawy kolor na początku jesieni. Rozchodnik jesień radość jest jednym z najbardziej popularnych odmian, ceniona za swój głęboki kolor różowy i wytrzymały łodygi. Rozchodnik jest wspaniałym dodatkiem do ogrodu motyl, przyciąga pszczoły i motyle.

Pralnia Pościel Żarówki

Upewnij się, że każda kwiat łóżko, które używasz do sadzenia cebul jest dobrze osuszone i nie bagienne. Żarówki gnić łatwo słabo opróżniania gleby. Zmienić mokrej gliny gleby z piaskiem i torfem. Możesz umieścić garść żwiru na dnie każdego otworu sadzenia poprawić drenaż.

Podlewanie Nowy Żarówki

Większość ogrodników nie marzę o sadzenie krzewów lub paczkę nasion bez starannie je podlewania. Jednym z największych błędów, których dokonują traktuje żarówki inaczej. Kiedy sadzić cebulki, należy podlewać je dobrze, tak samo, jak wszystkie inne rośliny.

Żonkil Kolory

Podczas gdy większość ludzi, którzy myślą, żonkile żółte kwiaty wesoły obrazku, można znaleźć te żarówki w innych kolorach. Różowe żonkile może być ładny widok w wiosennym ogrodzie. W połączeniu z winogron hiacynt, szkarłatnych tulipanów i białym frezji, robią spektakularne show. Pomarańczowy lub czysto białe żonkile są również dostępne.

Sadzenie czosnku

Czosnek, członek rodziny Allium, jest bardzo prosty w instalacji. Przed sadzeniem, rozpadają się na pojedyncze żarówki matka ząbki. Roślin ząbki o zaostrzonym końcu, około czterech centymetrów, a ich pokrycie przez jeden do dwóch centymetrów ziemi w łagodnych terenach zimowych. Przykryć im 3:57 cali w miejscach, gdzie ziemia zamarza w zimie.

Bugleweed

Bugleweed, znany również jako Dąbrówka, jest pełzanie bylina, która zdobi nasze ogrody z kolcami wspaniałych niebieskich kwiatów od początku do późnej wiosny. Preferuje bogate wilgotnej gliny lasów ponad słonecznych łąk. Istnieje kilka odmian produkowanych w celach krajobrazowych. Jest to dobry odcień roślin.

Zakup bylin

Przy zakupie bylin, upewnij się, że rośliny nie są wykorzenić granicę. Strzeżcie się wszelkich obiektów, które wyglądają zbyt duży garnek Są w. Z pewnością nie jest główny zakład związany, przesuń roślinę z doniczki i zbadać korzenie. Jeśli wszystkie są skręcone wokół siebie w jedną masę, roślin jest korzeń związany i nie powinno się go kupić, ponieważ nie może podjąć po transplantacji.

Naturalizacji Twój ogród

Zasadniczo Rozchodzące się pozwolić działać naturze. Po sadzić kwiaty, po prostu pozwolić im się rozmnażać i rozprzestrzeniać się w sposób naturalny. Efekt może być bardzo atrakcyjne, ponieważ masy kwiatów będzie dot swój krajobraz w mniej formalny i bardziej
naturalny sposób.

Ściółkowanie Twoje Żarówki

Ściółkowanie cebul kwiatowych chroni je przed ekstremalnych warunkach zimowych i zachować je od falujący z ziemi, jak zamarza i roztopów. Gdy zamarza naziemnych, zastosować warstwę 03:57 calowy mulczu.

Pre-Chilling Żarówki

Niektóre żarówki, takie jak tulipany, trzeba przejść przez okres chłodu przed kwitną. Oznacza to, że jeśli mieszkasz w strefie ośmiu do dziesięciu, należy wcześniej schłodzić swoje wiosną kwitnące żarówki przez co najmniej 10 tygodni, zanim je sadzić w ogrodzie.

Przedłużanie Chryzantemy cięte

Chryzantemy są piękne dodatki do układania kwiatów. Aby przedłużyć żywotność kwiatów ciętych, usunąć dolne liście. Liście, które są poniżej poziomu wody w wazonie będą gnić i zanieczyszczają wodę. Można też podzielić końce chryzantemy łodygi przed wprowadzeniem ich w wazonie, aby mogli czerpać wodę w łodygach łatwiej. Umieścić układ w chłodnym miejscu na noc, aby przedłużyć żywotność kwiatów chryzantemy.

Ile Żarówki są potrzebne?

To może być trudne, aby dowiedzieć się, ile potrzebujesz żarówki rośliny jesienią, aby osiągnąć pełne spojrzenie w klombów każdej wiosny. Dobrą zasadą jest posadzić cztery duże cebule lub dziewięć małych żarówek na metr kwadratowy.

Ustawianie Snapdragons w ogrodzie

Zasadź swoje lwie paszcze wczesną wiosną po wszystkim niebezpieczeństwo przymrozków minęło. Umieść je około sześciu cali od siebie w bogatej, dobrze przepuszczalnych glebach w pełnym słońcu. Podlewanie, aby mieć pewność, że zostaną usunięte wszystkie pęcherzyki powietrza i mieć pewność, że woda nadal ich przez cały sezon wegetacyjny, utrzymanie gleby wilgotne, ale nie rozgotowane. W strefach dziewięciu do dziesięciu, nasiona snapdragon może być zasiane w spadku dla zimowych kwiatów.

Pszczoła balsam

Bergamotka, lub pszczoła balsam, powinny być sadzone w glebie bogatej w próchnicę, że nie wysycha. Zapobiega to utracie swoich roślin dolne liście i staje karłowate. Pszczoła balsam jest dość podatny na pleśń, więc dać roślinom dużo miejsca do wzrostu w nasłonecznionym miejscu. Upewnij się, że jest miejsce na swobodny przepływ powietrza wokół roślin.

Chryzantemy

Sprzedam chryzantemy w późnym latem, jak tylko będą one dostępne. Upewnij się, aby wybrać rośliny, które mają tylko pąki lub dopiero zaczynają się tworzyć pąki, a nie roślin, które są już w pełnym rozkwicie. To daje czas już kwitnienie. Krótkie, zwarte rośliny są lepsze niż długie, długonoga nich.

Przycinanie Byliny

Jeśli przycinać byliny kwitnące późno powrotem, będą rebloom na drugi lub nawet trzeci raz w roku. Kilka byliny, które korzystają z wyciąć z powrotem do pierwszego zestawu liści są łąka malwy, lawenda i tojad.

Pielęgnacja jeżówki

Echinacea, powszechnie znany jako jeżówki, jest rodowitym łąka rośliną, która jest łatwa w uprawie. Coneflowers nasion naturalnie i wymaga nieco uwagi. Oni nie potrzebują nawożenia; to rzeczywiście może powstrzymać Coneflowers od kwitnienie i powoduje słabą Spindly wzrost. Są jednym z rzadkich roślin, które mogą obsługiwać ciężkie gleby gliny, ale coneflowers także wzrośnie szczęśliwie w normalnej ziemi ogrodowej, jak również.

Brak kwitnienia tulipany

Wiele tulipanów są niewiarygodne wieloletnie majtki. Najczęstszą przyczyną braku kwiatów po pierwszym roku jest to, że żarówki są posadzone zbyt płytko. Zawsze roślin tulipanów co najmniej cztery razy tak głęboko, jak ich wysokości i należy nawozić je dobrze każdy upadek.

Aby mieć pewność, że nadal kwitną tulipany każdego roku, szukać sprawdzonych naturalizers, takich jak hybrydy Darwin i tulipanów kaufmanniana.

Kamień Chochoł

Nie stosować kamienie ozdobne kamyki lub jako ściółka wokół większość młodych bylin. Materiały te naprawdę wchłaniania i zatrzymywania ciepła od słońca. Oznacza to, że kamień może doprowadzić do przegrzania ściółka korzenie roślin "i spowodować zbyt dużo stresu na nich. Kamień mulczu działa dobrze dla roślin, które są odporne na suszę, jak juki i kaktusy.

Dzielenie Cebulki i kłącza.

Dzielenie roślin jak tęczówki, hosta lub daylily jest łatwe, jeśli zastosujesz się do kilku prostych kroków. Aby podzielić te rośliny:

1. Upewnij się, że masz nowe łóżko gotowy przed czasem swoich działów.

2. Weź bardzo ostry łopatę i jechać w dół środek kępy.

3. Dig się połowę kępy pozostawiając nienaruszone gleby tyle jak to możliwe.

4. Zakład oddział w nowym łóżku.

5. Smooth glebę wokół pozostałej połowy.

6. Daj obie połowy zakładu dawkę kompostu herbaty.

7. Chochoł dużym stopniu do ochrony zimowym.

Orientalne Maki

Orientalne maki można bezpiecznie sadzone, przesadzane lub podzielić w sierpniu lub na początku jesieni. Należy uważać, aby kopać na tyle głęboko, aby korzeń z kranu w roślinie, która może być dość długi. Upewnij się, że obszar sadzenia maków w jest w pełnym słońcu i dobrze odsączone gleby.

