grsail.com

Koc Kwiat

Koc Kwiat
Arizona Sun

Kwiaty Koc (gaillardia) wyglądają jak skrzyżowanie słoneczniki i czarne-Eyed, z których oba są ze sobą ściśle związane. Są łatwe w uprawie tubylców do wschodniej Ameryki Północnej i na Środkowym Zachodzie, że koc ziemi w spektrum ciepłych czerwieni, żółci i głębokich złote pomarańcze na ich unikalne poprzecznie prążkowanych główek kwiatów.

Rosnące Koc Kwiaty

Rosnące 1:59 metrów wysokości w zależności od odmiany, koc kwiaty są najbardziej w domu w słoneczny wieloletnich granicy. Liści pozostaje nisko nad ziemią z 03:57 calowe kwiaty rosnące na elastyczne pędy. Te kwiaty są tak obfite, że liści jest zwykle zasłonięte podczas połowy do końca lata rozkwicie sezonu.

Koc Kwiat

Tubular Gailardia

Kwiaty mają kształt dużych przycisków podobnych do centrów black-Eyed, chyba że wydają się być jasne i kolorowe, a nie tylko brąz. Płatki są często płaskie jak kwiatowych lub słoneczniki, ale są pewne nietypowe koc kwiaty z rurkowych jak trąbki, kwitnie.

Warunki ogrodowe

Koc kwiaty jak jasnych, ciepłych miejscach o świetle, piaszczystej glebie. Kwitną najlepiej bez nawozu lub nadmiernej ilości kompostu i są skromnie suszę raz ustalone.

Ustanowienie

Je sadzić jesienią lub wiosną i wody, aż powstała tygodnika, który jest zwykle po pierwszym lecie. Koc kwiaty nie są długowieczne i mogą wykazywać oznaki spadku po trzech lub czterech lat. Aby ożywić, podzielić kępy co kilka lat jako dodatkowego rosnącej przestrzeni wzmocni system korzeniowy.

Opieka

Oprócz podlewania, tylko utrzymanie jest cięcie roślin okresowo. Dając światło wykończenia, aby usunąć pierwszy przypływ martwych kwiatów w lecie doprowadzą do drugiego przypływie kwiaty na początku jesieni. Przed zimą, wyciąć całą roślinę do ciągu sześciu centymetrów ziemi zachęcić bujną, pełną wzrostu w następnym sezonie.

Koc Kwiat

Szkodniki i choroby rzadko są problemem, ale od czasu do czasu pokazać mszyce się. Są one łatwo obsługiwane z owadobójczych mydła, jednak. O więcej troski jest chorobą o nazwie żółte aster, który jest przenoszony przez mszyce. Nie ma bezpośredniego formą leczenia choroby, ale wszelkie kwiaty kwiat koc, których pąki pozostają zielone i bez otworu, głównym objawem choroby (wraz z żółtymi liśćmi), powinny być usunięte i zniszczone, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się.

Odmiany

Istnieje wiele nazwanych odmian koc kwiat, z których wszystkie pochodzą w podobnej palecie barw i świetnie wyglądają po zmieszaniu.

  • Koc Kwiat

    "Pomarańcze i cytryny"

    "Pomarańcze i cytryny" ma połączenie pastelowej żółci, brzoskwinia, i łososia i dźwięków na płatkach.

  • "Burgundia" ma głębokie wino czerwone kwiaty.
  • "Arizona Sun" jest 10-calowy wysoki krasnolud różnorodność mix kolorach słońca.
  • "Fanfare" jest karzeł, znany z czerwonych płatków i rurowych głębokiego centrum pomarańczowym.

Kolorowe Język

Jedna z teorii na temat pochodzenia nazwy kwiat koc jest to, że przypominają one bogate kolory i wzory koce wykonane przez Indian, którzy po raz pierwszy wprowadzonych Europejczykom te wspaniałe kwiaty północnoamerykańskich wieki temu. Użyj ich, aby zapewnić dywan koloru pośród wyższych roślin na granicy wieloletnich, takich jak Salvias lub łubinu.