grsail.com

Jak oczyścić jelita grubego

Jak oczyścić jelita grubego

Okrężnicy dorosłych, zwany także jelita grubego, jest około 5 metrów długości. Jego zadaniem jest wchłanianie wody i soli z częściowo strawionego pokarmu, który wchodzi w jelicie cienkim, a następnie przesyła odpadów na zewnątrz ciała. Czasami, z powodu wad wrodzonych lub problemów, które rozwijają się wraz z wiekiem, to nie robi tego tak dobrze ostatnią część.

Jeśli masz wrodzonej nieprawidłowości, już dostał się z lekarzem w sprawie anulowania jelita grubego, więc ten artykuł jest skierowany do osób, które od czasu do czasu dostać się na problemy z zaparciami.

To nie znaczy, że zaparcia to niewielki problem. Może to być spowodowane przez anatomiczną problemu na przeszkodę, takich jak nowotwór, które mogą być poprawione tylko przez zabieg chirurgiczny. Anatomiczne problemy mogą blokować przechodzenie pożywienia przez układ pokarmowy. Niektóre problemy mogą stanowić zagrożenie dla życia. Objawy problemów anatomicznych obejmują bóle brzucha, wzdęcia, wymioty i biegunki lub zaparcia. Jeżeli zaparcia utrzymują się dłużej niż kilka dni, lub gdy istnieje znaczna ból związany z nim, to będzie dobrze poinformowani, aby zobaczyć się z lekarzem o tym.

Objawy zaparcia

Zaparcie jest zdefiniowany jako mający mniej niż trzy wypróżnienia w tygodniu. Stolce są zazwyczaj twarde i suche, małe rozmiary i trudny do wyeliminowania, wykonując ruchy jelit, ból. Wraz z nim przychodzi wzdęcia jelit i dyskomfort. Jest objawem, zwykle o złej diety w połączeniu ze starzeniem się układu pokarmowego, a nie choroby. Jest to jedna z najczęstszych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, najczęściej u kobiet i osób dorosłych w wieku 65 lat i starszych. Jest to także związane z ciążą i okresu poporodowego.

Zaparcie jest klinicznie rozpoznawano, gdy pacjent ma jakiekolwiek dwa z następujących objawów, przez co najmniej 12 tygodni (niekoniecznie kolejnych) w okresie ostatnich 12 miesięcy:

 • Wysiłku podczas wypróżnień
 • Lumpy lub twardy stolec
 • Uczucie niepełnego wypróżnienia
 • Sensacja odbytnicy blokady / niedrożność
 • Mniej niż trzy wypróżnienia w tygodniu.

Co powoduje zaparcia?

Jeśli zignorujesz chęć wypróżnienia, w końcu przestać czuć potrzebę posiadania jednego, co może prowadzić do zaparć. Niektórzy ludzie opóźnić konieczności wypróżnienia, ponieważ nie chcę używać toalety poza domem. Inne ignorować potrzebę powodu stresu emocjonalnego lub dlatego, że są zbyt zajęci. Dzieci mogą odłożyć konieczności wypróżnienia powodu stresującej treningu toaletowego lub dlatego, że nie chcą, aby przerwać ich grę.

Zaparcie występuje w okresie ciąży z powodu zmian hormonalnych lub ponieważ macica ściska jelita. Starzenie się może również wpływać jelit prawidłowości, ponieważ wolniejszego metabolizmu w mniej wyników działalności jelit i napięcia mięśni. Ponadto, ludzie często zaparcia podczas podróży, ponieważ ich normalnej diety i codziennej rutyny są zakłócone.

Choroby powodujące zaparcia obejmują stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, udaru, uszkodzenia rdzenia kręgowego, cukrzyca, mocznica, toczeń, twardzina, niedrożność jelit, blizny (zrosty), uchyłkowatości, nowotwory jelita grubego, raka, zwężenie miednicy i zaburzenia podłogi.

Jak oczyścić jelita grubego

Najczęstszym sposobem na własny leczenia zaparcia jest z ponad-the-counter (OTC) przeczyszczających. Zdecydowanie najbardziej wspólnej procedury, około 725.000.000 dolarów każdego roku wydawane jest na produktach przeczyszczających w samych Stanach Zjednoczonych! Chociaż środki przeczyszczające mogą przynieść ulgę, użytkownicy muszą zwiększyć dawkę w czasie, ponieważ organizm rośnie uzależniony od środków przeczyszczających w celu wypróżnienia. W rezultacie, środki przeczyszczające może być uzależnia.

Większość osób, które są lekko zaparcie nie potrzebują środków przeczyszczających. Jednak, gdy diety i zmiany stylu życia nie pracowali, lekarz może zalecić środki przeczyszczające lub lewatywy w ograniczonym czasie przekwalifikować się przewlekle słaby jelit. Przeczyszczające przyjmowane doustnie dostępne są w postaci ciekłej, tabletkę, proszek gumy i form granulek.