Floks - Nie Idź do materiału siewnego

Kiedy pozwolić floks, aby przejść do materiału siewnego, będzie wzrastać sadzonki, które powróciły z powrotem do oryginalnych kolorów Floks, zamiast patrzeć jak roślin rodzicielskich. Ostatecznie, sadzonki wyprze z roślin rodzicielskich, a stracisz Floks odmiana całkowicie.

Debudding Chryzantemy

W przypadku większych i bardziej imponujące kwitnie usuń kilka kubki z każdego klastra bud na swoim chryzantem. Większość przyszłych mam, z wyjątkiem typów rozpylaczy, dobrze reagują na debudding, który umożliwia roślinie umieścić wszystkie jej energii do pozostałych kwiatów.

Roczniki Dla Hot Obszarów

Jeśli ogród w gorącej strefy, należy spojrzeć na jednoroczne, które mogą utrzymywać się do ciepła. Kilka dobrych wyborów są pelargonie i cockscombs. Bez względu na jednoroczne wybrać, należy spróbować zrobić swoje sadzenia wieczorem, kiedy jest chłodniej. Sadzenie w ciepło południowego słońca mogą więdnąć roślin.

Japoński Zawilce

Od zawilce japońskie nie przesadzić łatwo, należy upewnić się, że znajduje się stałe miejsce w ogrodzie dla tych roślin. Robią najlepiej w pełnym słońcu półcień. Zmień swoje łóżko sadzenia z dużą ilością dobrego materiału organicznego i upewnić się, że witryna jest dobrze osuszone i nie rozgotowane. Twoje zawilce powinny rozwijać się tam przez wiele lat.

Hybrydowa Rosa moschata

Rosa moschata hybrydowy Champneys Różowy klastra jest skrzyżowanie oryginalna piżmo róża i powtórzyć kwitnienie róży Chin. Zazwyczaj ma dwa podwójne kwiaty i cal może wzrosnąć do 15 metrów wysokości. Jest późno gafa, kwitnących oraz do upadku. Ponieważ ta róża ma bardzo długie gałęzie, może być przeszkolony jako pnącze, ale można też zachować to przycinane tak, że jest to duży krzew. Klaster jest Champneys Różowy pachnące róża bardzo.

Nawozenie Clematis

Clematis preferuje dobry nawóz organiczny, który jest próchnica oparty i zawiera korzystne bakterie i glebę. Stosuje się nawóz według instrukcji producenta. Nie dopuścić nawozy dotknąć liści zamówienia i liści swojej powojników. Można nagrać lub odbarwienie im.

O Amaranthus

Amarantusa jest przydatna roczna na dodatkowych gorących i suchych. Roślina ta jest często określana jako Joseph's płaszcza. Amarantusa zapewnia długotrwałe kwitnienie w płonących kolorach. Jednym z najbardziej popularnych odmian jest "Przeklęta forsa", która produkuje długie zwisające frędzle aksamitne. Kwiaty mogą być suszone i stosowane do wieńców. Wiele odmian jadalnych nasion mają zarówno i liście. Przed spożyciem jakiegokolwiek zakładu lub części zakładu dowiedzieć się nazwy botanicznej i badania go. Amarant nasion stosuje się jako ziarna w wielu krajach.

Dzielenie bylin

Nadszedł czas, aby podzielić byliny, gdy zaczną oni nad innymi roślinami, gdy środek rośliny wygląda słabe, lub gdy kwiaty są mniejsze, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Najlepiej, należy podzielić swoje rośliny, gdy są jeszcze w stanie uśpienia. Wiosną kwitnące byliny najlepiej podzielić na jesieni. Mid-letnie kwitnące byliny lub spadek powinien być podzielony na wiosnę przyszłego roku.

Maki sadzenia

Kiedy rosną maki, należy pamiętać, że są one ulotne dużo. Przez lecie zwykle nie ma śladu ich kwiatów lub liści, które pozostawia lukę w swoim ogrodzie. Myślimy i zasadzić inne rośliny wieloletnie do wypełnienia tych luk. Dziecka oddechu, efektowne rozchodnika, heleniums, późno kwitnących Daylilies, a nawet wyżsi yarrows są idealne do pracy.

Głębokość sadzenia bulw

Zasada do sadzenia cebul jest posadzić je trzy razy tak głęboko, jak ich wysokości. Dlatego jeden cal żarówki będą posadzone trzy cm głębokości. Istnieje jednak kilka wyjątków, takich jak żarówki Madonna Lily, które powinny być obsadzone jedynie Głęboko calowy.

Clematis

Clematis preferuje lekko kwaśne gleby, o pH od 6,5 do 7,0. Musisz być pewien, że Twoje powojniki są umieszczone tak, że ich korzenie pozostają chłodne. W zależności od pogody i jak Twoje kanalizacji gleby, może trzeba nawadniać Clematis kilka razy w tygodniu.

Żarówki do suchej gleby

Nie wszystkie żarówki są szczęśliwi rośnie w suchej glebie. Można jednak znaleźć odporne żarówki suszy. Niektóre klasyczne żarówki i bulwy, które robią dobrze w suchych warunkach to: żonkile, krokusy i Daylilies, hiacynty winogron.

Żarówki do podnoszenia

Żarówki przetargowe muszą być podnoszone i przechowywać w chłodnym miejscu każdego upadku. Poczekaj, aż po pierwszym mrozów, aby rozpocząć kopanie zapasowych żarówek. Usunąć brud i liście i zezwolić żarówki do wyschnięcia. Następnie, przechowywania żarówki w wiórów sosnowych aż do wiosny.

Długonoga Amaryllis

Jeśli Amarylis jest blada i długonoga, nie może otrzymywać wystarczającą ilość słońca. Umieść swój zakład przez słoneczny, ciepły oknie. Sprawdź gleby często, aby mieć pewność, że słońce nie jest osuszanie amarylis zbyt szybko.

African Daisy

African Daisy nasiona można rozpocząć w pomieszczeniu 05:55 tygodni przed ostatnim dniem mrozu. Zasiać ziarno głębokie o 1/8 cala. Kiełkowania trwa od jednego do dwóch tygodni w temperaturze gleby z 55 do 60 stopni. Możesz skierować nasion afrykańskich stokrotki poza przecież niebezpieczeństwo przymrozków minęło.

Najlepsze Miejsca dla ageratum

Ageratum tolerują pełnym słońcu lub półcieniu, ale w miejscach, gdzie lata są gorące i długie, najlepiej jest je sadzić w lekkim cieniu.
Te rośliny rosną dobrze w glebie średniej płodności, ale robią najlepiej, jeśli jest dużo materii organicznej w glebie. Mater organicznych pomaga poprawić drenaż i ageratums nie lubią być zbyt wilgotny. Dla tych roślin, pH od pięciu do sześciu lat jest idealny.

Złoto i srebro Chryzantema

Złoto i srebro chryzantemy, znany również jako chryzantemy pacificum, jest niska uprawa, zaokrąglone roślin, co czyni go idealnym okrywowa lub obrzeża roślin. Roślina ta ma skupiska maleńkich, zaokrąglone złote żółte kwiaty i zielone liście z szaro srebrnymi krawędziami.

Ustawianie swoje Asters

Przesadzić swoje astry w ogrodzie po wszystkim niebezpieczeństwo przymrozków minęło. Przestrzeń je około jednej stopy. Astry rozwijać się w suchych, słonecznych miejscach. Nie martw się, wzbogacając glebę. Rośliny te faktycznie wytwarzają bardziej jaskrawy kolor, gdy rośnie w dość słabej glebie.

Sadzenie Dzikie Nasiona

Nasiona są zbierane z dziko trzeba bardzo specyficzne warunki uprawy do kiełkowania. Większość dzikie nasiona potrzebują stratyfikacji, która jest proces chłodzenia i rozmrażania, która występuje naturalnie przez cały sezon. Pozostałe nasiona potrzebują pewnego pH, wilgotność, temperaturę lub lekkie warunki. Z wszystkich naturalnych niszczenie siedlisk, które zostały występującego ostatnio, nie jest zaskoczeniem, że istnieje ponad 300 gatunków dzikich roślin federalnych list zagrożonych i ginących. Ponieważ nie są już tak wiele problemów, jest nierozsądne, aby zebrać nasiona roślin dziko rośnie w ogrodzie, chyba, że ​​jesteś pewien, że masz identyczne warunki uprawy. W rzeczywistości może to być nawet nielegalne zbieranie nasion.
Najlepszym sposobem, aby cieszyć się dzikich roślin jest w swoim naturalnym środowisku. Jednakże, jeśli nadal chcą się rozwijać rodzimych kwiatów, można kupić nasiona i rośliny z wyspecjalizowanych szkółek.

