grsail.com

Soczewki kontaktowe: Rodzaje soczewek kontaktowych Porady

Kontakt Materiały Lens

Istnieją trzy podstawowe rodzaje materiałów soczewek kontaktowych twardych soczewek: przepuszczalnych soczewek i gazu miękkich soczewek. Twarde soczewki kontaktowe są specailty soczewki, które są bardzo rzadko określone dziś. Gazu przepuszczalne soczewki kontaktowe są małe, sztywne kontakty, które są doskonałe dla osób z astygmatyzmem lub bardzo wysokich wymagań. Miękkie soczewki, najczęściej przepisywane soczewki, są elastyczne i ogólnie najbardziej komfortowe typ obiektywu dla nowych użytkowników soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe w kolorze w celu zwiększenia wydajności Sports

Najnowsze wydarzenia z kolorowych soczewek kontaktowych z jasnych odcieni filtrowania umożliwiają sportowcom zdobyć przewagę wydajności nad rówieśnikami. Kontakty te są w różnych kolorach, które lekkich określone kolory i wyciszyć zwiększających innych. Może to być pomocne w różny sposób. Na przykład, można zakupić tenisistów lekkie kontakty filtrowania, które poprawiają kolor żółty na większą widoczność piłki.

Skontaktuj się ze swoim specjalistą uzyskać więcej informacji na temat tych kolorowych soczewek.

Astygmatyzm można skorygować

Toryczne soczewki kontaktowe mogą pomóc pacjentom z astygmatyzmem. Toroidalne soczewki kontaktowe są grubsze od dołu do utrzymania ich obracaniu się na oko. Tradycyjne soczewki kontaktowe mają tendencję do obracania, jak pulsuje noszącego ale grubsze soczewki toryczne dolna pozwala skorzystać z siły grawitacji, aby zapobiec obracaniu soczewki w oku. To ważne, ponieważ soczewki toryczne są dwie różne recepty, aby poprawić widzenie oka z astygmatyzmem.

Kostium Kontakt

Możesz kupić kontakty, które mają ekstremalne wzory nadające się do Halloween i stron. Dostępne są różne wersje, w tym dzikie, szalone Eyes kontaktów obiektywów, a nawet kontaktów NFL, ale pamiętaj, trzeba jeszcze receptę soczewek kontaktowych.

Zrozumienie Soczewki kontaktowe twarde

Mniej więcej 85 procent tych, którzy noszą soczewki kontaktowe nosi miękkie soczewki, ale wciąż jest zapotrzebowanie na twardych soczewek kontaktowych w niewielki procent populacji noszenia soczewek kontaktowych. Na szczęście dla tych osób, twarde soczewki kontaktowe stały się o wiele bardziej komfortowe niż oryginalne twardych kontaktów, które zostały opracowane w 1960 roku.

Dwa rodzaje twardych kontaktów są z polimetakrylanu metylu (PMMA) i sztywnych RGP) kontakty (przepuszczalna gazu. Styki PMMA składają się z sztywnego tworzywa sztucznego, zaś styki RGP łączyć inne materiały, takie jak silikon z tworzywa sztucznego, aby utworzyć soczewki, która umożliwia osiągnięcie większej ilości tlenu do oka. Zwiększenie elastyczności w połączeniu ze zwiększoną przepuszczalnością sprawia kontakty RGP wiele bardziej komfortowe niż kontaktów z PMMA.

Chociaż twarde soczewki kontaktowe są znacznie rzadziej używane niż miękkie kontaktów istnieją pewne sytuacje, które sprawiają, że korzystanie z twardych kontaktów konieczne. Sytuacje te obejmują:

• An astygmatyzm, które nie mogą być rozwiązane przez miękkie soczewki

• Alergia na elementy wykorzystywane w delikatnych styków

• Osoby, które mają skłonność do wytwarzania nadmiernego gromadzenia się białka

Silcone HydroŜele i zdrowie oczu

Silikonowe hydrożele są zatwierdzone przez dłuższy okres zużycia, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby umożliwić mnóstwo tlenu, aby dotrzeć do powierzchni oczu - To jest powód konwencjonalne okulary nie mogą być noszone przez tak długi okres, twoje oczy staną się zagłodzony tlenu.

Soczewki silikonowo-hydrożelowych Kontakt

Hydrożele silikonowe typu soczewek kontaktowych, które są przeznaczone do noszenia przez dłuższy okres czasu. Focus Night & Day jest tylko taka soczewka obecnie dostępne w USA. Ten obiektyw może być noszony, uzgodnione z Eye-lekarskim, na okres do 30 dni bez przerwy.

