Jak czyścić Przyklejony Plastik

March 18

Zapytał: Kim plastikowe pojemniki do przechowywania żywności w moich szafek kuchennych - niektóre z rzeczy w nich, niektóre nie. Jeśli oni siedzą tam wystarczająco długo bez używane, nie będzie to bardzo lepki, żółtawy, prawie przezroczysty materiał na ich temat. Czy masz jakiś pomysł, co to może być? Zwykle muszę wyrzucić je w zmywarce tak, aby je wyczyścić ponownie, to jak lepkie jest. Dzięki.

Istnieje wiele myśli, co do przyczyny lepkiej powłoki na plastikowe pojemniki, ale nigdy nie zostały udowodnione. Niektórzy uważają, że to filtracyjna z tworzywa sztucznego, to znak, że on jest stary. Inne myśli obejmują wszystkie oleje i smary z gromadzenia powietrza na powierzchni, lub olejów z poprzednich elementów, które były przechowywane w pojemniku zbliża się do powierzchni. Niezależnie od przyczyny, usunięcie tego lepkiego filmu jest szybkie i łatwe.

Potrzebne będą:

  • Soda oczyszczona
  • Woda
  • Miękkich szmatek

Kroki, aby usunąć Lepkość:

  1. Wymieszać sodę i wodę w małym naczyniu, aby ciasto.
  2. Za pomocą miękkiej szmatki rozcierać pasty na powierzchni tworzywa sztucznego. Sody będzie działać jako łagodny materiał ścierny i usunąć lepkiej warstwy.
  3. Całkowicie spłukać wodą.
  4. Jeśli jest to konieczne.

Dodatkowe wskazówki i porady

  • Niektóre pojemniki plastikowe się lepkie, które się starzeją. Jeśli jest to przypadek, może to być czas, aby zakupić nowe pojemniki.
  • Plastikowe pojemniki przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Obszary, na których wzrosty pary (w pobliżu pieca) pozwalają na smar do podróży z nim i przenieść do plastiku. Nawet jeśli są one przechowywane w szafie, gdy drzwi są otwarte, powietrze wchodzi i może osadzać się na kawałki.

Powiązane artykuły