Piwonie

Piwonie są wyjątkowo mało wymagające rośliny. Choć dobrze rosną wszędzie, oni naprawdę działają najlepiej w miejscach, gdzie temperatura spada poniżej zera w zimie. Są one odporne na strefy trzeciej, a może zrobić i ile strefy osiem. Ty musisz być pewny, że rośliny dobrze znane przed pierwszym mrozów.

Rosnące Malwy

Malwy lub alcea, obejmują zarówno biennale i krótkotrwałe byliny, ale niektóre odmiany kwitną w pierwszym roku, gdy rozpoczął z nasion w pomieszczeniu. Zasiać ziarno w pomieszczeniu sześciu do ośmiu tygodni przed ostatnim dniem mrozu. W temperaturze od 70 do 85 stopni, nasiona mieć jeden do dwóch tygodni do kiełkowania. W celu przyspieszenia kiełkowania, moczyć nasiona w wodzie przez noc.
Do kwiatów drugi rok, bezpośredni nasion twoje Malwy plenerze Dwa tygodnie po ostatnim dniu mróz.

Dzielenie dalie

Aby podzielić dalie, należy pamiętać, że posiadają oni razem w formie wachlarza. Wszystkie wzrostu "oczy" będą skupione ciasno w środku wentylatora. Za pomocą ostrego noża wyciąć je od siebie. Upewnij się, że masz co najmniej jedno oko za podziałem. Pozostawić do wyschnięcia sadzonki w powietrzu przez około 30 minut przed ich przesadzania. Pozwoli to czas rany uszczelnić i to zmniejszyć infekcji i gnicie.

Żółknięcie liści na Azalea

Jeśli są żółknięcie liści azalia, możesz mieć je w miejscach o zbyt wiele słońca. Rośliny te mogą żyć w pełnym słońcu, ale często jest słabsze niż azalii uprawianych w półcień. Należy również sprawdzić pH Twojego gleby. Azalie potrzebują kwaśne gleby. Zastosuj dawkę siarki do gleby alkalicznej.

Włamywacze cebulowe

Aby zatrzymać złodziejskiemu zwierzaków z burgling swoje żarówki, można spróbować jednego z poniższych rozwiązań:

1. człowiek lub pies posypać włosy wokół łóżka żarówki. Zapach ludzki został znany odeprzeć wiele dzikich szkodników.

2. Przecier czosnek i szerzyć wokół łóżka.

3. Zakryj łóżka żarówki z drutu kurczaka, a następnie dodać warstwę ostrym żwirze. Pamiętaj, aby usunąć żwir, zanim pojawią się zielone pędy.

4. Zatrzymaj użyciem mączki kostnej lub mączki z krwi w ogrodzie. Produkty te przyciągają szkodników zwierzęcych.

Przeprowadzka bylin

Podczas przesuwania bylin, należy uważać, aby nie stracić zbyt dużo bryły korzeniowej. Kopać wokół całego zakładu, a następnie przesuń bryły korzeniowej na plandeką. Wchodzisz na boki plandeki wokół korzeni i unieść plandekę się przenieść roślinę do nowej lokalizacji. To pomaga zachować masę korzeni i minimalizuje szok nienaruszone, co zapewnia udany przesadzania.

Słońce i Gleba Potrzeby Snapdragons

Lwie paszcze można sadzić w pełnym słońcu lub półcieniu. Te kolorowe małe rośliny preferują lekkie, dobrze przepuszczalnej gleby, która zawiera dużo materii organicznej. Należy upewnić się zachować gleby wilgotne. Lwie paszcze nie sprawdzi się w glebach ciężkich, powolnych odpływem.

Zapobieganie Rot Bulb

W przypadku podziału kłącza lub bulwy, końce cięcia mogą zarazić się bakteriami i zacznie gnić. Zawsze sterylizować nóż, zanim zaczniesz go używać, aby podziały. Jak tylko ją przyciąć, proch bulwy lub kłącza z siarką, aby zapobiec gnicia.

Brachycome

Brachycome, znany także jako Swan River stokrotka, można rozpocząć w pomieszczeniu 05:55 tygodni przed ostatnim dniem mrozu. Obejmują nasiona lekko gleby. Kiełkowanie trwa od 10 do 18 dni w temperaturze około 70 ° C.
Do bezpośredniego siewu zewnątrz, poczekać, aż wszystkie niebezpieczeństwa mrozu na danym obszarze minęło.

Róże piżmo

Piżmo róża, znany również jako rosa moschata, to rzadki rodzaj róży, która dorasta do 12 metrów wysokości. Rośliny te mają szeroko rozstawione klastry pojedynczych, kremowo białe kwiaty. Te kwiaty są znane z ich wspaniałego zapachu.

Przycinanie Clematis

Istnieją trzy Powojniki a każde z nich jest usuwane w różnych momentach.

* Nie należy przycinać wczesnych odmian wiosennych do pierwszego drzewa jest zakończona. Należy przyciąć tylko tych powojników je kształtować.

* Ogranicz majtki połowie sezonu do tylko jednej pary pąki wczesną wiosną.

* Późno kwitnąca Clematis kwiat na nowym wzrostu. Powinny one być usuwane wczesną wiosną, aby nie więcej niż 12-18 cm wysokości.

Zapobiegania na lwie paszcze

Snapdragons są bardzo podatne na choroby grzybicze, zwłaszcza rdzy. Aby zapobiegać tym chorobom, staram się nie moczyć liści, gdy są podlewania roślin. Zamiast podlewania je od góry, wody te rośliny na poziomie gruntu. Możesz sklep dla opornych chorób nasion Snapdragon lub odmian roślin.

Sadzenie Magic Lily

Żarówki roślinne magicznego lilii w końcu sierpnia lub na początku września. Będą produkować liście na wiosnę, ale nie ma kwiatów. Ten liści zamiera późnym latem. Następnie, w sierpniu, każda żarówka będzie strzelać jeden trzy metry wzrostu łodygi, która będzie produkować klaster różowe kwiaty. Gdy magiczne cebulki lilii są zadowoleni z ich lokalizacji, będą one rozmnażać tworząc dużą kępę kwiatów.

Sappy wynikała Kwiaty

Aby soczysty wynikała kwiaty, takie jak maki, piwonie, Milkweed i balonowych kwiatów, trwa dłużej, można przypalić końce łodyg. Można to zrobić poprzez przytrzymanie cięcia kończy się świecą, dopóki nie zostaną zamknięte lub przez zanurzenie cięcie na krótko we wrzącej wodzie kończy. To powoduje, że mleczny płyn, który jest podstawowym elementem do dostarczania składników odżywczych do kwiatka, popychacz, gdzie należy.

Słońce i gleby potrzebuje Amaranthusa

Amarantusa preferuje gleby piaszczyste i pełne słońce. Ta roślina rozwija się w dodatkowych pomieszczeniach suchych. Zalecana przestrzeń rośliny od 12 do 24 cm od siebie. Gdy rośliny są ustalone, nie je overwater; może to spowodować gnicie korzeni. Oni naprawdę wolą suchą glebę.

Bielone liście

Jeśli zauważysz, bielonej liści na swoim jednoroczne po je sadzić na zewnątrz w pierwszych miesiącach wiosennych, oznacza to, że nie zostały odpowiednio wzmocnione off. Twoje rośliny mają być stopniowo przyzwyczaja się do warunków atmosferycznych i promieni słonecznych, zanim je w ogrodzie.

Dyskietki Byliny

Aby wesprzeć te dyskietki byliny, ogród lub drutu użyć kwiaciarnia pętli wokół cienkie słupki bambusa. Przewód jest bardzo elastyczny, co pozwala łatwo zginać wokół łodygi roślin, pozostawiając wiele miejsca na rośliny do wzrostu.

Pinks sadzenia

Róże, znany również jako Goździk, jak pełnym słońcu i dobrze odsączone, piaszczystej glebie. Jeśli gleba jest bardzo kwaśna, należy dodać trochę wapna, aby ją osłodzić, ponieważ rośliny te wolą ich glebę być na stronie zasadowej.

Calendula

Calendula can be sown indoors for earlier bloom. Start seeds between March and April for blossoms in July. Germination takes five to 10 days in darkness at a soil temperature of about 70 degrees. Sow the seeds 1/4 inch deep and cover them with a light dusting of topsoil. For outdoor seeding, sow seeds in late May to mid-June.

