grsail.com

Jak sprzedawać swoje Vinyl Record Collection

W czasach, gdy cyfrowe pliki muzyczne i przenośne odtwarzacze multimedialne dominują dzisiejszy świat, większość ludzi nadal mają swoje stare płyt winylowych siedzi gdzieś w magazynie lub na strychu. Jednak istnieje możliwość, że niektóre z tych albumów, może być cenne, niż myślisz, co jest, co ta książka będzie zrobić, aby pomóc jak sprzedać tę kolekcję albumów winylu.

  • Sprawdzanie stos Zanim spróbujesz sprzedaży albumów, należy pamiętać o stan albumu, jak to jest największym czynnikiem, kiedy ceny:., Czy rekord jest grywalna (nie powinny być wypaczone lub porysowana; muszą być czyste, zwłaszcza, jeśli są przechowywane w wewnętrznej Papier liniowej), jeśli okładka albumu jest nienaruszona (wżery, fałdy narożne, znaki, plamy i inne uszkodzenia mogą obniżyć cenę), i tak dalej. Zapisy powinny także być przechowywane w pozycji pionowej, a nie ułożone, bo jeśli są one ułożone ich rękawy będzie prawdopodobnie uszkodzony przez zużycie. Dla grywalności, przetestować rekord najpierw montaż i odtwarzanie go na obrotnicy, oraz z ostrym kontroli ucha na ewentualne szkody muzycznych podczas odtwarzania. Najlepiej sprzedające się albumy mają wartość odsprzedaży niższe od tych z niższymi numerami sprzedaży, zwłaszcza te produkowane przez mniej znanych wokalistów i grup. Album Elvisa czy Beatlesów dowodzić niższe ceny, chyba, że ​​to się dzieje, że masz jedyny w swoim rodzaju lub albumu limitowanej edycji.
  • . Wycena Dla jak najlepszej ceny, a jeśli masz bardzo dużą kolekcję w sklepie, możesz skontaktować się z innymi sprzedawcami, czy można dostać publikacji i czasopism - zarówno w pracy jak i online - przeznaczone do nagrywania kolekcji, ponieważ mają duże ceny i klasyfikacji przewodników i nieruchomości, co zapisy, które sprzedają więcej i te, które tego nie robią. Należy także rozważyć, sprawdzanie sekcje w serwisie eBay lub Craigslist, gdy inni sprzedają zabytkowe albumy, i zobaczyć, jak cena ich.
  • . Opisując Każdy album planujesz sprzedać miały swój własny opis, więc w ten sam sposób MP3 pliki audio są oznakowane, należy opisać każdy album w szczegółach; bardziej szczegółowe, mniej nieporozumień można uzyskać, gdy jest kupujący motelu. Typowy opis albumu może wyglądać tak: artysta, tytuł, rok, gatunek, format warunku (zarówno zapis i tuleję), etykiety, numer, specjalne funkcje i dodatki, utwory nie album, kraj, z którego został wyprodukowany album , opis uszkodzeń (jeśli istnieje), i czy albumu jest pierwszym naciskanie lub reedycja (ostatnia część wymaga konsultacji z specjalistycznych stron internetowych).
  • Jeśli masz zamiar sprzedać w Internecie, zrobić zdjęcie z każdego albumu, w tym rękawie (z przodu, z tyłu, intarsji), i rekord, a kupujący może zobaczyć, co sprzedajesz.
  • Gdzie sprzedać Jeśli planujesz pozbyć się całej kolekcji, można spróbować chodzenie do sklepu z płytami i zapytać, czy mają dobrą ofertę; jeśli oferują za mniej, spróbuj innej. Innym rozwiązaniem jest dostać się do konwencji zapisu lub targach, gdzie można wynająć stoisko do sprzedaży swoje rekordy. Oprócz zwykłych reklam kierowanych w gazecie, można zdecydować się na stosowanie eBay (mają one również przydatne poradniki), lub ogłoszenia internetowych, takich jak Craigslist. Należy również sprawdzić, jak dobrze pierwszy rekord jest wyceniony i sprzedawany.

Wreszcie, czy sprzedajesz online lub za pośrednictwem poczty, zawsze bliskie rekordy od każdej transakcji, tak aby mogły być wykorzystane do rozstrzyga spory sprzedaży.

Niezbędnej wiedzy sprzedaży w umyśle, to mają szansę na uzyskanie najwięcej pieniędzy ze swojego rocznika kolekcji płytowej.