grsail.com

Klon Sadzenie

Klon Sadzenie

Podobnie jak sadzenie drzewa dębu, klonu sadzenie drzew może być zrobione na wiosnę lub jesienią, ale spadek jest zazwyczaj najlepszy sezon sadzenia drzew. Jesień to niskie temperatury i opady ułatwić przejście odpowiednie drzewo w swoim nowym domu w i zmniejsza przeszczepu szok i stres.

Wybór Klony

Klony są duże, drzew liściastych, które rozwijają się na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych, są bardziej powszechne w krajach północnych. Wiele osób wie, klony za ich spektakularny spadek koloru. Niektóre klony, takie jak klon cukru znaleźć w całej Nowej Anglii, umieścić na niezłe show każdej jesieni ze złota, ochry i purpurowych liściach, które wydają się świecić w jesiennym słońcu.

Istnieją dziesiątki na dziesiątki odmian klonów, każdy z własnym unikalnych wymagań i warunków. Przy wyborze klony, sadzenie miejsce ma ogromne znaczenie. Klony rosną z korzeniami blisko powierzchni, a jeśli posadzone zbyt blisko chodnika lub podjazdu, korzenie mogą pękać i podniesienie chodników cementowych w czasie. Klony rosną się od 20 do 100 metrów wysokości, z dużym, okrągłym baldachimem, że rzuca się gęstym cieniu nakrapiany przez letnie miesiące. Warto również, aby wybrać miejsce, gdzie drzewa nie będą rzucać cień na zbyt dużo pozostałej części ogrodu. Od klony rosnąć, aby być bardzo wysoki, należy zasadzić swoje wybrane drzewa klonowego strona jest na tyle daleko od domów, garaży, budynków gospodarczych i linii energetycznych, tak, że nie będzie zniszczyć wszystko, jeśli oddział sprowadza się podczas burzy.

Popularne odmiany Maple Tree

Istnieje wiele odmian klon drzewo. O Klony zapewnia szczegółowe informacje o kilkanaście odmian. Klony zapewnia również wiele kolorowych zdjęć i informacji na temat odmian drzew klonu. Niektóre z najbardziej popularnych odmian drzew klon to:

  • Norwegia Klon (Acer plantinoides) Roślina uprawiana w strefach ogrodniczych 3 do 7, od około 1750 roku, jest Norwegia klon klon posadzone wzdłuż typowe podmiejskich i miejskich ulicach. Jest bardzo wytrzymały, toleruje prawie wszystkie warunki wzrostu ludzie mogą rzucić na niego, z zanieczyszczonego powietrza miasta do wyschnięcia gleby. Jest to także dość łatwe do przeszczepu, co sadzenie drzew klon łatwiejsze niż w przypadku innych gatunków.
  • Cukier klonowy (Acer Saccharum): Być może najbardziej popularne klon wszystkim, klon cukrowy drzewo znany z przepięknych spadek koloru. To odcień tolerancyjny, ale nie lubi o jego korzenie przeszkadzał, więc być bardzo selektywne o miejscu sadzenia. Trudno przejść po to w ziemi. Hardy ze strefy 4 do 8, cukru klonowego rośnie do około 75 metrów wysokości i około 30 metrów szerokości.
  • Klon japoński (Acer palmatum): Wdzięczne gałęzie i liście klonu japońskiego zrobić wspaniałe wzory drzew w ogrodzie. Japońskie klony są wolno rosnące i zatrzymać małe, więc są idealne, aby cieszyć się w pobliżu domu. Rosną one od 15 do 25 metrów wysokości i muszą wilgotne, dobrze przepuszczalnej gleby, aby się rozwijać.

Instrukcja sadzenia drzewa klonu

Po zapoznaniu się z wyborów klonów do ogrodu i wybierając odpowiednią różnorodność, nadszedł czas, aby posadzić drzewo. Sadzenie drzew Maple jest stosunkowo prostym zadaniem. Będziesz potrzebował:

  • Klon drzewa
  • Spade i łopaty
  • Kompost
  • Ściółka
  • Wąż lub konewka

Instrukcja sadzenia drzewa klonu

Po pierwsze, wykopać dół dwukrotnie szerokie i głębokie jak bryły korzeniowej drzewa. Piłka root jest częścią pokryte konopie, tkaniny lub tworzywa sztucznego. Umieść gleby kopać z otworu po stronie użyć jako wypełnienie później. Wymieszać dobrze kompostu lub obornika dobrze zgnił do ogrodników soil.Some zalecają pozostawienie juta lub głównego pokrycia na ziemią. Czytelnicy Digest zawiera informacje sadzenia ze zdjęciami na jak sadzić drzewa klonowego z ziemią pokryte konopie. Niektórzy eksperci doradzają drobne cięcia w konopie aby korzenie kłuć przez. Jeśli pokrycie jest pochodną tworzywa sztucznego lub z tworzyw sztucznych, należy go usunąć, ponieważ nie można rozkładać tworzywa sztucznego.

Drzewa kupić w szkółce w pojemnikach z tworzywa sztucznego powinny być całkowicie usunięte z pojemnika przed sadzeniem. Jeśli kupiłeś drzew bareroot, należy sadzić je zaraz po ich otrzymaniu.

Umieść korzenie do otworu i wypełnić obszar wokół korzeni z mieszaniny kompostowej i gleby. Ubić go z łopatą lub stopy. Woda dokładnie, pozwalając wodzie moczyć przez, i woda ponownie. Po zakończeniu sadzenia i podlewania, rozłożone ściółkę wokół sadzenia. Teraz możesz cieszyć się piękny nowy klonu na wiele lat.