Dlaczego warto Soczewki kontaktowe przepuszczalna dla gazu

Większość miękkie soczewki kontaktowe są wystarczająco przepuszczalna dla utrzymania zdrowia oczu, ale nie wszystkie twarde soczewki kontaktowe są wystarczająco przepuszczalna, aby umożliwić wystarczającą ilość tlenu, aby dotrzeć do rogówki. W roku 1970, twarde soczewki kontaktowe wykonane z tworzywa sztucznego zmieszanego z silikonu został wprowadzony. Ten nowy soczewek kontaktowych, ale nadal trudne stosowanie silikonu umożliwiło tlenu przenika do oka. Te sztywne, przepuszczalnych dla gazu (RGP) kontakty wolno ci, którzy nie byli kandydatami do miękkich soczewek kontaktowych, aby cieszyć korekty oczu bez ryzyka pozbawienia tlenu do oka.

Soczewki kontaktowe toryczne

Toryczne soczewki kontaktowe korekcji astygmatyzmu. Jeśli jesteś w toryczne soczewki receptę będzie zawierać dwie kolumny pt cylinder i oś. Liczby te związane z korektą swojej astygmatyzm.

Rozszerzone Nosić Kontakt

Rozszerzone kontakty są nosić soczewki kontaktowe, które są zatwierdzone przez FDA do całonocnej zużycia. Trzeba jeszcze, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli jest to bezpieczne dla Ciebie - w oczach nie wszyscy nadają się do całonocnej soczewek kontaktowych. Fokus Night & Day Soczewki kontaktowe są jednym popularne rozszerzonym nosić soczewki.

Miękkie soczewki kontaktowe nie są zawsze zalecane

Prawdą jest miękkie kontakty są korzystne w wielu sytuacjach, ale nie są one zalecane dla wszystkich. Następujące sytuacje, to tylko kilka przykładów, kiedy nawet miękkie soczewki kontaktowe nie mogą być zalecane:

• Ci, którzy pracują w środowisku, gdzie są one narażone na działanie substancji chemicznych, które mogą stosować się do kontaktów

• Osoby z zespołem Sjögrena, który obejmuje objawy przewlekłych suche oczy

• Osoby z zapaleniem stawów, którzy mają trudności obsługi, czyszczenia i wkładając kontakty

• Osoby z schorzeń, takich jak cukrzyca, alergie lub astmę, które mogą uczynić sobie kontakty niewygodne

• Ci, którzy nie są gotowi poświęcić energię do opieki nad ich miękkich soczewek kontaktowych prawidłowo

Acuvue 2

Soczewki kontaktowe Acuvue 2 są jednym z najbardziej popularnych marek i zostały na jakiś czas. Acuvue Kontakt są przystępne cenowo, wysokiej jakości obiektyw, który można nosić przez 1-2 tygodnie. Acuvue 2 Kontakt wykazują doskonałą ostrość wzroku, które sprawia, że ​​wszystko wydaje się kruche. Soczewki te są idealne do normalnego, codziennego kontaktu soczewki użytkownika.

Twarde soczewki vs. Sztywne Soczewki półprzepuszczalną

Główną różnicą pomiędzy twardymi i sztywnymi soczewek półprzepuszczalnych soczewek jest sztywny styki półprzepuszczalne umożliwić tlen przechodzi przez soczewkę oka, a twarde styki nie pozwalają tlen przechodzi przez obiektyw. Oba rodzaje soczewek są idealne dla tych, którzy wymagają sztywne soczewki kontaktowe, które przyczyni się do przekształcenia ich rogówki. Te z astygmatyzmem najbardziej skorzystają z twardej soczewek, ponieważ soczewki wpłynąć Ortokorekcja w którym szereg soczewek bardziej płaskie są stosowane w celu uzyskania pożądanego kształtu rogówki.

Dlaczego potrzebna jest recepta na bez recepty Kolorowe Kontakt

Wiele osób, nawet tych, którzy nie wymagają korekty oczu, lubi nosić kolorowe kontakty, aby utworzyć inny wygląd dla siebie. Kolorowe kontakty są dostępne zarówno na receptę i bez recepty; Jednak nawet wtedy, gdy styki nie są wymagane do korekcji wzroku recepta jest nadal potrzebna. Jest to konieczne ze względu na receptę definiuje siłę, a także dopasowanie soczewek. Z tego powodu, montaż powinny być wykonane przez lekarza okulistę w celu zapewnienia kolorowe kontakty nie uszkodzić oko.