Alyssum Soil Requirements

Plant your alyssum in a sunny location with a well drained soil that is not too high in pH. You should keep the soil evenly moist for best results. If the plants like their growing location, they will come back from seed by themselves each year.

Cement Walls

Cement or stucco foundation walls can add lime to your soil. Since lime is added to soil to make it more alkaline, you may not want to plant any acid loving plants near these walls. This can cause all kinds of problems for the plants, including stunting their growth.

Love Lies Bleeding

Love lies bleeding, also known as red amaranth or red cockscomb, is native to tropical countries, but was introduced to other areas as a garden cultivar. This plant prefers cultivated fields, so it will be happy in almost any garden bed. The hardy amaranth is a good beginner plant. It produces deep red spikes in late summer, but has beautiful foliage throughout the growing season.

Transplanting Ageratum

You should transplant ageratum after your area's last frost date. These plants do better when the soil has warmed up. Space the dwarf varieties six to nine inches apart. Taller varieties should be placed about a foot apart. A sunny location is best, but in very hot areas you should plant your ageratums in light shade.

Allium Growing Conditions

All alliums like rich, well drained soil. They need a steady supply of water to ensure proper growth. In the spring, give all your alliums a good dose of a complete fertilizer, followed by regular feedings of fish emulsion throughout the growing season. Interplant alliums with rose bushes for pest control.

Podłogi Bambusowe Trwałość

Podłogi Bambusowe Trwałość

Podłogi bambusowe są popularne, ponieważ są one atrakcyjne i przyjazne dla środowiska, ale wiele osób zastanawia się, o podłogi bambusowe trwałości. Czy jest to dobry wybór dla Twojego domu?

Fakty o podłogi bambusowe Trwałość

W przeciwieństwie do tradycyjnych podłóg twardych desek drewnianych, takich jak te wytwarzane z dębu lub sosny bambusowe podłogi są wykonane przez sklejenie listew z bambusa razem tworzą desek. Również w przeciwieństwie do tradycyjnego parkietu, nie istnieje system klasyfikacji dla podłogi bambusowe i jakości może się znacznie różnić od producenta do producenta. Zastanów się zarówno twardość bambusa oraz jego trwałość.

Bambus jest reklamowany jako "odnawialne źródło energii", ponieważ rozwija się tak szybko. Niektórzy próbują to wykorzystać i sprzedawać niższej jakości bambusa, które nie osiągnęło swój szczyt. Bamboo hoduje się w wielu krajach w różnych gatunków, są zbierane w różnych etapach. Upewnij się, że wiesz, gdzie bambusa pochodzi i że został zebrany w idealnym momencie. Naturalne, lekkie bambus jest trudniejsze niż zwęglony bambus, proces stosowany w celu osiągnięcia nasycone, ciemne kolory, ale że ostatecznie osłabia włókna. Przetestować trwałość deski naciskając paznokieć do powierzchni.

Wybór podłogi bambusowe Durable

Badania z producentem podłogi bambusowe i potwierdzić, że posiada wysokie standardy bambusa, że ​​zakup i procesu ich wytwarzania. Zapytaj, czy oferują one wydłużenie gwarancji przeciwko niepotrzebnego zużycia lub uszkodzenia.

Upewnij się, że producent bambus podłoga wykorzystuje prostą frezowanie przez wyposażenia hydraulicznego i elektronicznego. Prasy do rąk i młyny są często używane do tańszych marek i bardziej niespójna, w wyniku czego deski, które leżą od siebie w czasie. Poszukaj desek z małym lub żadnym wypełniaczem i szerokie deski powinny zawierać poprzeczne warstwy w celu zwiększenia wytrzymałości, aby zapobiec wypaczeniu czy bańki.

Wykończenia, które są stosowane do drewna wpływa na jego trwałość i połysk. Niektóre powłoki pomóc, aby zarysowania podłogi i odporny na wilgoć, a także zapewnienie "ochrony przeciwsłonecznej", aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym promieniowaniem UV. Poszukaj satynowanego nad półbłyszczącej, na którym rysy są znacznie bardziej widoczne.

Podczas podłogi bambusowe jest stosunkowo stabilna wymiarowo, należy wybrać producenta, który piec wysusza ich bambus zmniejszyć wilgoć, to uniemożliwia dzielenie i pękanie później. Aklimatyzację desek podłogowych Bamboo do obszaru, w którym zostaną one zainstalowane na co najmniej 72 godziny, zgodnie z instrukcjami producenta.

Ochrona Bamboo Podłoga

Właściwa pielęgnacja pomoże utrzymać trwałość podłogi bambusowe podłogi więc będzie wyglądał najlepiej i dłużej. Zawsze należy rozważyć instrukcjami producenta, ale są to ogólne zasady dbania o podłogi bambusowe:

 • Nie przeciągać mebli po podłodze i rozważyć dodanie filcowe podkładki gumowe lub nogi, aby zabezpieczyć powierzchnię przed zarysowaniem.
 • Użyj dywany w dużym natężeniu ruchu, aby zmniejszyć zużycie i walk-off maty przy wejściach, aby uniknąć śledzenia brud na podłogę i szlifowanie go do końca.
 • Nie nosić szpilki lub knagi golfowych na podłodze bambusa i zachować przycięte pazury milusińskich, aby uniknąć wgłębienia i zarysowania.
 • Aby woda nie wchodzi w kontakt z podłożem poprzez umieszczenie wanny zabezpieczające pod rośliny doniczkowe i wytrzeć rozlany natychmiast miękką szmatką.
 • Bezpośrednim działaniem promieni słonecznych z zasłon i żaluzji, aby uniknąć zmiany koloru podłogi w czasie.
 • Bambusową podłogę czyścić często z mopa lub miękkiej miotły, aby usunąć kurz i brud.
 • Używać środków chemicznych, które są przeznaczone do podłóg z bambusa danego typu kasy mają i są zatwierdzone przez producenta.
 • Zadzwoń profesjonalny, jeśli podłogi muszą być wypolerowany, aby przywrócić ich pierwotny blask.

Pomysły stenciling

Pomysły stenciling

Inspirujące cytaty, imiona dzieci, sylwetki, abstrakcyjne kształty i postacie, są znaków za pomocą wzornika pomysły, aby zastosować się do ścianie jako malowane wykończenia. Stenciling jest świetnym rozwiązaniem do dodawania niepowtarzalny charakter domu na ozdobnym systemu i zapewnia indywidualny charakter, który definiuje przestrzeń jak twoje. Użyj stenciling jako kontynuację swojej historii kolorze lub jako kompletny kontrastu.

Unikalne Pomysły stenciling

Niebo jest granicą, jeśli chodzi o tego wszechstronnego techniką malarską. Matryce są zazwyczaj związane z krawędzi i granic, takie jak szyny do przesuwania fotela lub małych paneli dekoracyjnych, ale mogą być również stosowany na całej ścianie. Zastosuj stenciling do tradycyjnej, a nawet nowoczesne wnętrza. Ta dekoracyjna aplikacja jest wielki dla przedszkoli i pokojów dziecięcych, łazienki i pralnie.

Tematy konstrukcyjne

Przy tak wielu opcji stenciling, ich zawężania przez określenie, co tematem lub nastrój chcesz stworzyć, a kto będzie zajmując miejsca. Oto kilka tematów projektowych i pomysły stenciling aby uczynić proces podejmowania trochę łatwiej.

