Kariera w branży medycznej

February 14

Kariera w branży medycznej

Jak medycznych zaliczek terenowych, możliwości rozwoju zawodowego w opiece zdrowotnej stają się coraz bardziej zróżnicowane. Nawet poza kliniką, istnieje wiele sposobów, aby zarobić na życie, przy jednoczesnym wspieraniu potrzeb zdrowotnych społeczności. Chociaż pozycje kliniczne obejmują bezpośrednią opiekę nad pacjentem, pracy niekliniczne skupić się na administracji, sprzedaży i inne ważne za działalność sceny.

Oferty pracy, które wymagają certyfikatu lub dwuletnich studiów magisterskich

Pozycje te nie wymagają dużo nauki, ale może być bardzo satysfakcjonujące.

Licencjonowani Pielęgniarki Praktyczne

Pielęgniarka niedyplomowana (LPN) Programy zwykle uruchamiane od 12 do 24 miesięcy w czasie. Po zakończeniu, LPN musi zdać egzamin, aby uzyskać licencję. Programy LPN są często lepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby zakończyć krótszy naukę i rozpocząć pracę wcześniej.

Certyfikowane Asystenci Nurse

W zależności od przepisów stanowych i potrzeb poszczególnych klinik, certyfikowanych asystentów pielęgniarka lub CNAS może być również znany jako asystentów opieki, współpracowników pielęgniarki lub opieki techników pacjentów. Szkolenia te różnią się długością od dwóch tygodni do ponad sześciu miesięcy, a może być oferowana przez lokalnych szkół społecznych, Czerwonego Krzyża lub programów szkoleniowych w miejscu pracy poradni sponsorowanych. Po zakończeniu formalnego programu szkoleniowego, CNA musi zdać egzamin licencyjny przed rozpoczęciem pracy

Asystenci medyczne

Nie mylić z tym z PA lub NA, pracy asystenta medycznego może odbywać się wewnątrz lub na zewnątrz warunkach klinicznych. Asystentów medycznych może wspierać lekarzy i pielęgniarki w opiece nad pacjentem, ale mogą również specjalizuje się w rachunkowości, prowadzenie dokumentacji, przetwarzania ubezpieczenia lub diagnostycznych procedur laboratoryjnych. W niektórych krajach nie ma konkretnych zajęć do tej pracy; większość wymaga maturę i szkolenia w miejscu pracy.

Technicy medyczne

Istnieje kilka typów techników medycznych, do włączenia układu krążenia, dializy, USG, radiologii, chirurgii i medycyny techników laboratoryjnych. Zwykle biegną badań diagnostycznych i obsługi niezbędnych maszyn, takich jak maszyny do dializy, MRI i ultradźwięki. W niektórych przypadkach wymagane będzie zaświadczenie, kojarzy stopni, a nawet licencjat.

Dental Hygienists

Ta praca wiąże się robi rutynowych czyszczeń zębów i sprawdzanie objawy choroby lub zaburzeń. Robią planowania głównego, wziąć rentgenowskie, i zastosować uszczelniacze i zabiegi fluoru w celu ochrony przed ubytków. Higienistki stomatologiczne musisz stopnia kojarzy 2 lata; wiele państw wymaga licensure.

EMT / Sanitariusze

Sanitariusze i sanitariusze napisania odpowiedzi na wezwania alarmowe na miejscu. Wykonują one oddychanie ratunkowego, CPR, serca podtrzymywania życia, podać tlen i więcej, aby uzyskać pacjenci stabilny. Obie mają zakończyć program edukacji formalnej i uzyskania licencji.

Terapia fizyczne Asystenci

Fizyczne asystenci terapii pracować pod nadzorem lekarza terapeutów opiekujących pacjentów wymagających rehabilitacji. PTA musi zakończyć formalne, ale krótszy, program studiów (Associate Degree) i są również zobowiązani do spełnienia wymogów państwowych licensure specyficzne.

Technicy informacji zdrowotnej

Często kojarzy stopnia jest niezbędne, aby stać się technik informacji zdrowotnej. Tło w kodowania medycznego pomoże również dostać pracę w tej dziedzinie, ponieważ ta praca wiąże się z organizacją i analizę dokumentacji medycznej dla każdej procedury pacjenta. Czasami kodowania procedur dla celów ubezpieczeniowych jest również obowiązkiem pracy.

