grsail.com

Jak Oczyścić zniszczoną wątrobę

Każdy człowiek ma tylko jedną wątrobę. Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o nasze wątroby lub innego, organizm nie będzie działać normalnie. Wątroba filtruje brud z jedzeniem bierzemy. Ale jeśli twoja wątroba jest już uszkodzona, należy jeszcze zadbać o to? Zdecydowanie. Twoja wątroba jest w jego najsłabszym punktem. Potrzebuje wszelkiej pomocy, może on uzyskać, zwłaszcza od Ciebie.

Poniższe wskazówki poprowadzi Cię przez oczyszczenie ten ważny organ ciała:

  • Jedz congee. Brown kasza ryżowa, znany również jako congee jest zdrowszy alternatywa do białego ryżu. Ten kremowy jedzenie uczta pomaga w uzdrowieniu wątroby. Przygotowanie tego przez gotowanie kubek brązowego ryżu w trzech szklankach wody, najlepiej, źródlanej wody. Kontynuuj gotowanie ryżu o jodła godzinę lub dwie lub do czasu robi się kremowe.
  • Jedz warzywa gotowane na parze. Eksperci twierdzą, że warzywa są najlepsze, gdy spożywane na surowo. Ale jeśli masz uszkodzoną wątrobę, trawienie surowych warzyw uczyni szkody gorzej. Gotowanie na parze z warzywami jest kolejnym najlepszym wyborem. Łaźnia je, aż staną się wystarczająco miękka dla ułatwienia przeżuwania. Również zwrócić uwagę na warzywa, które będą pomocne i niebezpieczne dla wątroby. Collard zieleni, kapusta, czerwona kapusta, marchew, słodkie ziemniaki są najlepsze warzywa oczyścić uszkodzoną wątrobę. Ale unikać jedzenia bakłażan, papryka, pomidory, i ziemniaki.
  • Owoce zamiast słodyczy. Łaknienie na słodycze można zaradzić poprzez spożywanie słodkich owoców. Suszone owoce są lepsze, też, w porównaniu do słodkich smakołyków.
  • Jedz powoli. Pomoże to żuć żywności dobrze. Żuć jedzenie, aż nie możesz czuć duże kawałki w ustach. Więcej żuć, więcej śliny pójdzie z jedzeniem. I więcej śliny, enzymy więcej lecznicze zostaną złożone do wątroby.
  • Hot świeże cytryny. Wyciśnij całości lub pół cytryny i dodać sok z gorącą wodą. Pić codziennie rano tę mieszaninę zamiast regularnego picia kawy. Cytryna jest znany jako wielki mycia wątroby.
  • Prawo witaminy. Selenu, witaminy E i C oraz cynk należy codziennie. Te składniki odżywcze chronią nie tylko wątrobę, ale inne narządy w organizmie przed uszkodzeniami.
  • Unikaj żywności przetworzonej. Jak to możliwe, wybrać całej żywności ponad syntetycznych alternatywy. Napoje, słone pokarmy, biały cukier i potrawy smażone są najlepiej unikać, też.
  • Przestań kofeinę. Jeśli to możliwe, należy przerwać przyjmowanie kawę i inne napoje z wysoką zawartością kofeiny.
  • Ćwiczenia. Idealne ćwiczenia, aby oczyścić uszkodzoną wątrobę to tai-chi i jogi. Nie próbuj robić ćwiczenia ciężkich i forsownych ćwiczeń. W tym momencie trzeba dać organizmowi odpocząć. 30 minut spacerem pomaga również na lepsze krążenie krwi do wątroby.

Porady powyżej to tylko propozycje oczyszczanie wątroby, jeśli jest już uszkodzony. Jest to nadal najlepiej skonsultować się z lekarzem na tym, co najlepiej zrobić. Pamiętaj również, że te wskazówki powinny być wykonywane tylko w okresie dwóch tygodni, lub też, twoje ciało może cierpieć niedobór składników odżywczych.