Jak czyścić Sofa dralon

December 3

Jak czyścić Sofa dralon

Pytanie: Jak czyścić kanapę dralon, że ma 25 lat? Dywan i meble firma handlowa pranie chemiczne przyszedł posprzątać apartament z salonem i dziś dywan. Po miejscu czyszczenia jeden poduszkę, nie było czystsze niż wcześniej. Powiedział, że nie może oczyścić przy użyciu metody czyszczenia na sucho. Ponadto, posiada frędzle wzdłuż dolnej krawędzi, a on powiedział, że nie może czyste frędzle, jak nie miał maszynę do ich czyszczenia i obawiali się, że ulegną uszkodzeniu, gdyby próbował.

Dralon jest z włókna akrylowego, który ma wiele różnych zastosowań. Stał się znany ze swojej trwałości, colorfastness i komfortu. Czyszczenie dralon nie jest trudnym zadaniem, jeśli używasz odpowiednie kroki. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby utrzymać tapicerki dralon patrząc fantastyczne.

Potrzebne będą:

 • Szczotka
 • Próżniowe z przywiązania tapicerki
 • Smar rozpuszczalników, takich jak Dąb-It-Off lub Thawpit
 • Suchy szampon pianka tapicerska, takie jak 1001 czy Bissella
 • Dla pieniące amoniaku
 • Biały ocet
 • Syntetyczne gąbki o dużych porach
 • Białe obrusy
 • Wiadra
 • Plastikowe worki na śmieci

Kroki do czyszczenia Sofa dralon:

 1. Zacznij od mycia powierzchni kanapie miękką szczotką, aby rozluźnić wszelkie zabrudzenia z powierzchni.
 2. Korzystanie załącznik tapicerka, odkurzyć powierzchnię, aby usunąć zanieczyszczeń. Zwróć szczególną uwagę na obszary, które otrzymują na intensywne użytkowanie, takie jak zagłówków i podłokietników. Obszary te często stają się bardziej zabrudzone i wymagają bardziej szczegółowego i częstsze czyszczeń.
 3. Na obszarach o plam, istnieje kilka opcji. Pierwszym jest zastosowanie rozpuszczalnika smaru gąbką.
 4. Zmyć plamę czystą gąbką lub szmatką, aż plama jest usuwany. Należy unikać pocierania plamę jak tylko szerzyć ją i było jeszcze gorzej.
 5. Dla innych brudnych miejscach, pianka do czyszczenia tapicerki na sucho jest najlepszym rozwiązaniem.
 6. Stosuje się pianki przy użyciu gąbki syntetycznej z dużymi porami. Unikaj korzystania z grube aplikatory, takie jak szczotki. Zawsze najlepiej jest użyć czegoś miękkiego i delikatnego na powierzchni.
 7. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dla aplikacji.
 8. Kiedy obszar jest czyszczone i suszone, może być przydatne do mycia na powierzchnię miękką szczoteczką i / lub pod próżnią w celu przywrócenia jego pierwotnego stosu tekstury.
 9. Czyszczenie frędzle będzie czasochłonne, jeśli zdecydujesz się to zrobić siebie, ale jest to możliwe. Wstępie umieszczenie dużego arkusza z tworzywa sztucznego, takiego jak worek na śmieci zgodnie z frędzlami złowić skroplin z roztworem czyszczącym.
 10. Kontynuuj przez wypełnienie wiadro z galon ciepłej wody (pamiętaj, aby nie przekraczać 122 ° Fahrenheita).
 11. Dodaj w 1 szklance amoniaku nie pieniące i dobrze wymieszać.
 12. Korzystanie z gąbki lub miękkiej, czystej ściereczki, by wytrzeć mieszaniny na frędzli. * Jeśli frędzle są kolorowe, przetestować mały, ukryty obszar na jednym najpierw zapewnić nie ma zmian w kolorze.
 13. W innym wiadro, 1 szklanka octu z jeden galon ciepłej wody. Użyj tej mieszaniny do wypłukać frędzle.
 14. Pozwól frędzle do całkowitego wyschnięcia.
 15. Zdejmij plastik i wyrzucić.

Dodatkowe Porady i pomysły

 • Jeśli zagniecenie występuje na powierzchni, po prostu podnieść stos przez szczotkowanie powierzchni wilgotną, czystą szmatką.
 • Monitorować temperaturę wody używanej w każdym czasie. Nigdy nie używać wody cieplej niż 122 ° F (50º C) na dralon tkaniny.
 • Jeśli czyszczenie frędzle jest zbyt trudne do wykonania we własnym zakresie, należy skontaktować się z profesjonalistą, który ma doświadczenie z frędzlami czyszczenia i ma odpowiedni sprzęt, aby je wyczyścić.

Powiązane artykuły