Odżywianie Taro

October 23

Taro jest warzywa korzeniowe, które jada się w wielu różnych kulturach na całym świecie i ma bogatą historię, z wielu możliwych receptur. Liście roślin taro są również stosowane jako warzywa. Taro root jest lekkostrawne i liście są dobrym źródłem witamin A i C.

Co to jest Taro?

Taro jest korzeń rośliny taro, która jest uprawiana w tropikalnych i pół-tropikalnych klimatów na całym świecie. Taro root jest niejadalne na surowo i musi być starannie przygotowane do wypłukiwane szczawianu wapnia (związane z dna i kamieni nerkowych), najlepiej z odrobiną sody oczyszczonej. Taro liście powinny być gotowane przed jedzeniem. Taro korzeń jest używany w curry, przygotowany w podobny sposób do ziemniaków, gotowane z soczewicy, używane do pieczenia, a nawet do deserów receptur. Chipy Taro, znany również jako warzyw żetonów, są dostępne w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Taro ma łagodny, orzechowy smak.

Korzyści zdrowotne wynikające z Taro

Taro korzeń jest często używane w sposób podobny do ziemniaków, ale w rzeczywistości ma lepsze właściwości odżywcze niż ziemniaka. Ma prawie trzy razy więcej błonnika, co jest ważne dla prawidłowego zdrowia pokarmowego i prawidłowości. Włókno może również wypełnić cię i czujesz się mniej głodni z mniej kalorii. Taro główny ma niski indeks glikemiczny, w przeciwieństwie do ziemniaków, która ma wysoki indeks glikemiczny. Niskim GI oznacza, że ​​poziom cukru we krwi efekty taro powoli bez pików i awarie wysokim Gi, co prowadzi do zwiększonego głodu później. Dietę o niskim indeksie glikemicznym może również pomóc w zapobieganiu cukrzycy.

Taro jest pożywne, i jest doskonałym źródłem potasu, który jest niezbędnym minerałem dla wielu funkcji organizmu. Taro zawiera także wapń, witamina C, witamina E i witaminy z grupy B, jak również magnez, mangan i miedź. Taro liście zawierają dobre ilości witaminy A i C, włókien i stosunkowo dużej ilości białka.

Przestrogi O Taro

Jedzenia taro może prowadzić do powstawania kamieni nerkowych i dny, jak również innych komplikacji zdrowotnych, jeżeli nie jest to odpowiednio przygotowana przez gotowanie w zalecanym okresie czasu. Może on również być zanurzone w wodzie przez noc przed gotowaniem w celu dalszego zmniejszenia ilości szczawianów. Absolutnie minimalizować ryzyko, mleko lub inne pokarmy bogate w wapń powinny być spożywane z taro w celu zablokowania wchłaniania szczawianów. Jednak, taro jest pożywieniem dla wielu ludzi na całym świecie i nie powinny być traktowane wysoki jedzenie ryzyka po to jest gotowane.

Taro ma wiele zalet w porównaniu z ziemniakami, ale w rzeczywistości nie zawierają więcej kalorii, gram za gram, z 142 kalorii na 100 gramów do 93 kalorii na 100 gram ziemniaków. Jednak z dodatkowych zalet błonnika i niskim indeksie glikemicznym, taro jest nadal dobry wybór jako warzywo skrobi.

Powiązane artykuły