grsail.com

Spotting w trzecim trymestrze

Spotting w trzecim trymestrze


Jak koniec ciąży zbliża, może zacząć mieć obawy o plamienia w trzecim trymestrze ciąży.

Spotting wczesnym okresie ciąży

Wiele kobiet wystąpić plamienie w pewnym momencie w ciąży, zwykle w pierwszym trymestrze ciąży. To plamienie jest często pierwszym objawem mówi kobiecie, że może być w ciąży. Wczesnej ciąży plamienie występuje z kilku powodów. Po pierwsze, może wystąpić plamienie, gdy występuje implantacji, zwykle około 10-14 dni po owulacji. Nie wszystkie kobiety doświadczają tego, ale tych, którzy nie mogą mylić plam z rozpoczęciem okresu. Krwawienie implantacji, jednak trwa tylko kilka godzin dziennie i jest lekki, bez określonego strumienia.

Kobiety w ciąży również wystąpić plamienie w czasie pierwszych kilku tygodni, ponieważ ich ciało jest rozciąganie, aby pomieścić rosnący zarodek. To plamienie jest normalne, ale wszelkie ciężkie krwawienie lub skrzepy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Spotting w trzecim trymestrze

Krwawienie, które pojawia się w trzecim trymestrze ciąży, który rozpoczyna się w 27 tygodni może być oznaką potencjalnej komplikacji. Każda kobieta, która doświadcza krwawienia lub plamienia w trzecim trymestrze ciąży, należy natychmiast zadzwonić do gabinetu lekarza, ponieważ może to być oznaką poważnych problemów, zarówno dla matki, jak i dziecka.

Warunki, które mogą trzecim trymestrze plamienia wskazują obejmują:

  • Przedwczesne odklejenie łożyska: Jest to spowodowane, gdy łożysko staje niepołączone ze macicy. Ponieważ łożysko ma otrzymujące składniki odżywcze poprzez macicy, jest to niebezpieczne warunki dla dziecka. Ból brzucha występuje również z plamienia i jest bardziej prawdopodobne u matek starszych i kobiet, którzy mają uraz do ich żołądka lub cierpią na anemię sierpowatą lub wysokim ciśnieniem krwi.
  • Łożysko przodujące: może to nastąpić, gdy łożysko przywiązuje nisko w macicy lub obejmuje szyjki macicy. W prawidłowej ciąży, łożysko przykłada wyższy w macicy w obszarze, który jest w stanie rozciągać się i rosną w rozwoju niemowlęcia. Kiedy łożysko przykłada się zbyt niska, rozciągając się w późnym okresie ciąży może powodować krwawienie. Nieleczony, może wystąpić krwawienie i przedwczesnego porodu. Łożysko przodujące, ponieważ można rozpocząć bez żadnego dyskomfortu dla matki, ważne, że zgłasza żadnych plam do swojego lekarza. Odpoczynek w łóżku jest jedną z najczęstszych metod leczenia łożysko przodujące.
  • Przedwczesnego porodu: Spotting w trzecim trymestrze ciąży może być również oznaką przedwczesnego porodu. Jest to zwykle towarzyszy skurczów wycieku płynu z pochwy i ból pleców. Jeśli kobieta zaczyna pracę przed 37 tygodniem, że musi natychmiast dostać się do szpitala lub biurze lekarzy. W niektórych przypadkach lekarz może być w stanie zatrzymać pracowników z postępuje, aby umożliwić dziecku więcej czasu na rozwój.

Chociaż powyższe warunki są bardzo poważne, to występują tylko w małej ilości ciąż. Dla większości kobiet zbliża znak 40 tygodni, plamienie może znak, że praca zaczyna. Jak zacznie się poród, wtyczka śluzu, który utrzymuje szyjki zamknięty w czasie ciąży, może wypaść, przynosząc trochę krwi i absolutorium z nim. Jeśli tak się stanie, to jest czas dla matki, aby umieścić jej plan porodu do pracy i zacząć przygotowania do pracy.

Od szyjki macicy i pochwy ma większy przepływ krwi w czasie ciąży, plamienie może być również spowodowane przez wszelkiego rodzaju podrażnień pochwy, w tym stosunku, OB / egzaminów Gyn i przezpochwowe ultradźwięków. Choć każdy rodzaj krwawienia może alarmowego kobiety w ciąży, ten typ jest na ogół nieszkodliwe plamienia i powinny ustąpić po kilku godzinach. Mimo to zawsze dobry pomysł, aby porozmawiać z lekarzem o dowolnej plamienia w trzecim trymestrze wykluczenia powikłań.