grsail.com

Jak zaplanować Retreat grupy

Jak zaplanować Retreat grupy


Chociaż, jak zaplanować wypoczynek grupy może na początku wydawać się trudne zadanie, w rzeczywistości, z odpowiednimi umiejętnościami organizacyjnymi, można odnieść sukces.

Jak zaplanować Retreat Grupa z sukcesem

Jeśli zwrócić uwagę na szczegóły, określić cel, uzyskać wkład innych i pozwala na mnóstwo czasu z góry, będzie można zaplanować udane grupy odwrót. Poniższe porady na rekolekcje, które spełniają potrzeby całej grupy.

Utworzenia Komitetu

Pierwszy element do zaplanowania jest komisja rekolekcje. Jeśli można mieć co najmniej dwie osoby, które są w stanie spełnić osobiście lub telefonicznie w ciągu trakcie planowania czasu, zapewni to za dobrze przemyślany i zorganizowany odwrót.

Pamiętaj, aby dostać się potoczyły wyprzedzeniem. Planuje co najmniej cztery do sześciu miesięcy przed dniem rekolekcji jest niezbędna, jeśli chcesz zarezerwować hotele, przeloty, czy sale konferencyjne. Wczesne planowanie jest kluczem do bycia w stanie prowadzić rekolekcje, w którym chcesz go mieć. Przypisywanie zadań do siebie. Dotknij bazę często. Tydzień przed odwrotu upewnij się, aby wyjaśnić, co jest jeszcze do zrobienia.

Jak zaplanować Retreat grupy

Budżet

Jednym z najważniejszych informacji jest budżet. Ile zamierzasz wydać? Jeśli jesteś częścią organizacji, która ma w budżecie pieniędzy w kierunku odwrotu, decyduje, ile jest dozwolone za osobę. Jeśli każdy członek grupy musi zapłacić część lub całość swojej własnej drodze, będziemy chcieli, aby wszystkich na informacje zwrotne od ilości każdego jest gotów wydać na rekolekcje grupy. Ile pieniędzy trzeba będzie kluczowy czynnik w określaniu, gdzie lokalizacja rekolekcje grupy ma się odbyć.

Długość Retreat

Jeśli jesteś w stanie spotkać się w malowniczej okolicy i odpoczynek obejmuje kilka dni, jest wiele miejsc, gotowy do pomocy z Twoim potrzebom rekolekcyjnych grupowych. Jeśli rekolekcje obejmuje tylko jeden dzień, ładny pokój konferencyjny w pobliskim hotelu mogą wystarczyć. Niektóre miasta mają ośrodków rekolekcyjnych prowadzonych przez kościoły i organizacje społeczne. Sprawdź, czy Twoje miasto jest centrum do organizacji grupy odwrót.

Cele do zrealizowania

Określić, co Celem rekolekcji jest. Może to być dowolny z następujących czynności, a mam nadzieję, że połączenie co najmniej dwóch lub trzech.

  • Socjalizacja
  • Budynek celem w organizacji
  • Relaks i zabawa
  • Budowanie zespołu
  • Szkolenie
  • Rozwiązywanie problemów

Zakwaterowanie i posiłki

Po raz kolejny, gdy odwrót jest jednodniowa impreza, nie będzie potrzeby zakwaterowanie w hotelu. Jednak jedzenie jest zawsze punktem każdej gromadzenia i trzeba będzie ustalić, ile zostanie wydane na niego. Trzeba będzie cateringową lub będzie hotel lub ośrodek przygotowania żywności i służyć? Jak wybrać menu dla posiłku lub posiłków grupa będzie jedzenie, upewnij się, aby zapytać o wybór wegetariańskich zwłaszcza jeśli nie są wegetarianami w grupie.

Agenda

Jak spojrzeć na to, co cele rekolekcji są, określić, co należy zaplanować w czasie swojego czasu razem. Zdecyduj, czy mają gościem. Dobrą zasadą jest, aby wybrać co najmniej dwa preferowane głośniki w przypadku, pierwszy jest w stanie uczestniczyć. Zapytaj głośnika co najmniej cztery miesiące wcześniej. Czy masz warsztaty? Nie może być czas na imprezy integracyjne. Jeśli odwrót jest w ciągu dwóch dni, zaplanować jakiś czas przestoju. Czas wolny na zwiedzanie jest szczególnie ważne, jeśli odwrót odbywa się w sąsiedztwie z dala od biura organizacji. Jeśli zdecydowałeś się pójść do centrum rekolekcyjnym poza stanie, należy dać czas, aby zobaczyć niektóre z atrakcji.

Wielka Planowane Retreat

Ostatni, ale nie najmniej, stworzyć arkusz oceny, tak aby każdy z uczestników ma możliwość podzielenia się jego / jej opinii na temat mocnych i słabych stron odwrotu. Feedback otrzymasz od tej oceny będą cenne i zaoszczędzić czas w planowaniu następnej grupy odwrót.

Mamy nadzieję, że te wytyczne, jak zaplanować wypoczynek grupy pozwoli Ci i doświadczenia Komitetu pomóc gładką drogę wielkiego odwrotu.