Skate Board: Porady Skateboard Parts

October 17

Barwne deskorolki vs Przezroczyste Koła

Kółka do deskorolki są w wielu pięknych kolorach, to sprawia, że ​​trudno wybrać swoje koła deskorolka. Jeśli chcesz funkcji z mody wymieszać, a następnie wypróbuj te kolorowe koła. Ale jest kilka zapalonych skaterzy, którzy przysięgają, że najbardziej trwałe koła deskorolka są przezroczystości. Oto dlaczego. Czysta poliuretanowa jest jasne i przejrzyste, ale aby te piękne kolory, poliuretanowy miesza się z barwników i tworzyw sztucznych, które mogą mieć wpływ na jak długo koła ostatni. Inni mówią, że czysty poliuretan, jasne koła przyczepność zbyt wiele.

Czyszczenie Skateboard brudu i kurzu

Nie pozwól, wspólne brudu i kurzu w drogę z niesamowitym deskorolka dzień. Oczyścić z błota i brudu wilgotną szmatką prosty, i za pomocą miękkiej szczotki z włosia, jeśli to konieczne. I sprawdzić na swoich łożysk. Zazwyczaj, gdy są zakurzone, można go usłyszeć. Łożyska Brudne doda tarcie do jazdy.

Ekranowany Łożyska vs łożyska maszynowe

Wiele osób gubi się różnicy między łożyskami i osłonięte łożyska. Wszystkie łożyska deskorolka tarcze mają na co najmniej jednym boku. Niektóre są podwójnie ekranowany. Łożyska mają tarczę wykonaną z metalu i powłoki nad nimi. Uszczelnienie chroni łożyska przed brudem, wilgocią i solą drogową. Chociaż łożyska ekranowane mają korzyści z produkcji tarcie nie występuje niewielka ilość otwartej przestrzeni, gdzie brud i wilgoć może wejść. Wybór należy do Ciebie.

Konserwacja deskorolki

Jeśli już jazda na swoich kołach od jakiegoś czasu, przyjrzyj się im. Może się okazać, że jedna strona stała się bardziej zużyte niż inni. Jest to wynik regularnego zużycia. Wystarczy obrócić koła. Częściej można obracać, tym dłużej trwać. Jest to ta sama zasada, jak w przypadku samochodu.

Strojenie Skateboard

Tuning deskorolka znacznie pomóc kontrolować rodzaj jazdy chcesz. Nie ma dobrych lub złych sposób to zrobić - to wszystko jest osobiste preferencje, i trochę eksperymentów pomoże Ci dowiedzieć się, co jest dla ciebie najlepsze. Strojenie wyżywienie obejmuje dokręcania lub odkręcania poszczególnych części. Wszystkie wózki użyć gniazda 1/2 "gwiazda głowy i śrubokręt lub klucz imbusowy. Można już te wspólne narzędzia w garażu. Jeśli nie są one łatwe do znalezienia i tanie zbyt.

Ciężarówka deskorolki

Skateboard ciężarowe są w zasadzie osie pokładzie. Posiadają koła na płycie, i pozwalają, aby włączyć. Cztery części samochodu są hangar, sworzeń, tuleja i płyta podstawy. Ciężarówki mogą być dostosowane do być luźne lub ciasno, w zależności od indywidualnych preferencji. Dużo deskorolkarzy zgadzają się, że za robienie sztuczek, mocniej ciężarówka zrobić bilans łatwiejsze.

Wycinanie wzorów Into Your Grip Tape

Doświadczeni skaterzy czasem wyciąć wzory i kształty w ich taśmy przyczepności przed nałożeniem go na swoich tablicach. Służy nie tylko do desek więcej niepowtarzalnych indywidualnie, ale ma pewne praktyczne zastosowanie, jak również. Wzór pozwala im szybko dostrzec nos z ogona swojej deskorolce.

Czyszczenie Skateboard Łożyska

Wewnątrz swoich łożysk stalowych kul o niewielkich rozmiarach, które powodują tarcie, gdy nie są czyste. Więc raz na jakiś czas, swoje łożyska deskorolka będzie wymagać czyszczenia opłacie je z kurzu i brudu, które budowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Pozwoli to zachować swoje deskorolka toczenia szybkie i przekonasz się, nie będziesz musiał naciskać tak mocno, co czas na deskorolce wiele bardziej przyjemne.

Twardość koła deskorolki

Twardość deskorolka koła jest mierzona w twardościomierze, i jest jednym z dwóch głównych rozważań o tym myśleć podczas dokonywania zakupu. Większość koła są jednym twardości, ale są też podwójne koła twardości, które mają trudniejszy centrum i bardziej miękką powierzchnię zewnętrzną jazdy. Generalnie bardziej miękkie koło jest lepsze na ulicy i twardsze kółka są lepsze dla ramp i skate parków.

Skateboard Piony

Piony są używane, aby dać Ci więcej luzu pomiędzy dole planszy i powierzchni koła. Są to tylko część deskorolka, że ​​jest opcjonalna. Sprzedawane w parach, wahają się od 1/8 "do 1/2" grube i pomóc w zapobieganiu wheelbite. Wheelbite może wystąpić od wprowadzenia zbyt dużo wagi na jednej stronie płytki, powodując talię dotykać koła i zatrzymać jego obrót.