Doradcy Home Zdrowie

Te pracownicy służby zdrowia zapewnienie opieki dla osób chorych fizycznie w ich domach, jak na przykład osób starszych, rekonwalescentów lub osób niepełnosprawnych. Oni podawać leki i wyboru impulsów, szybkości oddychania i temperaturę. Oni również wspierać pacjentów w wykonaniu zalecanych ćwiczeń, ruchu do iz łóżko, kąpiel, ubieranie, uwodzenie. Doradcy również dać masaże i pomoc z protezy. Nie ma oficjalnego programu szkoleniowego, ale jeśli doradca pracuje w domu opieki, może on lub ona musi zakończyć program i uzyskać certyfikat.

Medical Billing i kodowania Specjaliści

Ta praca ma do czynienia z upewniając się, co jest w dokumentacji w gabinecie pasuje się ze sposobu, firmy ubezpieczeniowe będą interpretować roszczeń. Te same kody są także używane przy zamawianiu badań dla pacjentów. Koderzy medyczne nie muszą mieć licencjat, ale posiadające szeroką wiedzę z zakresu anatomii i nauki jest bardzo ważne. Są to kursy i egzamin dla programistów, aby podjąć. Medical Billing wypełnia ważną rolę roszczeń przetwarzania i ubezpieczeniowych składanie i monitorowanie, aby upewnić się, że płatność jest dokonywana na warunkach każdego polityka. Istnieją specjalne kursy dla rozliczeń medycznych i osoba może uzyskać certyfikat w razie potrzeby.

Terapeuci układu oddechowego

Terapeuci oddechowego diagnozowania i leczenia układu oddechowego i sercowo-naczyniowego problemów, takich jak astma, zapalenie oskrzeli, rozedma płuc, udarów i zawałów serca. Przynajmniej kojarzy stopnia jest potrzebne, ale są studia licencjackie, jak również.

Pozycje, które wymagają czterech lat Stopień

Inne pozycje opieki zdrowotnej wymagają licencjat.

Przedstawiciele handlowi farmaceutyczne

Przedstawiciele handlowi farmaceutyczne odwiedzenia gabinetów lekarskich w celu kształcenia lekarzy na temat nowych leków i dostarczenia próbek produktów dla nich, aby dać swoim pacjentom. Badają również wzory recept lekarskich w ich terytorium. Te osoby powinny wziąć kursy nauki, podczas gdy ukończeniu licencjackich stopni; niektóre firmy wymagają trochę pracy absolwentów, jak również.

Zarejestrowani Pielęgniarki

Istnieją różne rodzaje pielęgniarek, ale podstawowe obowiązki obejmują zapewnienie opieki nad pacjentem, upewniając się, rozkazy lekarskie są przeprowadzane, podawać leki dla pacjentów, i obserwując pacjentów. Mogą być one również odpowiedzialne za wyjaśnienie przebiegu choroby pacjenta do rodziny. Pielęgniarka może uzyskać certyfikat na kilka sposobów: stopień 4 lat pielęgniarskiej (licencjat nauki pielęgniarstwa), kojarzy stopnia lub dyplom biegłego programu.

Oferty pracy, które potrzebują więcej niż cztery lata szkoły

Niektóre pozycje opieki medycznej wymagają znacznej ilości szkoleń, zanim będzie można wprowadzić praktykę. To zazwyczaj obejmuje studia, niektóre poziom absolwent pracy oczywiście i nadzorowanych rotacje kliniczne.

Lekarze / Lekarze

Aby stać się lekarza, trzeba ukończyć intensywny program studiów licencjackich i magisterskich, a następnie praktyczne szkolenie poprzez pobytu klinicznej w warunkach szpitalnych. Uczęszczając do szkoły medycznej, przyszli lekarze wybrać specjalności takich jak medycyny rodzinnej, pediatrii, lub położnictwa. Po ukończeniu rezydenturę, lekarze muszą zdać certyfikaty planszowe i przejść przez procedury udzielania zezwoleń państwowych, zanim będą mogły ćwiczyć.

Asystenci lekarzy

Lekarz asystent musi dokończyć 4 lata studiów i programu edukacyjnego dodatkowej który zazwyczaj trwa 2 lata. Te lekarze pracują pod nadzorem lekarza do diagnozowania pacjentów, testy zamówień i rentgenowskie, i omówić profilaktycznej opieki zdrowotnej. Mogą one również w leczeniu drobnych urazów.

