grsail.com

Królewski Fern

Królewski Fern

Królewski Fern (Osmunda)

Tak zwane "rozkwitu" Paprocie zapoznani przez naszego rodzimego Królewskiego Fern (O. regalis), który znajduje się w wielu torfowisk i podmokłych lasach, a jest warte uprawy, jak to jest największym i najbardziej uderzające naszych rodzimych Paprocie, czasami osiągnięcia wysokości 8 metrów. Należy sadzić w wilgotnej ziemi torfowej i najbardziej odpowiednie miejsca są pół-cieniste miejsca na brzegach strumieni lub kawałków wody. Po ekspozycji na pełnym słońcu to robi dobrze, z korzeniami w ciągle wilgotne, porowatego, pokryte mchem ziemi, jeśli osłonięte od silnych wiatrów. W miejscach zacienionych iw głębokim gleby bagiennej osiąga duży rozmiar. Brutto feeder, rozkoszując się obficie nawożone soils.The różne N. amerykańskiej Osmundas mogą być z nim związane.

O. cinnamomea to elegancki N. Amerykańska Fern z zielonkawymi liści; Odmiana jest mniejszy Angustata i fronds są mniej skłonni do opadają. Ten gatunek, jak O. regalis, jest liściastych.

O. claytoniana to kolejne gatunki liściaste, i ma żywe zielone fronds, od 2 do 3 metrów wysokości. O. interrupta się same.

O. gracilis jest pochodzący z Kanady, nieco przypominający karzeł formę naszego Królewskiego Fern, z liści około 2 metrów wysokości. O. okazałe jest smukła forma O. regalis; jego plechy są mniejsze, a młodzi wymyślić czerwono-fioletowy. Te egzotyczne gatunki są najprostszym kultury w hardy Fernery, w wilgotnej ziemi torfowej. N. Ameryki.


<< >>