grsail.com

Otyłość prowadzi do degradacji mózgu

Amerykańscy naukowcy przybył niepokojący wniosek, że mózg osób z nadwagą zaczyna się pogarszać, gdy osiągną wiek 40 lat, jak objawia się w badaniu opublikowanym niedawno w czasopiśmie Health.

Otyłość prowadzi do degradacji mózgu

Badaniami objęto wolontariuszy w wieku od 40 do 60 lat. Zostały one podzielone na trzy grupy w zależności od ich wagi (normalny, nadwaga, otyłość) i poprosił, aby rozwiązać wiele skomplikowanych problemów. Aktywność ich mózgów została zmierzona za pomocą obrazowania metodą rezonansu magnetycznego.

Wyniki roztworów wykazała większych zmian w uczestników wszystkich trzech grupach ale obrazowania MR wykazały zmniejszone funkcji tak zwanego dolnego płata ciemieniowego w elementach otyłych grupy. Naukowcy twierdzą, że istota szara otyłych ludzi reaguje na zestaw zadań, inaczej niż wśród osób z prawidłową masą ciała.

Ponadto poziom atrofii mózgu jest bezpośrednio związane z Mass Index ciała. Naukowcy podkreślają również, że nadwaga osoba ma zanik tkanki mózgowej rozwijającego się w kilku obszarach jednocześnie - płat czołowy, hipokamp, ​​przednie callosal splot itp W porównaniu z osobami z prawidłową masą te obszary mózgu mają 8% mniej objętości.

Ponadto, jak wynika z innych badań naukowych, otyłość zwiększa ryzyko rozwoju słabe umysłu z wiekiem, raporty Health.