 • Abstrakcyjny
  • Geometryczne kształty, takie jak kwadraty, sześciany i gwiazd
  • Kształty organiczne, takie jak koła, pęcherzyków, pierścienie, kropki i wiruje
 • Zwierzęta
  • Światowe zwierzęta, takie jak lwy, zebry, żyrafy i słonie
  • Stworzenia morskie, takie jak ryby, delfiny, muszle, rozgwiazdy i koniki morskie
  • Zwierzęta domowe, takie jak koty, psy, ptaki i konie
 • Natura
  • Stworzenia takie jak motyle, jaszczurki, i błędów
  • Drzewa takie jak kwiaty wiśni, bambusa, palmy, dęby i drzewa owocowe
 • Barok
  • Ozdobny wiry i kręcone kije
  • Faux żyrandole, zdjęcia ramki i zagłówki
 • Kwiatowy
  • Kwiaty takie jak róże, stokrotki, hibiskusa, róże, i winorośli
  • Różne style, takie jak fantasy, realistyczny, retro i kapryśny
 • Dla dzieci
  • Sporty takie jak baseball, koszykówki i piłki nożne
  • Morskie, takie jak łodzi, stworzeń morskich, latarnie morskie, surfowania i gumowych kaczek
 • Inspirujące cytaty
  • Religijny
  • Słynne frazy z gwiazd
  • Pisarzy, kompozytorów i poetów
 • Napis
  • Nazwa, członków rodziny, inicjały i monogramy dziecka
  • Alfabet

  Niezwykłe Wykończenia lub tekstury

  Oprócz typowych pomysłów stenciling, kilka alternatyw świeże i innowacyjne obejmują różne faktury i wykończenia, które dają stenciling z nowoczesnymi akcentami. Na przykład, farby Chalkboard, które można znaleźć w lokalnym sklepie dla majsterkowiczów lub farby dystrybutorów takich Home Depot Benjamin Moore lub. Duży, ponad skalowane najlepiej wzór szablonu w tej sytuacji. Użyj sylwetkę słonia na przykład. Jego duże ciało działa świetnie jako powierzchnia do pisania, a może duży sylwetka pnia drzewa, gdzie jest wykres wzrostu dziecka, a jej liście map swoje pochodzenie rodzin. Kolejna zabawa stenciling pomysł dla dzieci i dorosłych jest blask w ciemności farby znaleźć w wielu sklepach internetowych, takich jak Glo Inc. wzornik rakiety na ścianie, że jest na misji w przestrzeni kosmicznej z układu słonecznego na suficie lub na bardziej uproszczone projekty stenciling malować granicę gwiazdy świecące lub świecące świetliki.

 • Dodatkowe pomysły tablica stenciling
  • Mapa Stanów Zjednoczonych
  • Prostokąty z pustymi równań matematycznych, takich jak dodawanie, odejmowanie mnożenie i dzielenie
  • Wykres muzyka puste
 • Dodatkowe świecić w ciemności pomysłów stenciling
  • Krowa skakanie na księżyc lub innych rymowanek
  • Liczenie owiec
  • Zwroty Scary
  • Nocne oczy

  Granice i krzesła Rails

  Stenciling może stworzyć udany efekt w skądinąd nudnego sytuacji. Można go ożywić zwykły kolorowe ściany, sufit i podkreślają zarysu obszarów, takich jak drzwi i okna. W szynie krzesło, stenciling może być dekoracyjny dzielnika dwóch kolorów farb. Ten typ stenciling pójdzie dobrze z niemal każdego stylu wnętrza.

  Wzornik urządzić całą ścianę

  Szablony mogą ozdobić całą ścianę, na przykład, wzorzystą efekt dachówka. Pamiętaj, aby użyć uszczelniacza z zewnętrznej jakości lakier do wodoodpornej projektu, jeśli stosowane do wilgotnych, takich jak łazienka czy kuchnia. Wybierz projekt i wielkości płytek, a następnie wyciągnąć go na matryce, po jednym dla każdego koloru i zaznaczyć rozmiar płytki jako czarne kontury. Narysuj rozmiar płytki w formacie siatki na ścianach z wodoodpornego markera, a następnie szablon projektowanie na siatce płytek, ukończenie jednego koloru przed rozpoczęciem następnego. Aby zakończyć wygląd i dodać dramatyzmu, przerysować na siatkę za pomocą płytek kolor pasujący do tworzenia sztucznych spoinowanie, taśmy malarzy do użytku wzornika prostą linię poziomą.

  Porady stenciling

  Kilka stron internetowych zapewniają dodatkowe pomysły stenciling, pomocne wskazówki, porady, a nawet szczegółowe filmy instruktażowe na temat stenciling. Mimo, że farba jest tani, ważne jest, aby wykonać badania przed podjęciem decyzji, ponieważ swój czas i wysiłki są cenne.

  Lista dostaw

  Pomysły stenciling

  Istnieje kilka ogólnych rzeczy potrzebne, jeśli stenciling jest tuż dekoracyjne wybór dla Ciebie i Twojego domu. Niektóre dodatkowe elementy mogą być wymagane w zależności od wyboru projektu.

 • Wzornik materiałów
 • Kalka
 • Ołówek / wodoodporny marker
 • Liniówka
 • Ostrze noża przystawki
 • Farby Stencil
 • Szczotka stenciling
 • Taśma malarska

Poszewki

Poszewki
Szukasz poszewki na poduszki ciało?

Poszewki chronić swoją poduszkę, zapewniając Państwu komfort. Choć wielu nie myśleć zbyt wiele o tego typu pościel, odgrywa rolę w jak dobrze spać.

Jakie są poszewki

Poszewki na poduszkę poślizgu. Istnieje wiele powodów, aby z nich korzystać. Stanowią one warstwę ochrony poduszce. Przypadki pomaga utrzymać poduszkę higienicznym, ponieważ są one łatwe do prania. Sprawy mogą być również łatwy sposób zaktualizować wygląd przestrzeni. Są łatwe do zlokalizowania od większości miejsc, które sprzedają pościel również sprzedawać te przypadki. Z tej dostępności pochodzą liczne style i rodzaje spraw, też.

Standardowy przypadek rozmiar to około 20 cali na 30 cali. Możesz kupić przypadki dla poduszkami, choć te w zakresie wielkości. Istnieją także królowej i king size poduszki na rynku i arkusze, aby je dopasować. Niektóre największe to 40 cali na 20 cali. W większości przypadków, pakowanie powie rozmiar przypadku kupujesz.

Korzystanie z Szafy na Higieny

Poszewka jest łatwo zdjąć poduszkę należy prać. To może pomóc zachować rzeczywistą poduszkę czyste. Jeśli więcej niż jedna osoba jest dzielenie poduszkę, prania sprawę w różnych celów jest ważne i sanitarnych. Sprawa będzie utrzymywać oleje z włosów od osiągnięcia rzeczywistej poduszkę. Pomagają one również zatrzymać ślinę z dotarciem do poduszki. Gdy przypadki są używane prawidłowo, mogą zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się niektórych rodzajów choroby, zwłaszcza gdy są one zmieniane i często prane. Obejmuje to zmniejszenie rozprzestrzeniania się wszy i przeziębienia, grypy.

Obudowy i alergia

Dla tych, którzy mają alergię, poszewka może być bardzo pomocne w łagodzeniu objawów. Wybierz sprawę, że ma specyficzną konstrukcję, aby być hipoalergiczny. Produkty te obejmują blok poduszkę i kurzu roztoczy z coraz poduszki i na osobę. Te poduszki pomaga również chronić tych, którzy mogą mieć alergię na niektórych materiałów. Hipoalergiczne przypadki nie wywołują reakcji alergicznej atak jako niektórych rodzajów pościeli puszki. Jeśli masz alergię, wybrać przypadki, że wyraźnie, że są hipoalergiczne.

Dekorowanie sprawach

Jeszcze jeden ważny sposób, że poduszki mogą pracować dla Ciebie jest jako element dekoracyjny. Od jasnych kolorach do unikalnych wzorów, istnieje wiele wyboru projektu dostępne już dziś. Możesz użyć sprawę bić się kolor w pokoju, wybierając żywe kolory. Aby dodać miękkie uroku miejsca, wybierz sprawę z haftem lub pastelowych kolorach. Możesz wybrać przypadki jedwabne sexy wygląd. Wybierz przypadki, które odpowiadają Pościel dla pokoju.

Rodzaje poszewki

Przed zakupem tylko wszelkiego rodzaju przypadkach, tam, za niektóre z opcji, które masz. Przypadki te mogą być uproszczone i łatwy w użyciu i mogą być wyszukane, dekoracyjne elementy w przestrzeni.

Poszewki

 • Teatr i Elegance: Aby dodać dramatyzmu i trochę elegancji do przestrzeni, za te ShalinCraft indyjskich przypadki. Żywe kolory i tekstury dodaje nowy wymiar do każdej przestrzeni.
 • Miękkie Luksusowe: Kiedy ich wyborze, spojrzeć na materiał sprawia, że tę sprawę. Niektóre produkty oferują więcej szwy na cal kwadratowy, który dodaje się do jakości materiału i jego miękkość. Przypadki te są luksusowe egipskiej bawełny wybory. Inną opcją dla luksusu jest te arkusze liczyć 00 wątków.
 • Kupuj w zestawach: Jednym z najprostszych sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze przy zakupie poszewki jest kupić je wraz z innymi pościel. Twin zestawów arkuszy często pochodzą z jednej poszewki, ale większość innych zestawy wyposażone są w co najmniej dwóch. Te zestawy arkuszy są przystępne wybory i pochodzą z przypadków dopasowania.
 • Sprawdź Materiał: W zależności od stylu przypadku, który chcesz kupić, można znaleźć wiele opcji dostępnych dla Ciebie. Na ciepło, za koszulkę lub flanelową materiał. Innym rozwiązaniem może być satynowe przypadki. Aby być ekologicznym znajomego, spróbuj arkusze z bambusa i poszewki.