Środki przeczyszczające

Środki przeczyszczające działają w jednym z kilku sposobów:

 • Duże środki przeczyszczające tworzące są suplementy włókien pochłaniających wilgoć w jelicie i zrobić stolca bardziej miękkie. Nazwy marek należą Metamucil i Citrucel. Środki te muszą być podjęte w wodzie lub mogą powodować niedrożność.
 • Używki takie jak Dulcolax i Senokot powodować rytmiczne skurcze mięśni w jelitach. FDA zaproponował zakaz potencjalnie rakotwórcze, fenoloftaleiny, który jest składnikiem niektórych środków przeczyszczających. Większość producentów przeczyszczające zastąpiły lub zamierzasz wymienić, fenoloftaleina z bezpieczniejszych substancji.
 • Osmotics takie jak sorbitol powodują przepływ płynów w sposób szczególny poprzez jelita grubego, powodując jelit wzdęcia. Nie zaleca się dla diabetyków.
 • Środki zmiękczające stolec, na przykład, Colace zwilżyć stołek i zapobiec odwodnieniu. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do zaburzeń elektrolitowych.
 • Smary nasmarować stołek i zazwyczaj stymulują wypróżnienia w ciągu 8 godzin.
 • Solne leki przeczyszczające działają jak gąbka, aby zaczerpnąć wody do jelita grubego dla łatwiejszego przejścia stolca. Nazwy marek należą mleko magnezji i Haley MO. Solne przeczyszczające można stosować do leczenia ostrego zaparcia, jeśli nie ma żadnych wskazówek niedrożności jelit.
 • Aktywatory kanałów chlorkowych, takich jak AMITIZA zwiększyć płynu jelitowego i ruchliwość i może być bezpiecznie stosowany przez okres do 6 do 12 miesięcy.
 • Agoniści serotoniny mięśnie jelita działa prawidłowo, jeśli wolno poruszające się układ trawienny spowodowane niskim poziomem serotoniny neuroprzekaźnika znajdującego się w przewodzie pokarmowym.

Zmiany w stylu życia

Inna, przeczyszczające, użyteczne terapie obejmują:

 • Umieścić więcej błonnika w diecie. Fiber-zarówno rozpuszczalny i nierozpuszczalny, to część owoców, warzyw i ziaren, które organizm nie może strawić. Rozpuszczalny błonnik łatwo rozpuszcza się w wodzie i przybiera miękką teksturę podobną do żelu w jelitach. Błonnik nierozpuszczalny, podobnie jak znaleźć w otrębach i psyllium, przechodzi przez jelita niemal niezmienionych. Dieta bogata w tłuszcze, takie jak sery, jaja i mięso, jest szkodliwe. Fiber jest nawet ważniejsza wśród osób starszych, ale mają tendencję do zaparć starszych temp poprzez konsumpcję ubogą w błonnik, łatwe do przygotowania posiłków przetworzonych tanie.
 • Picie więcej. Chociaż zwiększona podaż płynów nie musi pomóc złagodzić zaparcia, to nie pomaga kilka osób. Płyny dodać płynu do jelita grubego i luzem na stołkach, co wypróżnienia bardziej miękkie i łatwiejsze do przejścia. Ludzie, którzy mają problemy z zaparciami należy spróbować pić płynów każdego dnia.
 • Unikanie alkoholu i napojów zawierających kofeinę, takie jak kawa i cola napojów, które pogarszają swoich objawów przez odwodnienie.
 • Pierwsze aktywności fizycznej. Mała aktywność jest szczególnie częstą przyczyną zaparć, choć lekarze nie wiedzą dokładnie, dlaczego. Uważa się za jedną z przyczyn zaparcia u osób starszych.
 • Jeśli zaparcia przyszedł na z początku oczywiście leków, powiadomić lekarza do zalecania, aby uzyskać jej rady, co robić. Uważaj na leki, które mogą powodować zaparcia, w tym:
  1. Leki przeciwbólowe (zwłaszcza narkotyków)
  2. Leki zobojętniające sok żołądkowy zawierających glin i wapń
  3. Leki ciśnienie krwi (blokery kanału wapniowego)
  4. Leki przeciw chorobie Parkinsona
  5. przeciwskurczowe
  6. Leki przeciwdepresyjne
  7. Suplementy żelaza
  8. Diuretyki
  9. Leki przeciwdrgawkowe
 • Mleko i produkty mleczne mają tendencję do wiązania niektórych ludzi się. Zatrzymaj ich spożywania, przynajmniej na chwilę.

Lewatywa

W przypadkach, gdy jelita zostaje uderzenie, enema może być zalecana, w połączeniu z dawką oleju mineralnego w celu zmiękczenia stolca. Lekarz może następnie włóż jeden lub dwa palce do odbytu, aby rozbić i usunąć części utwardzonej stołku.

Jednym z bardziej leczenie niedrożności jelit (i, według jej zwolenników, około 3000 innych chorób) jest nazywany wysokiej okrężnicy nawadniania. Składa się ona z przylegającą zmodyfikowaną końcówkę węża do odbytnicy pacjenta, naprzemiennie pompowania wody i pompowanie go. Zabieg jest postrzegany przez większość lekarzy z poważną pogardą, widząc ją jako "drogie lewatywy."