Jak wybrać i używać Kuchenka Camping

June 20

Wybór pieca kempingu może być bardzo mylące. Propan, paliwo ciekłe, na paliwo stałe ... bardzo przydatne w odpowiednich okolicznościach. Co to jest BTU? Dlaczego ważne jest, aby zrozumieć, BTU? Czy wysokość podczas użytkowania ważne przy wyborze pieca? Wszystkie te są uzasadnione i niezbędne pytania zadać.

Jest to również bardzo ważne, aby zadać sobie pytanie - jakie są najważniejsze cechy pieca? (Lub: jakiego rodzaju wyprawy ja co?). "Car" Camping jest zupełnie inny niż plecakiem i umożliwia różne piece do utylizacji.

 1. Jaki typ kempingi robię?

  • "Car" Camping - przez kempingi samochodem, mamy zazwyczaj na myśli jazdy do kempingu i rozładunku biegu nie więcej niż około 100 metrów od samochodu. Może rzeczywiście być w stanie uciec z tabeli węgla drzewnego. To jest bardzo tanie (zwykle 10-20 $) i pozwala na korzystanie z tradycyjnego węgla drzewnego. To zajmuje trochę specjalnego planowania tak, że gotowanie może być dostosowany do węgla drzewnego. Jeśli planujesz tylko raz lub dwa razy obozu i wycieczki są krótkie, to może być najlepszym rozwiązaniem.

   Obok kuchenka, że ​​jest przydatna do biwakowania samochodu jest kuchenka propan. Coleman robi dobre dwa palniki, które jest bardzo ekonomiczne ($ 50-60). Propan jest bardzo bezpieczny i łatwy w użyciu. Poszczególne małe zbiorniki mogą być używane lub duży zbiornik może być używany (z adapterem), a te można kupić niemal wszędzie.

   Jeśli chcesz więcej "moc", frytkownica Turcja jest realną opcją. Jest to bardzo przydatne do gotowania dużych ilości wody, tak szybko jak to możliwe (patrz BTU poniżej).

  • Z plecakiem - plecakiem potrzeby zmieniać i zależy od stopnia doświadczenia. Backpacker początek (mniej niż 5 mile podróż razem) może być w stanie obsłużyć jeden palnik propan piec, ale propan jest bardzo ciężki. Jako doświadczony Backpacker powie, że to wszystko o masę. Palnik napędzany paliwem ciekłym lub innych zastrzeżonych paliwa jest lepszym rozwiązaniem na dłuższy wędrówki.

   Pojedynczy palnik piec jest przydatna dla 3-4 osób, ale trzeba dostosować menu, aby odzwierciedlić fakt, że masz tylko jedną powierzchnię do gotowania na na raz. Paliwa te mogą być znacznie trudniejsze do znalezienia. Niektóre z tych pieców jest dozwolone stosowanie benzyny bezołowiowej, która rozciąga się ich przydatność.
 2. Jakie są BTU? Stoisko BTU dla brytyjskich jednostkach cieplnych. Im bardziej BTU piec, tym więcej ciepła produkuje. Coleman propan kuchenka ma zazwyczaj około 10.000 BTU na palniku (piec dwu palnik zostanie oznaczony jako łączna 20.000 BTU). Indyka frytkownicy propan kuchenka może być 50000 - 75000 BTU. Piece na paliwo ciekłe mogą mieć BTU między 7,500 - 16,400 BTU. Oczywiście istnieją różnice, zwłaszcza, jak szukać wśród niektórych mniejszych, specjalistycznych sklepów.
 3. Jak mogę zapalić kuchenkę? To trudne pytanie odpowiedzieć i jeden, który najlepiej jest odpowiedzieć w instrukcji dołączonej do pieca zakupu.