Organiczne kosze spożywcze na Boże Narodzenie

Organiczne kosze spożywcze na Boże Narodzenie
Organiczne prezent podstawowym jest wielki prezent świąteczny.

Dla świadomych środowiska i zdrowia ludzi świadomych na liście zakupów, warto wybrać organiczne kosze piknikowe na prezenty świąteczne w tym roku.

Wstępnie tworzył Kosze upominkowe

Wysyłka organiczne kosze piknikowe na Boże Narodzenie do swoich krewnych w całym kraju jest łatwe. Istnieje wiele sklepów internetowych, które specjalizują się w tworzeniu i transport piękne kosze upominkowe wypełnione wszystkie rodzaje zdrowych smakołyków organicznych.

Diamentowe Organics

Diament Organics oferuje szeroki wybór pysznych i zdrowych organicznych kosze żywności na Boże Narodzenie. Opcje organiczne pakowane na podarunek to:

 • Owoce i Goodie Koszyk: świeże owoce, czekolady i prażone migdały
 • Owoce, orzech, Cookie i Kwiat zestaw podarunkowy
 • Suszone owoce i nakrętka Sampler koszyk
 • Pieczony Nut Koszyk
 • Raw Nut Koszyk
 • Jabłko i gruszka Kosze upominkowe
 • Organic Sampler: warzywa, zioła, świeże owoce i więcej
 • Gourmet Zielonych i Warzywa Sampler
 • Organic Family Pack: owoce i warzywa dla czteroosobowej rodziny na miesiąc, plus butelka wina dla mamy i taty

Fiddler Green Farmy

Możesz zamówić organiczne kosze bonusowych bezpośrednio z Fiddler w Green Farm w Maine. Do wyboru są:

 • Fiddler za śniadanie: naleśniki i mix wafli, mix babeczka, syrop klonowy, muesli, i herbata
 • Fiddler Uczta: 7-ziarna zbóż, naleśniki i mix wafli, otręby mix babeczka, syrop klonowy, syrop jagoda, i mieszanka suszonych owoców
 • Fiddler w Skrzynki (małe i gigantyczne): dużego ciężaru torby wielokrotnego użytku przepełnione smakołyków
 • Herb Pudełko: Twój wybór sześciu z Twojej ulubionej wszystkich naturalnych ziół
 • Organic Blueberry Box Maine: syrop jagody, borówki dżem, herbata i borówki
 • Organiczne Nakrętka Masło Sampler: pyszne wybór orzeszków ziemnych, masło migdałowe, a nerkowca

Bukiet organiczna

Organiczne kosze spożywcze na Boże Narodzenie

Organiczne Bukiet prowadzi doskonały wybór pięknych koszy upominkowych dla smakoszy traktuje wypełnionych certyfikowanych organicznych. Dostępne są następujące opcje:

 • Go Nuts Snack Dom Basket: kilka rodzajów orzechów i wymieszać śladu
 • Dom Róg obfitości: świeże i suszone owoce, wymieszać szlak, ręcznie ser, orzechy, i bardziej
 • Organiczne zbiorów: owoce, ręcznie ser, orzechy, krakersy, słodycze, dżemy, czekolada i premii
 • Homemade Austrian Gourmet kruche: w cabernet tart wiśni i borówki smakach Merlot
 • Piknik Organic Koszyk: owoce, orzechy, ser, krakersy, czekolada premii, a zapakowany w kosz piknikowy z trawy morskiej
 • Organic Trail Przysmaki: owoce, orzechy i wymieszać szlak
 • Taste of California koszyka: owoce, orzechy, wiśnie czekoladzie, krówka, pałeczki miód, borówki dżem, herbata, cydr musujące i więcej
 • Słodkich i pikantnych: suszone owoce, orzechy, krakersy, a mieszanka szlak

Sun Organic Farm

 • Sun Organic Farm niesie szereg certyfikowanych opakowaniach upominkowych organiczne wypoczynkowych. Do wyboru są:
 • Śniadanie w formie bufetu: muesli, naleśniki i wafli mieszanka, i syrop klonowy
 • Coffee Lovers Gift Pack: trzy smaki kawy i młynek do Black & Decker
 • Data Sampler: cztery rodzaje dat
 • Owoce w formie bufetu: cztery rodzaje owoców suszonych
 • Nakrętka Masło Sampler: pięć rodzajów masła z orzechów
 • Nakrętka Lover Gift Pack: pięć rodzajów łuskanych orzechów
 • Strona organiczna Pakiet: orzechy, popcorn i cukierki
 • Spice zestaw: osiem różnych suszonych przypraw

Make Your Own Organic Gift Baskets

To nie jest trudne w montażu własne organiczne kosze upominkowe. Wystarczy wybrać kosze w kształtach i rozmiarach, że adresaci dar będzie korzystać w kółko i wypełnić smakołyków organicznych. Podczas montażu własne organiczne kosze żywności na święta, można dostosować zawartość dopasować preferencje każdego odbiorcy. Można również połączyć domowe smakołyki z zakupów gadżety ekologiczne.

Świetne miejsce na start, wybierając elementy dla koszy upominkowych jest lokalnym sklepie ze zdrową żywnością lub żywność ekologiczna alejce w swoim ulubionym supermarkecie. Można również zakupić jare kosz materiałów eksploatacyjnych przez Internet. Należy pamiętać, aby sprawdzić, czy zamawiania produktów certyfikowanych jako ekologiczne.

Korzyści dla Twojej Kosze

Organiczne kosze spożywcze na Boże Narodzenie

Podczas tworzenia własnych zestawów jare pamiątkami organicznych, są ograniczone jedynie przez wyobraźnię i budżetu. Niektóre z wielu smakołyki możesz użyć to:

 • Bob Red Mill: mąki, fasola, ziarna, desery i inne mieszanki, gotowania i pomoce do pieczenia
 • Dr Krackera krakersy organicznych i podpłomyki
 • Ser świeży ekologiczne
 • Świeże organiczne owoce, warzywa, orzechy i
 • Hansen: soda, herbata, napoje energetyzujące, soki i więcej
 • Zdrowie Dolina: ekologiczne, niskie sodu zupy w puszkach i chili w kilku smakach
 • Jack Linki: odmiany organiczne suszonej wołowiny z pieprzem i oryginalnych smakach
 • Navitas Naturals: orzechy, wymieszać szlak, kakao, itp
 • Jima Kawa organiczna: cała kawa mielona i fasoli
 • Loleta Cheese Factory: wiele odmian organicznych sera Kalifornii, z wysyłką tylko dostępnych w miesiącach zimowych
 • Wuj Matt: naturalne soki owocowe i świeże owoce cytrusowe

Wykończeniowymi

Najbardziej pamiętne zestawy upominkowe obejmować jeden lub więcej bez materiałów eksploatacyjnych. Staraj się wybierać produkty, które związać się ładnie z zawartości kosza za. Jeśli dajesz kosz wypełniony sera organicznej i krakersy, ser bambusa pokładzie może być doskonałym dodatkiem do koszyka. Jeśli Twój kosz jest pełen organicznych dostaw do gotowania, takie jak książki Cooka ekologicznej Biblii Jeff Cox jest odpowiedni akompaniament.

Idealne na dawanie prezentów

Jedzenie jest jednym z najbardziej popularnych upominków świątecznych. Każdy musi jeść, a większość ludzi cieszyć się nim. Niech Twoja rodzina i znajomi wiedzą, że troszczysz się o swoje zdrowie i dobre samopoczucie poprzez dzielenie kosz wypełniony pysznymi, traktuje organicznych tym sezonie.

Porady interpunkcyjne: Pisanie

Describers multi-word

W przypadku korzystania z kilku słów do modyfikacji rzeczownika, te słowa muszą być dzielone. Na przykład, wszystkie z tych słów - "ja", "nie" i "opiekę" - są stosowane jako przymiotnik do opisania postawy wyrażenie w tym zdaniu: "On ma postawę ja-nie-care ".
W związku z tym, te trzy słowa muszą być dzielone.

Possessives

Wbrew temu, co wielu z nas uczono w szkole, jeśli rzeczownik w liczbie pojedynczej kończy się na "s", to nadal dostaje ekstra "s" dodaje się po apostrof jeśli wymawia dodatkowe "s".

Przykłady:
naszego szefa biura
Świętego Ludwika Gateway Arch

Jeśli trudno jest wymówić dodatkowe "s", to tylko dodać apostrof.

