grsail.com

Podróż Francja - Regiony francuskie (AC)

Podróż Francja - Regiony francuskie (AC)


Francja jest przesiąknięte historii, sztuki, kultury i piękna. Poznaj regionów Francji z trzech części naszego przewodnika. Zapoznaj się z francuskiego indeksu obszaru, aby znaleźć obszar, którego szukasz!

1 - Alzacja

W północno-wschodniej Francji znajdziesz Alzacja, region pokryty kwiatami, szczytowej dachu z panoramicznym widokiem. Na zachodzie są Wogezy i na wschodzie jest Ren. Alzacja jest także pochodzenie choucroute, narodowe danie Francji, która jest kiszona kapusta serwowane z kiełbasy, ziemniaków, wędzonej szynki i wino lub piwo.

2 - Akwitania

W południowo-zachodniej Francji znajdziesz Akwitania, w której kapitale jest Bordeaux, miasto słynie z wina, handlu, i mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Wizyta w Akwitanii oznacza, będziemy chcieli, aby odświeżyć swojej historii. To centrum starożytnej sztuki posiada jaskinie Lascaux i wiele zrujnowanych miast grecko-rzymskich. Aquitaine jest również najlepszym miejscem golfowe Francji.

 • Akwitania Informacje

3 - Owernia

Zamknięty w centrum kraju, Owernia znajduje się na płaskowyżu granitu i hartowanej lawy. Znajdziesz głębokie wąwozy i ostre szczyty w tej prehistorycznej okolicy. Ludzie zamieszkiwali Owernia już w 400 roku pne, pozostawiając swój ślad w postaci kościołów, zamków, grafika i more.Also noty w Owernii jest exctinct wulkan Puy de Dome. Wznosi się prawie 1500 metrów (4000 stóp) ponad w niebo i pozwala na wspaniałe widoki na okoliczne równiny i góry. Ze względu na jego chropowaty krajobraz, można znaleźć wiele atrakcji na świeżym powietrzu w Owernii oraz, takich jak piesze wycieczki, jazda na nartach, rafting, lotnia i więcej.

 • Owernia

4 - Burgundia

W północno-wschodnim narożniku południowo-zachodniej Francji i właśnie w Paryżu, Burgundia jest łatwo dostępne dla turystów. Oferuje on jedne z najlepszych smaków Francji w jednym miejscu - w porządku wina, bogate średniowiecznej historii, kuchni pyszne (zwłaszcza jeśli jesteś w ślimaki z czosnkiem) i wspaniałe widoki na okolicę. Miasto Dijon jest również w tym obszarze, który jest znany, zgadliście, musztardę.

 • Burgundia, Francja

5 - Bretania

Wystaje na zachód punktu Francji właściwe, Bretania ma solidną wybrzeża ponad 750 mil. Region połowów od dawna słynie we Francji wybornych owoców morza. Jego najbardziej znaną atrakcją, Mont Saint Michel, ma jedne z najpotężniejszych pływów w całej Europie. A dla entuzjastów mitologii, szef śródlądowych, gdzie można wybrać się na spacer po lesie Merlin Magician, słynne lasu, gdzie Rycerze Okrągłego Stołu wyszukiwane Świętego Graala.

 • Bretania

6 - Centrum Val de Loire

Wdzięcznej nazwie Centrum Val de Loire znajduje się w centrum Francji. Słynna Dolina Loary obejmuje większość regionu i jest dogodnie połączony z Paryża samochodem. Znajdziesz dwa z najwybitniejszych francuskich katedr w Bourges i Chartres i jakiś oszałamiający grafika ozdobiony witrażami w każdym. W Ussé można zobaczyć zamek, który zainspirował do domu Sleeping Beauty. A co by się częścią Francji bez wina? Loire produkuje ponad 20 znanych win, takich jak Vouvray i Montlouis.

 • Centrum Val de Loire

7 - Szampania-Ardeny

Choć nazwa zdradza jeden z najbardziej znanych punktów tego regionu, Szampania Ardeny płaszczem gęsty las i usiany dziewiczych jezior, strumieni i skał wapiennych. Gdy czujesz się zmęczony chodzenia na ziemi, liczba wycieczki balonem lub helikopterem można dojechać w regionie północno-centralnym na zapierające dech w piersiach widoki.

 • Szampania-Ardeny

8 - Korsyka

Region wyspy Korsyki jest wyłączony Francji południowo-wschodnim wybrzeżu. Jest to trzeci co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym i jest faktycznie bliżej do Włoch, niż jest do Francji. Większość mieszkańców żyje w Bascia lub Ajaccio, więc szerokie połacie ziemi są otwarte i wolne na odkrycie. Znajdziesz dobre wymieszanie kultury włoskiej i francuskiej na Korsyce, co oznacza, że ​​będziesz ciężko znaleźć lepsze jedzenie i picie w dowolnym miejscu na świecie.

 • Korsyka

Więcej Linki do podróży do Francji

 • Podróż Francja - Francuski Regiony przewodnik
 • Podróż Francja - Regiony francuskie (DN)
 • Podróż Francja - Regiony francuskie (OZ)
 • Paryż Francja Travel - na obrzeżach miasta
 • Paryż Francja Travel - Muzea
 • Paryż Francja Travel
 • Podróż do Francji - francuskie fraz dla turystów