Korzyści zdrowotne wynikające z Tokotrienole

April 23

Tokotrienole są składnikami, które należą do rodziny witaminy E. Odgrywają ważną rolę w wielu pożytecznych funkcji witaminy, począwszy od ochrony błony komórkowe do zwalczania wolnych rodników. Tokotrienole są ekstrahowane z olejów, które występują w roślinach, takich jak olej palmowy, olej z ziaren palmowych, oleju z otrąb ryżowych i oleju kokosowego. Można je także znaleźć w ziarnach zbóż, takich jak żyto i jęczmień, a także oleje roślinne, takie jak orzechów ziemnych, ziaren bawełny, oliwek, rzepaku, słonecznika i soi.

Oto korzyści zdrowotne tokotrienoli:

Odwraca miażdżycy tętnic szyjnych

Udowodniono, że tokotrienole są skuteczne w odwracaniu miażdżycę tętnic szyjnych, lub zator tętnicy, która może pomóc w zapobieganiu stany sercowonaczyniowe. W ostatnim badaniu, liczba osób, które zostały cierpiących na miażdżycę tętnic szyjnych dano 240 mg palmowego złożonej tokotrienol codziennie przez 18 do 36 miesięcy. Wyniki wskazują, że cholesterol miażdżycowe w patientsâ € ™ tętnic szyjnych został znacznie zredukowany. Taki efekt nie był widziany u pacjentów, którym podawano placebo.

Pomija Rak i Tumor

Według naukowców medycznych, tokotrienole palmowe mogą hamować proliferację komórek raka piersi u ludzi. Tokotrienole delta są bardziej skuteczne niż inne formy tokotrienole w indukowaniu apoptozy lub śmierci komórki w komórkach nowotworowych piersi, które mają estrogenopodobne nie reaguje, a estrogen odpowiadać. Tokotrienole gamma około 3 razy silniejszymi niż tamoksyfen w zapobieganiu rozwojowi raka piersi. Gamma tokotrienol może również hamować wzrost komórek nowotworowych w pozycji leżącej. Na ogół, tokotrienole działać w celu wzmocnienia własności przeciwnowotworowe i mogą kontrolować rozwój nowotworu w pewnych typów nowotworów.

Pracuje jako Super Antioxidant

Tokotrienole są również silnymi przeciwutleniaczami, które mogą zwalczać wolne rodniki w organizmie człowieka i pobudzają system odpornościowy. Wiadomo jest, że kwas alfa tokotrienole są 40 do 60 razy silniejszy niż alfa-tokoferolu jako przeciwutleniaczy w celu zapobiegania peroksydację lipidów. Wielu sportowców i kulturystów używać tokotrienole zapobiec peroksydację lipidów i utleniania białek po usilnych sesje treningowe.

Spowalnia proces starzenia i chroni skórę

Gdy stosowane miejscowo na skórę, tocotrienole gromadzić w Skina € ™ s warstwy rogowej i tworzą one pierwszą linię obrony przed wolnymi rodnikami, które są generowane przez promienie ultrafioletowe i ozon. Jako takie, mogą zapobiegać uszkodzeniom skóry i starzenie się, że są spowodowane przez niezdrowy promieni od słońca. Dzięki wyeliminowaniu bezpłatne zajęcia radykalne, tocotrienole również pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu tokoferole, które są niezbędne w profilaktyce uszkodzeń skóry. Stwierdzono, że skóry, które potraktowano tokotrienoli wykazują bardzo wysokie stężenie witaminy E, co jest korzystne dla zdrowia skóry.

Inne korzyści zdrowotne

Oprócz wyżej wymienionych korzyści, tocotrienole może promocja zdrowia w inny sposób. Obniżają one agregację płytek krwi, co jest procesem, który prowadzi do krzepnięcia krwi. Krzepnięcie krwi jest poważną chorobą, która może powodować szereg problemów zdrowotnych, obejmujących choroby serca, zaburzenia neurologiczne, zaburzenia jelit, osłabienie lub paraliż kończyn i innych. Ponadto, palm oparte tokotrienole gamma mają zdolność do hamowania rozwoju nadciśnienia.

Powiązane artykuły