Przykłady:
Bourbon Street New Orleans "
Smog w Los Angeles

Nawiasy

Jeżeli w nawiasach zdanie wchodzi w zdaniu, w okresie kończącym lub innych znaków interpunkcyjnych, powinny być umieszczone poza nawias końcowym; jednak, jeśli wyrażenie w nawiasach następuje całkowite zdanie (po okresie), okres dla nawiasie frazy idzie wewnątrz nawiasu kończącego.

Ex: Twoje konto jest wartość ustalona przez pomnożenie liczby akcji przez ten dzień kursu zamknięcia (wartość aktywów netto).
Ex: Twoje konto jest wartość ustalona przez pomnożenie liczby akcji przez ten dzień kursu zamknięcia. (Cena zamknięcia jest określany jako wartość aktywów netto).

Znaki zapytania do wskazania kwestii w zdaniu

Po krótkim bezpośrednie pytanie mieści się w zdaniu, pytanie jest wyłączony przecinkami używany jest znak zapytania na końcu zdania.

Przykład:
Idziemy na kolację, nie jesteśmy, po filmie?

Interpunkcja w cudzysłowie

Okresy i przecinki zawsze iść WEWNĄTRZ cudzysłowu.
Średniki i dwukropki zawsze wyjść na zewnątrz cudzysłowu.
Znaki zapytania i wykrzykniki różnić, w zależności od tego, czy mają one zastosowanie jedynie do cytowanego materiału lub całego zdania.

Przecinki Z Skróty

Skróty ", itp," ", czyli" i "np" i skróty stopni naukowych są nawiasie i powinny być odpowiednio przerywane.

Przykłady:
Listy, paczki, itd., Powinien udać się tutaj.
John Wilson, Ph.D., przewodniczył.

Possessives złożone

Aby określić, jak podkreślać związek zaborczy, najpierw ustalić właściciela.

Jeśli dwie osoby właścicielem coś wspólnego:
Ben i Jerry Ice Cream

Jeśli dwie osoby zarówno własne oddzielne rzeczy:
Ben i domy Jerry'ego (Zakładamy, że każdy z nich ma domu, że nie posiadam łącznie.)

Małe litery Skróty

am
pm
czyli
np
FOB
eom

ALE:
rpm
ips
mpg
mph

Różne Possessives

prawo jazdy
czek podróżny
artykuł kolekcjonerski
czek
Pozwolenie na zwiedzających
Rynek sprzedawcy (lub nabywcy w rynku)
Opłata znalazcy
Życie psa
stopy królika
środek tarczy
wujek małpy
Znak korektorzy "
pas zakochanych
odszkodowań
napar czarownic
Pokój kobiet
Prawo państw;
dowody państwowa
aresztowania obywatela
Obywatele zespół
Pupilek
Nauczyciele kolegium

Łączniki i Rzeczowniki złożone

Należy zwrócić uwagę na następujące różnice:

Piszę w nawiązaniu do ...
Idę do kontynuacji ...

1999 rok podatkowy
Podatek rok 1999

Wyjaśnienie? Związek rzecz staje się dzielenie wyrazów, kiedy jest stosowany jako przymiotnik.

Wszystkie-Caps Skróty

To zwykle nie wymagają skróty:

IBM
MIT
AMA
UAW
AICPA
NCAA
NAACP
NFL
IRA
IRS
ONZ
TLC
PSAT

Odstęp po okresach

Uczono się wpisując do przestrzeni klasy dwa razy po okresie na końcu zdania. Zgadza się na maszynie do pisania. Jednak większość z nas korzysta z komputerów z postaciami proporcjonalnych. W tym przypadku, tylko przestrzeń raz po latach.

Aby zobaczyć przykłady monospacing (które dostaje dwie spacje po okresie) i znaki proporcjonalne (jedna przestrzeń), porównanie dwóch popularnych czcionek.
Kurier jest monospacing.
Times Roman jest proporcjonalna.

Klauzule wprowadzające

Dwukropek po klauzuli wprowadzającej, która zawiera pełną myśli i będzie następnie listy.

Aby ponownie zarejestrować konto, musimy otrzymać następujące dokumenty: kopię swojego wyroku rozwodowym, wypełniony wniosek i pisemnych instrukcji od ciebie.

Łączniki

Słowa stopniowo ewoluować od dwóch słów do dzielone do jednego słowa. Na przykład: bell boy, dzwon-boy, boya hotelowego. Używać słownika w celu określenia właściwej formy. Jeśli nie ma na liście w słowniku, zakładamy dwa słowa.

Skróty: Stopnie naukowe i Zakony

Skróty stopniach naukowych (i zakonnych) wymaga okresu po każdym elemencie w skrócie, ale bez wewnętrznej przestrzeni.

BS
MBA
Ph.D.
LL
Litt.D.
Ed.D.
B.Ch.E.
B.Arch.
M.Div.
MD
DDS
RN
SJ
OSB
SND

Liczba mnoga Possessives

Konta dla dzieci (nigdy rachunków dziecięcych)
męskie krawaty (nigdy krawaty męskie)
Sukienki (nigdy sukienki damskie)

Jak zabezpieczyć Android Smartphone

Jak zabezpieczyć Android Smartphone
Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, smartfony stały się siłą napędową nowoczesnego stylu życia cyfrowego. Smartfony są podłączone do każdego aspektu naszego życia, od podstawowej komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych, e-mail do sieci społecznościowych, bankowości, prywatne zdjęcia i więcej. Jeśli smartfon dostanie się w niepowołane ręce, można zmierzyć wiele więcej kłopotów i frustracji, że czystej wartości samego urządzenia. Bez odpowiedniego zabezpieczenia w miejscu, złodziej telefonu może być porwanie swoje konta internetowe, kradzież pieniędzy z bankowości online oraz dzielenie się najbardziej intymne zdjęć w Internecie.

We wcześniejszym poście, omówiliśmy niektóre ze sposobów, można chronić swoje dane osobowe podczas podróży z smartphone, ale może to być nawet bardziej ważne, aby zachować swój telefon tak bezpieczne, jak to możliwe na zasadzie z dnia na dzień, jak również. Na najbardziej podstawowym poziomie, wszyscy właściciele smartfonów Android należy wykonać trzy proste kroki, aby zachować dane na ich telefony (w chmurze) jako bezpieczne i jako prywatne, jak to możliwe.

1. Ustaw ekran Lock Code

Nigdy nie należy zostawiać telefonu bez jakiegoś hasła, aby dostać się na ekranie blokady. Tak, po prosty "machnięcia", aby odblokować telefon jest najbardziej wygodne, ale również pozostawia nam niezwykle wrażliwe. Wzór machnięcia jest jednym z łatwiejszych mechanizmów blokujących ekran, ale tłuste ślady linii papilarnych może wciąż być narażona na ataki. Wielo-cyfrowy kod lub, jeszcze lepiej, złożone hasło jest znacznie lepsze i bardziej bezpieczne rozwiązanie. Można je znaleźć w ustawieniach zabezpieczeń w telefonie Android.

2. Wykorzystanie specyficznych aplikacji haseł

Nawet jeśli Twoje hasło blokady ekranu jest zagrożona, będziemy chcieli, aby upewnić się, że masz jeszcze kolejną warstwę bezpieczeństwa. Podczas gdy nie są dostępne na wszystkich aplikacji, niektóre aplikacje dają możliwość posiadania dodatkowego hasło przed mogą być dostępne lub wcześniej mogą być stosowane w pewnych funkcji. Jest to szczególnie widoczne w bankowości mobilnej i aplikacji mobilnych płatności; dodane hasła może być wymagane lub z kompatybilnymi urządzeniami, na bazie skanera linii papilarnych blokady / odblokowania może być możliwe

3. Skonfiguruj Android Device Manager

Za każdym razem, połączyć konto Google do nowego urządzenia z systemem Android, to pojawia się na liście urządzeń poprzez ustawienia Google Play Store. Dodatkowo upewnij się, że Android Device Manager został prawidłowo skonfigurowany i potwierdzone. To internetowe narzędzie pozwala łatwo zlokalizować i zadzwoni urządzenie powinno stać się zagubiona lub skradziona. W najgorszym przypadku, można również korzystać z Menedżera urządzeń z systemem Android zdalnie wytrzeć urządzenie tak, że złodziej nie może uzyskać dostępu do żadnych danych.

Przekazują Budowanie strategicznego HR wartość

Przekazują Budowanie strategicznego HR wartość


Robyn Hatcher, SpeakEtc.com

Funkcja zarządzania zasobami ludzkimi jest ważne, że wpływ na każdy aspekt działalności organizacji. Jednak specjaliści HR często nie są postrzegane jako liderzy w swoich strategicznych firmy. Robyn Hatcher, głośnik i trener z SpeakEtc.com i autor owację Prezentacje akcji pewien wgląd w jaki sposób poprawić swój wizerunek jako profesjonalista o wartości strategicznej.

