grsail.com

Jak przesunąć suwak na komputerze

Pasek widoczny na skrajnej prawej rogu prawie każdej aplikacji, jest to, co nazywamy "Pasek przewijania". Pasek przewijania, poprzednia nazwie "obsłużyć", jest przedmiotem widzimy na GUI (Graphical User Interface), które pomagają użytkownikom przenieść okno aplikacji w górę lub w dół, jeśli treść jest ciągły tekst lub zdjęcia. W warunkach obliczeniowych, można w zasadzie nazwać paska przewijania swój "kciuk", bo to jest to, czego używasz do przeglądania stron dokumentów, podobnie jak, w jaki sposób będzie wertować stron książki.

Pasek przewijania składa się z trzech części, a są one następujące.

  • Thumb. Zwany także scroller, gałka, winda, pole przewijania, kwintet, Puck, przewiń kciuk, wycieraczki lub uchwyt, kciuk jest pudełko z placu lub zaokrąglonymi narożnikami, że aby przenieść zawartość okna w górę lub w dół. Wszystko co musisz zrobić, to przeciągnij go w górę lub w dół, a materiał na ekranie trzeba będzie odpowiednio przejść do życzenia.
  • Pasek przewijania. Pasek przewijania służy jako szlaku na kciuka, gdzie może poruszać się w górę lub w dół.
  • Strzałki przewijania. Na obu końcach paska przewijania, zobaczysz dwie strzałki przewijania; strzałki wskazujące w górę, a drugi, skierowany w dół.

Więc jak go o przesuwając pasek na komputerze? Idealnie rzecz biorąc, przesuwając kciuk w górę lub w dół, jest sposób poruszania się, ale można korzystać z różnych sposobów, w jaki sposób poruszać się, w zależności od potrzeb. Poniższa lista przedstawia sposoby jak można przesunąć suwak na ekranie komputera.

  1. Za pomocą myszy, kliknij przycisk strzałki przewijania w górę lub w dół. Możesz użyć tych strzałek, aby przenieść okno jednej linii na raz. Jeśli trafisz przewijania w dół strzałkę, strona ruszy tylko linię w dół. Jeśli trafisz przewijania w górę strzałkę, strona będzie się poruszać tylko linię w górę tym razem.
  2. Korzystanie z klawiatury, stale naciskać przewijania w górę lub w dół strzałkę. To wciąż ten sam efekt, jak pierwszy sposób, ale różnica będzie, że zawartość jest w ruchu jednej linii na raz, ale w szybszym tempie.
  3. Za pomocą myszy, kliknij w dowolnym miejscu paska przewijania. Po kliknięciu przestrzeń pod kciukiem, ekran przesunie się o jedną stronę w dół. Jeśli klikniesz przestrzeń nad kciukiem, ekran przesunie się o jedną stronę w górę.
  4. Korzystanie z klawiatury, naciśnij przycisk "w górę" lub "w dół" strzały. Strzałki w górę lub w dół przesunie zawartość jednej linii na raz.
  5. Korzystanie z klawiatury, naciśnij "Ctrl" i "Page Up" lub klawiszy "Page Down". Spowoduje to przenieść zawartość jedną stronę w górę lub w dół.

Wykonując jedną z podanych wyżej sposobów, w jaki sposób, aby przesunąć suwak na komputerze jest pomocne, ale trzeba także rozważyć, czy mysz ma kółko przewijania. Byłoby dużo łatwiej zatrudniać korzystanie z kółkiem w ruchu zawartość górę lub w dół na ekranie monitora. Zauważ, że jeśli użyć kółka przewijania, że ​​pasek przewijania jest również porusza się odpowiednio.