grsail.com

Koło Bagua

Koło Bagua


Sztuka Bagua okręgu chodzenia sięga setek lat, kiedy Daoists będzie chodzić w kółko, aby uspokoić swój umysł jako forma medytacji. Wczesne Daoists powtarza mantrę podczas spaceru koło powoli zrelaksowany, wygodne i naturalnych ruchów ciała.

Co to jest Bagua Koło?

Znany jako "chodzenie krąg", praktykujący chodzić obwód koła lub kół, podczas medytacji lub uprawiania różnych ruchów sztuki walki Bagua Zhang. Ćwiczenia chodzenia krąg, zwany także Bagua spacery, jest praktykowana w wielu różnych celów, w tym:

 • Medytacja
 • Chi, znany również jako Qi, uprawy
 • Szkolenia dla siły fizycznej, psychicznej i duchowej dla praktyki Bagua Zhang

Istnieje wiele różnych stylów, metody i postawy z okręgu chodzenia. Niektórzy praktykujący chodzić koło w kierunku się do przodu, inni chodzić do tyłu i jeszcze inni obracają się w różnych czasach kierunek. Szybkość od bardzo powolna ekstremalnie szybkie i pozycje w zakresie od pełnej pionowej pozycji do niskiej przysiadu ciała z ud równoległe do ziemi. Walking koła może być na każdej powierzchni, takie jak brud, cegieł lub piasku i często są częścią krajobrazu w ogrodzie feng shui.

Medytacyjny Krąg Zwiedzanie

Tak jak na początku taoistów praktykowane sztuki okręgu chodzenia do ich przynosząc harmonię ciała i umysły, dziś wielu lekarzy wciąż stosują tę samą metodę medytacji. Gdy koło idzie w celu medytacji, lekarz idzie na powolne lub umiarkowane tempo z kroków, które są stabilne, płyn, a nawet. Przez ćwiczenie oddechowe pozostaje gładka i przyjemnie jak koła walker skupia się na słupie lub obiektu stojącego środka okręgu. Korzystanie mantrę należy do lekarza.

Zwiedzanie grono dla Chi Uprawy

Gdy lekarz spacery koło z głównym celem jest kultywowanie chi, ważne jest utrzymanie silnej, spokojny poczucie skupieniu i koncentracji. Takie postępowanie pozwala chi zebrać w Tian dan, który jest obszar wewnątrz ciała kilka centymetrów poniżej pępka. Ten typ Bagua chodzenia wymaga takiego samego skupienia i oddychania w medytacji okrąg walking. Jednak tempo jest szybsze z bardziej skomplikowanych kroków, pozerstwa i zmiany kierunku.

Sztuka walki Bagua Zhang

Mimo, że jest on oparty na starożytnej filozofii I Ching, Bagua Zhang jest jednym z najnowszych form sztuk walki. Bagua Zhang sztuki wraz z sztukach Xingyiquzn i Taijiquan, są częścią szkoły Nei Jia Quan sztuk walki, znanych jako Wewnętrznego rodziny Boxing. Każda z tych form sztuki mają głębokie korzenie w taoistycznych praktyk medytacyjnych, praktyk, które kultywują Chi oraz znaczenie i filozofii yin yang.

Przypisuje się stworzenie Bagua Zhang ponad sto pięćdziesiąt lat temu, Dong Haichin przyjęła wczesne praktyki Taoists medytacji okręgu chodzenia jako podstawowy aspekt Bagua Zhang. Stanie się mistrzami w Bagua walking pozwala lekarz stworzyć poczucie spokoju psychicznego i fizycznego spokoju będąc zaangażowany w intensywnej działalności. Po opanowaniu Bagua Zhang daje praktyków możliwość zmiany struktury energii, jak to opisano w klasycznym Księgi Przemian, znany również jako I-Ching.

Bagua chodzenia jako ćwiczenie dla Bagua Zhang obejmuje zarówno chi praktyki medytacyjne i upraw. Ponadto lekarz uczy się kompleksową nóg, postawy ciała i ruchy ramion.

Korzyści z Kręgu Walking

Chociaż praktycy Bagua Zhang okręgu chodzenia zrobić to z wielu różnych powodów, istnieje wiele ogólne korzyści, w tym:

 • Pomoc w rozwoju i uprawy Chi trakcie całego ciała
 • Jedność ciała i umysłu
 • Lepsza skupienie i koncentracja
 • Lepsza kondycja fizyczna
 • Lepsza kondycja układu oddechowego
 • Lepsza koordynacja i równowaga
 • Zwiększona wytrzymałość i zwinność
 • Uczy relaksu lekarza i stabilność podczas w ciągłym ruchu
 • Uczy nóg praktykujący, który jest wysoce wymijające i konieczne do wystąpień taktycznych
 • Uczy właściwego ustawienia ciała i postawy
 • Rozwija silne mięśnie nóg

Wniosek

Głęboko zakorzenione w tradycji taoistycznej, Bagua koło spaceru przekształciła się w oparciu o jeden z najbardziej popularnych sztuk walki Bagua Zhang,.