Najlepszym źródłem kwasów omega-3 kwasów tłuszczowych

December 14

Badania wykazały, że kwasy tłuszczowe omega-3 przyczynia się do zdrowia serca i można obniżyć poziom triglicerydów. Badania sugerują również, że kwasy omega-3 mogą pomóc reumatoidalne zapalenie stawów, depresji i innych schorzeń. Więc jakie są najlepsze źródła kwasów tłuszczowych omega-3?

Olej z ryb

Olej z ryb jest prawdopodobnie najbardziej niesławny źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Omega-3 są niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (ALA, DHS i EPA), a my musimy je, aby nasz organizm do normalnego funkcjonowania. Te kwasy tłuszczowe nie są przez organizm, dlatego musimy je z pożywienia.

Olej z ryb jest bardzo dobrze znany suplement, aby uzyskać DRI z omega-3. Można znaleźć zarówno w postaci ciekłej jak i kapsułki.

Łosoś

Dwa najważniejsze rodzaje omega-3 kwasów tłuszczowych EPA i DHA, przy czym oba znajdują się w pewnych gatunków ryb. Łosoś jest niesławny źródłem zdrowych tłuszczów, jak również jest bogaty w omega-3. Gospodarstwa podniesione łososia zawiera około 1,8 g kwasów omega-3 na trzech uncji porcji. Jednak, mimo że gospodarstwa podniesione łosoś jest tłuste niż dzikie złowionych łososia, zapewnia mniej użytecznych kwasów omega-3 i zawiera znacznie więcej pestycydów i antiobiotics. Kij z łososia dzikiego złapany, a zyskasz wszystkie zalety tego zdrowego serca ryb bez wszystkich substancji chemicznych.

Inne ryby

Mimo, że łosoś jest jednym z najlepszych źródeł kwasów omega-3, istnieje wiele innych opcji. Bluefish, makrela, śledź, tuńczyk, anchois i sardynki są również doskonałym źródłem kwasów omega-3. Ogólnie zaleca się, że ryby są spożywane dwa do trzech razy w tygodniu.

Inne oleje

ALA jest kolejnym istotnym kwasów tłuszczowych omega-3. ALA jest przekształcany w omega-3 w organizmie. Kilka różnych typów oleje są uważane za doskonałe źródło kwasów tłuszczowych omega-3 ALA. Należą do nich oliwę z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy i olej sojowy.

Oliwa z oliwek i olej rzepakowy można łatwo włączyć do swojej diety. Spróbuj dodać jedną lub dwie łyżki do mieszaniny warzyw (jak brokuły, szparagi, marchew, cebula, i / lub ziemniaków) i upiec je w piekarniku, jak zdrowej stronie na kolację.

Siemię lniane

Zarówno olej lniany i siemię lniane są fantastyczne źródło kwasów tłuszczowych omega-3. Siemię lniane można zazwyczaj znaleźć w dziale spożywczym zdrowia lokalnym sklepie spożywczym, zarówno same nasiona i zmielone siemię lniane posiłek. Wspaniałą rzeczą siemienia lnianego jest, że może być łatwo dodana do smoothie lub porannej owsianki. Spróbuj dwie łyżki z jagodami i mrożonych owsiane lub w shake białka po treningu.

Jajka

Jeśli nie jesteś fanem ryb, jaja mogą być doskonałym źródłem kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe. Te wzbogacone jaja można znaleźć na większości sieci sklepów spożywczych. Zamień je na regularne jaja i zyskać około siedem razy więcej kwasów omega-3 niż zwykłych jaj.

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia. Istnieje wiele opcji, poza rybami, które mogą być łatwo włączone do każdej diety, dzięki czemu ten składnik odżywczy zarówno przyjaznych dzieciom i wszechstronny! Udać się do lokalnego sklepu i dokonać zmiany na zdrowy siebie i swojej rodziny dzisiaj.

Powiązane artykuły