grsail.com

Jak usunąć kleszcza z psa

Jak usunąć kleszcza z psa

Czy chcesz wiedzieć, jak usunąć kleszcza z psa? Postępuj zgodnie ze wskazówkami poniżej i dowiedzieć się, czego się spodziewać, gdy skończysz.

Stwarzają niebezpieczeństwo Kleszcze

Kleszcze są małe stawonogi, które wyglądają podobnie do pająków, a żywią się krwią innych zwierząt, aby przetrwać. Mimo, że niewielka ilość krwi singiel kleszczy trwa jest dość nieznaczny, zwierząt zarażonych licznych tików jest w niebezpieczeństwie stania się anemiczne, jak również chorzy z jednej z licznych chorób, te malutkie stworzenia niosą.

Podczas jego życia, dołącza się do kleszcza jeden komputer po drugim. Żywi, dopóki nie jest pełna, a następnie odłącza się tylko zatrzask nowego hosta, gdy jest głodny ponownie. W procesie, kleszcz może odebrać chorób z jednego hosta i przekazują je do następnego gospodarza, a to jest naprawdę to, co sprawia, że ​​te stworzenia tak niebezpieczne dla psów, ludzi i innych zwierząt, ich pożywienie.

Dłużej kleszcz pozostaje przymocowany do gospodarza, bardziej prawdopodobne jest to, że komputer będzie nabyć choroby z haczykiem. Tak, szybkie usunięcie jest najpewniejszym sposobem, aby zapobiec psa od zarażenia się chorobą od ukąszenia.

Dowiedz się, jak usunąć kleszcza z psa

Poniższe wskazówki mogą pomóc usunąć kleszcza ze swoim zwierzakiem, ale należy ich ściśle przestrzegać najlepszych wyników. Jeśli jesteś w ogóle delikatny temat radzenia sobie z kleszczami lub nie czują się możesz usunąć stwór się, nie wahaj się zabrać psa do weterynarza i niech obsłużyć usunięcie.

Dla usunięcia domu, potrzebne będą następujące materiały eksploatacyjne.

  • Pęsety
  • Szkła lub słoik wypełniony małe 1/4 cala o alkoholu
  • Pojemnik do uszczelniania kleszcza w celu późniejszego identyfikacji (opcjonalnie)
  • Trochę więcej alkoholu i wacika
  • Krem do stosowania miejscowego dezynfekujący
  • Trochę antybiotyk maść

Krok pierwszy

Przekonać psa usiąść lub położyć się w najwygodniejszej pozycji, które nadal daje Ci dostęp do kleszcza. Podaj psu coś do gryzienia jako rozrywkę, lub poprosić drugą osobę do pogłaskać psa i pomoże utrzymać go w miejscu, podczas pracy nad usunięciem.

Krok drugi

Przy użyciu pęsety, chwyć tyle głowy kleszcza, jak możesz. Oznacza to, trzeba się bardzo blisko skóry psa. Należy unikać umieszczania jakiegokolwiek nacisku na ciele kleszcza, ponieważ płyny w nim, w tym śliny i krwi, zawierają szkodliwe bakterie, które nie chcesz, aby przypadkowo wprowadzić do swojego zwierzaka.

Krok trzeci

Jak usunąć kleszcza z psa

Zastosowanie powolny i równomierny nacisk, pociągnij zaznaczyć w jednym prostym ruchem. Unikać ciągnąc kleszcza pod kątem lub skręcanie jak wyciągnąć, ponieważ może to oddzielić głowę od ciała i pozostawić osadzone w skórze psa. Jeśli tak się stanie, będziesz potrzebować pomocy weterynarza, aby całkowicie usunąć.

Krok czwarty

Po usunięciu kleszcza, upuść go w szkle alkoholu. Jest to najpewniejszy i najbezpieczniejszy sposób, aby go zabić, ponieważ nie można utopić go w wodzie i nie chcesz, aby rozbić go i uwolnienia szkodliwych płynów to contains.Once kleszcz jest naprawdę martwy, można wlać go w WC i przepłukać go w błoto. Alternatywnie, może faktycznie chcesz zapisać kleszcza w szczelnym słoiku lub plastikowej torbie, tak czy weterynarz może określić dokładnie, jaki rodzaj zaznaczyć, że jest. To może być bardzo pomocne w przypadku pies zachoruje po usunięciu.

Krok piąty

Zanurzenie swój wacik w świeżej alkoholu, delikatnie przetrzyj ranę od kleszczy, aby pomóc wyleczyć. Następnie można nanieść niewielką ilość kremu antybiotyk do obszaru, aby pomóc powstrzymać infekcję.

Krok szósty

Należy również oczyścić pęsety z alkoholem, zanim je dalej.

Krok siódmy

Umyj ręce, aby zmniejszyć swoją ryzyko infekcji.

Po usunięciu

To nie jest rzadkością, aby zobaczyć niewielką ilość obrzęk w ranie po kleszcz został usunięty. Psy często mają niewielką reakcję na ślinie kleszcza, ale zwykle ustępuje po około tygodniu, w większości przypadków. Jeśli utrzymuje się dłużej niż obrzęk to czy pogarsza, będziemy chcieli, aby skontaktować się z weterynarzem i dostosowania go do jego uwagę. Weterynarz może podjąć decyzję, że warto przywiezienie psa do egzaminu.

Teraz już wiesz, jak usunąć kleszcza z psa. Wystarczy pamiętać, aby obejrzeć psa na wszelkie oznaki choroby w ciągu kilku tygodni po usunięciu i wezwać lekarza weterynarii, jeśli uważasz, że twój pies może być chory rośnie. To zawsze lepiej, aby zaważyć na ostrożności, gdzie kleszcze są zainteresowanej. Oczywiście, przy użyciu niektórych metod kontroli kleszcza na psa może zapobiec jednej z tych pasożytów z coraz atakuje zwierzaka.