  • ZAWSZE spróbować jeszcze raz w domu. Nie próbuj zapal piec po raz pierwszy, gdy na biwak. Jest nieszczęśliwy sposób zrujnować podróż i mogą być katastrofalne, gdy z plecakiem. Piece mogą być podzielone przed kiedykolwiek z nich korzystać. Zmienić modele, więc nawet najbardziej doświadczonym camper będzie chciał się upewnić, mogą pracować ich piec, zanim wyruszą po raz pierwszy. To nie jest zły pomysł, za każdym razem idziesz na kemping, aby zapewnić, że piec jest nadal sprawne.
  • Znajdź stabilną platformę do światła piec. Gdy "samochód" kemping, piknik stół działa bardzo dobrze. Dla turystów, ziemia jest uniwersalna tabela. Nie rozpalić piec nigdzie w pobliżu namiotu lub jadalni locie.
  • Mają mnóstwo wodoodpornych meczów. Nie ma nic gorszego niż próbuje mieć gorący napój na mokrej dzień, tylko dowiedzieć się, że nie można uruchomić piec, bo wasze mecze są zniszczone.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Większość piece są ustawienia i podłączone. Zapal zapałkę, a następnie włączyć piec dalej. Ze względów bezpieczeństwa i wariancji w piecach, czytania instrukcji.
 4. Jak uzyskać najwięcej z mojego pieca?

  • Sprawdź, czy znaleźć wyciszania wiatru. Rozmawialiśmy o up BTU powyżej. Nie ma nic gorszego niż utrata ciepła z powodu wiatru. Cienki kawałek aluminium działa dobrze. Jest to niezbędne dla turystow. Większość wielkich pieców "samochód" typu kemping mają dość wbudowanym ekranie wiatrowej, że jeden dodatkowy aluminium nie jest konieczne.

   Chociaż niektórzy producenci zalecają przed przednią szybą, istnieje równowaga między bezpieczeństwem i zdolności do gotowania posiłków. Powodem są zalecane przed przednią szybą jest to, że może to prowadzić do zwiększonego nagrzewania zbiornika paliwa (nie problem, jeśli używasz systemu MSR). To może być prawdziwy koncentrat

   Również czuję kanister okresowo. Jeśli jest gorąca w dotyku, natychmiast wyłączyć kuchenkę. Jeśli obawiasz się, w ogóle wyjąć przednią szybę. TRZEBA wykorzystać swoje najlepsze Wyrok czy KORZYSTAĆ szyby przedniej. Wielu turystów zrobić, zrozumienia ryzyka.

  • Zadbaj o swoje piec. Czyste, świeże paliwo jest najlepsze. Zawsze czyścić piec po podróży. Jeśli masz spakować swój sprzęt na mokro (zdarza się, gdy pole namiotowe), upewnij się, aby rozpakować piec i oczyścić go w domu przed przechowywać go z dala. Jeśli nie brać tych prostych środków ostrożności, będzie rozczarowany następnym razem pójdziesz na kemping.
  • Upewnij się, że wiesz, jak wysokość wpływa na piec. Będziesz potrzebował więcej paliwa, aby gotować dokładnie na wyższych wysokościach. Będzie to znacznie dłużej gotować na dużych wysokościach - więc trzeba więcej paliwa. Jest to spowodowane różnicami temperatury wrzenia wody na różnych wysokościach.

Piece nie są proste małe mechanizmy. Mogą one być bardzo złożone do kampera początku i trzeba zainwestować trochę czasu robi swoje badania. Jeśli spędzasz czas badania piece, to opłaca się w końcu, kiedy wreszcie wziąć to następny camping trip.

Wymagane narzędzia:

 • Wodoodporne mecze
 • Mały, lekki klucz zmiennej

Przestroga:

 • Jak w przypadku każdego pożaru - istnieje możliwość poważnych oparzeń - PRZECZYTAJ WSZYSTKIE zaleceniami producenta PIERWSZY!
 • Nie pozwalać dzieciom na korzystanie z kuchenki.
 • Należy przestrzegać wszystkich zaleceń producenta - nie biorą pod uwagę powyższy komunikat mieć pierwszeństwo nad ostrzeżeń producenta.

Powiązane artykuły