Prawda o Non sfermentowane vs fermentowane białka sojowego

June 5

Sfermentowanego białka sojowego jest korzystne dla organizmu i białka sojowego otrzymuje się z ziarna soi. Odnosi się do białka używanego do zastąpić białko zwierzęce w naszej diecie. Soja cholesterolu i zawierają mniej tłuszczów nasyconych. Sfermentowanego białka sojowego ma szereg zalet niefermentowanych białka. Dla sfermentowane białka może być szkodliwe dla organizmu.

Korzyści z białka sojowego fermentowane

Fermentowane białko sojowe pomaga w zwiększaniu persona € ™ s dobrobytu i zapobiega chorobom. Fermentowane sojowego jest dobra, ponieważ proces fermentacji usuwa inhibitory trypsyny, które utrudniają wchłanianie związków odżywczych występujących w powłoce soi. Z biegiem lat, to zaobserwowano, że sfermentowane produkty sojowe takie jak sosy natto, tempeh, MISO, fermentowane mleko sojowe i przyczyniły się do zmniejszenia zagrożeń związanych z rakiem i poprawy odżywczą biodostępność. Fermentowane białko sojowe pomaga w promowaniu kości i zdrowia serca i zmniejsza objawy menopauzy.

Nie należy mylić z poddanego fermentacji białka sojowego fermentacji soi non-jak mleko sojowe, tofu, orzechy sojowe i białko izoluje. Mają one wartości antyżywieniowych względu na ich wysoką fitynowy i kwasu szczawiowego. Mogą one utrudniać wchłanianie ważnych składników odżywczych takich jak wapń.

Izoflawony sojowe

Izoflawony są również niezbędne dla organizmu. Są to związki, które wywierają skutki plyphenolic podobnie jak estrogeny. Soja to najbogatsze źródło izoflawonów w naszej codziennej diecie. Występują one jako glikozydy soi. Glikozydy izoflawonów soi są znane również jako genistyna, glicytyna i daidzyna.

Fermentowane sojowe przekąski

Sfermentowanego sojowy jak tempeh można dodać do makaronu. Może być z grilla też. Misso jest gruba fermentowane białko sojowe stosowane w łodygi, makarony zupy i warzyw. Natto fermentowane soja zawiera nattokinase, co jest dobre, cieńsze krwi. Te białka są fermentowane wysoce przyswajalna i korzystne dla organizmu, dostarczając różne wartości odżywczych w przeciwieństwie do braku sfermentowanej soi.

Dla fermentowane Soy Protein i jej złe skutki

Dla fermentacji soi, chociaż zwykle promowane jako korzystne dla organizmu, ma negatywne skutki. Zawierają one goitrogens związek, który spowalnia funkcji tarczycy w korpusie prowadzącym do raka tarczycy. Niefermentowanych sojowego zawiera kwas fitynowy, które utrudniają wchłanianie minerałów, takich jak miedź, żelazo, wapń i cynk w przewodzie pokarmowym.

Cynk jest ważnym niezbędnym minerałem dla rozwoju i funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Jest to niezbędne dla zdrowego układu rozrodczego i zapobiegania cukrzycy. Soja zawiera inhibitor trypsyny, który zmniejsza bodyâ € ™ s zdolność do trawienia białka. Regularnie karmienia rodziny z braku fermentacji soi może wcisnąć ich prawidłowy wzrost. Lima fasoli zawierają właściwość hamowania trypsyny.

Fito estrogeny powoduje białaczkę niemowlęcej i raka piersi. Pacjenci z nowotworami powinni unikać pokarmów bogatych w soi, ponieważ mogą one nasilać nowotworów. Nadmierne spożycie niesfermentowanych żywności może być śmiertelna, szczególnie dla dzieci.

Sfermentowanego białka sojowego okazał się użyteczny, ponieważ hamuje nowotworów, osteoporozy i innych chorób sercowo-naczyniowych. Unikać non-fermentowane białko sojowe i produkty sojowe spożywać fermentowane dla zdrowego ciała.

Powiązane artykuły