Farmaceuci

Farmaceuci dozowania leku u pacjentów z recept. Mają także do ciągłego badania leków, aby zapoznać się z potencjalnych reakcji między leków i nowych leków na rynku. Aby stać się farmaceuty, osoba musi ukończyć co najmniej 3 lata nauczania studiów licencjackich i uzyskać przyjęcie do kolegium apteki. Po zakończeniu programu 3-4 lat, farmaceuta musi zdać dwa egzaminy w celu uzyskania licencji państwowej.

Dentyści

Musisz cztery lata studiów licencjackich szkoły i 4 lata szkoły dentystycznej; jeśli dentysta chce się specjalizować, on lub ona musi ukończyć program na pobyt 1-2 lat. Dentyści zapobiegać, diagnozować i leczyć problemy w obrębie jamy ustnej, takich jak próchnica. Naprawy również rozdrobnione zęby, przepisać protezy i wykonywać kanałów korzeniowych.

Terapeutów zajęciowych

Ta kariera obejmuje pomoc pacjenci stają się bardziej niezależne ponownie po kontuzji lub choroby. Oni pomóc pacjentom odzyskać siłę, koordynację, zakres ruchu i postawy poprzez ćwiczenia, biorąc pod uwagę ból, obrzęk lub rany. Terapeuta zajęciowy musi dokończyć licencjackich trakcie pracy i co najmniej 2-letnie studia magisterskie.

Fizjoterapeuci

Fizjoterapeutów są duże zapotrzebowanie w dziedzinie medycyny. Osoby, które pracują w tym charakterze pomóc pacjentom z niepełnosprawnością fizyczną, a także tych, którzy mają za urazy, które pogarszają ich mobilności fizycznej. Fizjoterapeutów musi ukończyć intensywny licencjackich i absolwent poziomu edukacji i szkolenia przed staje uprawnienia do wykonywania w ich stanie.

Logopedzi

Logopedów pracy z pacjentów do leczenia problemów mowy i trudności w połykaniu i jedzenia. Niektóre prace w domu, a inni pracują w klinikach, szpitalach rehabilitacyjnych i domach opieki. Logopeda musi co najmniej tytuł magistra i muszą być licencjonowane przez państwo.

Praktycy Nurse

Te lekarze świadczą podstawową opiekę, a niektóre ostre i mogą pracować w klinice z lekarzem lub sam. Aby stać się pielęgniarka, musisz wypełnić albo magistra pielęgniarstwa lub doktorat w praktyce pielęgniarskiej i uzyskać licensure państwa.

Audiolodzy

Audiolodzy wszelkich starań, aby zapewnić zdrowe uszy i komunikacyjnej kompetencji, oraz do identyfikacji i zapobiegania utracie słuchu i zaburzenia słuchu. Oni też zalecenia dotyczące aparatów słuchowych i innych technologii, pouczyć pacjentów, a świadczenie usług rehabilitacyjnych. Audiolodzy musi ukończyć program studiów doktoranckich w audiologii i państwa uzyskaniu pozwolenia.

Inna opcja: Zarządzanie Praktyka

Z tendencją w kierunku dużych, wielokrotnego praktyk lekarskich, pole niekliniczna zarządzania praktyce bardzo się rozszerzyła. Niektórzy menedżerowie praktyki lekarskiej przenieść się do swojej pracy z pozycji administracji biurowej niższy poziom, a inni wszedł na boisko po zakończeniu przepisanej program studiów w Healthcare Administracji.

Uzyskaniu pozwolenia nie jest wymagane do pracy na tym stanowisku, ale większość szpitali i duże praktyki wolą zatrudniać osoby z konkretnych certyfikatów do zarządzania swoje biura. Popularne certyfikaty w tym zakresie to:

  • Certified Medical Practice wykonawczy (CMPE)
  • Certyfikowany kierownik medyczny
  • Zarejestrowany Kierownik medyczny

Rozwój kariery w dziedzinie medycyny

Są to tylko niektóre z wielu możliwości pracy dostępnych w dziedzinie medycyny. Jeśli jesteś ciekawy w poznawaniu dodatkowych rodzajów pracy w tej branży, zobacz Pracowniczych Outlook Handbook opublikowane przez Bureau of Labor Statistics.

Jeśli szukasz zawodu z potencjałem wzrostu długoterminowe, że to dobry pomysł, aby rozważyć zawód lekarza. Ze względu na postęp technologiczny w opiece zdrowotnej i szybko starzejące się społeczeństwo, lekarze prawdopodobnie pozostaną w dużym popytem na wiele lat.

Powiązane artykuły