grsail.com

Opisy karierze

Opisy karierze

Przed podjęciem decyzji, co polu, które chcesz pracować, ważne jest, aby spojrzeć na opisy kariery dla różnych rodzajów dostępnych miejsc pracy dla osób z umiejętności niezbędne do pracy w danym zawodzie. Nie chcesz spędzić znaczną ilość szkoleń realizujących kariery czasu lub badań naukowych w danej dziedzinie, chyba, że ​​jesteś pewien, że jesteś naprawdę zainteresowany w poszukiwaniu zatrudnienia w pracy, która jest związana z pola, które studiują.

Wybór kierunku studiów

Zacznij swoje interesy

Przy wyborze kierunku studiów, to z pewnością ważne, aby rozważyć swoje zainteresowania i uzdolnienia. Jednak nie są to jedyne ważne czynniki, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o szkoleniu przygotowania zawodowego. Jeśli uważasz, że tylko to, co chcesz studiować, może znaleźć się spędzać dużo czasu i informacji pieniędzy nauki, który Cię interesuje, ale, że nie przeniesie zawód, że jesteś zainteresowana prowadzeniem. Dlatego jest niezwykle ważne, aby spojrzeć na opisy kariery dotyczących poszczególnych kierunków studiów, przed podjęciem decyzji, która ścieżka do realizacji.

Dowiedz się o pracy

Jeżeli istnieją szczególne kierunki studiów, które Cię interesują, to jest dobry pomysł, aby zrobić kilka badań na rodzaje zadań będziesz zakwalifikowanych do po konkurencyjnych szkolenia w tym zakresie. Pozwoli to na podjęcie świadomej decyzji o tym, które z Twoich interesów może tworzyć solidną podstawę do wyboru zawodu, a które mogą być lepiej dostosowane jako zajęć hobby dla Ciebie. Spójrz na więcej niż tylko tytułów zawodowych, ponieważ nie zawsze malować pełny obraz. Patrząc na pełne opisy kariery jest znacznie lepszy sposób, aby uzyskać wgląd trzeba dokonać mądrego wyboru.

Na przykład, idea pracy jako projektant wnętrz przemawia do wielu ludzi, którzy wydają się być artystycznym i zainteresowany projektowaniu domu i wystroju wnętrz. Jednak największe sukcesy projektantów wnętrz pracować na własny rachunek właścicieli firm. Dlatego też, bez względu na to, jak zainteresowany jesteś w aranżacji wnętrz, jeśli nie mają żadnego interesu w rozruchu, eksploatacji i marketing w małej firmie, istnieje duża szansa, że ​​to może nie być najlepszy kierunek studiów, aby kontynuować. Jednak zainteresowanie w tej dziedzinie może wskazywać, że komputer wspomagany, zamawiający lub domu poprawy może być dobrym wyborem dla Ciebie. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, że począwszy od miejsc pracy w tych zawodach związanych może być dla Ciebie jest, aby spojrzeć na opisy kariery na stanowiskach, które wydają się Państwu do gustu.

Gdzie znaleźć Opisy kariery

Zapytaj o fachową pomoc

Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się szczegółów na temat opisów kariery konkretnych zawodach. Jeśli uczestniczących w gimnazjum lub szkoła, Twój Doradca lub doradca akademicki może być w stanie dostarczyć informacji o tym, co dostępne są dla osób, które studiują różne rodzaje pól typy zadań. Jeśli nie jesteś w szkole, może być w stanie uzyskać podobne informacje z doradcą w lokalnym Centrum One Stop Career lub doradcy zawodowego lub autokarem.

Podręcznik Pracowniczych Outlook

Najbardziej źródło informacji dla opisów stanowisk pracy jest Occupational Outlook Handbook. Zapewnione przez United States Department of Labor, darmowe zasób ma szczegółowe informacje o setki zawodów. Ten łatwo przeszukiwać przewodnik online kariery jest aktualizowana co roku i zawiera szczegółowe informacje na temat opisów kariery, potrzeb szkoleniowych, opłacenie oczekiwania, i wiele dodatkowych faktów, które mogą być przydatne dla osób, które starają się podejmować decyzje o ich wyborze zawodu. Strona zawodowa Podręcznik zawiera również program Outlook szczegółów na temat konkretnych rynków pracy państwowych, które mogą być bardzo ważne informacje posiadania przy wyborze zawodu.

Porozmawiaj z profesjonalistów w dziedzinie

Po zawężenia wyszukiwania kariery do kilku dziedzin, które naprawdę oddają swoje zainteresowanie, to dobry pomysł, aby porozmawiać z ludźmi, którzy pracują w terenie, aby uzyskać lepszy obraz historii o tym, co naprawdę jest okupacja. Ludzie, którzy mają doświadczenie w danej dziedzinie może być najlepszym źródłem do dokładnych opisów kariery. Mogą one dostarczyć unikalnej perspektywy, które mogą pomóc uzyskać prawdziwe poczucie zawodu.

Podejmowanie decyzji

Przeprowadzenie całej badań przed wyborem kariery pomaga podejmować mądre decyzje dotyczące tego, co kierunek studiów należy realizować. Mając realistyczne zrozumienie tego, co pociąga za sobą różne zadania mogą znacznie ułatwić do wyboru możliwości kształcenia i szkolenia, które najlepiej związać swoje zainteresowania i predyspozycje do pola kariery, który jest właśnie dla Ciebie.