Sadzenie nasion dyni

March 2

Sadzenie nasion dyni
Nasiona dyni są zabawne i łatwe w instalacji.

Sadzenie nasion dyni jest szybki i łatwy sposób, aby nadać piękny ogród, ale ogrodnicy powinni być ostrożni, aby nasiona roślin odpowiednio do najzdrowszych roślin o najwyższej wydajności.

Rodzaje Pumpkins

Dynie są w niesamowitym różnych rozmiarach, począwszy od kilku uncji do molochów, które ważą więcej niż 500 funtów. Kolory mogą wahać się od bladego śmietaną lub białego na różowy lub czerwone barwy, w tym wszelkie możliwe odcieniu pomarańczy. Klasyczne dynie Jack-o-lantern, jednak są Connecticut dynie pole, które na ogół ważą od 10 do 20 funtów i są jasne, jednolity kolor pomarańczowy. Sadzenia nasion, aby rozwijać własne dynie, czy chcesz eksperymentować z niezwykłych odmian lub po prostu dobry plon carving dyni, jest łatwe i przyjemne zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych ogrodników.

Gdzie kupić nasiona

Najlepszym sposobem na znalezienie pestki dyni do zakładu jest ocalić od zeszłorocznych Jack-o-latarnie. Nasiona powinny być suszone na powietrzu przez kilka dni i przechowywać w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu aż do wiosny. Pamiętaj, jeśli zapiszesz nasiona odmiany mieszańcowej dyni, może nie uzyskać rośliny, które produkują ten sam rodzaj owoców zapisany swoje nasiona.

Nasiona różnych odmian często można kupić w szkółkach lub centrach ogrodniczych, a następujące sprzedawców online oferują również wybór nasion dyni na sprzedaż:

 • Dilla Atlantic Giant Pumpkins
 • Thompson & Morgan
 • Seed Gurney i Przedszkole Co.
 • Seed Cyfrowy Raingardens Katalog online

Porady dla Sadzenie nasion dyni

Dla najlepszych upraw, ziarna muszą być odpowiednio zadbane od chwili są one dobrane aż wykiełkuje energicznych sadzonki.

Wybór i przygotowanie Nasiona

Przy wyborze nasion dyni wybrać nasiona, które zostały wysuszone na powietrzu, a następnie osuszono w piecu, który można usunąć zbyt dużo wilgoci. Nasiona powinny być mocne i równomiernie, bez plam lub kolorowe plamy, które mogą przebarwione wskazują chorób.

Przed sadzeniem moczyć nasiona przez okres do 24 godzin w ciepłej wodzie, aby promować szybsze kiełkowanie nasion. Innym sposobem w celu kiełkowania nasion szybciej jest dokładnie plik grube podłużne krawędzie nasion tak new shoot mogą łatwiej łamać powłokę.

Kiedy Zasadź

Dynie wymagają od 100 do 140 dni wzrostu, zanim warzywa będą dojrzałe. W klimacie umiarkowanym, nasiona dyni można sadzić na zewnątrz po najgorsze deszczu sprężyny i kiedy minęło konsekwentnie osiągnąć dzienne temperatury w niskich 70s. W chłodniejszym klimacie z krótszych sezonów rośnie, nasiona dyni można rozpocząć w doniczkach torfowych w pomieszczeniu i na zewnątrz, gdy temperatura przesadza są dopuszczalne.

Gdzie Zasadź

Dynie uprawy winorośli energicznie, które wymagają co najmniej sześć godzin światła słonecznego w ciągu dnia. Nasiona roślin w słonecznym miejscu z dużą ilością miejsca do wykorzystania - Pojedynczy Dynia winorośli może rozciągnąć tak daleko jak 30 metrów. Gleba powinna mieć pH pomiędzy 5,5 a 6,5 ​​dla najlepszego wzrostu i składników odżywczych z nawozów umiarkowanych ilości potasu i fosforu, a także duże ilości azotu może być używany do przygotowania ziemi i odżywiają roślin.

Jak sadzić

Sadząc nasiona dyni, nasiona mogą być organizowane zarówno w górach lub wierszy w zależności od dostępnego miejsca na ogród i liczby nasion zasadzeniem Do sadzenia wzgórzu.:

 • Tworzenie kopiec gleby o średnicy trzech stóp z płytką wykopu wokół niego do zbierania wody.
 • Roślin 04:56 nasion na każdym wzgórzu, rozmieszczone od sześciu do ośmiu centymetrów od siebie.
 • Jeżeli osadzanie wielu wzgórza, każdy Hill powinna być co najmniej dziesięć stóp od siebie, uzyskując rośliny wystarczającą ilość miejsca.

Do sadzenia rzędów:

 • Załóż podwyższony rząd brudu z małych rowach po obu stronach do zbierania wody.
 • Roślinne dwa lub trzy nasiona co 18 cali wzdłuż rzędu.
 • Jeśli sadzenia wielu wierszy, każdy wiersz powinien być co najmniej sześć cali od jej sąsiadów.

Porady dla wszystkich nasion dyni:

 • Nasiona roślin 12:59 i pół cala w głąb gleby. Luźno zapakowany
 • Orientacja nasion nie ma wpływu na kiełkowanie i wzrost obu.
 • Gleba powinna być konsekwentnie wilgotne. Dynie są od 80 do 90 procent wody w zależności od odmiany, a odpowiednia wilgotność jest niezbędna dla zdrowych, zakładów produkcyjnych.
 • Większe odmiany dyni potrzebuje większej przestrzeni między wierszami lub wzgórza.

Sadzenie nasion dyni
Pumpkin Blossom

Sadzonka Pielęgnacja

Gdy nasiona dyni kiełkować - zwykle jeden lub dwa tygodnie - wielka należy zadbać o sadzonki, aby zapewnić zdrowe, energiczne roślin, które przyniesie dobry plon z dyni.

 • Woda młode rośliny regularnie, ale tylko u podstawy rośliny; unikać podlewania liści zminimalizować pleśni.
 • Prune rośliny i cienkie wzgórza czy rzędy raz stałych liści są ustanowione, aby dać każdej roślinie odpowiednią przestrzeń do rozwoju.
 • Dodać kompost lub innych nawozów w razie potrzeby.

Na zakończenie

Sadzenie nasion dyni może być zabawny projekt, nawet dla niedoświadczonych ogrodników, z dodatkowym bonusem tworzenia Pumpkin Patch jesienią i zbiorów własnych Jack-o-latarnie. Przy odpowiednim przygotowaniu i opieki, proste nasion może zamienić się w uprawie zderzaka w sam raz na Halloween.

Powiązane artykuły