Jakość deskorolki

Pójdź do skate shop i będziesz skręcić z zazdrości na tablicy kół do wyboru. Kolorystyka i grafika są zdumiewające, ale nie pozwól im odwrócić się od myślenia o tym, co jest najlepsze dla Twojej jazdy. Kółka do deskorolki są wykonane z uretanu, a każda firma ma inną formułę uretanowe, nadając im różne jazdy lub zużycie. Dla najlepszej konsystencji, trzymać się z renomowanej firmy na koła.

Utrzymanie łożyska smarem lub olejem

Istnieje wiele dyskusji na temat tego, czy smaru lub oleju zrobić lepszy smar. Ale jak wiele rzeczy w życiu, lepiej jest subiektywnym słowo. A co lepiej działa na jedną osobę, nie zawsze jest w przypadku drugiego. Racers rozważyć olej syntetyczny olej lub lepiej prędkości. Ale, jego lepkość zepsuje szybciej. Musisz częściej lube nadążyć jego zdolności smarowania. Smar ma dodatkową zaletę ochrony powierzchni swoich łożysk kulkowych oprócz smarowania, dzięki czemu łożyska musi być rzadziej czyszczone. Ponieważ smar jest grubszy niż olej, to robi mając odrobinę wolniej.

Fixing wyszczerbienia Deck

Jeśli wziąć twardy upadek, lub w słowach grę, jeśli wziąć ostrą kaucję i żetony pokładu, szybciej zająć się lepiej. Użyj szlifierki elektrycznej do piasku w dół, aż jego chip już lub w pobliżu nie ma. Jeśli nie powstrzymamy, chip będzie jeszcze gorzej, a znajdziesz się potrzeby nową talię szybciej niż przewidywano.

Skateboard Deck Rozmiar

Powierzchnia pokładu ustala indywidualne potrzeby i pragnienia. Większość deskorolki mieszczą się w zakresie od 7,5 szerokości do 8 cali. A są takie, które są nieco mniejsze lub nieco większe. Mniejsze tablice są łatwiejsze do kontrolowania i robić sztuczki z klapki na drodze. Szersze płyty są łatwiejsze do manipulowania w basenie.

Skateboard Rozmiar kół

Wielkość firmy deskorolki są ważnym czynnikiem. Większe koło, tym szybciej jedziesz, jednak zwiększy znaczenie pokładzie. Szersze koła zwykle mają większą przyczepność. Tak, twoje pierwsze oznaczenia powinny być wykorzystanie i doświadczenie.

ABEC Łożyska ocena

Można zauważyć, że niektórzy mają łożyska deskorolka Ocena ABEC, który odnosi się do dokładności łożysk. Ocena nie została opracowana dla deskorolek, ale dla maszyn, więc wielu producentów nawet nie próbuj z rankingu ABEC. Liczby wahają się od 1-9 ABEC wyłącznie przy pomocy liczb nieparzystych. Idealna ocena deskorolki jest od 3 do 5.

Kółka do deskorolki

Wybór deskorolki będzie podyktowany rodzaju jazdy zrobić. Czy można jeździć na ulicy, w basenie lub krytego skate park, pionowe rampy? Nie ma jednego koła, który działa dobrze na wszystkich powierzchniach, więc jeśli jedziesz w różnych miejscach, to dlaczego nie mają wiele par kół?

Skateboard zużycia kół i Tear

Nierównomierne zużycie w swojej deskorolce kół może być przyczyną utraty wydajności, więc regularnie sprawdzać swoje koła. Koła, które rozwinęły się płaskie plamy lub stały się mniejsze, niż pozostałe koła mogą zmniejszyć prędkość. Poliuretan, z czasem zacznie się odbarwić też, ale to nie wydaje się wpływać na ich wydajność w najmniej.

Deck deskorolki

Pokład jest płaska część deskorolce - część można stanąć. Tak naturalnie jest najważniejszą częścią twojego ustawieniu. Różne pokłady są najlepsze dla różnych typów deskorolce, więc taki, który najlepiej jest ten, który realizuje to, co daje największą przyjemność.

Popytaj znaleźć których jeden Ollies najwyższe lub slajdy najlepiej. Trwałość jest również ważna kwestia. Nie chcesz być zastąpienie tej talii zbyt często.

Skateboard Łożyska

Łożyska do deskorolki wykonane są z małych metalowych pierścieni, które pasują w twoich kół. A ponieważ nawet normalne deskorolka wykorzystanie obraża żadnych łożysk, chcesz wyglądać na trwałość wraz z precyzją. Ale dość przewrotnie, bardziej precyzyjne łożyska, bardziej delikatne są. Tak więc, jeśli dużo skoków z deskorolka zrobić, możesz zaważyć na wytrzymałości.

Grip Tape

Taśma chwyt papieru ściernego, jak substancja, którą nanosi się na wierzchu deskorolka pokładu. I, stosując taśmę chwyt jest pierwszym krokiem w deskorolka montażu. Jest sprzedawany w arkuszu, a jeden arkusz jest wszystko, czego potrzebujesz. Istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o taśmy przyczepności, ale większość skaterzy zgadzają się, że nie ma zbyt dużej różnicy między nimi.

Skateboard Kształt

Kształt talii jest bardzo indywidualne. Każdy producent ma swoją filozofię, i to w dużej mierze opiera się na dotyk. Ale dwa podstawowe kształty deski są jej wklęsła i jego forma planu. Klepiska są krzywe, które są w tej samej płycie, a forma plan jest jego kształt konspektu. Dobry kształt jest co czuje się dobrze do stopy.

Powiązane artykuły