grsail.com

Jak oczyścić zaciski baterii samochodów

Jak oczyścić zaciski baterii samochodów

Po przekręceniu kluczyka w stacyjce, aby uruchomić swój samochód i absolutnie nic się nie dzieje, jesteś pierwsza myśl jest zawsze z rozładowanym akumulatorem. Coś się stało z opróżnić ją takie jak pozostawiając światło. Ale jeśli pop kaptur może się okazać, że winowajcą jest tłuste, brudne lub skorodowanych zacisków akumulatora.

Korozja zacisków akumulatora

Problem pojawia się częściej, jeśli nie regularnie jeździć samochodem. Gdy silnik nie pracuje, a bateria siedzi, zaciski utleniają się w szybszym tempie. Oznacza to, że trzeba częściej sprawdzać zaciski akumulatora na korozję. Korozja pojawia się jako biały, szary depozytu wokół jednego lub obu biegunów akumulatora. Czasem jest też trochę koloru mieszane w. Depozyty te są wynikiem jednego z kilku możliwych wymian chemicznych z udziałem par i stanowiska baterii.

Jak oczyścić zaciski baterii samochodów

Materiały:

 • Narzędzie połączenie - szczotki po baterii i zacisk akumulatora szczotka, otrzymać w dowolnym auto części sklepu, jak i online. Są na ogół występują w dwóch wersjach, jedna zatrudniających elementów szczotek drucianych i innych wykorzystujących dwa ostrza tnące i rozwiertak. Choć stare profesjonaliści wolą ostatni, albo będzie działać i czy jest odpowiedni, jeśli nie jesteś czyszczenia posty baterii codziennie.
 • Szczypce zaciskowe (uchwyty wice).
 • Szczoteczka do zębów.
 • Sody oczyszczonej.
 • Woda.
 • Czyste, niestrzępiącą się szmatką.
 • Klucz.
 • Smaru lub wazeliny.

Wskazówki:

 1. Usuń przewody akumulatora z zaciskami akumulatora odkręcając nakrętkę na każdym zacisku kablowego. Gdy są już luźne, zawsze najpierw wyjąć zacisk kabla od zacisku ujemnego. Jest oznaczone minus znakiem (-); pozytywne terminal ma plus (+) znak. Odwrócić procedurę, pozytywne pierwsze, negatywne sekund, podczas wymiany przewodów. Kabel nie może spaść łatwo. Musisz poruszać się i podnieść go do góry tak, aby zacisk wypada terminalu postu. Czasami, zwłaszcza gdy jest dużo korozji, może potrzebować pomocy kombinerek blokujących. Bądź ostrożny, aby krótkie jakieś narzędzia używane na samochód, gdy są w kontakcie z akumulatora.
 2. Zbadać przewody akumulatora i zaciski nadmiernym zużyciem i korozją. Jeżeli pojawiają się rozległe szkody, wymienić przewody i zaciski, aby uniknąć problemów w przyszłości.
 3. Sprawdź pojemnik na baterie do pęknięć i zacisków za szkody. Jeśli uważasz, albo, wymienić baterię.
 4. Zabezpieczyć luźne kable tak, aby przypadkowo nie flop z powrotem na zaciskach.
 5. Wlej trochę sody bezpośrednio na słupkach.
 6. Zanurz się w wodzie szczoteczkę do zębów i używać go szorować sody do słupków końcowych i zaciskami kablowymi. Zaleca się Ochrona skóry i oczu.
 7. Jeśli szczoteczka nie robi zadania, użyj szczotki do czyszczenia zacisków akumulatora na nim. Również świecą się wnętrzności z zaciskami kablowymi za pomocą odkurzacza zacisk, że zwykle przychodzi dołączony do terminala lub użyj pędzla zwykłego, mydła wełna stalowa pad.
 8. Pralnia wszystko się czystą, jednorazowy, niestrzępiącą się szmatką.
 9. Smar wymaz lub wazelinę na słupkach spowolnić powstawanie osadów korozyjnych. Obejmować wszystkie odsłonięte powierzchnie metalowe na słupkach akumulatorów, baterii, kabli i zacisków.
 10. Wymień pozytywny zacisk, a następnie wymienić negatywny zacisk. Dokręcić je kluczem o odpowiedniej wielkości.
 11. Wymienić gumową lub plastikową osłonę, która obejmuje zacisk dodatni. Jeśli nie masz, iść i kupić niektóre z lokalnego magazynu części samochodowych.

Penny na baterii Post?

Słyszeliśmy o trick korzystania grosze umieszczone na górze baterii, która odbyła się w miejscu jednego z kroplą oleju w pobliżu każdego posta. Korozji miedzi podobno zwraca się na zaciskach akumulatora. Nie wiemy, czy to działa, czy nie - jeśli wiesz, daj twój kolega czytelnicy wiedzą, za pomocą komentarzy na dole tej strony.