Budowanie marki strategiczne

Hatcher stwierdza, "wartość HR profesjonalisty często może być zbyt ściśle związane z jakością lub wartości pracowników oraz perspektyw, które współdziałają z i zasobów można korzystać z. W związku z tym, może być łatwo można wtopić się w tło lub być obwiniany za kwestie poza kontrolą. "Nie musisz pozwolić takie czynniki wchodzą zdefiniować swoją profesjonalną markę, choć.

Jeśli chcesz być postrzegany jako strategicznego gracza, to musisz pracować na kultywowanie odpowiedniej dla siebie marki i rolę grasz w organizacji. Hatcher stwierdza: "To bardzo ważne dla specjalistów HR - wszystkich specjalistów, naprawdę. - Aby utworzyć osobistą markę dla siebie i nie być niechętnie pewnie i stale komunikować wartość ich świadczenia"

Komunikowanie swoją wartość

Hatcher wyjaśnia: "Oczywiście, jako specjalista HR trzeba reprezentować kulturę i misję organizacji, ale rozwija styl prezentacji, który komunikuje swoje unikalne wartości jest niezbędne." Możesz zacząć od wprowadzenia swoich umiejętności wywiadów do pracy dla siebie w wysiłkach, aby dowiedzieć się, jak lepiej komunikować swoją wartość.

Aby to osiągnąć, Hatcher sugeruje, "Choć" Jakie są twoje mocne strony? Jest to często zadawane pytanie o potencjalnych pracowników, należy rozważyć, w jaki sposób odpowiedzieć na własne oczy "Ona sugeruje, zadając sobie pytanie.:

 • "Jak mocne dostosowanie i wsparcie lub podkreślenie misji organizacji?"
 • "Jak można wyrazić te atuty w sposób mówisz i sposób organizowania treści prezentacji i rozmów?"
 • Zamiast skupiać się tylko na faktach, "Czy stworzenie interesującej treści?"
 • Zamiast nadmierne dzielenie, "Czy wiesz, jak filtrować i przekazuje treści, które utrzymuje się w głowie to, co w niej jest dla słuchacza?"
 • "Czy ludzie wiedzieli, że Twoje opinie, działania i decyzje pochodzą z Twojej wiedzy i doświadczenia w biznesie?"
 • "Czy swoją obecność - tak, jak stać, siedzieć, tonu twojego głosu - zaufanie poleceń i profesjonalizm"

Prace na zapewnienie swoje odpowiedzi na powyższe pytania są zdecydowane "tak", a będziesz na drodze do budowania pozytywnego wizerunku, która przekazuje profesjonalizm i wartość strategiczną.

Wiele stylów prezentacji

Przekazują Budowanie strategicznego HR wartość

Hatcher zauważa: "Nie ma jednej uniwersalnej wszystkim sposób prezentowania się." Ona mówi: "W mojej książce, owacje na stojąco Prezentacje, przedstawię dziewięć różnych stylów komunikacji / prezentacji, które nazywam ActorTypes. Wiem, że istnieje wiele różnych komunikacji i oceny osobowości tam, ale ActorTypes jest relatable zabawny sposób, że można zidentyfikować styl, który odnosi się do sposobu, aby obecne i wykonać. "

Wyjaśnia, "Dziewięć typy to: bohater, czarny charakter, Super Hero, ingenue, Sex Symbol, Komiks, Ekspert Kid, Buddy i mruk. Twój ActorType pochodzi zarówno z cech jesteś urodzonych z i cech rozwijać w późniejszym życiu. Wiedząc, mocnych i słabych stron swojego ActorType jest jak odkrywanie mapę skarbów. Uczy, co zrobić, aby odkryć swoje ukryte skarby, tak aby zabłysnąć i uczy, jakie pułapki, których należy unikać, które mogą zapobiec temu gem od wykrycia. Twoja organizacja potrzebuje, aby błyszczeć i to do Ciebie, aby dowiedzieć się, jak to zrobić w oryginalnych, skutecznych i właściwych sposobów. "

7 kroków do sukcesu i Celebration wakacje

7 kroków do sukcesu i Celebration wakacje
Wakacje to wspaniały czas w roku. Są one zaprojektowane tak, aby obejmować działania z rodziną i przyjaciółmi i dzielić się wdzięczność i radość.

Z kolejnych sezonowych uroczystości, osoby mają wystarczającą ilość czasu na planowanie i przygotowanie do święta z starszych krewnych i przyjaciół. To dobrze, aby skupić się na szczegółach i upewnij się, że plany; mączka i desery, prezenty i gości. Jest to także doskonała okazja do zameldowania się starszymi członkami rodziny w nowy sposób.

Należy pamiętać, kilka starszych osób, to może być czas stresu. Oto kilka wskazówek, aby świętować sezon bez kłopotów i zamieszania.

1. Planowanie z wyprzedzeniem

Jeśli starszy członek rodziny jest zagrożone lub słabe, ograniczyć liczbę czynności, które angażują się w. Bądź czujny do hałasu emitowanego przez młodszych członków rodziny. Hałas jest męczące dla osób starszych. Pamiętaj, aby zaplanować czas na drzemkę. Niech członkowie rodziny po kolei być towarzyszem dla starszych dorosłych. Każdy może zameldować się z nią, aby upewnić się, że jest wygodny.

2. Przypomnijmy, dobre czasy i stare wspomnienia

Jest to pora roku, aby dzielić się "opinie życia" z rodziną i przyjaciółmi i docenić przeszłość. Eksperci mówią, że opieka Senior pamiętać o ważnych wydarzeniach jest częścią procesu starzenia się oraz osoby starsze mogą z łatwością "przeżyć" ulubione dawne czasy, kiedy dzielenie. Pomaga ona wnuki usłyszeć historie o dziadków, a nawet rodziców młodszych lat; Jak żyli ich życie, co było dla nich ważne dorastaniu i jak oni zwyciężyli wyzwania. Wydobyć albumy fotograficzne, filmy rodzinne oraz ulubionej muzyki. Dołącz TV pokazuje też.

3. Poświęć czas, aby bezpieczny dom

Zmniejszyć potencjalne spadki i przeszkód w domu poprzez wyeliminowanie lub mocowania dół śliskie dywaniki rzucać, przewody elektryczne i inne przedmioty, które stanowią potencjalne zagrożenie dla kogoś z problemów bilanse lub niepewny chód. Upewnij się, że wszystkie pokoje są dobrze oświetlone i indywidualnie odbiera pomóc podczas wspinaczki kroki.

4. Dołącz starszych dorosłych w uroczystościach rodzinnych

Bądź otwarty i zaangażować wszystkich w przygotowaniu posiłku. Na przykład, rozbić zadania i zaangażowanie najmłodszych i najstarszych członków rodziny. Nawet członkowie rodzin żyjących z niepełnosprawnością mogą angażować się w kuchni, wykonując takie rzeczy jak składanie serwetek i obierania warzyw.

5. Ułatwienie łączność

Dotrzeć i zaprosić krewnych i znajomych mieszkających samotnie. Samotność jest często w czasie święta i połączeń społecznych złagodzić smutne emocje. Pamiętaj, samotność jest związane z dużą depresją i myślami samobójczymi i impulsów.

6. Monitorowanie i alkohol leki

Pomoc starszych kochał jeden pobyt na torze z ich leków. Ważne jest, aby monitorować spożycie alkoholu też, bo może to kolidować z nim w skutkach. Niektóre z tych oddziaływań może wystąpić nawet przy umiarkowanym poziomie picia i doprowadzić do niekorzystnych skutków dla zdrowia pijącego.

7. Pokonaj smutek i blues

W wakacje blues wszcząć uczucia głębokiego smutku, który jest spowodowany działalnością sezonu wakacyjnego. Sezonowe blues wpływ osób starszych. Zwróć uwagę na smutek starszych bliskiej osoby. Depresja jest chorobą zagrażającą życiu, w starszych ludzi i samobójstw rośnie wraz z wiekiem. Nie należy go lekceważyć.

Inne uwagi

Bądź uważny i robić notatki. Na koniec dnia, zapisz obawy, że zauważone przez cały dzień.

Rób notatki na temat:

 • Czym różni?
 • Co nowego?
 • Jak są naprawdę robi?
 • Co może być w złym stanie?
 • Co można pomóc?
 • Co można zachęcić?
 • Co można wspierać?

Planowanie, zwracając uwagę, i realizacji tych kroków pomoc rodzin sezon pełen wrażeń i świąteczne wakacje!